Šta je novo?

Acer Iconia B1 JellyBean tablet za 15-16k

eto ti tvojih 13k :( opet kazem goclever 105bk je bolje od ovog, 10" + bt tastatura. kome treba sedmica ovo je bombona doduse
Ма дере нас багра :D
Није ни бољи ни гори јер не може десетка да се пореди са седмицом :)

Ђавола бомбона кад има TFT екран и 512MB радне меморије. Но опет разумнија куповина од Asus MeMO Pada :d
 
Evo ga u gigatrnu za 16999. Jel vredi sta mislite?
За исте новце конкуренција су му GoClever TAB R83.2 и Prestigio MultiPad 5770D. Оба имају IPS екран и 1GB RAMa, B1 има TFT екран и 512MB RAMa.

Iconia B1 има GPS, а Acer је далеко познатији brand, али је и поред тога квалитет израде тј. коришћених материјала упитан.

ако ниси прочитај овај преглед који сам оставио на претходној страници
http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Iconia-B1-A71-Tablet.87771.0.html

Није лоше, али "кинеска" конкуренција нуди више за исте новце, једино ако ти је потребан GPS :)
 
cisto da javim da se malo "rasirio".
Ima ga na vise mesta sada i cena mu je tu malo ispod 16k (oko 145€)

Ne znam sta da mislim. Po meni taj GPS moze da mu bude velika prednost (pored imena).
 
auuu, koji uzas od tableta :(

Na prvi pogled mi se ucinilo da je super. Dizajn mi se na keca svideo, a onda mi je utisak, malo pokvarila plastika na tasterima za paljenje i zvuk.
Onda se upalio ekran i tu sam se vec smorio. Previse odsjaja, preslabi uglovi, sve vreme se tripujem da slika ima "duha", a u stvari me podseca na ekran moje stare Nokie, koji je bio "rikavela" pa mi lokalni serviseri ugradili drugi "nije original, ali kao da jeste, nema sanse da primetis razliku... toliko je dobar, a samo 500 din"
Ehhh...

I sve bih to preziveo, jer sam citao malo Blic, malo B92 i polako poceo da se navikavam na njega.
Jeste da je stekao i mucio se kada upalim par aplikacija, ali ok, tako nesto sam i ocekivao.

A onda...

Ugasim sve aplikacije i krenem da pokrecem igrice koje sam skinuo.

Vec kod prve THE END!!!

Znaci Beach Buggy Blitz traje jedva par minuta (daj Boze i toliko) a onda te izbaci na "desk top" a dole ti stoji poruka zutom bojom LOW MEMORY
Sa Temple Runom 2 situacija jos gora.
Dalje nisam imao zelju ni da probam.

Sada se pitam...
Zasto pobogu samo 512RAMa.
Koja vajda onda u Dual Core CPU i slabasne, ali opet igrive PowerVR SGX531.
Cemu sve to.
Bolje da su stavili single CPU na 1.5GHz i 1GB rama i bar bi se koliko toliko igrali.
Ovako, ostaje nam samo da se ide na net i mozda pomalo GPS.

Vivax i ostali Kinezi ga jedu za uzinu.
Bas sam se smorio. :(
 
cim sam video 512mb bilo mi je jasno da to nije upotrebljivo... mozda kao gps navigacija jedino...
 
Pozdrav drustvo, evo samo da dam jedan svoj komentar na ACER, imam Acer aspire 6530G laptop vec 4-5 god. a imao sam dodira sa raznim modelima i mogu reci da ni jedan model od tih ne moze da pridje ovom mom, po svemu, to je moje iskustvo, laptop radi perfektno i bez ijedne mane je, kupio sam i tablet ovaj o kome je rec na forumu i iskreno d akazem posto vidim ovde razni strucnjaci pisu svasta, tablet je za net, da se odgleda neki film odigra neka igrica, muzika i slicno, ako cete da hakujete ili sta ti ja znam onda zna se sta treba a za ove stvari ne da radi nego razbija bar kod mene, GPS se na satelite poveze za 3-4 sekunde, napunio sam ga sa emulatorima i pun je igrica i mogu reci da razbija, i NES, SNES, GBC, GBA, SEGA, PSX1. igrice sa androida imam par komada od 300mb i njih cepa bez problema, a kazem, ako neko hoce da igra neke jake za to postoje druge stvari. Malo sam oduzio ali morao sam :) jos jednom, ACER je mozda kod nas ne toliko poznat ali na zapadu je druga prica, sa moje strane sve preporuke za ovaj tablet koji hoce da imaju i GPS a i za normalno koriscenje tablet racunara. Ja sam dugo ali dugo razmisljao sta da uzmem i odlucio se za
Acer Iconia Tab B1-A71
pozdrav
 
Poslednja izmena:
za te funkcije koje si opisao je dovoljan i kinez od 5000 dinara. onaj vivax za 10k dinara jede ovog za doručak i to kao namaz
 
da ali taj kinez sigurno nema GPS. A priznacete da je to velika prednost, jer sto kupovati GPS posebno ovo posebno kad moze u jednom trosku :), plus veliki ekran, ja sam moju navigaciju prodao dodao novac i kupio ovaj model.
 
ja moj B1-710 8Gb, rutovo danas, još samo da nađem rešenje za OTG al, kanda će da bude slaba vajda :mad:
 
digitizer

Zna li neko gde se moze naći digitizer za b1-a71?
Nakon 15 dana koriscenja ispustim ga na laminat, padne ekranom na dole i ispuca staklo ekrana. Tač radi, ekran radi i ja ga tako i koristim. Na ebay sam video neke digitizere po 55eur, + zamena = ne isplati se a i ko zna kako bi bilo.
 
Jel ima neko Acer Iconia B1-720? Jel uspeo da ga rootuje?
 
Nazad
Vrh Dno