Šta je novo?

Ployer momo 12

samo napred,svaka cast,da ti nudim pomoc,ne vredi,nemam blage veze :-D
 
Hi!
Da se priključim temi, imala bih par pitanja/informacija u vezi Momo 12...
Da li se nekome desilo da je Momo jednostavno prestao da radi (citaj - nije mogao da se ukljuci)? Posle nepunih mesec dana koriscenja i privikavanja (prvi android u mom zivotu) upravo mi se to desilo i morala sam da dam tab na servis. To sa servisom je trajalo od 04.03 do danas (25.04) uz mnooogo cimanja i prodavaca i servisa. Na kraju sam dobila odgovor da tab nije moguce popraviti vec sam dobila novi uredjaj. Oke.
Ono sto sada zelim da uradim je sledece - hocu da naucim Momu da sve radi na engleskom jer je sve na kineskom a ja to ne zelim! I prosli put sam se namucila da sve na kineskom skupim na jedno mesto ili da deaktiviram aplikacije sa kojima ne znam sta bih a nisam smela samo da ih obrisem. Ja bih, ako je ikako moguce, da imam uredjaj koji "prica" engleski :)
Da li je neophodno da idem u neki servis ili bih i sama mogla da se pozabavim ovim?
Ako je neko raspolozen da posalje uputstvo, ja voooolim uputstva :) A volim posle i da pitam ako mi nesto BAS nije jasno :)
Pozz i hvala unapred!
Kale
 
Cao Kale!

ajao, kako si se namucila.. :( Svejedno, bitno je da si dobila nov uredjaj, nadam se da ce ti lepo sluziti!;)


pretpostavljam da si vec namestila engleski, ali aj za svaki slucaj da ti okacim lep video koji objasni kako to da uradis. - samo prati ikonice sa videa i skontaces.
Na zalost bez *root-ovanja androida, ne mozes da obrises sistemske aplikacije (te kineske shopping aplikacije, kalendare i sve sl. na kineskom), sve sto mozes je da ih deaktiviras (pretpostavljam da si to vec skontala :D)

A kako mislis da prica engleski? Je l' mislis na to da prebacis sve na engleski ili mislis bukvalno da imas voice komande za njega? Ako to zelis, postoji aplikacija (EVA).. mada je po mom misljenju malo bzvz - moj engleski google sve razume, ali eva me nikako ne konta!:)

*root-ovanje je izraz za poduhvat na Androidom koji ce ti dozvoliti da pristupas sistemu (ne ljuti se ako vec znas ovo:)) - za nas tablet je dosta komplikovan, a ako bas zazelis da se interesujes da li zelis da se cimas sa time, prvo pogledaj lepo sta google kaze..:)

Ako ima sta god jos sto te interesuje, pitaj..

Pozdrav!
Relja
 
Pozz!Vidim tema je zamrla i evo procitao sam svih 29 strana ove teme zato sto me zanima ovaj model,kupio bih ga,trenutno ga ima u "Enni"-ju za 18.700 din.Vidim da ste ga kupovali tamo oko nove godine-kakvi su vam utisci sada posle 6-7-8 meseci rada?
 
radi i dalje :D salu na stranu,osim problema sa mem.karticom sve sljaka ok. imam problem da kad izvadim mem.karticu nece da mi rade programi koje sam prebacio na sd memoriju tableta,mora restart. mada ima nove verzije stock softvera koje nisam jos probao. baterija onako,moze da izdrzi dva filma ili 3 sata surfa. ja sam jos uvek zadovoljan uredjajem.
 
Kupio sam danas ovo cudo.

Nije los,jos ga isprobavam,nego jednu stvar ne mogu da namestim.Jel rade vidgeti na tabletima?Hteo sam neki vidget za vreme da podesim,ali nikako ne mogu da ga na "desktop" postavim.Imam android telefon par godina i znam kako se to radi,ali ovde ne vidim tu mogucnost.
 
Dobar je Momo :D

Imao sam Toshiba AT100 1,5god. star prodao ga za 170€ i kupio ovaj Tablet. Sad je kod mene vec 3 sedmice i sve i svasta sam isprobao na njemu i dosao do zakljucka da je OVAJ ROM za Momu12 najbolji. Isprobao sam ovih 4 ROMa koji su na tom linku ali svakom drugom nesto fali, samo ovaj TNT Release 3 je najstabilniji. Dok mi se kod drugih i kod SlimMod ROMa desavalo da Momo jednostavno zamrzne na 1 min i to cesto. Sto se ostaloga tice Tablet je za te pare dobar i ja sam u sustini zadovoljan, samo ima jedna stvarcica: pojavio se jedan neaktivan Pixel (nebih rekao da je mrtav jer nije crn nego plavo-bele boje). Pokusao sam i DeathPixel Fixer sa marketa ali nista nije pomoglo. Msm to ne smeta nesto posebno ali kad znam da je tu :smash: nije mi svejedno. Dali ima ko kakvu ideju kako se to uklanja?
 
Poslednja izmena:
Ja bih se prikljucio temi, da prokomentarisem uredjaj. Koristim ga od nove godine. Eksperimentalno sam ga kupio, jer nisam zeleo da ulazem velike pare u uredjaj za koji ne znam koliko cu koristiti. Prethodno sam imao jednog kineza pre dve godine koji je zbog rezistivnog ekrana izmedju ostalog bio manje vise neupotrebljiv.

Odonos cena/mogucnosti bih rekao da je sjajan bio u trenutku kupovine za momo12. Ekran je dovoljno dobar, touch dovoljno precizan, u poredjenju sa GalaxyTab-om ili nekim telefonom, touch je znacajno neprecizniji, ali i dalje dovoljno upotrebljiv. Nisam imao problema sa radom uredjaja tokom poslednjih 10 meseci, sa fabrickim softverom. Za sve vreme koriscenja morao sam svega 3-4 puta hardverski da ga resetujem. I dalje verujem da je uredjaj bio dobra kupovina, ali pocinje lagano da me nervira.

Jedna od stvari koja je pocela dosta rano da me nervira je sto nema bekap bateriju, tj izgubi podesavanje vremena i datuma ako se isprazni baterija. Druga stvar koja pocinje da me nervira je baterija. Ne secam se koliko je baterija trajala kad sam ga uzeo, ali sam ga svakako dosta manje koristio. Sada izdrzava dva i po dana stand by sa ukljucenim wifi-jem. Pri upotrebi potrosi bateriju za nekoliko sati sa pozadinskim osvetljenjem na oko 30%. U poredjenju sa vec pomenutim Samsungom koji je takodje 10.1, baterija mnogo krace traje. Tako da sam odlucio ili da uzmem nesto od sledeceg: Nexus 10, XperiaTab Z, GalaxyTab 3; ili da ga rasklopim, vidim koliko ima mesta, pa da pokusam da narucim malo jacu bateriju.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
^ sto se tiče backup baterije,ipak ima, meni ne gubi sat i datum ni posle totalnog praznjenja...
 
Klinac udario negde tablet i napukla plastika (digitizer) ali ne i ekran. Odneo sam ga u servis i kazu da mogu da mi zamene digitizer i ekran za 8000 dinara :(. Za te pare mogu da kupim novi manji tablet. Da li moze negde da se kupi samo digitizer? Gde moze da se kupi zatitna folija za njega i kako se krecu cene? Hocu da stavim preko foliju dok ne resim digitizer.
 
imam Ployer momo 12 vise od 2 godine ali nikako da na njemu pokrenem D3 go aplikjaciju od SBB.
Stalno kaze da nemogu da pustim neki TV kanal jer je tablet rutovan.
Od kada je tablet uzet od uvoznika ja nisam nista dirao ni instalirao romove i sl. a i kad probam da cekiram root sa nekim aplikacijama sa market kaze da nema ruta na tabletu.
Da li je neko uspeo da rasi ovaj problem ja nikako nisam uspeo.
Iskreno se nadam da ce neko odgovoriti mada je ova tema odavno mrtva :D
 
Probaj neku aplikaciju koja sakriva root. Ti kineski tableti su rutovani još u fabrici.
 
Rešenje je da rutuješ tablet, a onda sakriješ root (aplikacija Hide My Root) ili uradiš unroot nakon toga.
 
Probaj neku aplikaciju koja sakriva root. Ti kineski tableti su rutovani još u fabrici.

Pa sve aplikacije koje cekiraju rut kazu da nije rutovan.
To je neki kineski fazon ima neki su u binari a nije rutovan zapravo.
A kad krenem da sakrijem rut nije moguce.
 
Rešenje je da rutuješ tablet, a onda sakriješ root (aplikacija Hide My Root) ili uradiš unroot nakon toga.

Lako je reci ali kad neznam kako da ga rutujem. Nisam se nikad bavio tim stvarima. Uvek koristim HTC telefone i nikad nijedan nisam rutovao tako da su mi sad ti pojmovi malo strani.
 
A imas još bolji gde je sve razmljivo i jednostavno, "Kingo Android ROOT". I root i unroot.
 
Nisam. Ja ne posedujem ovaj uređaj. Čovek koga sam citirao je očigledno uspeo. Kao što reče i sboban u prethodnom postu, imaš i Kingo Root kao odličan program za root (njega sam već koristio i radi odlično).
 
Na žalost, nemam tutorijal. Zato sam ti i citirao iz ove teme link sa detaljnim objašnjenjem.
 
Da li neko zna ko je ovlašćeni serviser za Ployer u Nišu?
 
ima li neko ovde neispravan MOMO ployer 12? meni crkla ploca. ekran i ostalo netaknuti. baterija drzala 3 i po sata.

da prepakujemo nesto
 
Nazad
Vrh Dno