Šta je novo?

Alcatel 992D dualsim

Probao malopre navi-x u XBMC-u, radi odlično. Inače, slučajno sam primetio da kada je baterija napunjena 100%, skine se sa punjača, pa nedugo zatim vrati, nastavi navodno da se puni, a baterija stoji na 99%.
 
Apex i Nova su najbolji launcheri (po meni identicni) za 4.x.x android... Ja koristim Apex pro, zbog gestures dodatnih funkcija :)
 
Probao sam još jednu kameru koja daje slične rezultate kao i FV-5 a to je ProCapture. Pa ako nekom zatreba.
 
Ako je neko imao ovakav problem neka se javi, ili mi odgovori u cemu je stvar.Alcatel 992 prosle nedelje uzet u mts-u, ispraznila se baterija do kraja, kad sam ga stavio na punjac uopste ne reaguje vise do sat vremena.Video sam u uputstvu da moze da se desi da prodje pola sata dok ne pocne da se puni ali nista.Kad sam ga ubo u komp, on je onda odmah poceo da se puni i napunio se 100%.Jednostavno nece nikako preko punjaca.Probao sam i punjac od 997 (zena uzela 992 ,a ja 997 u mts-u) posto je isti ulaz ali ne reaguje .Cekam da prodju praznici pa da reklamiram u mts-u, ali ako imate ideju u cemu je problem pisite.
 
Ako je neko rutovao ovaj model telefon,neka kompetetno odgovori na pitanje.

Koje su sistemske (fabricke) aplikacije dozvoljene da se obrisu preko TB (podrazumeva se da je telefon pre toga rutovan)

Znaci samo one proverene aplikacije koje ste vi uklonili.
 
I nakon dva dana pokušavanja, nikako ne mogu da namestim telefon da radi fastboot. Da li neko ima ideju u čemu je problem? Fastboot je inače prestao da radi kada sam menjao režim bootovanje nekoliko puta kada sam pokušavao da namestim zvono telefona.
 
Ako je neko rutovao ovaj model telefon,neka kompetetno odgovori na pitanje.

Koje su sistemske (fabricke) aplikacije dozvoljene da se obrisu preko TB (podrazumeva se da je telefon pre toga rutovan)

Znaci samo one proverene aplikacije koje ste vi uklonili.

Pa znaš kako najlakše proveriš? Odradi nandroid backup i one za koje si siguran da neće praviti problem obriši. Za one koje nisi siguran freeze, pa vidi kako se ponaša... Ako imaš drain vrati aplikaciju poslednju po proveri koju si freezovao...

Mada mozda ima na xda safe to remove apps za tvoj telefon, pa proveri. Uostalom sve što ima Alcatel u sebi mislim da može da se briše... A i uostalom ako nešto zezneš, flashkaš rom i opet brišeš dok ne saznaš pravu kombinaciju :) Ja sam isprobavao jedno 4-5 sati šta može, a šta ne može, da bi kasnije video na xda da ima lepo lista za moj S2...
 
Ako je neko rutovao ovaj model telefon,neka kompetetno odgovori na pitanje.

Koje su sistemske (fabricke) aplikacije dozvoljene da se obrisu preko TB (podrazumeva se da je telefon pre toga rutovan)

Znaci samo one proverene aplikacije koje ste vi uklonili.

Ako ti nešto znači mogu da ti napišem koje sam app disableovao na 997 (ima fabrički ta opcija i bez roota) i sve radi normalno i dalje
 
@vojkan, ali nije to to... Bez root-a se ne može obrisati... A šta ti znači disable? Kad si je već disable-ovao, zašto da ti zauzima prostor?
 
zato što prostora imam na pretek :)
a disable je isto što i freeze u tb, ne pokreće se, ne troši ram, bateriju...
 
Od viška glava ne boli :)
 
brisanjem nećete osloboditi prostor za aplikacije ali će te sprečiti fabrički bloatware da se sam pokreće.
 
Da li je neko primetio da camera fv-5 ne zapamti svaku sliku koja je slikana telefonom?

Npr. Napravim par slika,od toga mi jednu sliku zapamti a ostale,kada udjem u galeriju,pise da nema slicice (ili na engleskom ''no thumbnails)

Ovo mi se cesto desava bas,od 10 slika bar jedno 3 slike ne zapamti.

Neki put se desi vise,neki put manje.

Verujem da je ovo bag do programa,jel je imao jos neko takvih iskustva?
 
Da li je neko primetio da camera fv-5 ne zapamti svaku sliku koja je slikana telefonom?

Npr. Napravim par slika,od toga mi jednu sliku zapamti a ostale,kada udjem u galeriju,pise da nema slicice (ili na engleskom ''no thumbnails)

Ovo mi se cesto desava bas,od 10 slika bar jedno 3 slike ne zapamti.

Neki put se desi vise,neki put manje.

Verujem da je ovo bag do programa,jel je imao jos neko takvih iskustva?

Nisam imao takvih iskustava a slikao sam dosta sa FV-5. Probaj drugu verziju aplikacije FV-5.
Ali imao sam problem, kao i drugi Android korisnici, sa gubljenjem slika u Galeriji. Slike tamo nestaju i pojavljuju se kada one hoće. Problem se obično rešava instaliranjem QuickPic aplikacije.
 
Druze,hvala na odgovoru.

Ako mozes reci mi koju verziju fv-5 koristis? ;)
 
Da li neko zna kako da se ukloni led obavestenje kada je baterija prazna?

Poprilicno iritira
 
Napuniš bateriju? :d
 
Light flow aplikacija :D
 
Probao sam gps fix i ne vredi, ne znam sta da radim. Fiksira satelite kad mu je cef, rotacija ne radi (gps test, compass). Ima li resenja ili da ga nosim na reklamaciju?
 
Ako ti je neka uteha na kompas se žale i na 997
 
Nije mi uteha, kompas sam pomenuo cisto onako da ne radi, nego gps test ne radi i ne radi rotacija u njemu sto odmah znaci da nece da radi ni igo :mad:
 
Meni takođe ne radi kompas, ali igo radi bez problema.
 
Nebitan je kompas, bitan je igo. Ako ti nije problem da proveris radi li rotacija u gps test?
 
Molim sve one koje imaju ovaj telefon,neka ubace program lgcamera,i neka vide da li mogu nekako da dodju do podesavanja za istu?

Na ovim hardwerskim dugmicima nema ''menu'' dugme,i nikako ne mogu da pristupim podesavanju

Stock kamera snima u rezoluciji 640 x 480,a ovaj telefon podrzava 720p,tako da ako ima jos nekih predloga,neka javi neko za dobar camcorder
 
Poslednja izmena:
Ima meni dugme, desno od home, samo treba drzati malo duze. Radi u svakoj aplikaciji.
 
Nazad
Vrh Dno