Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Nisam u toku, pa da pitam nekoga sa iskustvom:
1. Imam GT-I9505 , nije rutovan, trenutno na 4.4.2. Uradio bih OTE upgrade na stock Lollipop (jel' 5.1 ?), zanima me kako se pokazao sto se stabilnosti i baterije tice tice (glavni razlog prelaska je sto me na kitkatu ubija u pojam nemogucnost operisanja sa sd kartom od strane aplikacija, ostalo mi radi dobro).
2. Posle apdejta, mora li factory reset?
3. Treba li da obratim paznju na nesto pre update-a?
 
Nisam u toku, pa da pitam nekoga sa iskustvom:
1. Imam GT-I9505 , nije rutovan, trenutno na 4.4.2. Uradio bih OTE upgrade na stock Lollipop (jel' 5.1 ?), zanima me kako se pokazao sto se stabilnosti i baterije tice tice (glavni razlog prelaska je sto me na kitkatu ubija u pojam nemogucnost operisanja sa sd kartom od strane aplikacija, ostalo mi radi dobro).
2. Posle apdejta, mora li factory reset?
3. Treba li da obratim paznju na nesto pre update-a?

Ne bih preporučio apdejt. Moj šurak je apdejtovao i pokajao se. Džaba reset i ostalo , baterija katastrofa, restartuje se i još nekih bagova. Sačekaj 5.1.
 
Kod mene sve radi savršeno posle apdejta na 5.0.1. Ranije je bilo restartovanja iz čista mira kao i drugih bagova npr. sa S view cover... Što se tiče trajanja baterije nisam primetio neku razliku. Na punjač mora jednom ili dva puta dnevno. U zavisnosti kako koristim. Takođe ja posle apdejta obavezno uradim wipe cache i factory reset.
 
Kod mene sve radi savršeno posle apdejta na 5.0.1. Ranije je bilo restartovanja iz čista mira kao i drugih bagova npr. sa S view cover... Što se tiče trajanja baterije nisam primetio neku razliku. Na punjač mora jednom ili dva puta dnevno. U zavisnosti kako koristim. Takođe ja posle apdejta obavezno uradim wipe cache i factory reset.
+1 [emoji3]
 
Kako bre dva puta dnevno? Sta mu radis toliko?
 
Kako bre dva puta dnevno? Sta mu radis toliko?
Pa obično ga punim kada padne već na 35-40%. Jednom u par meseci ga ispraznim do kraja pa ga napunim do punog kapaciteta i to je to. Ne obazirem se previše na bateriju jer mi je bitno da me služi tel. Sa nekim normalnim korišćenjem da tako kažem, potraje do uveče. Kad gledam neki film onda ide na punjač više od jedanput. :) Ja ga ne držim na "flight" modu dok gledam video već je sve uključeno pa uglavnom multitasking. ;)
 
Sto,sta fali tome?
 
Gledas film na telefonu?:-devil-:
Pa naravno, ne vidim u tome ništa čudno. Današnji telefoni odnosno pametni telefoni su najmanje telefoni, više su multimedijalni uređaji, imaš sve na jednom mestu. A pravo je uživanje gledati film u full HD rezoluciji. Naravno da ne može da se poredi sa tv-om ili nekim većim ekranom ali itekako može da posluži.
 
pozdrav ljudi, nisam se do sada interesovao za stock android na s4, posto sam ga prilicno kasno dobio, i imam ga tek 2 3 meseca.. sada me interesuje, da li je moguce instalirati stock lollipop za gooogle edition, i da li ima neko neko uputstvo, ja sam malo trazio, ali sam pronasao custom rom, probao bih prvo original za GPE, ako je naravno uopste moguce.. hvala
 
Ne možeš preko odina jer je drugačiji raspored particija (GPE ne pojede 6.5 GB kao tw rom). Ima na xda GPE romova u zipu pa ih flešuješ kao custom iz recoveryja. Moguće da ima i pit fajl za GPE al zašto bi se zezao s tim...
 
ne znam, nekako uvek volim da probam prvo original, da imam ideju sta je bolje kada probam neki custom.. znam da ima na xda, koji je najbolji po tvom misljenju, a da je najblizi originalu, odatle da krenem bar?
 
ne znam, nekako uvek volim da probam prvo original, da imam ideju sta je bolje kada probam neki custom.. znam da ima na xda, koji je najbolji po tvom misljenju, a da je najblizi originalu, odatle da krenem bar?

Imas Jamal GPE. Nedavno sam video da je nastavio da ih radi, pa ima i lollipop. Trebace ti neki recovery i odma i rootujes(to sve iz odina mozes). I posle iz recoveryja instaliras zip kao sto ti je Vojkan vec rekao.
 
Odavno sam bacio s4 i presao na note seriju, dok sam bio na s4 koristio sam onaj od timrada nabolje je radio isto od cm bazirani Jamal ali on je presao na oneplus i prestao da radi romove za s4
 
sada skinuo jflte, pa cu pprobati taj prvo...
 
Odavno sam bacio s4 i presao na note seriju, dok sam bio na s4 koristio sam onaj od timrada nabolje je radio isto od cm bazirani Jamal ali on je presao na oneplus i prestao da radi romove za s4

Sto baci s4? :smoke:
Doslo je i meni vise puta da ga bacim dok sam ga imao, al sam se suzdrzao.
 
Pretera ga i ti, kojih 5 dana, 2 dana max. Treci dan u gradu vadis telefon ugasen iz dzepa, pitas se sta je sad ovo, ides ulicom drzis vol down + power + home, i flesujes rom ponovo i instaliras gapps-e
 
Poslednja izmena:
Zvoni, povremeno :d za alarm sluzi stara Nokia, nisi valjda kupio android telefon da ti sluzi kao alarm.
 
Hahahah, da li znate da sam instalirao, konačno vratio sve aplikacije koje koristim, i onda se restartovao dva puta, i eto me na fabričkom uz rut..
 
Nisu lose Omege, kao stock ali mozes vise stvari da podesavas. Imas i lollipop omegu za s4. I kad ga instaliras, imas vanilla installer i biras koje aplikacije zelis da imas od pocetka(ne moras da se smaras posle i da blokiras/brises ono sto ne koristis od sistemskih aplikacija)
 
Nazad
Vrh Dno