Šta je novo?

LG Optimus L9

Pozdrav Svima
Imam telefon od prosle nedelje i prezadovoljan. Sve funkcionise odlicno. Pregrst aplikacija instalirao, cak i neke zahtevne igrice i sve lepo radi. Baterija zadovoljavajuce dugo traje ali sam nesto primetio da kada krene da se prazni od 100% veoma brzo padne do 90%, a onda nesto sporije ka 80% i tako da kraja. Jel neko snesto slicno primetio.
Uspesno instalirao CoPilot navigaciju. Posle skoro sat vremena surfovanja uspeh da nadjem aktivan link za veziju CoPilot Live Premium Europe v 9.3.0.173. POsle vrlo jednostavne instalacije ( ubacivanje fajla sa kompa na karticu telefona i pokretanja iste ) trebalo je samo uraditi skidanje potrebnih mapa. To je uradjeno vrlo jednostavno takodje - jednim klikom sto se kaze. Cak sam to uradio bez WiFi vec preko mreze i relativno vrlo brzo. POStavki u navigacije je bezbroj - u odnosu na iGo verziju koju sam imao na HTC WF, sada samo sto ne kuva supu za nedeljni rucak Slika je preko celog ekrana i izgelda fenomenalno. Glasove da biras - Jovana za srpski naravno Medjutim imam pitanje i zeljno ocekujem komentar ili pomoc ))

Da li je moguce da sve sto instaliras na tel. ide na njegovu memoriju i da nista ne moze da se prebaci na eksternu karticu? Problem je sto za nedelju dana sam svasta instalirao i sada mi je malo 2G. Np. igrica Zombie nesto zausima skoro 700MB ( instalirao radi probe i najverovatnije cu je obrisati ) ali sta raditi sa mapama za CoPilot koje isto gura na internu memoriju ???? Pokusao da prebacim fajl na eksternu ali bezuspesno
Instalirao i aplikaciju koju sam koristio za WF da prebacujem na sdkarticu ali prijavljuje da nije moguce prebacivanje za ovaj telefon.
Ne mogu da verujem da sa ovakvom masinom si osudjen na 2G memorije za aplikacije? Jel postoji RESENJE ?
Hvala unapred svakom na odgovoru.
 
Da li ima razlike u software-u u telefonima iz mts a i telenora i vip-a
U smislu aplikacija i slicnog?

Ja na L9 iz 063 ne vidim nikakve custom-izacije mobtela ali u info o telefonu stoji 220-01 sto je oznaka za telenor.
 
Malopre sam svratio do Telenora i pitao ih za beli. Kaze mi covek da ih nemaju, ali i nije siguran da ce ih uopste i porucivati. Razlog, ne zna.
 
После 4 дана коришћења мало је рећи да сам одушевљен!

Брз је телефон, андроид у њему ради као муња. Нема инсталираних глупости које не могу да се бришу (сем гуглових сервиса), телефон је узет у Випу. Пар игара што сам убацио раде одлично. Интерна меморија је сасвим довољна, а ко хоће да пребацује на СД нека га рутује и инсталира Link2SD. Ја за тим још увек немам потребе.

Мултитач ме је одушевио јер је јако брз и пошто има 10 тачака скоро да не може да се заглупи.

Квалитет и величина екрана су ок, нарочито када легнем па пустим неку серију или документарац. С обзиром да сам на Wave имао горилу, чини ми се да је и овде присутна у неком облику. Није толико стакласта али има тај неки одсјај и слично се прља и има сличан осећај под прстима.

Сурфовање нетом је такође одлично, осећај је супер... ни Wave ни Desire не могу да му приђу!

А посебно ме је одушевило то што се телефон ни поред огромног малтретрања фактички не греје, батерија није прешла 33 -4 степена ни под највећим оптерећењима. Квалитет звука у овим ЛГјевим пластиканерима од слушалица је одличан, могу мислити како се чује са неким бољим.

Све у свему, за 140Е колико сам га узео у Випу уз уговор и стандард 350 + екомтивација нема бољег телефона!
 
Što znači da telefon mora biti rootovan da bi instalirao ovakve igrice, a onda zbogom garancijo :crash:, ili ima neka manje bolna varijanta :lupko:

Kao sto moze da se uradi root tako moze i unroot...
 
Našao neko masku/case/futrolu koja odgovara? Ako ih ima dajte fotku i link. Ne mora da bude lokalno, može i bilo koji online shop. :)
 
Narucen je novi ljubimac. Stize taman pod jelku. :D Posle velikog dvouljenja izmedju P1 i L9 pobedio je ovaj drugi. Mozda je ono jaci telefona ali presudio je veci displej i manja cena. Mislim da ono za sta ja koristim telefon ovaj ce biti i vise nego dovoljan. Pogotovo ako napomenem da prelazim, nakon godine i po, sa OT-990 na L9 tj. tek cu. :p
 
Našao neko masku/case/futrolu koja odgovara? Ako ih ima dajte fotku i link. Ne mora da bude lokalno, može i bilo koji online shop. :)

Ima folija i silikonska obloga cini mi se,na KP.Steta samo sto je obloga bele boje.
 
Našao, ružna je nenormalno ovako na slici. :) Ali dobro, za prvu pomoć može da posluži. Ako neko vidi nešto bolje neka javi.
 
Ima na KP zastitna folija, zastitna maska je ruzna, al' sta da se radi. Inace ja jos uvek cekam na mog mezimca i nadam se da ce da stigne danas/sutra :)
 
Ja više brinem za padove pošto sam sestri uzeo L9. :)
 
Pojavila se na KP silikonska crna futrola sa folijom,za sitne pare..
 
Da li je neko do sada probao ovu crnu futrolu? Ja kao izraziti protivnik i folija i futrola sam nazalost prinudjen da kupim, posto mi mob stvara osecaj kao da ce svaki cas da mi isklizne iz ruku...
 
Fon trosi struju kada je na punjacu. Nakon nekog vremena baterija se isprazni toliko da ponovo pocne proces punjenja,aktivira se punjac,napuni je,i tako u krug.

U slucaju L9 ovo nije tacno - ostavio sam ga prvi put nocas praznog na punjacu, jutros kada sam se probudio bio je na 92% kada sam ga skinuo sa punjaca, sto je jako dobro, posto izgleda da nema trickle charging, samim tim ni dopunjavanja baterije. Mozda se to ukljucuje kada padne na 90% ili manje, ne znam.
 
Poslednja izmena:
U slucaju L9 ovo nije tacno - ostavio sam ga prvi put nocas praznog na punjacu, jutros kada sam se probudio bio je na 92% kada sam ga skinuo sa punjaca, sto je jako dobro, posto izgleda da nema trickle charging, samim tim ni dopunjavanja baterije. Mozda se to ukljucuje kada padne na 90% ili manje, ne znam.

Pozz..... preko noci kada je napunjacu ( ali i u toku dana posle 2sata) telefon se napuni do kraja i pokazuje 100%, ali vrlo brzo padne na 97 -96-95 % . Medjutim baterija je veoma dobra i drzi po ceo dan cak i dan i po i pored igranja, surfovanja, poziva, poruka itd. Ali takodje moram priznati i da pokusavam da gasim aplikacije kako ne bi radile u pozadini. Uzgred Telefon je nonstop na data connec.
Jedna potvrda - telefon mora imati min. 10% slobodno memorije ( oko 250mb ) kako bi nesmetano funkcionisao - prijavljuje insuficiant storage i pored toga sto mi je ostalo oko 260mb ?
 
Uzeo sam i ja telefon. Nabacao 20tak aplikacija i 5 igara.

Radi brzo. Igre rade bez problema. Iskljucio sam sve bespotrebne animacije. Optimus UI uopste nije los i radi lepo. Doduse stock tastatura mora odma da se promeni :)

Baterija je solidna. Nista tipa Note ili NoteII ali je bolja od proseka. Kada je u igrama i kada se sufruje nije bas da se ne greje ali nije nista strasno :) Prvi dan mi je trajala 15sati i 43 minuta uz malo youtube i surfovanje, slusanje muzike, cackanje podesavanja telefona, skidanje aplikacija itd. Naravno iskljucujem gps nfc wifi i data i sync kad god ne treba da rade i drzim brightness na 50%.

Ekran sabija. Nema potrebe za vise od 50% brigthness osim ako nije pod nekim jaki svetlom ... meni je i to mnogo boje su lepe detaljne uglovi vidljivosti vise nego dovoljni :)
Zvuk je dobar i jak. Sluske koje dolaze uz telefon su djubre :)

Kamera nije dobra, nisam uzimao telefon zbog kamere ali ako nekome treba moze da preskoci L9.

Zamerke koje imam na telefon su da iako lepo i elegantno izgleda pravougaoni oblik nije praktican za nosenje okolo, plastika na poledjini uredjaja negde oko sredine maske pod prstima se oseca veoma malo ulegnice, nista strasno ali deluje jeftino i nervira. I naravno i da imate sake kao medved bice neugodno da se koristi jednom rukom... cena koju placate za veliki ekran. Voleo bi i da je home dugme standardno kao za back i menu.

Sve u svemu ja sam zadovoljan :)
Pozz..... preko noci kada je napunjacu ( ali i u toku dana posle 2sata) telefon se napuni do kraja i pokazuje 100%, ali vrlo brzo padne na 97 -96-95 % .

Tako je na svakom telefonu ako ga punis dok je upaljen. Iako on prikazuje 100% to je malo manje. Tako da ako hoces da ti tih prvih 3 do 5% drze duze iskljuci telefon dok se puni :)
I da, ne dozvoljava da se spusti interna memorija ispod 10% (od slobodne) ... mozda je tako i bolje.
 
Poslednja izmena:
Ali takodje moram priznati i da pokusavam da gasim aplikacije kako ne bi radile u pozadini.

Ovo nemoj da radiš nije ti ovo Windows, a i ako hoćeš duže baterija da ti traje... Android sam po sebi kad mu zatreba memorije sam oslobodi i nastavi da šljaka...
 
Da li je neko do sada probao ovu crnu futrolu? Ja kao izraziti protivnik i folija i futrola sam nazalost prinudjen da kupim, posto mi mob stvara osecaj kao da ce svaki cas da mi isklizne iz ruku...
Ne znam na koju crnu misliš, dal na ovu ojačanu MOSHI, TERACELL ili ova TPU, ali moja iskustva sa Teracell na Nokiji E72 su da sam morao na mestima za gašenje-paljenje, kao i pojačavanje telefona, morao da sečem gumu, jer mi je zamorno bilo da pritišćem ko sivonja. Inače i posle par godina, odlično paše i leži ko guza na nošu, stim da je plastika vremenom požutela.
 
Uzeo sam telefon juce u Telenoru,uz vaucer od 5000 din i doplatom od 7000 din mislim da je povoljna kupovina.Sto se tice velicine telefona meni odgovara,da je manji ekran ne bi valjalo :)cak je i extra lagan tako da ga u dzepu i ne osecam.Ubacio sam memorijsku od 8 gb iz starog telefona,radi extra.Mislim da je class 4, a proizvodjac nemam pojma :)Zvuk je bas glasan kad je na maximumu a slusalice su za kantu odmah :)Zanima me koju tastaturu koristite? na ovoj su mi nekako mala slova.
 
Ne znam na koju crnu misliš, dal na ovu ojačanu MOSHI, TERACELL ili ova TPU, ali moja iskustva sa Teracell na Nokiji E72 su da sam morao na mestima za gašenje-paljenje, kao i pojačavanje telefona, morao da sečem gumu, jer mi je zamorno bilo da pritišćem ko sivonja. Inače i posle par godina, odlično paše i leži ko guza na nošu, stim da je plastika vremenom požutela.

Mislim na TPU koja je na oglasima na KP...
 
Drugari kako rade igrice na ovom telefonu? Nfs most wanted i slicno... ispala mi solidna ponuda, pa razmisljam o njemu...
 
Konacno sam postao vlasnik ovog telefona xD. Za sad sve pozitivno, doduse 30min mi je u rukama. Ovih dana pisem svoje iskustvo :)

Edit: Ne mogu da nadjem gde se nalazi opcija da ugasim Sinhronizaciju sa google nalogom?
 
Poslednja izmena:
Поставке/Налози и синхронизација/ (горе на прекидачу можеш да угасиш све налоге, или да изабереш Фејсбук, Гугл, ...)
 
Nazad
Vrh Dno