Šta je novo?

Alcatel 992D dualsim

Instaliraj app mts centar i ne trebaju ti kodovi
 
zna li neko koju gps mapu da skinem za srbiju za ot 992d, burgijam vec neki dan,,i sve sto sam uspeo da nadjem je nekompletno ili su mrtvi linkovi za skidanje,,
Moje pitanje bi bilo Zna li neko sta je ovom telefonu najbolje za gps ( po forumasi kazu IGO..i nista vise, a treba mi verzija ),i link gde se to moze skinuti,,zna li neko,,moze i na pp da mi ostavi
 
Pozdrav svima
Nov sam na forumu,ali imam jedan "cudan problem". Uzeo sam Telekomov Box paket i uz njega Alcatel OT 992D (sa kojim i imam ovaj "cudni"problem).Naime,telefon je radio super do pre par sati. On i sada radi,ali je problem u reprodukciji zvuka. Sva podesavanja su stavljena na najjace,ali je ton i dalje jako,jako,jako slab.Poludeo sam i ne znam sta da radim. Nisam radio nista sa njim.Klasika,pozivi,poruke,malo slikanja,poneka igrica i to je sve.Fizicki kvar nije sigurno jer ga stvarno pazim.Jednostavno se utisao sam od sebe.Ako neko zna sta da radim bio bih mu jako zahvalan. Hvala svima unapred
 
Pozdrav svima
Nov sam na forumu,ali imam jedan "cudan problem". Uzeo sam Telekomov Box paket i uz njega Alcatel OT 992D (sa kojim i imam ovaj "cudni"problem).Naime,telefon je radio super do pre par sati. On i sada radi,ali je problem u reprodukciji zvuka. Sva podesavanja su stavljena na najjace,ali je ton i dalje jako,jako,jako slab.Poludeo sam i ne znam sta da radim. Nisam radio nista sa njim.Klasika,pozivi,poruke,malo slikanja,poneka igrica i to je sve.Fizicki kvar nije sigurno jer ga stvarno pazim.Jednostavno se utisao sam od sebe.Ako neko zna sta da radim bio bih mu jako zahvalan. Hvala svima unapred

To se i meni desava,to je bug koji poseduje.

Kada ti se to desi,restartuj telefon samo,ili uzmi pozovi nekog,aktiviraj loud speaker,i odma prekini. (tada ce ti raditi normalno)

Mozes pozvati i 789 korisnicki centar,nebitno je koga

Nadam se da ce taj bug kroz neki update srediti
 
Poslednja izmena:
Ajde neko ko je isprobao igricu most wanted da radi kako treba,neka baci PP sa linkom
 
Instaliraj app mts centar i ne trebaju ti kodovi

konacno sam uspeo da pronadjem app za mts centar :) jedva. i to preko APCENTAR kazu da je losa ali meni je ovaj put pomogla imate je ovde
https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.wm.apptrap
pa ovo
https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.mts&feature=more_from_developer
i sada ona tastatura netreba...
hvala druze
p.s. ako neko nemoze da instalira direktno za play store app MT:S CENTAR onda prvo neka instalira APCENTAR i iz nje neka ide prvo u APLIKACIJE pa ALATI i oko trineste aplikacije nalazi se MT:S CENTAR
pozdrav svima
 
Ajde neko ko je malo vestiji sa engleskim jezikom,neka sastavi jedan mail i posalje na zvanicnu stranicu Alcatela kako bi resili problem kroz update,koji se javlja i drugim korisnicima.

Radi se o tome da zvuk posle odredjenog vremena sam od sebe utisa (zvuk koji treba da se cuje iza,prebaci se na prednji zvucnik)

Tada je zvuk duplo vise utisan,i kao da ima neku barijeru.

Problem resavam tako sto restartujem telefon,ili pozovem neki broj,aktiviram loud speaker,i prekinem odmah vezu (problem koji bas ume da nervira)

Kapiram da im se vec neko obratio sa tim problemom,ali bilo bi shodno da im jos neko ukaze na taj problem,koji se ocigledno javlja.
 
Kupio sam i ja Alcatel OT-992D preko mt:s-a i nemam taj problem sa zvukom, normalno se čuje sa zadnjeg zvučnika.
 
Nisam ni ja imao na pocetku problem,mada to je pocelo da se javlja posle jedno desetak dana taj problem.

Mada,kazem opet,taj problem je brzo resiv,i sve posle radi kako treba,mada zna svremena na vreme da iziritira
 
Da li postoji mogucnost UNROOT-a i brisanja RECOVERY-ja kako bih telefon, "nedajboze" mogao da vratim na stanje kao kad sam ga kupio ukoliko zatreba garancija?
 
Problem sa porukama je presao na visi nivo :mad:. Osim kasnjenja, sad pocinju da mi stizu iste poruke vise puta. Reset ne pomaze. Hoce li biti kakvog apdejta da znam da cekam i zna li se hoce li biti JB za ovo sokocalo?
Koristio sam ovih dana i g300 i blade 3 i sve sto mogu reci je da ovaj alkatel brise patos sa njima po brzini rada.
 
Danas sam pisao Alcatelu vezano za problem dostupnosti SIM2 i problem sa prebacivanjem zvuka na prednji zvucnik... Cekamo update :)
 
Pokusah da rootujem telefon malopre. Instalirao drivere, izvadio bateriju, povezao telefon, sve ucitao u flashtool i kliknuo download. Dole pise searching i nista se ne desava. Gde gresim? (Slika dole)
s8tbhdbubeuuhromhk6.jpg
 

Prilozi

  • s8tbhdbubeuuhromhk6.jpg
    s8tbhdbubeuuhromhk6.jpg
    178.5 KB · Pregleda: 127
A zasto rootujete telefon, ja sam moj prethodni htc wildfire da bi mogao aplikacije instalirati na SD. Koje su prednosti roota kod AOT 992D?
 
Nema potrebe da vadis bateriju. Dovoljno je da iskljucis telefon. Probaj da otkacis telefon od USB-a i ponovo povezes.
 
A zasto rootujete telefon, ja sam moj prethodni htc wildfire da bi mogao aplikacije instalirati na SD. Koje su prednosti roota kod AOT 992D?

Mogucnost npr. da iskoristis Titanium Backup i gomilu drugih programa i alata koji rade samo sa root-ovanim telefonima, kao sto su ad-blockeri i slicno?
 
@tvrdjava Pa iz proslog razloga da bi mogao jos neke aplikacije da koristim. Konkretno, wifi kill i sniff, root explorer, ram manager, titanium backup, youtube (da mogu da zamenim ovim), itd. Sad ne mogu da se setim jos njih.
@tomas, koliko sam ja shvatio baterija se vraca na kraju procesa.
 
Poslednja izmena:
@tvrdjava Pa iz proslog razloga da bi mogao jos neke aplikacije da koristim. Konkretno, wifi kill i sniff, root explorer, ram manager, titanium backup, youtube (da mogu da zamenim ovim), itd. Sad ne mogu da se setim jos njih.
@tomas, koliko sam ja shvatio baterija se vraca na kraju procesa.

Ja sam svoj OT-992D rutovao bez ikakvih problema bez ikakovog vadjenja baterije, to je apsolutno nepotrebno. Dovoljno je iskljuciti telefon (sacekati da se potpuno iskljuci) i to je sve.

Kod raznih modela telefona u uputstvima za rutovanje/flesovanje itd. cesto postoji korak gde se "vadi baterija" i odmah ili kasnije vraca. I uvek je to nepotreban korak.
 
Poslednja izmena:
Probao i na taj nacin. Stoji search i nista. Inace, kad sam spojio telefon nije mi prepoznalo kao da sam nesto prikljucio, a na telefonu je sve izgledalo kao da sam ga ugasenog ukljucio na punjac.
 
Probaj da klikneš download pa da izvadiš i posle staviš kabl.
 
Pokusao i to. Nista. Da nije do drivera? Instalirao sam prve i poslednje iz onog pack-a. A posle je sam windows instalirao jos nesto kad sam konektovao telefon bez baterije.
 
Nazad
Vrh Dno