Šta je novo?

Kingston V300 (SF-2281 FSP, Toshiba 19nm MLC Toggle Mode NAND)

Pozdrav svima, evo mog problema sa ovim SSD-om.

Čini mi se da je bolje radio na staroj ploči na SATA2. Sad imam Gigabyte 970A UD3P.

Ovde više nemam ideja, jedino da svalim krivicu da je SSD počeo da otkazuje...
 

Prilozi

  • as-ssd-bench KINGSTON  SV300S 1.28.2015 4-24-14 PM.png
    as-ssd-bench KINGSTON SV300S 1.28.2015 4-24-14 PM.png
    31.9 KB · Pregleda: 236
Ja imam na mojoj masini ssd v300 od samo 60gb,zeznuo sei uzeo jer vidim daje mali ali meni radi kao zmaj ,za moje potrebe je ok,oznaka je 580ABBF0...nisma ga ni testirao ali sistem podize za nepunih 10 sekundi,sve radi lepo,inace procesor je i3 4160 ako je to nesto bitno
 
ne bacaj te ssd-ove ako su ti vec smece,daj ih meni.,)
 
Ko bi rekao da će drajveri sa AMD sajta da ovoliko poprave??

Do sada sam koristio drajvere sa sajta matične ploče...
 

Prilozi

  • as-ssd-bench KINGSTON  SV300S 2.26.2015 1-50-11 PM.png
    as-ssd-bench KINGSTON SV300S 2.26.2015 1-50-11 PM.png
    32.2 KB · Pregleda: 105
  • crystalmark 26-02-2015.png
    crystalmark 26-02-2015.png
    51.5 KB · Pregleda: 84
  • atto 26-02-2015.png
    atto 26-02-2015.png
    40.6 KB · Pregleda: 81
Ovi zadnji screenshot-ovi su sa najnovijim drajverima:

AMD Chipset Drivers 48 MB Omega (14.12) 12/9/2014

A onaj prethodni screenshot je sa drajverima ssa Gigabyte sajta.
 
Ovi zadnji screenshot-ovi su sa najnovijim drajverima:

AMD Chipset Drivers 48 MB Omega (14.12) 12/9/2014

A onaj prethodni screenshot je sa drajverima ssa Gigabyte sajta.
Kod mene nema velike razlike, mesec dana posle instalacije:
Kingstone mark 6.jpg
Sa Gigabyte drajverima sa diska uz MB, znači matoriji od tvog. Pošto je bio manje zauzet i svežiji verovatno je zato malkice bolji rezultat, ništa primetljivo u radu.
 
Ali i dalje mi ostaje subjektivni osećaj da se Windows brže podizao dok sam imao staru ploču sa SATA2 :)
 
SATA2 je oduvek bio brži sa 4K fajlovima, a oni su bitni za... ;)
 
OS! :d

:p ;)
 
Sad sam instalirao Windows 8.1 i vidim da nema neke preterane razlike. AS-SSD daje blago bolje rezultate, dok Crystal daje za nijansu lošije, tako da se to može pripisati trenutnom testu.
 
Crystal - Isključi antivirus.
 
Jer je jedan od najgorih na tržištu. Koji je Kingston namerno osakatio naknadno.
 
Znao sam da je los, ali ipak nisam znao da ultra najgori. :) Doduse nisam ga mnogo platio pa se ne kajem mnogo. :)
 
Poslednja izmena:
Ukljucen mi je Write Caching ali opet brzine nece preko 50 i nesto za write. Kada klikcem posebno na svaki test onda mi pokazuje vece brzine za read, dok su write isto oko 50. Nema veze, kupicu neki bolji kada budem imao para. :)
 
Ne znam koje cifre su normalne za taj SSD, ali brzine mogu da padnu i kada particije nisu poravnate dobro što može da se desi ako si koristio neki praistorijski alat da ih napraviš. Partition alignment možeš da vidiš preko AS SSD, alignment će biti ispisan zelenom bojom ako je OK, crvenom ako nije.
 
170/70 su realne brzine kingston v300 ssd

djubre od hardvera, kupio sam ga i ja prosle godine, ali sam ga skoro zamenio patriotom koji je zver za ovaj kingston
 
Prva verzija kod mene u laptopu jos bolji rezultati su bili u desktop masini. Nije svaki V300 krs, ali posto je lutrija onda je za izbegavanje.

v300.png
 
Koliko se sećam, V300 su bile samo OK prve serije sa 505 firmware-om. Ti verovatno imaš taj (možeš da vidiš sa AS-SSD recimo).

Od 506 pa nadalje su ga ubili da ne bi pravio konkurenciju KHX 3K modelima.

Pošto FW na V300 modelu nije moguće menjati, noviji primerci su za izbegavanje, sem ako nisu na poklon :)
 
Tako je, a ovaj Fury X što imam na poslu jeste bolji što se brzine tiče, ali vremenom mu opadaju performanse, pa mora secure erase. :(

Ima li neko 3k seriju od njih da napiše utiske?
 
Ne znam koje cifre su normalne za taj SSD, ali brzine mogu da padnu i kada particije nisu poravnate dobro što može da se desi ako si koristio neki praistorijski alat da ih napraviš. Partition alignment možeš da vidiš preko AS SSD, alignment će biti ispisan zelenom bojom ako je OK, crvenom ako nije.

Nisam pravio particije. Pise 1024 K - OK zelenom bojom. Ne znam da li je prethodni vlasnik nesto radio, pisalo je da je 3 dana radio SSD.
Inace firmware je 525A bio, a pre neki dan sam ga nadogradio na 603A, izgleda da moze da se menja. Brzine su slicne, tj. malo losije po ovom AS SSD Benchmarku. :)
1500 dinara sam ga platio ovde na forumskim oglasima.
 
dobih na poslu u desktopu V300 120GB. znam da je ovde uredjaj na losem glasu ali ja sam prezadovoljan. od trenutka kada stisnem power dugme dok ne dodjem do toga da treba da se ulogujem sifrom na desktop prodje svega 15 sekundi. i rad je vrlo udoban, sve se brzo pokrece, multitasting je odlican, sve je fludino. jos jednom se pokazalo da praksa i teorija ne moraju da idu uvek ruku pod ruku. sve i da mi je dat 850 Pro ne vidim kako moze korisnicko iskustvo da bude bolje od ovoga.
edit: sada sam isprobao koliko traje boot na mojoj kucnoj masini iz potpisa. sa praistorijskim low end V200 3+god starim, sa OS koji nije reinstaliran, umm, nikada, treba mi 30 sekundi. na stranu to, mislim da je i rad malo brzi sa novim V300.
btw. na obe masnine nije podeseno da se dize nista posebno po defaultu, kuci imam nod 32, drajvere za xonar i mionix mis a na poslu samo skype dakle sto se toga tice uporedivo je. jedino sto je OS na poslu nov, oba su Win 7.
 
Poslednja izmena:
Više od 2 godine i 12 upisnih TB kasnije, nije mi ništa sporiji nego na početku. Jeste da je promenio nekoliko Windows-sa ali nikada nisam uradio secure erase, to ionako ne pomaže. Više bilo problema sa AHCI modom na AMD platformi nego na samom disku. I drugo budžet SSD koji imam ali samo 6 meseci star, Velox 70 koji je nešto brži u upisu i 4K već ima 3TB prometa ali mu nije opala brzina. Ne isplati se više plaćati premium cenu za SSD sem ako nije za baš ozbiljnu upotrebu.
V300 ionako nije namenjen za servere nego onako za nas smrtnike a u tom segmentu svi SSD su dovoljno dobri.
 
to je i neki moj zakljucak. za average Ziku, budget SSD je sasvim ok, posebno ako je prvi posle HDD-a, mada i ako nije. high end modeli samo za patkometriju, hir i ozbiljan posao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno