Šta je novo?

Alcatel 992D dualsim

i mene zanima, ako neko nadje neka ostavi info ovde ili na pp :)
 
Релативно је ро нов телефон па нема фолије и футроле. Али ако је неко из НС има у Подземном један лик који лепи фолије за 300 динџи. Узме фолију за сличан телефон и само је исече. Буде супер. Има и ону антифингер фолију где се отисци скоро и не виде.
 
Ima hard case na ebayu ali nije to to
 
Izdao nas Vojkane,izdao nas prijatelju ,preso na tamnu stranu sile hahahahaha

Hahahah,sta da se radi ;)

Mada i ovaj fura ceo posao :)

krastavac,jeste duplo manje rama,ali kada rutnem,ima da bude bar oko 300mb slobodno ;)

Za mene koji sam imao pre havajca sa 40mb slobodno,ovo je avion ( ipak mi ne treba svemirski brod sa giga rama :p )
 
Još ovo: Ako je fon iz mts-a da li SIM1 (3G SIM) mora da bude mts ili može i drugi operater?
 
Još ovo: Ako je fon iz mts-a da li SIM1 (3G SIM) mora da bude mts ili može i drugi operater?
Samo mts.
Inače, jutros sam primetio nakon gašenja telefona, da je zvono koje sam podesio preko ringdroida nestalo sa liste. Kao zovono je izabran neki već predifinisan ton. Da lil još neko ima problem sa ovim?
 
Poslednja izmena:
Da, stalno mi se vraća ringtone na default.
 
Evo razlike izmedju fotke sa obicnom kamerom i camera zoom fx 4.1.1:

Camera Zoom FX

Default


Camera Zoom FX ublazava malo šum.
 
Evo razlike izmedju fotke sa obicnom kamerom i camera zoom fx 4.1.1:

Camera Zoom FX

Default


Camera Zoom FX ublazava malo šum.

Maremas,

Probaj sa camera fv-5 da slikas,mnogo jasnije slike ispadaju,i kamera pri slikanju automatski odradi autofokus.

Isprobaj,nista te ne kosta ;)
 
Ubacio sam igo primo,nadje satelit vrlo brzo,medjutim strelica,tj putanja kojom se krecem se pomera nakon 10 sekundi.

Brzina kretanja mi stoji uvek na 0 km/h

Ima li neko resenje?
 
Da li je moguće da vlasnici ovog telefona najmanje pričaju od DUAL SIM funkciji? :)

Našao sam na netu da su voice i 3G data radio razdvojeni, pa ako je SIM 2 na netu preko 3G, SIM 1 može da obavlja telefonske pozive. Da li neko može ovo da potvrdi?
 
Sim 2 je 2G only. Može da se zove sa jedne a da se ne prekida konekcija na drugoj.
 
Da li je moguće da vlasnici ovog telefona najmanje pričaju od DUAL SIM funkciji? :)

Našao sam na netu da su voice i 3G data radio razdvojeni, pa ako je SIM 2 na netu preko 3G, SIM 1 može da obavlja telefonske pozive. Da li neko može ovo da potvrdi?

Moze da se podesi sta ce koja kartica da radi po defaultu da radi, ali je tacno da ne mogu obe u isto vreme da budu 3g, znaci jedna je 2g druga 3g. Telefon je za prvi sim slot zakljucan na mts, a drugi slot je slobodan. Probao sam u prvi slot da stavim i telenor i vip karticu i telefon je trazio sim me lock code (naravno da sam probao sa nekim kodovima i ostalo mi je jos 7 od 10 puta da ukucam :d). Trenutno u tel su dve kartice, jedna mts postpaid, druga telenor isto postpaid, i podesio sam da ide na interent sa telenor kartice da bih potrosio mb koji su ostali :D. Posto sam malopre uzeo telefon nisam stigao da ga procackam. Ako nekoga nesto interesuje neka pita.
 
Da li nekom prilikom restarta telefona,ili kacenja telefona na usb,automatski promeni melodiju koju smo pre toga odabrali?

Ima li neko resenje problema?
 
Koliko ispisuje da mu je memorije available? Hvala na odgovoru. :)
 
internal storage>total space 1.37gb>available 1,23gb
phone storage>total space 0,97gb>available 0,91gb

to je stanje bez i jedne instalirane aplikacije i nije nista ubacivano u telefon.
 
Maremas,

Probaj sa camera fv-5 da slikas,mnogo jasnije slike ispadaju,i kamera pri slikanju automatski odradi autofokus.
Check Winn Dixie Ad and Lowe's Ad.

Isprobaj,nista te ne kosta ;)

Instalirao camera fv-5 i mogu reci do sada najbolja camera za android koju sam probao.

Da se ogradim da nisam instalirao na Alcatelu ven na drugom.....
 
Poslednja izmena od urednika:
internal storage>total space 1.37gb>available 1,23gb
phone storage>total space 0,97gb>available 0,91gb

to je stanje bez i jedne instalirane aplikacije i nije nista ubacivano u telefon.

Izvinjavam se, mislio sam na RAM memoriju. :)
 
Instalirao camera fv-5 i mogu reci do sada najbolja camera za android koju sam probao.

Da se ogradim da nisam instalirao na Alcatelu ven na drugom.....

I kod mene na alcatelu neuporedivo bolje slike pravi,i autofokus takodje odradi kako treba (jer je isprogramiran automatski pre slikanja)
 
Vi što imate problem sa ringtone-om da se izgubi, neka vam ti fajlovi budu na internoj memoriji... Znaci u folder media dva foldera ringtones i notifications, pa tu stavljajte...

Restart telefona i ne morate da koristite ringdroide i ostale stvari... Onda onako nativno birate pesmu u settings-u
 
Sim 2 je 2G only. Može da se zove sa jedne a da se ne prekida konekcija na drugoj.

Treci je proverio i ovo izgleda nije tacno. Dakle moze i druga da bude 3G, ali onda je prva 2G.

Da rezimiramo, prva kartica je MTS, druga, recimo Telenor. Na drugoj je ukljucen 3G i kartica je 24/7 online.
Ako neko pozove na MTS ili Telenor, oba su dostupna.
Ako se uspostavi voice veza, internet nastavlja da radi, razgovor je u toku preko jedne kartice, a druga kartica je nedostupna.
 
Vi što imate problem sa ringtone-om da se izgubi, neka vam ti fajlovi budu na internoj memoriji... Znaci u folder media dva foldera ringtones i notifications, pa tu stavljajte...

Restart telefona i ne morate da koristite ringdroide i ostale stvari... Onda onako nativno birate pesmu u settings-u

Ja sam ovaj problem resio tako sto sam iskljucio opciju fastboot...

Kako i zbog cega je to kocilo,pojma nemam,ali radi sada kako treba
 
Treci je proverio i ovo izgleda nije tacno. Dakle moze i druga da bude 3G, ali onda je prva 2G.

Da rezimiramo, prva kartica je MTS, druga, recimo Telenor. Na drugoj je ukljucen 3G i kartica je 24/7 online.
Ako neko pozove na MTS ili Telenor, oba su dostupna.
Ako se uspostavi voice veza, internet nastavlja da radi, razgovor je u toku preko jedne kartice, a druga kartica je nedostupna.
nisam ni video podešavanje da se na drugoj uključi 3g.
 
Ja sam bio te srece da uzmem tj. dobijem telefon kome je jedan slot mrtav, tako da su mi zamenili telefon :)
 
ROOT i TWRP tutorial by me. dva dana sam izgubio dok nisam ovo uspeo tako da ne želim da se još neko ovako muči :)

Za početak isključite telefon, izvadite mu bateriju, skinite drajver, instalirajte ga pa skinite ovaj fajl i ekstraktujte ga negde da ovako izgleda ekstraktovani folder.

Kod:
http://www.mediafire.com/?s3rsn1be0ubsl5t

folder.png


Drajver (ima dosta verzija u zipu, zaboravio sam koja je proradila):
Kod:
http://www.mediafire.com/?ateotab6euvvk8g

Pokrenite SP Flash Toll preko fajla Flash_tool.exe. Dobićete ovaj ekran

spflash-1.png


Kliknite na Scatter-loading i izaberite MT6577_Android_scatter_emmc.txt fajl i dobićete ovakav ekran.

spflash-2.png


Sada dvoklik na RECOVERY (zaokruženo na slici) i izaberite recovery.img iz foldera gde ste ekstraktovali fajlove.

spflash-3.png


Kliknite download i Yes na upozorenje koje iskoči.

download-11.png


download-22.png



Ako ste sve uradili kako treba proces bi trebao ovako da izgleda i da ne traje duže od tridesetak sekundi.

download-1.png


download-2.png



Ubacite bateriju u telefon, držite POWER + Volume up i telefon će ući u TWRP touch recovery.
Savetujem vam da sada odradite backup kompletnog roma za svaki slučaj.


Izaberite install i instalirajte Root_Superuser_3.1.3_Busybox_1.20.2-Update1-signed.zip (nebitno da li ste ga stavili na internu memoriju telefona ili na sd karticu).

Kod:
http://www53.zippyshare.com/v/27691885/file.html

Kada se to završi samo izaberite reboot system i voila vaš 992D je rutovan.



VAŽNO: NE RADITI VRAĆANJE NA FABRIČKA PODEŠAVANJA IZ SAMOG ANDROIDA AKO NEĆETE SKUPU CIGLU. ZA VRAĆANJE NA FABRIČKA PODEŠAVANJA KORISTITE OPCIJU WIPE U RECOVERYJU.


SVE RADITE NA SVOJU ODGOVORNOST, JA NI NA KOJI NAČIN NISAM ODGOVORAN ZA EVENTUALNE PROBLEME.
 
Nazad
Vrh Dno