Šta je novo?

Kingdom Come: Deliverance

Mau53r

Slavan
Učlanjen(a)
25.09.2007
Poruke
619
Poena
320
cMhSi.jpg z5Qzc.jpg vOlju.jpg blog_019_3.jpg blog_019_1.jpg

Igra je još u povojima - nema ni službeni naziv, ali mislim da je vrijedna pažnje.
Warhorse Studios čini poprilično velika i iskusna ekipa. Okupili su se 2011. godine i otkupili su početkom ove godine licencu za CryENGINE 3.
Rade na razvoju open-world istorijske srednjovjekovne RPG igre, čiji se razvoj može pratiti na njihovom službenom blogu i web stranici.

Službena stranica: http://warhorsestudios.cz/index.php?lang=en
Blog: http://warhorsestudios.cz/index.php?page=blog&lang=en

Prva prezentacija

 
Poslednja izmena:
Koji RPG sistem tj. koja pravila?
 
Ako sam dobro razumeo, razvijaju svoj sistem sto je way to go. Zasto bi danas bilo ko placao licence za nesto sto moze svako da sebi prilagodi.
 
... da upozorim, na klipu su samo kolibe i daske 10min..
 
Koje ne izgledaju apsolutno ni malo wow or whatsoever.
 
izgleda zahtevno... tesko je proceniti kad je ovako kamerom snimano.
 
Ok, kontam ja to, super. Ali ja sam jedan od onh ko želi da igre izgledaju kao igre, a ne kao stvarnost.
 
Meni izgleda jako dobro zato sto deluje kao da je radjeno prema stvarnom mestu, daj neki primer sta izgleda bolje.

to jeste + , ali nista novo ako tu dasku ne mozes u ruku da uhvatis, i polomis, vrata da razvalis, kolibu da zapalis, a u ona kola na sred puta konja da upregnes i oteras negde drugde.
 
Ovdje možete vidjeti da je ova video prezentacija odrađena na laptopu starom dvije godine.
http://warhorsestudios.cz/index.php?page=blog&entry=blog_019

"To call it ‘next gen’ is also somewhat misleading, considering that we showed it on a two-year-old laptop with a mobile GeForce 555M, which is not exactly state-of-the-art PC or next gen Xbox. Obviously, the machine wouldn’t have fared so well with the whole several square kilometre terrain we have, especially if it had to run the game itself, AI and the full world simulation and not just a preview in the editor. However, the game runs fairly OK on present day average PCs, and we haven’t yet even started seriously optimizing".
 
Ok, kontam ja to, super. Ali ja sam jedan od onh ko želi da igre izgledaju kao igre, a ne kao stvarnost.

Mnogim igrama bi prijalo da su blize stvarnosti po nekim stvarima, recimo Elder Scrolls serijalu bi bas legla takva grafika i atmosfera sa videa o kom pricamo i bi bila sledeci korak u odnosu na ono sto poslednji deo nudi. Nisam ja zagrizen za foto-realisticnost nego do toga da su stvari predstavljene sa nekim smislom, ako se tu vec nalaze ljudi onda to treba da izgleda kao da tu zive ljudi da bi imalo dobru i upecatljivu atmosferu bez obzira na nivo detalja.

to jeste + , ali nista novo ako tu dasku ne mozes u ruku da uhvatis, i polomis, vrata da razvalis, kolibu da zapalis, a u ona kola na sred puta konja da upregnes i oteras negde drugde.

Naravno i meni je interaktivnost bitnija od samih modela i tekstura. Ne znam koliko CryEngine3 toga dozvoljava ali na snimcima iz Crysis3 nisam primetio neki veliki uticaj na okolinu pa se ne nadam previse.
 
Ljudi ovo je RPG, daske su totalno nebitne :) Mnogo vaznija su pravila, prica, likovi, koliko je taj svet zanimljiv a ne teksture i dinamicko osvetljenje...
 
Ja procitah Whores Studio:d
 
kako mogu biti daske nebitne ako ja hocu da razvalim vrata, pobijem sve u kolibi i zapalim je... npr. igram nekog varvarina palikucu... ili da od tih dasaka sagradim brod, okupim posadu i otplovim rekom.
Nema nista zanimljivije u RPGu od interakcije sa svim i svacim, i po meni ta sloboda je mnogo bitnija od price... Pricu cu sam da pravim, oblikujem i menjam igranjem.
 
nema nista jadnije od rpg-a u fps/tps maniru sa ogranicenim okruzenjem koje lepo izgleda... mislim cemu lepota ako je interaktivnost jadna :) i evo nas u 2012 godini i nije se nista maknulo u cleom fps rpg konceptu, sto je veliki fail
 
Vala bas, jos je cela stvar na nivou Modern Warfare iz 2007. godine, nikako da izmene malo taj sistem perkova :)

Edit: Omasio godinu.
 
Poslednja izmena:
Ok, kontam ja to, super. Ali ja sam jedan od onh ko želi da igre izgledaju kao igre, a ne kao stvarnost.
Wait, da vecina tako razmislja ne bi izlazile ni nove generacije grafickih procesora, niti DX11, ma nista. Ostali bi u svetu Commodore64 grafike, jer i te igre izgledaju kao igre. :)
 
Nisam to rekao :) ti si samo protumačio kako želiš :) tj tu drugu stranu moje izjave na koju ja iskreno nisam mislio.
 
Samo sam to hteo da isupam iz tebe, rek'o nije valjda ovaj prolupao. :)
Zanima me gde je ta granica po tebi, dokle grafika treba da se razvija, koja igra po tebi ima fantasticnu grafiku? Ja iskreno jos uvek nemam merilo.
 
Ovdje ima par klipova sa prezentacije na GDS 2012.
Na češkom je doduše, pa ako neko ponešto razumije neke i napiše ovdje o čemu se radi.

Na prezentaciji se može uhvatiti par screenova.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg







 
Poslednja izmena:
ne kapiram zasto je ovo vredno pomena (od strane ovih ceha):

attachment.php


mislim UV mape tako i rade , sta je tu toliko specijalno?
 
Da malo osvježim temu.

cbx.jpg

Prvi prikaz iz igre može se vidjeti na ovome klipu - CryEngine 3 - GDC 2013: Licensee Showcase Trailer (počinje na 3:37).

 
Borba deluje krajnje interesantno :)

Takodje je zanimljiva igra ovaj Xaviant: Lichdom. Nisam ranije cuo za tu igru.
 
Dakle medieval period, realistično - znači bez fensi magija itd? Ovo može da bude nešto sveže na sceni...
 
Jesi me preduhitrio :)

http://kingdomcomerpg.com/

Dy53ZJ3.jpg LbhEFxs.jpg BMg3RpN.jpg NgsPUnO.jpg

Ima još da se čeka do 2015. godine, ali raduje me da je samo medieval period, dakle realizam. Vidi se da je ekipa prije radila OFP i ArmA serijal ,)

Također administracija može promjeniti naslov teme u Kingdom Come: Deliverance, sada kada imamo ime igre.
 
2015?? awwwwww
 
1483356_679527875412800_1180456997_n.jpg
 
Hebo te bog! :shock: :Klanjanje

Kako je moguce da ja ovo nisam video do sada..
 
Nazad
Vrh Dno