Šta je novo?

Sony Xperia P

Pa pazi tamo gde su antene je umetnut plastican deo (opste je poznato da aluminijum ometa signal), a ja nisam imao problema sa GPS-om, jer sam ga do malopre koristio :) . Pre nekih 3-4h sam stigao kuci i ovo je iskustvo iz prve ruke...
 
Moram da proverim jer sam odlepio zbog gps-a na Wave-u, nije samo do (je)bade kao sto sam mislio, gps i na android portovima lose radi.. a i kada nateram fon da sve odradi kako treba do toga sam dosao tweakovanjem, po 5 puta cistim gps history i podesavam opcije kroz neki ''tajni'' kod pa mi se smucio zivot od toga.

Za sada je Xperia P 90% moj sledeci fon ali sacekacu jos par dana, mozda vip (ili cak mts) dobije Acro S ili neki S4 dual core Sony :D
 
Ma i ja samo cekam razlog zbog kog ces odustati od ovog fona, pa od sledeceg, pa od sledeceg... :p :D
 
+ 1000, hsv čeka neki idealni telefon za što manje para, od toga nema ništa, nikad taj mobilni neće kupiti :)
 
Биће note2 следеће године у ово време за 300е :D стрпи се до тад ;)
 
Nije da ti odmazem u odluci ali posto si pomenuo GPS nisam mogao da odolim:
Xperia P nema GLONASS GPS. Xperia SL kao i Xperia Acro S imaju i to :)
 
Ne, ja cekam obnovu ugovora, samo tada kupujem telefone jer mogu da kupim po krstenim cenama na rate :)
Sad, svi znate da za razliku od vas nisam toliko zahtevan sto se tice Androida, zajednice, i da su mi bitniji kvalitetan ekran i kuciste koje staje u dzep i nece da me okilavi dok vozim mtb uzbrdo :d, zvuk, kamera, i opsti kvalitet a sve to necu mnogo da platim :D

Ovaj Sony je vrh fon za mene mada kazem, acro s kao da sam ja osmislio (osim naziva :d), toliko mi odgovara ali najjace da ce neki operater nabaviti taj Sony, vip ce pre juriti mnogo popularnije telefone a mts huawei i zte za zvezda/partizan brendiranje :d

Биће note2 следеће године у ово време за 300е стрпи се до тад

Koji ce mi phablet, da metnem na sto u kaficu? :d

Xperia P nema GLONASS GPS. Xperia SL kao i Xperia Acro S imaju i to

Koliko sam citao hardverski je GLONASS podrzan ali ne i softverski pa kapiram da ce prokuvan rom da zavrsi posao. Ali iskreno ne znam u cemu sve moze da bude razlika? Mene ne zanima navigacija za automobil, samo neka mtb gps aplikacija i jos mozda za trcanje, planinarenje i tu se moji zahtevi oko gps-a zavrsavaju.
 
Poslednja izmena:
Koje crne 55.000RSD za SXP pominjete?:) Da citiram sebe iz druge teme: "Samo ludak bi po punoj ceni uzeo telefon kod operatera", jer jedino mi to pada na pamet ;)
Jeste to odlican telefon ali gomila Xperia S se prodaje za 300-350e trenutno (uglavnom sa stranim garancijama, ali mozda i poneka sa MTS-a), ko bi razmisljao za SXP po ceni od 55.000?
 
Pa ne kazem da bi neko razmisljao ali toliko kosta (SXS 60k din a ovi novi XT itd i 70k din, tako je i sa Samsung, htc.. modelima), ne racunam prodajna mesta sa garancijama od 12, 6 meseci i sa ''garancijama''. Koliko znam operateri nabavljaju telefone u saradnji sa zvanicnim distributerima pa i na ''veliko'' SXP neka kosta 400e ja smatram da je onda cena u vipu od 19k din odlicna jer dobijam legalan telefon sa 2 godine garancije.
 
Koji tip ekrana koristi ovaj sony? Koliko kosta acro s?
 
Pa ne kazem da bi neko razmisljao ali toliko kosta (SXS 60k din a ovi novi XT itd i 70k din, tako je i sa Samsung, htc.. modelima), ne racunam prodajna mesta sa garancijama od 12, 6 meseci i sa ''garancijama''. Koliko znam operateri nabavljaju telefone u saradnji sa zvanicnim distributerima pa i na ''veliko'' SXP neka kosta 400e ja smatram da je onda cena u vipu od 19k din odlicna jer dobijam legalan telefon sa 2 godine garancije.

Ne zavaravaj se, na Geizhals je najskuplji SXP 360e, sto znaci da nema TEORETSKE sanse da je nabavna cena 400e, osim ako to Telekom namerno ne radi da kupi neciji uvoz :) (Telenor i VIP nece sigurno)
250-280e (najjeftinija-respected e-tailer) je cena SXP krajnja u Nemackoj i Austriji, tako da cifra od skoro 500e nema smisla za ovaj model.
 
Nije da ti odmazem u odluci ali posto si pomenuo GPS nisam mogao da odolim:
Xperia P nema GLONASS GPS. Xperia SL kao i Xperia Acro S imaju i to :)

Cak i moj matori Neo, koji je skoro 2 godine star model, podržava GLONASS, tako da ne verujem da Xperia P ne podržava
 
^Drugi GPS cip (ST-Ericsson U8500) je u pitanju kod Sony Xperia P. Pise se da mozda moze da software-ski omoguci, ali jos uvek nema potvrde za to, bar ja nisam nasao.
Ovo svakako nije nesto sto bi iko ko koristi telefon za "normalne svrhe" trebalo da uzima u obzir pri kupovini telefona.
 
Aj mi onda objasni zasto je to mana? Bas me zanima.. rekoh da mi sto se tice gps-a treba samo to da radi bez prekida i problema u nekoj mts aplikaciji ili uopste neka tipa sports tracker.

Znaci ako nema glonass sta to sve gubim sa xperiom p? Mada stvarno kazu da samo Sony nije softverski omogucio i da je realno da custom rom promeni ovo.

Ne zavaravaj se, na Geizhals je najskuplji SXP 360e, sto znaci da nema TEORETSKE sanse da je nabavna cena 400e, osim ako to Telekom namerno ne radi da kupi neciji uvoz (Telenor i VIP nece sigurno)
250-280e (najjeftinija-respected e-tailer) je cena SXP krajnja u Nemackoj i Austriji, tako da cifra od skoro 500e nema smisla za ovaj model.

Pa ne kazem ja da svi ti telefoni toliko vrede nego da sam video tolike cene po shopovima koji vaze za ''zvanicne'' i daju 2 god garancije, uostalom proveri i sam..
 
Ne, ne, ne decko. Daleko od toga da je mana. Prvi moj post je bio saljivog tipa, kada sam video da su poceli da te prozivaju kako neces kupiti telefon u ovoj godini etc. Naprotiv, po meni je uvek bolje raspitati se do tancina za telefon (uredjaj) koji kupujes bas na nacin na koji ti radis, a da nije iz pisanog uputva kada ga kupis.
Tebi ce (i svima nama ostalima) GPS na Xperia P, pa makar nikada nemao GLONASS zavrsiti posao 100%. Narocito u off-road uslovima u kakvim ti najcesce koristis GPS.
Ovo sa GLONASS-om je cepidlacenje, a ja sam bio podstaknut 'saljivim' postovima pre mog da ti napisem nesto na tu temu.
Tako da, sto se mene tice, da sam na tvom mestu ni trenutka ne bih razmisljao o drugim telefonima, ok, mozda Acro S (sada sam opet saljiv :) )
Licno, Xperii P zameram bar onih 0.3" manjka na ekranu, ostalo je bombona, pa jos siva!

@hsv.stoned: "Znaci ako nema glonass sta to sve gubim sa xperiom p?"

Nista bitno. Cepidlacenje je u pitanju. Ali evo ti i punog objasnjenja:
GPS (americki) koristi 31 satelit, GLONASS (ruski) 24 satelita. Telefoni koji imaju podrsku za GLONASS u podrucjima losije vidljivosti satelita pored GPS mogu videti i GLONASS satelite (ukupno 55), i to rade samo u tim uslovima - uslovima lose vidljivosti, da ne kazem prijema kako bi pronasli precizniju poziciju. Dakle celokupni oslonac sistema i dalje ide preko GPS-a, a GLONASS aktivira samo kada ima potrebe za tim, sto u krajnjem rezultatu daje vecu preciznost u preracunavanju. Kako ovo ima primenu samo u zakrcenim urbanizovanim predelima sa velikim preprekama (visoke zgrade) i u in-door koriscenju (sto ce sacekati jos koju godinu), kao sto rekoh cepidlacenje je u pitanju. Verujem da ce biti jako fancy imati in-door navigaciju u ogromnim trzim centrim tamo negde 2017. a do tada ces se ti navozati. Do tada ce mozda i Galileo (evropski) da proradi kao sat-nav, ali dosta je bilo gledanja u pasulj :)


Pozdrav
 
Poslednja izmena:
A pa ok :)

Cekam Acro S u vipu jos malo, ugovor sa telenorom mi istice 25.12.. realno, da XP ima 4,3'' displej i 1800mAh bateriju to bi bilo vrh :D ali sta da se radi, u paketu koju hocu kosta oko 19k din sto mi odgovara.
 
^ ne bih da te obeshrabrim, ali Xperia Acro S tesko da ce doci kod nas (na zalost), tj. biti u zvanicnoj prodaji. Vec prodaju kod nas novije modele u odnosu na Acro, a Acro nije namenjen nasem trzistu iz cega zakljucujem da su ga jednostavno "preskocili". Ima ga kod onih divljaka Bul. Kralja Aleksandra i "moze da se naruci" kod njih - stize iz inostranstva.

Inace, skoro mi je i snajka u Sony-Usce kao iz topa rekla da pomenuti model nece stizati kod nas jer nije ni planiran. Poverovao sam joj jer me nije pogledala bledo kada sam izgovorio "Acro S" vec je 'mudro zborila'.
 
E do k.... bas :d

Ali zato u februaru stize Xperia V, takodje ip57 telefon ali jos bolji chipset (s4) ali ce cene biti ludacke.
 
Ne bih da budem party breaker ali tesko da je ova Xperia bolja od Galaxy S2 koji se krece 220-250E (polovan naravno).
 
Poslednja izmena:
^ losiji zvuk, mnogo losiji zvuk tj audio chip, manja gustina piksela, plasticno kuciste a meni i losiji dizajn mada je to subjektivno. I ono najbitnije, nov sony ce me izaci oko 180e i najjace da cu da kupim telefon od plastike, koji je vec dinosaurus, 250e i to polovan primerak :) To sto ima bolje rezultate u sintetici meni nista ne znaci a moze da se zahvali 480x800 rezoluciji na 4,3'' ekranu :) E jedino sto ima micro sd slot.
 
Poslednja izmena:
Ali zato ima veci ekran, bolje uglove, dublju crnu, reprodukuje 1080p bez problema, bolji gpu, vecu podrsku zajednice, bolju front kameru, micro sd a rekao bih i bolju bateriju. Kad se sve sabere i oduzme meni je S2 bez dileme bolji. Ali, s' obzirom da ga imas novog za 180E to je onda sasvim druga prica.
Za audio cip si u pravu i to je jedina veca mana S2.
 
@ HSV
Iz dosada procitanih tema, ako mi dozvolis da sakupim podatke kakav ti mobilni trazis.
4-4.3" ekran koji ima minimum qHD ali bi WXGA rezolucija bila idelana.
da bude S4 dual procesor, jaku grafiku Adreno 225 recimo?
Odlican audio cip i odlicnu kameru, 1GB rama se podrazumeva.
Sve to u metalnom, neplasticnom kucistu sa minimum 16GB prostora ali i to je malo jer hoces da imam mega kolekciju FLAC muzike, pa je neophodno i SD slot.

Gresim li negde? :)
 
Ali zato ima veci ekran, bolje uglove, dublju crnu, reprodukuje 1080p bez problema, bolji gpu, vecu podrsku zajednice, bolju front kameru, micro sd a rekao bih i bolju bateriju. Kad se sve sabere i oduzme meni je S2 bez dileme bolji. Ali, s' obzirom da ga imas novog za 180E to je onda sasvim druga prica.
Za audio cip si u pravu i to je jedina veca mana S2.

Kako mislis bolji GPU? S2 je dosta skuplji od ovog Sony-a kada se gledaju novi uredjaji, vise ga nema kod Vip-a ali bio je i vise od 100e skuplji u istom paketu
 
Ne, ne, ne decko. Daleko od toga da je mana. Prvi moj post je bio saljivog tipa, kada sam video da su poceli da te prozivaju kako neces kupiti telefon u ovoj godini etc. Naprotiv, po meni je uvek bolje raspitati se do tancina za telefon (uredjaj) koji kupujes bas na nacin na koji ti radis, a da nije iz pisanog uputva kada ga kupis.
Tebi ce (i svima nama ostalima) GPS na Xperia P, pa makar nikada nemao GLONASS zavrsiti posao 100%. Narocito u off-road uslovima u kakvim ti najcesce koristis GPS.
Ovo sa GLONASS-om je cepidlacenje, a ja sam bio podstaknut 'saljivim' postovima pre mog da ti napisem nesto na tu temu.
Tako da, sto se mene tice, da sam na tvom mestu ni trenutka ne bih razmisljao o drugim telefonima, ok, mozda Acro S (sada sam opet saljiv :) )
Licno, Xperii P zameram bar onih 0.3" manjka na ekranu, ostalo je bombona, pa jos siva!

@hsv.stoned: "Znaci ako nema glonass sta to sve gubim sa xperiom p?"

Nista bitno. Cepidlacenje je u pitanju. Ali evo ti i punog objasnjenja:
GPS (americki) koristi 31 satelit, GLONASS (ruski) 24 satelita. Telefoni koji imaju podrsku za GLONASS u podrucjima losije vidljivosti satelita pored GPS mogu videti i GLONASS satelite (ukupno 55), i to rade samo u tim uslovima - uslovima lose vidljivosti, da ne kazem prijema kako bi pronasli precizniju poziciju. Dakle celokupni oslonac sistema i dalje ide preko GPS-a, a GLONASS aktivira samo kada ima potrebe za tim, sto u krajnjem rezultatu daje vecu preciznost u preracunavanju. Kako ovo ima primenu samo u zakrcenim urbanizovanim predelima sa velikim preprekama (visoke zgrade) i u in-door koriscenju (sto ce sacekati jos koju godinu), kao sto rekoh cepidlacenje je u pitanju. Verujem da ce biti jako fancy imati in-door navigaciju u ogromnim trzim centrim tamo negde 2017. a do tada ces se ti navozati. Do tada ce mozda i Galileo (evropski) da proradi kao sat-nav, ali dosta je bilo gledanja u pasulj :)


Pozdrav

Jesi li siguran za ovo? Ja mislim da stalno koristi i gps i glonass, zato što tako preciznije i brže određuje trenutnu poziciju
 
Ali zato ima veci ekran, bolje uglove, dublju crnu, reprodukuje 1080p bez problema, bolji gpu, vecu podrsku zajednice, bolju front kameru, micro sd a rekao bih i bolju bateriju. Kad se sve sabere i oduzme meni je S2 bez dileme bolji. Ali, s' obzirom da ga imas novog za 180E to je onda sasvim druga prica.
Za audio cip si u pravu i to je jedina veca mana S2.

Ma kako da ne :d HW su isti ali zbog 480x800 rezolucije i 200Mhz visem kloku po jezgru GS II ima bolje rezultate u gpu/cpu sintetikama, zamisli koliko to nekome znaci :d

SGS II odavno ima jedan ortak, smorio sam se sa ekranom, moze da bude non-pentile koliko hoce, jednostavno 480x800 mi smeta, zatim probao sam moje slusalice na GS II i u odnosu na wolfson iz wave-a (bez voodoo soundfix-a naravno) zvuci kao kanta, jeste yamaha audio cip ali je u rangu nekog ei nis-a.

reprodukuje 1080p bez problema

A zamisli Sony to ne moze.. :d

Sto se bolje dubine crne tice, to je tacno ali situacija sa ovim Sony ekranom uopste nije uzasna kao sto sam mislio, probah u vipu i crna jeste bolja na super amoledu ali i Sony ekran ima solidan prikaz crne i uglove (koji su takodje napljuvani ocigledno neosnovano), i sam imam samoled ekran i navikao sam na isti a ekran na XP mi deluje odlicno ali bez wow efekta kao sto bi izazvao neki 1080p ips na phabletu.

Plastika je ok spojena ali opet deluje jadno za tu cenu, uopste mi SGS II ne odgovara (displej, zvuk, to sto je kao tanjir u dzepu itd)

Kome je do 00 SGS II - nemam nista protiv, meni nije a i godinu dana je stariji od Sony-a.

Iz dosada procitanih tema, ako mi dozvolis da sakupim podatke kakav ti mobilni trazis.
4-4.3" ekran koji ima minimum qHD ali bi WXGA rezolucija bila idelana.
da bude S4 dual procesor, jaku grafiku Adreno 225 recimo?
Odlican audio cip i odlicnu kameru, 1GB rama se podrazumeva.
Sve to u metalnom, neplasticnom kucistu sa minimum 16GB prostora ali i to je malo jer hoces da imam mega kolekciju FLAC muzike, pa je neophodno i SD slot.

4-4,3'' displej min qhd/hd rezolucija, da bude solidan dual core, grafika nije toliko bitna ali S4 chipset je gotivan jer je bas brz a malo trosi sad automatski donosi jaku adreno 225 grafiku koju ne bih iskoristio ni 50% mogucnosti, odlican audio cip i kamera su obavezni, 1Gb rama takodje zbog android zahtevnosti, kuciste samo da nije od seljacke kineske plastike kao sto to Samsung praktikuje, npr Acro S kuciste mi je vrh a 16Gb interne je neki minimum i stvarno mi smeta kod XP sto nema micro sd slot jer ovako cu morati da konvertujem flac u 320kbps.

Prilicno si omanuo :)

U sustini su Acro S i Xperia V ono sto hocu ali Acro ocigledno nije planiran za nase trziste a Xperia V stize tek u februaru i kapiram da ce u vip paketu gde XP kosta 19k din Xperia V kostati 35-40k sto je mnogo.
 
Poslednja izmena:
V ce lako biti i preko 40k. V je prvi Sonyev mobilni koji se dizajnira u Japanu, i generalno ce telefoni krenuti da im lagano poskupljuju (izgleda da ce Odin/Yuga biti najskuplji dosad), ali ce sa druge strane skoro sigurno biti bolje dizajnirani i napravljeni od Ericssonovog djubreta. Barem flagship serije (kao sto su za 2012. bili S/P/U), Tipo i slicni low end telefoni su kineski stanc sa Sony nalepnicom.
 
@ HSV
Iz dosada procitanih tema, ako mi dozvolis da sakupim podatke kakav ti mobilni trazis.
4-4.3" ekran koji ima minimum qHD ali bi WXGA rezolucija bila idelana.
da bude S4 dual procesor, jaku grafiku Adreno 225 recimo?
Odlican audio cip i odlicnu kameru, 1GB rama se podrazumeva.
Sve to u metalnom, neplasticnom kucistu sa minimum 16GB prostora ali i to je malo jer hoces da imam mega kolekciju FLAC muzike, pa je neophodno i SD slot.

Gresim li negde? :)


@zlaja87&hsv.stoned
I ja trazim telefon slicnih karakteristika pa sad umesto Sony XPERIA P sam sveo izbor na HTC ONE S i Huawei Ascend P1..
Bila je trilema pa sad imam dilemu..
Sta mislite o ovim telefonima?

P.S. Zao mi je sto sam ovo napisao u ovoj temi ali sam u nedoumici kao i hsv, a vidim da se ovde vodi zdrava polemika..
 
Dilema je verovatno zbog kinte, ipak je One S skuplji, osim toga mislim da je realno mnogo bolja kupovina one S.
 
Dilema je verovatno zbog kinte, ipak je One S skuplji, osim toga mislim da je realno mnogo bolja kupovina one S.

Da-dilema je zbog kinte..

OK,onda cu uzeti HTC One S.
Huh ,hvala puno na savetima!
Nasam sam jedan HTC S, sad samo da prodam graficku ASUS 7950, valjda mogu dobiti za nju 250e pa bih onda mogao da razmisljam o fonu..
 
Nazad
Vrh Dno