Šta je novo?

Ployer momo 12

boris72

Cenjen
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruke
70
Poena
160
Upravo videh ovaj tablet za 18990 u tehnoms u Nišu. Po specifikaciji dual core rk3066,gpu mali 400, 10.1 ips ekran, 1gb ram, 16 gb rom,android 4.1.1, baterija 6000 mah. Lepo zvuči,ima li neko kakva iskustva sa ovim uređajem?
 
Koliko sam stigao da pročitam izgleda da se radi o odličnom tabletu za taj novac, doduše cena mi se čini da je malo niska, verovatno je neki popust ili slično. Na linku imaš utiske ljudi koji ga imaji

LINK
 
Prosto me cudi da neko ovo prodaje po ovakvoj ceni. U Kini je preko 200 $ . Jos se nije desilo osim donekle za Nexus 7 da tablete neko prodaje po Postenoj ceni. Uzimajte dok ima , ili dok se ne predomisle.
 
Ako nije neka greška onda je stvarno odlična cena
 
Cena je realna za kineski noname tablet, to što su ostali kinezi skuplji 20% ne znači da je ovaj super jeftin.
Cenim da će vrlo brzo tableti sa ovakvim karakteristikama preplaviti tržište po sličnim cenama.

Ameri ga mogu naručiti za 177$ što je nešto više od 15.000 RSD
 
Poslednja izmena:
Kako mislis No name kad je firma Ployer ?? Nije to bas neki extra brend ali nije ni OEM, a najmanje No name. U svakom slucaj bolji od onih trgovackih tipa Blueberry i slicnih da ih ne nabrajam. Jos ako imas dve godine garancije, ne vidim cemu to nepoverenje, a to 177 dolara je verovatno bez postarine i dazbina koje iznose 30 % pa preracunaj i videces da je bolje kupiti u Srbiji nego u Kini.
 
Pa sad Ployer ili ne oni (Kinezi) rade , proizvode idu napred, a mi u Srbiji sve sami genijalci smo tu gde jesmo. Ocigledno je trebalo da se zove player ali to je ime zasticeno, zauzeto.

http://en.ployer.cn/
 
Poslednja izmena:
@Miglia Evo čuo sam da su morali da pošalju policiju ispred prodavnice jer se skupilo 1000 ljudi i tuku se da dođu do svog primerka.
Bolje kupiti u Srbiji nego u Kini.. #vrh
 
@LoverBoy

E da Kinezi stancuju Hiljade tableta godisnje i to niko ne kupuje ?? Stoji im tako neprodato na zalihama. Ovaj konkretno je jeftinije kupiti u Srbiji nego narucivati iz Kine. Ko je nameravao da narucuje slican, valjda u Srbiji postoji neko takav, njemu se vise isplati da uzme ovde, Ne vidim sta ti tu nije jasno.

Ceo svet kupuje bas te Ployer i ostale , iz Zapadnih zemalja i iz SAD, samo ovde kod nas prosecan gradjanin Srbije je valjda neki " Pijani Milioner " pa mu mrsko i da pomisli na tako nesto, to mu je valjda ispod nivoa casti.
 
Ma pusti te direktne flejm postove, zašto se obazirati na njih, slobodno nek postuje link jeftinijeg tableta sa istim karakteristikama i ja ću priznati odmah da grešim. Naravno pod uslovom da ima da se kupi kod nas.
Elem i ja bih voleo da vidim neki review ali je uređaj izgleda nov - pa nema. Ima za Ployer momo11
 
@Maglia ne radi se o "ispod časti" il što je kinez već što je to realna cena a ti si napumpao kao da je neviđeni dil i da trčimo u prodavnicu. Cena jeste dobra u odnosu na aktuelnu ponudu al cena je realna kao što sam napisao gore al nama je izgleda postalo iznenađujuće kada ne moramo da preplatimo hardver na šta su nas prodavci već navikli.
 
Pre neki dan mi se moj licni mis pokvario i odem ja da uzmem novi.

Nadjem standardno Logitech koji uzimam ceo zivot, donesem ga na kasu... kaze prodavac 12 hiljada i nesto... pita me, zelim li jos nesto...

Ja u trenutku pogledam iza njega, na zidu, gomila tableta sa cenama od 7 - 23.000....

Kazem mu, sacekaj sekund, nemoj kucati racun...

Gledam glupavog misa, gomilicu plastike i par mikroprekidaca, jedan senzor i laser koji kosta par dolara, kabl i konektor.

Sa druge strane, aluminijumsko kuciste, gomila elektronike, relativno (skupih) chipova, konektora i ozbiljan IPS ekran. Za istu cenu!!!!

Kazem ja prodavcu, izvini, ali neke stvari su se ocigledno promenile... ne zelim da me vise sisaju, nisam bas ovca!

I uzmem A4Tech X7 mis za 2000 i nesto dinara.

Software odlican, nije bagovit kao Logitech, gumirana povrsina, ogromne teflonske nogice, dva seta za zamenu, odlicna ergonomija, 6 rezolucija, dobri tasteri, odlican tockic, koji konacno mogu da pritisnem kao da je srednji taster, dakle ne koprca se levo i desno ako zelim da ga pritisnem... Kao slag na torti, ko voli, ima i tegice! Mene to ne zanima, ne osecam neku razliku, ali za 2000din!!!!

U svakom slucaju, za te pare poklon. Ali posebno me je oduzevio dizajn i zavrsna obrada, odlicna guma koja savrseno lezi u ruci!

Dakle, vremena se menjaju, nije danas sve sto je skupo i dobro, ili bolje!

Za "kusur" uzeo majci "Prestigio MultiPad 7.0 Prime DUO"

Na kraju sam potrosio malo vise para nego sam planirao, ali sam bas bio zadovoljan jer je tablet super, za male pare, a mis mi se bas dopada!
 
Ovaj Ployer Momo 12 je extra za te pare, jer ima podrsku za 3G.
Jedina mana je nepostojanje GPSa.
Da ima i to, IDEALAN bi bio (Baterija je 6000 mAh cenim da je to dovoljno)
 
Ovi kinezi su carevi, imaju MOMO11 Talent sa 9.7" Retina screen, i rezolucijom 2048*1536

edit mala greška jeste retina ali je Display resolution - 1440x900. Dakle da ne bude zabune retina može da podrži 2048*1536 ali rezolucija prikaza samog tableta 1440x900 i dalje dobar a i baterija odlična - 9000mah
elem evo linka pa čitajte sami :) LINK
 
Poslednja izmena:
pitam se kako su strpali 16:10 rezoluciju na 4:3 ekran i kako to izgleda u praksi :D
 
Isto kao što postoje plazme sa 4:3 rezolucijom (1,024 x 768) na 16:9 ekranu, pravougaone ćelije tj. pikseli.
 
Danas sam imao prilike da se malo igram sa ovim kinezom i dosta je dobar. Kvalitet izrade je korektan, lepo je sklopljen i deluje cvrsto. Displej je veoma dobar, vidljiv iz svih uglova i boje su ok. Brzo i glatko radi, ima 4.1.1 android (kako god da se zove, mozda oblanda :D )

Par zamerki, zvucnik je slab, valjalo bi da je bar 30% glasniji a i kvalitet zvuka nije nesto. Displej malo slabije reaguje, ali to moze da bude i do folije sa kojom je dosao jer nisam hteo da je skidam.
 
Danas sam imao prilike da se malo igram sa ovim kinezom i dosta je dobar. Kvalitet izrade je korektan, lepo je sklopljen i deluje cvrsto. Displej je veoma dobar, vidljiv iz svih uglova i boje su ok. Brzo i glatko radi, ima 4.1.1 android (kako god da se zove, mozda oblanda :D )

Par zamerki, zvucnik je slab, valjalo bi da je bar 30% glasniji a i kvalitet zvuka nije nesto. Displej malo slabije reaguje, ali to moze da bude i do folije sa kojom je dosao jer nisam hteo da je skidam.

Verovatno je do folije ja nemam takav osećaj, iskreno tablet me veoma prijatno iznenadio. Posebno onaj demo video sa razigranim predstavnicama lepšeg pola - izgleda fenomenalno :)
 
100 % do folije. Ta fabricka i nije namenjena za rad, vec da zastiti ekran u transportu, mada radi i sa njom, ali bolje bez nje. Za rad postoje druge, obicne providne, anti glare i druge.
 
Posto vec nekoliko dana i ja gledam neki tablet da pazarim, i s obzirom da Prestigio 9.7 Ultra jos uvek kod nas je jako tesko naci po prodavnicama, jedino preko oglasa, smatram da je ovo(momo12) najbolja moguca kupovina. Izrada mu je extra, ledja od aluminijuma, garancija 2god.,itd...
 
Kako se rootuju ovi, ajde da ne kazem NONAME, neko se ljutio, ali uredjaji koji nemaju podrsku zajednice kao brendirana braca.. Jel izvodljivo?
 
Koliko sam uspeo da iskopam po netu, fabricki vec dolaze rootovani, barem u inostranstvu.
 
Imam ga vec nekoliko dana i prvi mi je tablet,trazio sam dugo vreme 10 incni tablet po povoljnoj ceni a da je pritom kvalitetan i brz i........nasao sam ga :)
Prvi utisci: prosto je neverovatno sta se dobije za 19k dinara,odlicna izrada,fenomenalan ekran,veoma brz,2 kamere (kome treba),Android 4.1,16GB itd.
Ima jedan zvucnik koji je po meni dovoljno cist i glasan (ioanko cu koristiti vecinom slusalice).
Meni je jos folija preko ekrana a i ovako reaguje odlicno.Tablet dolazi vec rootovan tako da nema kineskih aplikacija nit kineskog kalendara kao na primercima koje su korisnici kupili na pandawill i sl sajtovima (mada uklone to rootovanjem kome smeta).
Dakle ovo je moje licno misljenje o tabletu,ja sam zasad 100% zadovoljan :)

Pocetkom januara ployer pusta u prodaju i Momo20: Allwinner A31 (Quad Core 1.2 Ghz),2GB RAM, 8-core PowerVR SGX544MP2 GPU (kazu duplo brzi od Tegra 3 GPU),Android 4.2.............oko 270 dolara.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno