Šta je novo?

LG Optimus L9

Kakve veze ima i ako ga ostavis celu noc? On kad se napuni do 100% punjenje staje i nepuni ga vise. Mozes da ga drzis i nedelju dana na punjacu nista lose se nece desiti.

Nije bas tako. Ne sme da bude na punjacu u nedogled,dolazi do overchargea i smanjuje kapacitet-zdravlje baterije.
 
Nije bas tako. Ne sme da bude na punjacu u nedogled,dolazi do overchargea i smanjuje kapacitet-zdravlje baterije.

Koliko ja znam punjac se automatski gasi kad napuni, sto se moze i jednostavno utvrditi... Samo ga pipini u toku punjenja i kad je napunjen. ;)
Ali stoji to da nema potrebe da cuci na njemu duze od tih 7-8h.
 
Poslednja izmena:
Fon trosi struju kada je na punjacu. Nakon nekog vremena baterija se isprazni toliko da ponovo pocne proces punjenja,aktivira se punjac,napuni je,i tako u krug.
 
Punjači bi trebalo punu bateriju da pune mnogo manjom strujom (trickle charge takozvani), tj samo da održavaju bateriju na maksimumu.
Ja sam u nedoumici da li da uzmem neki jeftiniji telefon i tablet, ili ovaj telefon. Mislim da je bolji i od xperia i htc konkurenata.
 
Poslednja izmena:
Узех га јуче у Випу.

За сада је феноменалан, огроман скок са Десиреа.

За сада нисам нашао неке негативне стране сем што никако да се навикнем на лакоћу телефона, посто се не осећа. Квалитет израде ок (и овако ћу да залепим заштитну фолију и да купим силиконску футролу). Дисплеј је ок, нарочито када се навикнеш. Меморије за апликације има довољно, и све ради добро.

Недостатак сензора за осветљење и лед сигнализације не видим као ману, исте нисам ни користио на ХТЦу. Више волим да сам подешавам путем виџета осветљење. На 100% је овај баш јак.

Да не бих лутао, како сте га рутовали? Треба ми рут да бих пребацио бекаповане апликације са Десиреа.
 
Poslednja izmena:
Pozz svima,

Ako moze mala pomoc bio bih zahvalan ljudima koji imaju vise iskustva sa android telefonima, odnosno sa l9 i S2.

Naime, imam varijatu da uzmem s2 za 20 000 dina, bez garancije, od drugara, sa telenora (ja koristim mts, pa bi mozda morao da se otkljucava, a mozda i ne, nisam proverio), ili da idem na l9 kod telekoma za 19 600 din i paket Mix 1250, koji je mesecno 1500 din, na 2 god.

Sta vi mislite, ja nekako naginjem kao s2, jer bih mogao i da zakljucim sa telekomom ugovor da 2 godin placam paket 50 % manje, ako imam svoj fon, bez ugovora.

Pa tako, ako je neko upuceniji od mene, i ima vremena da mi odgovori, tj. uporedi na blic ova dva modela bio bih mu zahvalan.

Fala unapred.

p.s. Inace video sam l9 u telenoru, mnogo je veliki, i svidja mi se toliki ekran, al opet samsung mi deluje nekako pouzdanije :)
 
Uzeo sam pre neki dan l9 u Telenoru. Sjajan telefon, u odnosu na moj predhodni HTC WF, posebno. :) I meni "smeta" njegova lakoca, ali se navikavam. Sve radi brzo, ne baguje ...
p.s. Da li je neko rootovao ovaj telefon i da li se rootom postize pun pristup sistemskim aplikacijama (hteo bih da obrisem neke).
pOzzz
 
Evo mojih utisaka posle dan ipo koriscenja :D
Sinoc oko 20h je napunjena baterija (posto sam ga dobio juce sa oko 40% pune bat, i dzarao do uvece kad se ispraznio). Kada se napunio, pogledao sam nekoliko youtube spotova, instalirao nekoliko programa, i visio na netu. Danas sam mob koristio ceo dan (naravno, ne -ceo dan-, nego po potrebi), razgovor oko pola sata, poslao i primio oko 80 poruka, igrao dve igre oko pola sata, bio na chatu i visio na netu barem 2 sata. Brightness je na 40%, sve preko toga mi je presvetlo i ne prija mi. Kada sam otisao u battery stats, video sam da je displej bio ukljucen oko 4 sata i 15 minuta (znaci da je toliko bio koriscen, jel'te :) ) plus pola sata razgovora, kada je ekran bio iskljucen.
Rezultat je da sam pre par minuta stavio mob da se puni, bio je na 2%. Baterijom sam extra zadovoljan, s obzirom da sam pre LG imao HTC Desire, sa njim mogu da ga poredim - recimo da traje duplo duze.

Pros (moje subjektivno misljenje, i poredjenje sa HTC Desire-om):
- Neuporedivo je brzi
- 1 GB rama, skoro se trenutno prelazi iz app u app.
- Ako je ukljucen delivery report, svaki sms koji je isporucen je stikliran, to desire nije imao
- Baterija traje otprilike duplo duze
- Interna memorija je 2.3 GB, za razliku od Desire-a gde je manje od 150 MB (pricamo o stock firmware-u)
- 4.7" je majka mara za surf i igre :)
- Ne greje se puno
- Cini mi se da je na edge-u nesto brzi nego na Desire-u (imam obicaj da mob drzim na edge, a po potrebi ukljucim HDSPA, neka navika jos od pre par godina, kada je bio problem sa dostupnoscu, a i dok sam imao Desire morao sam da stekarim bateriju)
- Kvalitetniji zvucnik


Cons (moje subjektivno misljenje, i poredjenje sa HTC Desire-om):
- Nema LED indikator za propustene pozive, sms i slicno, smara kada moras da otkljucavas mob da bi video da li se nesto desilo
- Poklopac ima kao neki reljef, ali je jako klizav :) tako da mi se desilo par puta za jedan dan da mi je zamalo mob ispao iz ruke, u odnosu na Desire koji je neuporedivo kvalitetnije uradjen po tom pitanju. Neka silikonska futrola je po meni obavezna
- Boje su nekako bledunjave, postoji onaj IPS glow u maloj meri - Desire-ov ekran ima zivlje boje, nema glow, uglovi gledanja su slicni, ali je nekako sve prirodnije na htc
- Na netu su naveli da je jedan od nedostataka i nedostatak indikatora za ambient light, ali to meni ne predstavlja problem, kao sto sam naveo, korstim ga na 40%, Desire je isto bio na oko 30%, AL je suvise agresivno osvetljavao ekran za moj ukus.

U svakom slucaju, jos uvek se upoznajem sa L9, ali za sad mi nikako nije zao sto sam ga kupio. :)

Znaci kao da sam ja pisao .....od reci do reci!
 
samo jedna stvar me buni...kada sam skinuo android info pokazuje da tel. ima 768mb ram memorije!
 
Остатак оде на графичку
 
Na brzinu da kazem koju,posle dva dana koriscenja.
tel. radi ekstra brzo,aplikacije rade odlicno i brzo,ekran je odlican,brightness drzim na 50%.Lepo lezi u ruci,doduse ja imam krupnu saku,pa mi je potaman.Baterija je odlicna,ja sam ga napunio u petak popodne,koristio ga za pozive,sms,wifi surfovanje i klasicno cackanje novog telefona i jutros je bat.bila na 24%.Napuni ga punog za 2h tacno.Malo da se naviknem na pritisak toucha i to je to..
Sve preporuke za fon.
 
Izgleda da stvarno ima gorilla glass ;-) Samo kucajte na poznatom sajtu za video klipove LG SWIFT L9 WIDEO RECENZJA NA FRAZPC i videcete da grebe lik ekran olovkom ;-)
 
E,vec u te gorile 1 i 2 se ne razumem ;-) uglanom deluje kao da ima,sta znam ;-)
 
Punjači bi trebalo punu bateriju da pune mnogo manjom strujom (trickle charge takozvani), tj samo da održavaju bateriju na maksimumu.
Ja sam u nedoumici da li da uzmem neki jeftiniji telefon i tablet, ili ovaj telefon. Mislim da je bolji i od xperia i htc konkurenata.

A ja sam opet citao da je bolje da se puni na USBu nego na adapteru iz zida (iako se sporije puni preko USBa jer se manje trosi baterija vremenom zbog "cistije struje" iz napajanja).
E sad je tu pitanje da li treba koristi software tipa ai charger plus koji ubrzava punjenje preko USBa i koliko to smeta >:)
 
A ja sam opet citao da je bolje da se puni na USBu nego na adapteru iz zida (iako se sporije puni preko USBa jer se manje trosi baterija vremenom zbog "cistije struje" iz napajanja).
E sad je tu pitanje da li treba koristi software tipa ai charger plus koji ubrzava punjenje preko USBa i koliko to smeta >:)
Vrlo moguće za punjenje preko USB-a. Za baterije za mobilni ne mogu da tvrdim da će da im smeta veća struja punjenja, dok sam za AA i AAA poprilično siguran da imaju kraći vek trajanja ako se pune na brzim punjačima. Ranije je važilo da struja punjenja ne prelazi 10% kapaciteta baterije, tj. bezbedno punjenje je bilo nekih 10-12 sati. Verujem da je i sada tako.
 
E uzeh ovaj telefon...

Evo prva dva dana koriscenja i odmah da vam kazem, telefon je vise nego dobar za te pare.
Za ljude koji se zamlacuju gorilama, meni nije jasno ako iole malo pazite na tel, mozete da ostetite isti.
Na proslom ZTE Skate verovatno nema ni G od gorile pa mi se nije ostetio ni najmanje ni trunkicu, nigde.
Prethodni Huawei isto. Dakle ako ste bahati i sami ste gorila ni gorila glas vam ne znaci nista. Kao da su ime zastiti dali po profilu korisnika.
Vrlo se brzo konektuje, baterija mi za 2 dana nije iscurela ni na 40% a njakao sam ga stalno nesto malo. Wireless hvata bolje od mojih prethodnih telefona.
Ekran je lep, jasan i boje su jarke. Prvi utisci pozitivni.
Svakako ce neko naci neku manu, to je normalno.
Dobri telefoni svaki ima neku manu. A losi telefoni su jednostvno losi i tu je komentarisanju kraj.

Crni je ok, ali je beli perverzija, ali ga u Srbiji nema.

I da... telefon je stvarno modni detalj, cak mi ne pristaje koliko je fensi uradjen, iskreno.
Ja sam vise navikao na ruzne kineze koji su neupadljivi toliko. Ovaj stvarno bode oci, svi se lepe da ca vide, pipnu, cacnu, okrecu, obrcu, zagledaju.
Ma ne volim telefone koji privlace toliko paznju. To me nervira bre, svi bi da ga drndaju.
I nema indikator propustenih poziva, e to mi najvise smeta. Sto moram da ga cacnem da bih video jeli mi stigao mail ili poruka. A tel koristim za posao, naravno.
Veliki plus su mu hardware-ski tasteri. I tastatura koja je skroz upotrebljiva i u vertikalno orijentisanoj aplikaciji.

Eto... moj utisak je da se nisam pokajao sto sam ga kupio.
 
Za par sati treba da mi stigne telefon. Koliko znam u pitanju je beli :D javljam moje utiske o telefonu. :)
 
Super,i meni istice ugovor u Telenoru a hteo bih beli,verovatno cu cekati na isporuku ali nema veze.
 
Čekam odgovor od Vipa i mtsa da mi odgovore da li će dobijati u beloj boji...
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    37.6 KB · Pregleda: 204
Danas bio u telenor radnji i neki gotivan lik je radio,caskao sa njim i gledao desire x koji je dobar i on mi kaze da 99% nece biti nikakvih dodatnik akcija,da su im i sami radnici rekli da bi bilo dobro da ih uvedi i kaze da su se svi nadali opet popustu zadnju nedelju kao i prosle god,medjutim dobili su odgovor od nadjredjenih da nema nista od toga jer nema potrebe zato sto je navala za telefonima kod njih i bas dosta ljudi obnavlja ugovore i sklapa nove i da su oni analizom videli da ne gube korisnike vec da dobijaju tj.da su zadovoljni "akcijom".
Ja sam mu rekao da ubedljivo najgluplju akciju imaju i on je sam rekao veruj da i ja to mislim,ali sta da se radi kad je "akcija" uspesna.
Ja se malo pre vracao bulevarom i provirim u tu njihovu radnju koja je bila krcata,bar 10-15 ljudi u njoj.
Jos mi rekao da su dobili po 10 desire x i l9-ke u petak vece,nedelju ne rade i samo danas su prakticno bili u ponudi,a ostala su samo po 2 primerka za nekih 5 sati od kad su ih stavili "u promet",sasvim jasno da nema potrebe da dodatnom akcijom jer ne gube ;-)
p.s.Nesrece jedne,sad moram vise da platim 2 moba :S
 
Poslednja izmena:
Isapala neka komplikacija, tek treba da potpisu ugovor sa Telenorom, tako da mi fon stize za 2-3dana...

Da dodam jos, da stvarno ne znam, ali mene je cale danas pitao je l' ti odgovara u beloj boji, ja mu reko da se ne bunim u kojoj god da je :)
 
Poslednja izmena:
pa bolje komplikacija što je isapala nego da ti je isapalio telefon :-devil-:
 
Da li se lg l9 lako otkljucava sa telenora na mts mrezu,planiram da ga kupim ali sve ih nalazim sa telenor mreze ?
 
Nazad
Vrh Dno