Šta je novo?

Alcatel 992D dualsim

Mislim da smo negde pisali o kolicini Ram-a i kako Android barata istim. Znaci za sada, narocito na ovoj platformi, necete bas primetiti razliku izmedju 512MB i 1GB ;)
 
Ja narucio sinoc preko MTS web-shopa.
Jel ima neko iskustva koliko im treba da isporuce telefon (iz Beograda sam) ?
 
Ima jos jedna razlika koju niko od nas nije primetio , baterija je manja na 992D u odnosu na 997D, a posto su potrosaci baterije isti to znaci da ce baterija na 992D trajati manje.
 
pa ovo i nije toliko lose uz mix net M...Razmisljam da ga uzmem,ono krastavac koliko para toliko muzike...ali za te pare ok mi deluje...
Ima li preporuka,ili utisaka o ovom modelu...?
 
Poslednja izmena:
Uzmi i ne razmisljaj, dobijes telefon vrlo slican starijem bratu 997 i svakako best buy kad bi uporedjivao sa telefonima iz telenor ponude.
 
Na sajtu mts-a piše da ima 1GB interne memorije: link
Deluje da su tu pogrešili. Na drugim mestima je 4GB: link
Verujem da su u mts-u pogrešili kad su prekucavali specifikaciju!?
 
Na sajtu mts-a piše da ima 1GB interne memorije: link
Deluje da su tu pogrešili. Na drugim mestima je 4GB: link
Verujem da su u mts-u pogrešili kad su prekucavali specifikaciju!?

Nisu pogresili i jedno i drugo je tacno.Telefon ima 4 GB interne memorije , stim da 2,5 GB otpada na Android sistem a 1,5 GB mozes ti da koristis za instaliranje programa i igrica.Zato svima prporucujem ko kupuje 992d , 997 ii 997D da kupi i SD od makar 8 GB, ja sam u moj 997D ubacio SD od 16 GB.
 
Ajde neka neko ko ga je uzeo,neka iznese svoje utiske (impresije) o telefonu.
 
Narucio sam ga preko webshopa. Cim stigne prenosim utiske.
 
procitao sam komentare na drugom sajtu,liku se fon cesto resetovao...ono tek onako,bez razloga :smash:
 
Ja sam hteo da ga uzmem uz tarifu,ali sam odustao,pojavio se u oglasima za 150-180 eur. Za 2 nedelje mozda bude, jeftinije pa se vise isplatiti za kes.:smoke:
 
jel zna neko gde bi mogla da se nadje silikonska futrola za ovaj telefon
 
uz box paket kosta 12rata*850 dinara ,da li ga vredi uzimati? generalno mi ne treba fon,jedino da dam zeni,ima xpiriu mini i neki budjavi sluzbeni... pa me sad zanima razlika izmedju alcatela i x mini,osim prednosti dve kartice? vredi li prelaziti na alcatel? i da li mora makar jedna mts sim kartica,posto ona koristi druge dve konkurentske mreze?
 
posedujes telefon?Ae iznesi utiske ako ti nije ono problem...tnx

Nisam bas nesto merodavan, jer sam korisnik koji tesko i da koristi neke prednosti ovih modernih telefona, al ajd :)
Da poredim telefon koji ima 2 procesora sa krshevima koje sam imao ranije je nebulozno (Huawei U8110), kao da poredis SSD disk sa matorim hardom od pre 5godina, tolika je razlika.
Nemam zamerke na sam telefon, nije od jeftine plastike koja krcka pod rukom, kamera i ekran su solidni (mada opet, nisam nikad koristio Samsung Galaxy ili iPhone pa da ti uporedim). Ja kao obican korisnik ne mogu da mu nadjem neke mane. Nije mi se gasio ili resetovao (kao sto je napisano par postova iznad) za ovih 3 dana koriscenja, baterija mi se isto cini ok, i uz veca maltretiranja izdrzace 1 pun dan, a za prosecno koriscenje i net, 2-3 dana.

U principu nisam neko ko ce da istestira telefon gomilom aplikacija, jer mi skoro nista od toga ne treba, pa ce pretpostavljam neko drugi izneti bolje utiske :type:

Cim isprobam dal je otkljucan za druge mreze, i da li je potrebna bar 1 mts kartica ili ne, jvaljam ovde
 
@DBraveZ
Mozes li da okacis neke fotke slikane sa njim ako nije problem?
 
I knew this is gonna happen :D

evo par slicica, i moram da se ogradim da sam laik za slikanje, ne znam da podesavam, a ima gomila nekih opcija, ne znam da li da drzim HDR ukljucenim ili ne... Pretpostavljam da mogu da se dobiju bolje slike, kada bih se razumeo u fotografisanje :S:
 

Prilozi

  • IMG_20121223_155724.jpg
    IMG_20121223_155724.jpg
    826.6 KB · Pregleda: 344
  • IMG_20121223_155735.jpg
    IMG_20121223_155735.jpg
    668.9 KB · Pregleda: 303
  • IMG_20121223_155748.jpg
    IMG_20121223_155748.jpg
    384.2 KB · Pregleda: 274
  • IMG_20121223_154656.jpg
    IMG_20121223_154656.jpg
    570.1 KB · Pregleda: 280
  • IMG_20121223_161217.jpg
    IMG_20121223_161217.jpg
    753.3 KB · Pregleda: 360
Poslednja izmena:
zemo neke slike fona u ruci ili tako neke,ako zemo o rajt,ako ne zemo-no frks :D
 
nemam foto aparat, ne znam cime da ga slikam :p

ps. lako se vidi koliki sam zaljubljenik u foto-umetnost :D
 
Da i ja napišem koji utisak.

Ukratko:
- Telefon će zadovoljiti veliku većinu korisnika.

Poduže:
- Izrada je dobra i telefon lepo leži u ruci.
- Kamera je prosečna i meni je dovoljna, ali verovatno nedovoljna za one koji traže vrh (ako je to moguće ostvariti bez fotoaparata).
- Ekran je 4" inča ali je velika prednost u odnosu na 997 ta što ima hardverske tastere. Na taj način se dobija puna 800x480 rezolucija ekrana jer nema trake sa dugmadima kao na drugim ICS uređajima koji nemaju hardverske tastere (takav je upravo 997). Takođe moram da napomenem da recimo na Sony i Alcatel telefonima koji su prvo bili namenjeni za Android 2.3 pa su dobili unapređenje na 4.0 ne postoji softverska traka sa dugmadima već se koriste hardverski. Tako da se funkcije ne dupliraju a ekranu ostaje puna rezolucija.
- Baterija je takođe prosečna i verovatno bi mogla da izdrži 1,5 - 2 dana (sada ga intenzivno isprobavam pa izdrži jedan dan)
- Telefon se neverovatno brzo butuje i sistem je operativan za desetak sekundi.
- Rade dve kartice od različitih operatera. Prva (samo ona podržava 3G) mi je MTS a druga Telenor i nema nikakvih problema.
 
Uzeo drugar u petak.
Sad smo merili.
Preko 6500 poena u antutu benchmarku :D
Moj Galaxy s2 ima oko 6200 :p
Kvalitetne izrade, ICS mu lezi odlicno, sve klizi kao na S2.
Telefon valja!
 
Nazad
Vrh Dno