Šta je novo?

LG Optimus L9

Išao juče da vidim telefon u Telenoru...
Leđa su isto odvaljena kao što je neko već prijavio. Ta plastika je pretanka i žabice ne mogu da drže. Pitanje da li će se razglaviti u redovnoj upotrebi.
Brzina i ekran su mi se dopali, ali sam doživeo malo razočarenje što se tiče kvaliteta materijala.
 
Jel može neko da mi ostavi link za IGo primo android(za ovaj LG L9) za rezoluciju 540 x 960.
Ja ili sam lud ili ne mogu nigde da nađem download dugme za IGo ni na jednom sajtu.
Hvala.
I jedno pitanjce.Da li je IGo besplatan program?
 
Po meni ta plastika pre svega otpada zbog one skalamerije sto drzi tel za postolje, ali stoji da je malo cicana. Ne verujem da otpada ovako, tj niko se ne zali na to. Meni je SII ostao u ruci jednom prilikom i odmah se ukljucio alarm...
 
Plastika ne otpada u normalnoj upotrebi. Naravnoi da će da otpadne kad je za nju zakačeno ono čudo i svi cimaju. Ipak nije predviđeno za to.
 
U kojim oglasima to gledate, tj. na kom sajtu? Mene zanima LG 4X, jedino ne znam koliko mu je dobra baterija?
Na mobilnomsvetu i kupujemprodajem. Samo treba biti uporan jer imas i tamo likove koji traze za telefone neke nerealne cene. Pre 2 dana je bio oglas za LG 4X star 3 meseca i sa garancijom od 24 meseca za 230 eur.
 
A opisa telefona koji se prodaje kod nas nigde ni nema, to je P769 za Americko trziste
 
Poslednja izmena:
Jel može neko da mi ostavi link za IGo primo android(za ovaj LG L9) za rezoluciju 540 x 960.
Ja ili sam lud ili ne mogu nigde da nađem download dugme za IGo ni na jednom sajtu.
Hvala.
I jedno pitanjce.Da li je IGo besplatan program?

Nije besplatan. Kucaj u google i nacices.
Na sajtu gps podzemlje ( prevedi ovu drugu rec na engleski) imas sve verzije, mape, poi itd.
 
Uzecu ovaj telefon u telenoru sledece ned. Ako ima neki forumas da je kupio skoro neki telefon u telenoru i dobio onaj vaucer popusta, a da mu ne treba, neka se javi ako zeli da mi pokloni.. Poozdrav!
 
A opisa telefona koji se prodaje kod nas nigde ni nema, to je P769 za Americko trziste

VIdeh to i ja posle. Pri tome ova je verzija dosta siromašnija od ove koja se prodaje kod nas. Manji ekran uz to i lošiji kao i slabija prednja kamera.

Ozbiljno se (i dalje) lomim izmedju L9ke i Xperie P.:wall:
 
Pa znas kako Lg ima veci ekran, i koliko vidim osi ako nije greska sony xperia P ima bas slabu bateriju. A ostalo je samo do razlicitog dizajna i kvaliteta izrade a to je subjektivno.
 
Sve zavisi kako ko koristi telefon, Xperia P sa poslednjim apdejtom ima sasvim solidnu autonomiju jer ima white magic tehnologiju za stednju baterije, primetno bolji zvuk i kameru a i vecu gustinu piksela. Izrada je takodje na strani Sony-a, koristio sam na kratko oba telefona i Sony je toliko dobro odradjen da deluje bas mocno a LG je solidan ali zadnja strana nekako krcka i ima lufta..

Ali LG ima bas veliki ekran i to ce znaciti ljudima koji igraju igrice, gledaju video sadrzaj i cesto surfuju. I jeftiniji je u istom paketu.

Sad sve zavisi kome sta odgovara..
 
Uzeo sam telefon uz ekomotivaciju smart 700 + 3gb net za 1000din, sto mislim da je jako povoljno. Utisci, kao sto je vecina i primetila, telefon je sav nekako nezan, plastika tanka, nekako imam osecaj da ne daj boze ispadne ne bi preziveo :S: . S druge strane odusevljen sam kako sve radi u odnosu na xperiu u koju sam imao pre njega. Telefon dise zahvaljujuci 1gb ram-u. Ekran i boje su mi sasvim ok, smanjio sam osvetljenje na 85 posto jer je na 100 posto bas svetao. Baterija kada se surfuje netom preko wi fi-ja srcheee rezervoar brzinom svetlosti :), ali sta da se radi kad je tako na svima... Prijao bi mu neki programcic da gasi programe kada je u standbaju, ako neko zna.. Sluske su mu tanke i kratke, bar za moj ukus, sa zvukom na njima nisam zadovoljan uopste, pa sam vratio moje stare htc sluske. Sto se izrade tice, tu se nista ne moze, pa preostaje samo da se kupi futrolica, kvalitetan bumper i folija za ekran. Pitam se samo jos da li ce ovaj Power VR biti u stanju da pokrene Need for speed?
 
Na koji need for speed mislis?Ja sam igrao,mislim onaj predzadnji nfs na moj zte skate bez problema,tako da l9 ne bi trebalo da ima nikakvih problema sa velikom vecinom igara!
 
Ne mislim da L9 ima los kvalitet maske i zadnjeg poklopca baterije,jeste da ima zabice pozadi,ali zabice ima i S2 koji sam imao 9 meseci,pa mi se nikada ni jedna zabica sama nije otvorila,tako da vas ne plasi plastika na L9 modelu.
 
Zuke, mislio sam na Most Wanted i Run. Posto je po specifikacijama ovaj power VR duplo slabiji od Mali 400 GPU-a.
 
I naravno evo ga prvi bug!:mad: Da li je neko imao probleme sa SD karticama? Naime, kupio sam novu patriot class 10 8gb pre 2 dana bas zbog telefona i sad kad sam se malo poigrao sa snimanjem videa, telefon je snimao normalno sve dok nisam pritisnuo stop. Kada sam to uradio otisao je u beskonacni loop, kao da pokusava da sacuva fajl, ali ne uspeva. Jedino je home taster pomogao. U task manageru sam ubio proces kamera i otisao da vidim u astro-u sta se desava. Ni on nije mogao da pristupi kartici. Pao je restart, manuelni format kartice, vracanje u telefon i sve je uredno prepoznato sve dok se ne ukljuci neka aplikacija koja upisuje na karticu, tj. kamera, sd speed test i slicno, kada opet ulazi u loop..:mad: Znaci po***eo sam! Da li je moguce da kartica nije kompatibilna sa telefonom ili nesto slicno? Kartica je ispravna skroz inace proverena na kompu...
 
Nema ovaj za nase trziste gglass. Ne znam, mozda ima neko drugo otprono staklo
 
Jeli ima ko info gde moze da se nadje silicon case futrola i folija zastite ekrana za ovaj tel??
 
I ja ovo cekam ako neko zna neka podeli korisnu informaciju :)
 
POMOĆ!!!
Instalirao sam konacno iGO ali naravno pogresnu rezoluciju.iGO se nalazi na kartici i nema ga na application menager.
KAKO DA GA DEINSTALIRAM? Pa da instaliram pravu verziju.
Da li smem samo da ga obrišem na delete ili mora uninstal?

Takođe ovo je bila verzija my way i za nju nemam potrebnu rezoluciju ali sam nasao za iGO primo koji je bez mapa.Ima samo base map.
Da li smem da prebacim mape iz My way Igo-a u Priomo iGO.
Hvala?
 
Imas u Vipu lepe platnene futrole,staje S3 pa ce i L9,cena je 800 ili 900,konkretno na Slaviji,a u Telenoru imas Puro futrole,sa unutrasnje strane od mikrofibera,cena je oko 1500,pa pogledaj sta ti se vise svidja.
 
POMOĆ!!!
Instalirao sam konacno iGO ali naravno pogresnu rezoluciju.iGO se nalazi na kartici i nema ga na application menager.
KAKO DA GA DEINSTALIRAM? Pa da instaliram pravu verziju.
Da li smem samo da ga obrišem na delete ili mora uninstal?

Takođe ovo je bila verzija my way i za nju nemam potrebnu rezoluciju ali sam nasao za iGO primo koji je bez mapa.Ima samo base map.
Da li smem da prebacim mape iz My way Igo-a u Priomo iGO.
Hvala?

Imas ovaj iGO 8 for Android 960x540
 
Imas ovaj iGO 8 for Android 960x540

Ja sam iskopao negde iGO Primo 9.6xxxx,da kazem univerzalni,radi i na mom Defy (480x854) i na tabletu (1280x600),bez ikakvog tvikovanja,podesavanja i sl.
 
Mislim da će L9 biti moj sledeći smart. Nisam imao prilike da ga isprobam ali zato već 16 meseci koristim Optimus 3D koj ima isti CPU i GPU ali samo 512mb RAM-a (doduše dual-channel) pa sam siguran da je sirova snaga upotrebljenog čip-seta više nego adekvatna. Stoji to da se kod L9 GPU "bori" sa većom rezolucijom (960*540 vs 800*480 kod Optimusa) kao i da pogoni nešto zahtevniju verzija Androida (4.0 vs 2.2 kod Optimusa) međutim, mislim da ne postoji ni najmanji razlog za brigu. Osim toga, treba biti svestan da je LG (brend koji je očigledno moj favorit osim očajne softverske podrške, čega smo svi svesni) celu seriju L osmislio tako da za manje para korisnici dobiju perfomanse rezervisane za znatno skuplje modele. U tom smislu, treba korigovati očekivanja od L serije u pogledu korišćenih materijala. Zaštitno staklo svakako ima, ne razumem zašto to mora biti baš Corning Gorilla Glass. I da, mali off topic ali: za sve vreme korišćenja O3D-a, nikada mu nisam stavljao nikakve zaštite i još uvek nema apsolutno ni jedan znak upotrebe. Kao juče da sam ga kupio :)
 
Nazad
Vrh Dno