Šta je novo?

Xperia Z/ZL

Ako su te cene tacne tj ako nisu nekakve kopije XZ u pitanju onda je to odlicna kupovina (pod uslovom da nisu oni primerci sa ocajnim displejom).

A XZR sigurno ima bolju autonomiju od XZ sto je i logicno jer ima 0,4'' manji displej, nizu 720p rezoluciju a samo 30 mAh manje od XZ.
 
Cell standby problem ipak nisam resio. Uglavnom, baterija traje isto kao pre ili isto (malo preko dan koriscenja), samo sto u battery stats Cell standby zauzima preko 50%. Nije veliki problem ali nervira.
 
Stigao i za 6603,sutra da se skine i proba,mada koliko sam video dosta se žale na bateriju
 
Poslednja izmena:
Ja skinuo jutros i mogu Vam reci da nisam zadovoljan. Pre svega izgledom ikonica. Mogu li nekako da se promene. I sve deluje nekako previse sareno.

A sto se baterije tice, videcemo danas, kao i za kameru.
 
U samom romu ne mogu da se promene ikonice.Jedino da skines neki icon pack i ds instsliras i da nabacis neki launcher.
 
Sto se baterije tiče,meni se mnogo brzo troši,curi ko luda a nemogu da skapiram gde i zasto
 
Ja skinuo jutros i mogu Vam reci da nisam zadovoljan. Pre svega izgledom ikonica. Mogu li nekako da se promene. I sve deluje nekako previse sareno.

A sto se baterije tice, videcemo danas, kao i za kameru.

Nova, Apex ili Smart Launcher + icon pack.
 
Hvala za info za look. Ali šta sa baterijom. Odlazi ko luda. Na stamina modu već mi je na 40% a ni pola dana nije prošlo. Pre sa Stamina modom glatko 2 dana.
 
Stamina mod zna da baguje i ne radi bas uvek kako treba.Probaj da iskljucis to,mrezu na 2g,lociranje iskljuci,osvetljenje ekrana po potrebi i treba da drzi duze.
 
Sony brine o svojim korisnicima.:)
 
Sredio trajanje baterije. Iskljucio Location. Sync ostavio mada bih i tu dobio dosta. Sad drzi 2 dana.
 
Pa ako moze dan ipp to je full sa jedno 4,4 ipo Sot,a ako izdrzava puna dva dana to je bas extra,ali onda se verovatno slabije koristi.
 
Pitanje, postoji li razlika izmedju Xperie Z za evropu i ameriku, i ako postoji, koja je?
 
Postoji mozda razlika samo u 4G frenkvencijama na kojoj rade,drugih razlika nema.
 
Juce meni stigao update...mob uzet iz vipa...i odmah verzija 5.02
 
Evo slike Hsv za zadnjim softverom



Nista spektakularno,ali nisu ni lose,obzirom kakve su bile u pocetku.
 
Poslednja izmena:
Eto koliko znaci optmizacija pa je i hw iz 2013. uz 2Gb rama dovoljan :)
 
5.0.1 radi sasvim ok, usudio bih se reci da klizi :)
 
Odlicna podrska.
Ma radice odlicno, pazi kad 5.1.1 radi savrseno i na mojoj T, doduse nije zvanicni, optimizovan je i nema bloata, tako da kontam da ce i na njima raditi ekstra. :)
 
Prvo da podelim sa ostatkom ekipe svoje iskustvo u resavanju problema trajanja baterije a onda imam i pitanje, ako neko moze pomoci, naravno....

Imam instaliran 5.1.1. fabricki, nista nisam cackao i baterija mi traje komotno 2 dana jer nisam zahtevan korisnik (10-ak poruka preko viber-a, 5 sms-a, 10-15 rasgovora u ukupnom trajanju do 30 minuta, oko pola sta na netu, osvetljenje rucno podeseno na 60% otprilike, mrezni internet i wi-fi non stop ukljuceni kao i lokacija, nemam fb..). Odjednom primetim da mi u stanju mirovanja nesto jede bateriju 2-3% na sat prilikom mirovanja i tako dodjem u situaciju da mi baterija jedva izgura dan. Da ne duzim (posle dosta provera) zakljucim da mi aplikacija: "Android System WebView" jede bateriuju pa sam je onemogucio i sada je sve po starom. Ako neko ima slican problem, neka proba ovu varijantu. Evo i snimka ekrana gde se vidi izgled aplikacije:

Screenshot_2015-11-23-14-16-42.png

A sada problem koji imam: probao sam razne cvrste maske (one ultra tanke) i kada god namontiram neku od njih, ne mogu da cujem sagovornika u toku razgovora vec moram spikerfon da ukljucim a na mali zvucnik nece nikako. Cim pocnem da skidan masku (donji deo) opet radi normalno, vratim - opet nece Skinem i vratim 20 puta, ono proradi i posle par poziva opet moram da je skinem da bih cuo sagovornika, nisam primetio da maska utice na bilo sta drugo. Gledao sam da li ima nekih senzora dole koje, eventualno, maska pokriva ali nisam uspeo da nadjem gde je problem.
Takodje sam trazio po netu cemu svaka sitnica na kucistu sluzi (neku semu ili grafikon gde je objasnjeno cemu koji otvor sluzi) ali nisam uspeo da nadjem nista konkretnije od onog klasicnog: "otvor za sim karticu" ili " usb otvor za povezivanje na punjac" i slicno...

Ako neko ima ideju kako da resim problem, bio bih zahvalan jer su mi maske vise pita spasle telefone a ovaj je sav od stakla :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao sličan problem, u pitanju je bio flat kabl neki...nekad čujem nekad ne, ako pritisnem telefon po sredini ekrana proradi mi slušalica... Sad mozda kod tebe nije to isto, ali ja sam to rešio u servisu zamenom toga kabla (u garantnom roku tako da ne znam koliko kosta).
Inače i ja sam imao sličan problem sa baterijom, disejblovao sam tu app sad pa će da vidimo
 
Ubacite CFW existenz-y 3.1.0 da vidite kako matora xperia z moze da bude bomba od telefona ;)
 
Mozes li, kad si vec pomenuo taj CFW, da nam napises i kako to da uradimo, korak po korak? Ako te ne mrzi, naravno i ako nije prekomplikovano za prosecnog korisnika racuanra i androida?
 
Moras da.vratis softver na verziju a koja je rutabilna i da rootujes uzomoc Towelroota. onda skines sa nut-xperia.files XZdual recovery zip i raspakujes n0a komp i povezes fom,zatim odaberes usb debugging opcijama za programera i kliknes na install ikonicu i skrpta ce sve odraditi i maces rutovan telefon i recovery

E sad,instaliranje custom roma imas na Xda forumu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno