Šta je novo?

LG Optimus L9

Inače u Telenoru je LG-P760 varijanta i ona nema GG. Da ima pisalo bi.:)
Neko iznad je i slikao kutiju na kojoj se vide specifikacije i nigde se ne spominje GG.
Koliko sam ja upoznat postoji jedna slična verzija sa malo drugačijom oznakom i karakteristikama.Ta verzija ima GG.
 
Pozdrav, idi u Settings pa dole u Location services, tu stikliraj Google's location service i GPS satellites
Takodje nadam se da znas da treba da iskljucujes Data usage da ti ne trosi internet stalno :)
To je već štiklirano ali ne hvata ništa.Jedino ako nije problem što nisam napolju:)
 
Inače u Telenoru je LG-P760 varijanta i ona nema GG. Da ima pisalo bi.:)
Neko iznad je i slikao kutiju na kojoj se vide specifikacije i nigde se ne spominje GG.
Koliko sam ja upoznat postoji jedna slična verzija sa malo drugačijom oznakom i karakteristikama.Ta verzija ima GG.

Pa gledaj na netu na bilo kom review-u za P760 pise da ima GG
 
Probaj sa aplikacijom Faster fix programom,i na gps location izaberi Srbiju. Naravno,pre toga moj ti je savet da bolje ubacis Igo primo,ili stariji malo Igo my way,i naravno da izadjes iz stana (ili kuce),kako bi najbolje isprobao signal...U tom slucaju vata signal najvise za pola minuta ;)
Da li bi telefon trebao da uhvati satelite i bez Faster fiksa i IGo? Naravno nalazim se u zatvorenom prostoru? :)
 
Da li bi telefon trebao da uhvati satelite i bez Faster fiksa i IGo? Naravno nalazim se u zatvorenom prostoru? :)

Treba. Ako mislis da preko kredita ides,moras da imas dovoljno kredita,kao i to da ti bude lepo aktiviran net. Ajde ovako,jel ti to fabricka navigacija,koju pokusavas da koristis?
 
Hahaha :)) Ej pa stvarno ne znam ja kolko sam gledao neke specifikacije po netu pise da ima GG, videcemo za koj dan jos je prilicno nov telefon pa dok izbace sve tacno...
 
Posaljite mail LG podrsci i dobicete odgovor za GG. Ako je toliko bitno.
Ali ne nasima vec u UK.
 
Pa i da nema GG.. jednostavno je nemoguce da ovoliki displej nema slicno zastitno staklo samo sto ga Corning nije brendirao pa nije Gorilla Glass. Galaxy Nexus takodje nema GG ali ima jako slicno staklo.

Inace, L9 je stvarno nezgodan za dzep, coskast dizajn i 4,7'' ekran.. ali je po ovim cenama kod operatera stvarno dobra kupovina.
 
Ma da samo sam kliknuo na ono dugme iz menija (ikona Navigation). Jel to treba samo od sebe da radi ili traži podršku nekog programa.(recimo tog Igo)
net je podešen ali koliko ja znam ta navigacija mora da radi bez neta tj. da fiksira satelite?
I ne razumem kakav kredit?
nov sam u ovome pa mi pojasni malo.
Hvala inače;)
 
Pa i da nema GG.. jednostavno je nemoguce da ovoliki displej nema slicno zastitno staklo samo sto ga Corning nije brendirao pa nije Gorilla Glass. Galaxy Nexus takodje nema GG ali ima jako slicno staklo.

Inace, L9 je stvarno nezgodan za dzep, coskast dizajn i 4,7'' ekran.. ali je po ovim cenama kod operatera stvarno dobra kupovina.

Ma staklo jeste 100% ne znam sto su svi poblesavili za GG ja bas i nemam neka pozitivna iskustva.
Evo i ovaj Acer nema GG ali ima staklo koje se ne grebe... GG je samo brend.
Kupite foliju ako necete da vam se izgrebe staklo, ali ako ste pazljivi stvarno nema potrebe ni za tim.
 
Ma da samo sam kliknuo na ono dugme iz menija (ikona Navigation). Jel to treba samo od sebe da radi ili traži podršku nekog programa.(recimo tog Igo)
net je podešen ali koliko ja znam ta navigacija mora da radi bez neta tj. da fiksira satelite?
I ne razumem kakav kredit?
nov sam u ovome pa mi pojasni malo.
Hvala inače;)

Slusaj me ovako. Svaka fabricka navigacija skida kredit sa racuna ako si pripejd. Ako si postpaid,takodje ti se to uracunava u cenu racuna (osim ako koristis telenorov prenesi i surfuj paket)
Znaci svaka navigacija koju dobijes fabricki,radi preko interneta. To lepo ignorisi. Nadji linkove za Igo navigaciju (lako se nalazi),instaliraj,i pokreni. Prilikom pokretanja Igo programa,sam ce da ti ponudi da ukljucis GPS,i odma ces moci da koristis. Ako ti jos nesto nije jasno,slobodno pitaj.
Pozdrav
 
Slusaj me ovako. Svaka fabricka navigacija skida kredit sa racuna ako si pripejd. Ako si postpaid,takodje ti se to uracunava u cenu racuna (osim ako koristis telenorov prenesi i surfuj paket)
Znaci svaka navigacija koju dobijes fabricki,radi preko interneta. To lepo ignorisi. Nadji linkove za Igo navigaciju (lako se nalazi),instaliraj,i pokreni. Prilikom pokretanja Igo programa,sam ce da ti ponudi da ukljucis GPS,i odma ces moci da koristis. Ako ti jos nesto nije jasno,slobodno pitaj.
Pozdrav
zbunio si me bio sa kreditom:) Ma da koristim prenesi i surfuj(imam 1G internet) tako da to nije problem. probaću sa tim Igo pa ću ti javiti da li radi.
Reci mi samo da li treba neka posebna verzija tog programa ili bilo koju da skinem?
 
zbunio si me bio sa kreditom:) Ma da koristim prenesi i surfuj(imam 1G internet) tako da to nije problem. probaću sa tim Igo pa ću ti javiti da li radi.
Reci mi samo da li treba neka posebna verzija tog programa ili bilo koju da skinem?

Ako zelis stariju verziju onda trazi igo my way 8.4.3,ako zelis noviju verziju onda trazi Igo primo 2.0
Samo gledaj da dobru verziju odaberes Igo,kako bi ti navigacija bila preko celog ekrana. Rezolucija ovog ekrana je 540 x 960.
Pozdrav
 
Ovo za navigaciju, čini mi se da govoriš o delu programa Google maps, koji ne radi kod nas (Navigation). Jel plava ikona?
 
Pa je l sam ja ostavio stranicu pre link gde pise da ima gg, i to sa lg sajta, koju vam je uroshnish opet sad okacio. Tu pise da bas model P760 ima gg
 
Neko je vec i napisao da je bolji izbor od huawei P1 ali ajde da pitam opet? Imam ozbiljnu dilemu izmedju ta dva. Bio sam zagrizao za P1 ali sad kad se pojavio LG koji je na moj paket u telenoru jeftiniji 10 000 nekako sam se prebacio na LG. Najvise me privlaci veci displej ali ne zbog onog sabanskog, sto vece to bolje, nego bas zato jer cesto nisam pri laptopu a treba mi.
 
Ma LG bolji je telefon jos te izadje jeftinije, ne razmisljaj.
LG je LG a Huawei je... Huawei.
I ako je ista rezolucija LG 100% ima bolji ekran koji je RBG za razliku od pentile na P1.
LG ima bolju bateriju, jaci GPU... bolja je kupovina.

Edit: Izvinjavam se imaju isti GPU ja sam mislio da P1 ima sgx530. P1 ima jaci procesor, tj. klokovan.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao prilike da posedujem L7 koji je uzas,delim takvo misljenje za sve lg telefone...sa druge strane P1,sjajan telefon,takodje se svakodnevno igram sa njim. Odise kvalitetom i nema onaj glupi LG interfejs.
Huawei je kompanija u ekspanziji,P1 je dokaz tome. Moj glas ide P1,apsolutno
 
Probao sam da "cackam" oba u telenoru, jedino sto nisu jedan pored drugog pa da ih uporedim direktno, ali je bio pored SIII i nekako mi boje ovde onako mekse u odnosu na SIII.
 
Dusan89c slazem se,ali ipak je S3 neuporedivo i bolji i skuplji,pa ih nije bas logicno porediti.
L9 mi izgleda kao o.k telefon,a o P1 ne znam puno,ali generalno Pa je malo bolji od L9.
 
Naravno da ih je nemoguce porediti, cisto sam samo onako rekao da su boje bas jake na SIII, ako nista drugo displeji su im skoro iste velicine da ne kazem iste. Ima na yt i testovi P1 vs L9 gde je P1 bolji ali ajde da tako kazem, moje pitanje je da li bih za 10000 dobio i toliko bolji telefon. Da imam kesa uzeo bih SIII ili One X ali... :)
 
Gledao sam L9 u Telenoru. Pored njega je stajao Huawei P1 pored koga je ekran LG-a delovao bedno, kada je u pitanju boja. Kao izbledela kopija.
Dopao mi se L9 samo mi ona maska deluje prilicno problematico. Jasno mi je da je tamo izlozen model njakao ko je stig'o ali mislim da ce posle odredjenog vremena, i kod jednog korisnika, poceti da pravi probleme, mislim da ispadanje maske. Verujem da ovo moze delimicno da se resi stavljanjem dodatne maske preko telefona, ali to ne volim.
 
Pa onda jedino da uzmes na 6 rata preko operatera ;)
 
Nazad
Vrh Dno