Šta je novo?

LG Optimus L9

Jel neko menjao staklo na fonu? Koliko kosta zamena, znate li? Ortaku ispade, samo je stajlo stradalo ali ne znam da li se samo ono moze menjati ili je sve slepljeno sa ekranom?
 
ja sam menjao touch screen, displej nije stradao, tj. staklo, a kostalo je 30 evra mislim
 
da, da 30e ispade sve, odlicno odradjen posao, ni ne primeti se da je bilo sta menjano.
 
Jel moze neko ko je dekodirao mob kod onih likova sa Ebay-a da za 2,3 dolara da mi ostavi link ili da mi posalje na pvt? Bio bih Vam zahvalan.:)
 
Da li neko može da pomogne?
Treba da uradim hard reset telefona. Ranije sam ga radio par puta i nekad mi posle toga, čim unesem gmail nalog, povuče sve aplikacije koje sam imao i sam ih instalira, a nekad neće i moram sve iz početka. Da li neko može da mi kaže šta treba da čekiram, da podesim da bi mi sve sam odradio?
 
Kada pri put upisuješ nalog, gledaj šta te pita i šta štikliraš
 
Kod mene je brickovan L9 od prijatelja i pokusao sam da ga ozivim ali ne ide. Njemu se jednostavno ugasio i nece da upali vise niti da puni.
Inastalirao sam Lg-unified driver i OMAP drivere ali OMAP se stalno pale/gase tako da u sustini je to razlog zasto ne mogu da odradim unbrick.
Pokrenem fino fastboot by Lelus na kompu, pratim uputstva, instalirao mi LG usb port(stavio ga na 41 po uputstvu), pa pokrenem LgFlash Tool, sve podesim(off pa on USB kabel) i kad krene prepoznavanje meni se iskljuci LG uSB port...
Pokusao i direkt preko LG MObile Support Tool i naravno isti problem... krene sve ok instalacija, a onda se iskljuci lg usb port i zivce mi kida....
Probao sam i UpTestEX_mod2_marwin ali sve mu dodje na isto - prc:(
Da li ovo negde na nosim u servis (ako moze na PM koji), da li uopste ima nade a mozda neko ipak ima neku ideju kako to u kucnoj verziji da resim?
Hvala
 
Moj je isto bio crko u avgustu prosle godine, pa su mi menjali maticnu plocu u servisu.
Ne secam se kako se zove servis ali prekopaj moje postove negde od avgusta sve sam do detalja napisao.
 
Aha, pogledacu... ajd samo reci koliko to kostalo (ako ne pise u postu)
 
Nije kostalo nista jer je bio u garanciji. Ali cekao sam ekstremno dugo jer sam telefon predao operateru umesto ofmah u servis.
 
Ljudi treba mi pomoc. Imam verziju v20b na telefonu i stock 4.2.1. Koristice teme sa xda foruma, krenuo sam da otkljucavam bootloader sa rom toolkitom 2.0. i kliknem ja na dugme kao sto tamo pise fon se restartuje, kliknem na volume + i dodjem do onog fastboot dela, gde nastavim dalje sa uputstvom i kliknem flash recovery, nista se nije desilo, pokusam sa kombinacijom dugmica (ne znam odakle mi to za komibnaciju dugmica) i telefon mi na ekranu pokaze cika androida mrtvog i na otvoremnom stomaciju crveni trougao. Izvadim bateriju , vratim i tel lepo digne sistem ali kao da je uradio factory reset. Malo stucka sada , ali radi. E sad samo da napomenem da sam koristeci xda forum rootovao tel bez problema (to sam prvo urdaio pa sve ono gore). Takođe sam na netu nasao sifru za skriveni meni u okviru kga sam video da pise da je bootloader unlock. Onda sam isntalirao rom manager sa playa i kada pokusam da udjem u recovery opet mi se pojavi umrli android cikica sa crvenim trouglom. E sada bi mi znacio svaki vid pomoci. Da vidim gde sam i odakle da krenem, a cilj mi je da insatliram cyanogenmod 11. Hvala
 
kitkat zahteva odredjenu verziju cw ili twrp posle jelly bean-a,u svakom slucaju inastaliraj poslednju verziju clocklwork recoverija ili poslednji verziju twrp. ja sam instalirao artasov cm11 sa njegovim modifikoavnim twrp-om sve radi ok :)
 
Ako mozes samo da mi postavis link za uputstvo kako to da uradim, mislim da instaliram cm11. Odnosno zanima me odakle sada da krenem. Da li odmah idem na instalaciju ili moram da otkljucavam bootloader obzirom da mi se sve izdesavalo sto sam gore napisao. Hvala jos jkednom
 
Kako sljaka L u odnosu na fabricki dal bese 4.1 - cale ima L9, pa rekoh ako bolje radi da mu ga nabacim.
 
Jel me mozes uputiti koji L si instalirao?
Takodje ako mozes da napomenes sta jos treba da se uradi ako ne pise tamo... :)
 
Uspeo sam nekako da flasham kdz ali nisam siguran da li je sve ok, pa ako moze nego da mi potvrdi da je ovo poslednja stabilna officialna verzija i da je ok baseband? :)

04020003.JPG
 
Ljudi, nema sim unlock za ovo .. prodao sam S3, pre nego sto uzmem Note, ovo bi da koristim al je zakljucan na telenor. Nije mi frka da platim, jedino sto me mrzi da ga nosam tamo-amo da bi ga otkljucao. Nisam nasao nista na XDA, u pitanju je P760 verzija.
 
Ja sam tražio od njih i nemaju za moj IMEI, uzeo od Telenora pre 2 godine uz prethodni ugovor... kaže da je noviji IMEI, i da pokušam opet za par meseci.. Tražio sam da Telenora da otključaju, može i tako :)
 
ma mislio sam dal ima hakerski unlock za dzabe :d to obicno biva kod popularnijih modela da se dev-ovi uopste i cimaju da izmisle sim-unlock. Otkljucacu ga u servisu samo sto me mrzi brda :)
 
Poz svima!
Evo jos jednog slucaja cigliranja... :(
Konacno i ja pre dve nedelje prebacih moju makinu na 4.1.2. i sve to lepo prodje... radi... jel... dok ga nisam sinoc ugasio. Posle jedno dva sata ja da upalim fon kad ono... trt... LG logo i ni makac. Iskopam kombinaciju dugmica vol -, home ,pow... nista (to mu je kao reset, jel?).
E sad probam i drugu pow, pa onda vol -, i tu se pojavi lezeci android sa znakom uzvika... e sad tu bi trebao dalje pow, i vol + pa da se dobije meni i i onda da se izabere flash recovery. Medjutim... nema menija i nista se ne desava. Android lezi i posle 3 min fon se ugasi i to je to. LG PC Suite uopste ne vidi fon.
Bilo kakva ideja?
HELP!
 
Moj je tako crk'o, i zavrsio u servisu na zameni ploce.
 
1. fon ugasen
2. fon povezan, win prvo izbacuje da ne prepoznaje uredjaj pa onda ucuti (drajveri i LG tool skinuti sa http://www.lg.com/rs/podrska-mobilni/lg-Optimus-L9-P760 )
3. power, volume + ... na fonu se pojavljuje SW Upgrade i LG tool ga prepozna
4. krece Upgrade Recovery, sve ide po redu, provera, skidanje... e onda instalacija ide do 92% i onda se fon valjda resetuje gubi se slika SW Upgr. pojavljuje se LG logo pa za njim i mrtvi lezeci android. LG tool odradjuje posao i dalje do 100% i... trt
Telefon je i dalje sa izvrnutim robotom... WTF!!!
Sta sad?
 
Nazad
Vrh Dno