Šta je novo?

Xperia Z/ZL

Nije $299, vec GBP 299 - sto je oko 500$ :) Po stranu sto ove sluske verovatno ne vrede toliko, a i kostaju Sony-a 10x manje nego Z da se napravi (pretpostavljam ;)).
Ovo se desava u UK, gde Sony postoji kao zasebna firma, i gde ipak dobro posluje. Da je samo konkurencija u pitanju, toga bi bilo i u Nemackoj/Austriji - u stvari jos vise bi bilo u Austriji nego u UK :)

U Britaniji kostaju 300 funti, a u SAD kostaju 300 dolara ;) Da zivim tamo, sigurno bi ga kupio, ako nista drugo, zbog ovih slusalica. Ovako cu morati da cekam da mu padne cena na neki prihvatljiv nivo :(

Gizmo, kakav je u poredjenju sa GS3, posto, koliko se secam, ti imas taj Samsung? Znaci ne benchmark rezultati, nego realan rad, da li ima nekih lagova (poput onog u dialeru i porukama u GS3) i kako se ponasa sa nekim jacim igrama, poput ove, koja zauzima 2.4Gb, posto nista osim tih igara ne moze da oznoji ove flagshipe iz Samsunga, HTC-a i Sony-ja
 
Problem je sto to vazi SAMO uz ugovor na 24 meseca, ne ide uz retail telefon za 450GBP :( Da ide, nije losa cena. Ovako ispada 900GBP, tj. oko 1050EUR za telefon, sluske i unlimited minutes 24 meseca. (U UK to nije losa opcija jer su sve tarife realno skupe, barem uz telefone kad idu)
 
U svakom slucaju nije losa kupovina kada se uzme u obzir sledece: kod njih je Xperia Z za dz + ove sluske za dz + unlimited pozivi i sms tarifa za 38 funti, a kod nas je Xperia T 1din + MIX Net XXL tarifa sa 2000min i 10000sms-a za 4740din~38 funti. Doduse, izgleda kod njih se dobija 2Gb neta, a kod nas 10
 
možeš li da ih slikaš iz raznih uglova da vidimo kakve su ogrebotinice u pitanju? Inače u tvojim rukama telefon ne izgleda preveliki za 5" ekran, ili ti imaš ogromne šake :D

Jok, imam šake normalne veličine :) Kad sam mislio na par ogrebotinica, nisam mislio da je toliko strašno s obzirom da je prošao više od nekoliko ruku. Štaviše, deluje super jer ih ima dve, tri na celoj zadnjoj strani. Jedna od njih nemam pojma šta je, kao da je neko uzeo ključ i "testirao" staklo. Ove druge dve su pri dnu i baš su male, jedva sam uspeo da ih uhvatim jer se vide samo pod određenim uglom i svetlom.


img0794t.jpg

img0786ly.jpg

img0768qu.jpg

img0789kk.jpg




@Strider

Nema lagova, prilično je fluidan, mada ne vidim razliku u fluidnosti u odnosu na S3, Android je došao na tu tačku fluidnosti gde ga jači hardver ne može učiniti fluidnijim. Dialer lag - treba mu sekund da učita kad se prvi put pokreće, nije instant, ne razumem zašto to ne mogu da naprave normalno, identično je kao na S3. Igru ću probati kasnije pa javljam.
 
Ne mogu da procenim kolika je ali ova jedna ogrebotina je bas ''ozbiljna'' i ovo sigurno nije nastalo na neki normalan nacin.

Gizmo, sta kazes za prikaz crne, jel i dalje kao i na ostalim Sony koje si testirao ili su uspeli malo da poboljsaju? Mislim na to kada ceo ekran prikazuje crnu boju, npr neki wallpaper.
Kakav je zvucnik u odnosu na S3?

Mogli bi moderatori da promene naziv teme.. mislim da se svima pegla od Yuga/Odin :d
 
Poslednja izmena:
Hsv.stoned, ja sam trazio to od moderatora jos pre 10 strana, ali izgleda da niko nije procitao to. Sad cu da prijavim tvoj post, pa ce valjda da promene :)

Gizmo, testiraj i bateriju, da li je dovoljno tih 2330 mAh bar za jedan dan normalnog koriscenja?
 
pa dobro nisu strašne ogrebotine a možda bi moglo i da se ispolira :D

Dialer lag - treba mu sekund da učita kad se prvi put pokreće, nije instant, ne razumem zašto to ne mogu da naprave normalno, identično je kao na S3.

i kod mene tako na ovoj xperiji active (ICS), mozda je i malo vise od sekunde...iritira me to ponekad, i nije samo prvi put vec i ako nakon odredjenog vremena ne koristis tel.
 
Uh, crna me je razočarala. Ekran mi stvarno deluje isprano u trenucima. Ono što nisam pomenuo je šta je bre to sa Sonijem i uglovima gledanja... Nije prvi put da srećem to - Xperia J, Xperia Sola, negde posvetljava, negde potamnjuje, ne mogu normalan ekran da stave. Ovde posvetljava sliku. Bukvalno ga pomeriš malo, da li levo, desno ili gore, dole i slika počinje da bledi. Evo za crnu primer, maksimalno osvetljenje kod oba, ekspozicija fotoaparata na -2.

 
Ne znam, ja sam sa uglovima gledanja sasvim zadovoljan a imam i samoled telefon. Ali je prikaz crne (kada vise od 2/3 ekrana treba da prikaze crnu) primetno losiji nego na samoledu. Pricam o XP, zato sam te pitao za ovaj fon, reko da vidim da li su sredili ali ne znam kako bi sredili kada ni ips ne moze da se poredi sa samoledom :)

Ovo za 100% osvetljenja je tacno, tako je i na XP ali drzim na 60-70% (kacio sam i slike u temi) i nema nikakvih vecih problema a jos sam bio 2 godine na super amoledu. Ipak mislim da je vreme da se Sony prebaci na neki napredniji IPS mada ni tada nece moci da prismrdi samoledu sto se tice prikaza crne, stvar je prosta - na samoledu su pikseli neaktivni pri prikazu crne, znaci ne moze crnje od toga :D

Uglavnom, ko je imao telefon sa super amoledom i razmislja o nekom Sony telefonu definitivno mora da proba novi tip ekrana makar na 10 min.
 
Poslednja izmena:
Uh, crna me je razočarala. Ekran mi stvarno deluje isprano u trenucima. Ono što nisam pomenuo je šta je bre to sa Sonijem i uglovima gledanja... Nije prvi put da srećem to - Xperia J, Xperia Sola, negde posvetljava, negde potamnjuje, ne mogu normalan ekran da stave. Ovde posvetljava sliku. Bukvalno ga pomeriš malo, da li levo, desno ili gore, dole i slika počinje da bledi. Evo za crnu primer, maksimalno osvetljenje kod oba, ekspozicija fotoaparata na -2.


Katastrofa! Na telefonu od 600e. Dzaba i full hd kad ovako probija ili je neravnomerno osvetljenje ne znam ni sta je ovo.
Nije mi jasno zasto Sony forsira i dalje TFT matricu koja je... pa iz praistorije. Odavno prevazidjena i spremna za penziju. Ja mislim da jedino oni jos koriste TFT.
 
Poslednja izmena:
Meni je ovaj telefon tezak krs.. naravno kada bi ga drzao verovatno bi promenio misljenje.. nikako ne mogu da predjem preko toga da sto vise gledam slike on je sve veca cigletina.. kako moze da lezi u ruci onako kockast to mi nikada nece biti jasno.. uzeo n4 danas u ruku i opametio se... mozda bi i sa xperiom z bilo slicno iskustvo
 
Pa na ovoj slici pored G III i deluje kao cigla ili neka plocica cokolade.
Dosadan i neinspirativan dizajn totalno.
 
@ Gizmo, ovi Sony displeji svetle kao ludi i sve preko 60, max 70% osvetljenja je teror, vec na 60% svetle kao samoled na 100% i to ekstremno osvetljenje sluzi samo za jako dnevno svetlo.

Na 50-60% osvetljenja (sto je normalno za oci) prikaz crne i dalje ne moze da prismrdi samoledu ali se ne razlikuje mnogo od ostalih ne samoled displeja (lcd, super lcd pa i ips) s'tim sto su uglovi gledanja ipak malo bolji na ips, ovo pricam na osnovu onoga sto sam uporedio.

@loznica, slazem se da je ovoliki telefon pa jos i kockast mozda nezgodan za drzanje ali pogledaj sliku kada gizmo drzi telefon, meni ono deluje sasvim ok, za nijansu je veci od GS III a ima primetno veci displej :)

Pa na ovoj slici pored G III i deluje kao cigla ili neka plocica cokolade.
Dosadan i neinspirativan dizajn totalno.

Izgleda mocnije, bolje i elegantnije od svakog LG-a koji trenutno obozavas (pre 12 meseci si pisao hvalospeve o Sony ekranima i Bravia endzinu, cini mi se u Xperia S temi ali dobro, menjas misljenje u skladu sa vazdusnim pritiskom :))

U svakom slucaju, vreme je za ips tehnologiju na svim telefonima, mada i ti ekrani krvare i imaju strokavu crnu u odnosu na super amoled ali su boje prijatne i realne.
 
Poslednja izmena:
A taman sam mislio da će ovo biti moj sledeći telefon... Kad vidim ovako isprano, a još ako malo pomeriš, pa izgubi boju u malo lošijem uglu gledanja, to bi me extra nerviralo... Mislim znam da neću kriviti telefon, ali opet nervira me...

Mislim da je AMOLED najbolji za telefone... Realno šta će meni prave boje, sigurno neću obradjivati slike na telefonu, za to služi PS, lightroom itd na PC-u uz kalibrisan i kvalitetan monitor...
 
To sam i ja isto mislio, sta ce mi realne boje na telefonu, samoled je zakon. A vala i odnosu na one strokave SE, htc, Lg itd displeje ne da je bio zakon nego je bio institucija :) Jedino Apple retina sto je smela na crtu samoledu (a to je valjda ips) Sada se ne bih vratio na samoled da mi platis :)

Uostalom, probao si pre neki dan Sony u vipu, isto tako treba probati i ovaj telefon kada stigne negde (mts verovatno) ali u svakom slucaju za sada mi je ips keva, posebno kada je hd.
 
Poslednja izmena:
E kada sam video ovu sliku poređenja sa SIII totoalno sam se razočarao, a bio sam spreman da prodam i N8 i Galaxy S2 i Ot-992D i doddam još 200-250 vra za Xperiu Z kada se pojavi i budem mmiran jedno godinu ipo do dve godine, ali ova crna je toliko loša, da moj SII daje daleko bolju sliku, moraću da čekam S4.
 
E kada sam video ovu sliku poređenja sa SIII totoalno sam se razočarao, a bio sam spreman da prodam i N8 i Galaxy S2 i Ot-992D i dodam još 200-250 evra za Xperiu Z kada se pojavi i budem miran jedno godinu ipo do dve godine, ali ova crna je toliko loša, da moj SII daje daleko bolju sliku, moraću da čekam S4.
 
Gizmo aj stavi neku sliku sa auto osvetljenjem uveče, kako se ne bi ovde ljudi snebivali i kukali na tu crnu sledećih deset stranica.
Meni je svetlo na auto jedino bitno.
 
A taman sam mislio da će ovo biti moj sledeći telefon... Kad vidim ovako isprano, a još ako malo pomeriš, pa izgubi boju u malo lošijem uglu gledanja, to bi me extra nerviralo... Mislim znam da neću kriviti telefon, ali opet nervira me...

Mislim da je AMOLED najbolji za telefone... Realno šta će meni prave boje, sigurno neću obradjivati slike na telefonu, za to služi PS, lightroom itd na PC-u uz kalibrisan i kvalitetan monitor...

+1 :)
 
Sve je stvar navike... dok ne stavis telefon jedan pored drugog.
Recimo pustio ja Epic Citadel benchmark na Acer S500 (HD IPS) koji je po mom misljenju odlican ekran, jedan od najboljih koji sam ja video i kod druga na G III stavio ih jedan pored drugog. Kod mene reprodukcija boja jako losa... losa kada se poredi sa napucanim bojama na G III, sve deluje nekako bledo i bezivotno dok na G III bukvalno sljasti na sve strane. Lisce, oni satori, sunce, voda sve izgleda drugacije na Amoledu.
Zato kazem sve je stvar navike dok se covek navikne i sve je ok dok ne stavi telefon pored Amoleda na G III ili IPS na iPhone 5.

Zato sam i rekao dzaba full hd i bravia i ne znam ni ja sta ako svi znamo sta je TFT i koje su mane. Neravnomerno osvetljenje, probijanje, odsjaj, slaba crna...
 
Situacija sa svim qhd, hd i full hd Sony ekranima je prakticno ista, osvetljenje je bolesno jako i prosto nema potrebe drzati ga na preko 60% cak i na jakom dnevnom svetlu (mada ja recimo volim da ipak malo sljasti, navika od super amoleda :D pa drzim na 60-70%) Nocu smanjim na 25%-40%, zavisi da li gledam u displej u totalnom mraku ili ima malo svetla, jer sa osvetljenjem jacim od tog moze da se oslepi, posebno pri surfu.

Naravno da je ovaj XZ ekran na 100% osvetljenja smesan u odnosu na samoled koji je prakticno ugasen ali takvi displeji su na trzistu jos od XS/XP telefona i nesto nisam primetio da se ljudi zale, uglavnom svaki review navodi da su ovi displeji za odvaljivanje vilice ali i da imaju losije uglove i crnu od samoleda :)

To je fazon kao sa monitorom, uzmite bilo koji bolji TN ili IPS monitor i pokreniti dead pixel buddy test program i menjajte boje, sve osim crne ima da budu eye jizz a crna ima da probija i da izgleda lose (jer je prikaz preko celog monitora) cak i na smesnom osvetljenju a kamoli tek na 100% a svi mi imamo ili TN ili IPS monitore i nista nam ne fali :) mada bih voleo da vidim kako bi izgledao neki 24'' samoled monitor :D mada bih verovatno nosio naocare posle 10-ak dana.

Zakljucak je da svaki telefon treba probati pre kupovine makar na 5 min, posebno ko je imao samoled koji je jako specifican displej.
 
Poslednja izmena:
JDI ekrani (koje i Z ima) siju iPad/iOS ekrane samo tako. Moj Xperia P ima mnogo bolji prkaz boje od iPada (1st gen), a svetlinu da ne pominjemo. :)
 
^ne bih se bas slozio mada nisam uporedio sa ipadom ali valjda i sam znas da XP preko 80% osvetljenja dozivljava degradaciju zute boje jer sljasti duplo vise od samoleda. Sljaste i druge boje, bela je eye jizz ali pocinje da podseca na samoled sa zutom koja postaje sve tamnija.

Ma retina je bre zakon, najbolje kalibrisani displeji sto i ne moze na prvi pogled da se primeti jer je ceo ios jbno glossy.

Sa cim se ne slazes, da XP ima bolji prikaz boje od iPada 1? Ja ovo kucam sa iPada 1.

Rekoh da nisam uporedio sa ipadom ali u odnosu na retinu sa ajfona XP ima losije kalibrisane boje ali kida ostale nesamoled ekrane, posebno slcd. Bela je zbog WhiteMagic-a verovatno bolja i od retine i svega ostalog.
 
Poslednja izmena:
Sa cim se ne slazes, da XP ima bolji prikaz boje od iPada 1? :) Ja ovo kucam sa iPada 1. :)
 
@Gizmo, jesi izvalio da ti displeji (mislim na sve Sony koje si testirao) imaju 2 kriticna ugla kada se gleda sa strane, kriticna po prikaz crne boje? Mislim na to gledanje ''sa strane levo i desno'' u odredjenom uglu, to sam kacio ovde u temi sa XP, kako crna pocinje da probija, krvari ili kako se vec to zove.

Nisi odgovorio kakav je zvucnik u odnosu na S3? :) Samsung je skoro uvek bio najjaci na tom polju, mislim na Android telefone pa ne racunam Nokie.

Mozes li da povezes fon sa boljim slusalicama ili cak ozvucenjem pa da napises par utisaka?

@Ragnarok, ja i dalje mislim da je retina bolja al dobro, ti imas i ipad i xp ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno