Šta je novo?

Sony Xperia P

teško napuniti bateriju od 1300mah :d
 
Pa npr baterija na Samsung Wave (1500mAh) od 0-100% se puni oko 125min.
 
Nerazumljivo ali sve je jasno iz naslova ;)

I da, izvalite user name lika :d

[YOUTUBE]vbP7fsIWc88[/YOUTUBE]

I jedan 1080p sample, sasvim solidan zvuk.

I jedna cudna pojava :d

[YOUTUBE]LGcdWKDx-5s[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
^svi Sony telefoni se relativno brzo pune, tj brze od konkurencije.

Bio sam malopre u vipu (100m dalje je telenor u koji me mrzelo da udjem :d), probah na brzinu Xperiu P i LG L9.

Sony XP ima stvarno odlicno alu kuciste i meni deluje bas ok u crnoj boji, mada na ovim slikama sa neta i sivi deluje dobro. Znaci kvalitet kucista je odlican, telefon ne deluje kao cigla i izgleda staje u svaki dzep.
Displej je odlican ali nije nista spektakularno, uglovi vidljivosti losiji nego na super amoledu ali to i nije toliko primetno, nemam pojma na kom osvetljenju je bio displej ali gustina piksela je ista kao na Wave I koji imam ali je prikaz primetno bolji na Sony telefonu jer je rgb + dodatni beli subpixel, boje su mnogo zivlje na samoledu, na Sony-u nekako realnije ali uz losiju crnu ali ne toliko da smeta..

Sve u svemu Sony Xperia P ovako na osnovu kratkog koriscenja deluje vrhunski kvalitetno (na nivou Wave serije i iphone-a) ali je ekran mogao da bude siri..

LG L9 je jbno ogroman i sa ostrim ivicama, ja sam visok/krupan i iako nemam seljacke lopate imam vecu saku od prosecnog covega pa stvarno ne bih znao kako da koristim ovaj coskasti phablet, ne znam ni kako ovo staje u dzep.. ortak ima LG L5 sa 4'' ekranom i zbog sirine i ostrih ivica taj telefon deluje veci nego sto jeste i jedva staje u dzep e sad zamislite L9 tek..
Ekran je sasvim ok, izrada onako, sasvim solidna ali ona zadnja strana mi se nesto i ne svidja, Sony XP deluje mnogo kompaktnije i kvalitetnije ali je i LG odlican izbor samo savetujem da proverite da li vam odgovara ovolika telefoncina ovog oblika.

Kod Sony XP me za sada odbija samo baterija/autonomija :trust: Samo me zanima da li ce moci da izdrzi moj prosecan mtb izlet u prirodu, znaci od ujutru do popodne/predvece sa koriscenjem neke gps mtb aplikacije, muzike, nekoliko sms, mozda po neki poziv ali uz koriscenje kamere i kamkodera. Ako to ne moze da izgura.. :wall:
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu Sony Xperia P ovako na osnovu kratkog koriscenja deluje vrhunski kvalitetno (na nivou Wave serije i iphone-a) ali je ekran mogao da bude siri..

Ako se ne varam, Sony je gurao 16:9 odnos ekrana, umesto 16:10, pa je zbog toga uži i viši ekran. To kažem zbog vertikalne rezolucije, umesto 800x480 on je gurao 854x480 rezoluciju
 
Pa da, 16:9 je displej.. ali ne svidja mi se ni onaj na LG L5, isto 4'' ali druga krajnost.

Aj neko ko ima XP da mi kaze da li mogu da ocekujem da baterija izdrzi ovo :

Kod Sony XP me za sada odbija samo baterija/autonomija Samo me zanima da li ce moci da izdrzi moj prosecan mtb izlet u prirodu, znaci od ujutru do popodne/predvece sa koriscenjem neke gps mtb aplikacije, muzike, nekoliko sms, mozda po neki poziv ali uz koriscenje kamere i kamkodera. Ako to ne moze da izgura..

Dok se ne uverim da moze sigurno necu kupiti fon.
 
@hsv ako ti se svidja pazari :) izdrzace za to sto ti treba a kad odes kuci napunices ponovo bateriju za sat vremena.
 
Ma znam ja da se brzo puni, samo necu da se ugasi na pola blejanja po prirodi.. to je sve, ne ocekujem autonomiju od 4 dana sa maksimalnim koriscenjem na androidu :D
Znaci.. pa nekih 12h da moze da izdrzi (malo snimanja 1080p, fotografije, gps sport stracker i muzicki plejer uz malo sms i razgovora) i nema problema, napunicu fon kad dodjem kuci a za neke ekstremne situacije kada mi treba pre svega telefon imam par starih telefona, nokia 1112 npr, tu baterija i dalje traje 7 dana pa cu nju nositi u specijalnim prilikama ;)

Ali opet, naravno da se ne bih bunio da imam telefon kao Xperia P ili jos bolje Acro S sa 2500mAh baterijom :)

XP bih zadrzao godinu dana sigurno, osim ako u medjuvremenu ne bude bas povoljnih Acro S Sony-a, sada su jbno preskupi a i slabo ih ima, taj fon je kao projektovan za mene a nijedan operater naravno nece nabaviti..
 
Poslednja izmena:
I ja se razmisljam da kupim Xperia P (u VIP-u) ali sad kad sam procitao da ima losu bateriju..ufff..
Moja zena ima Nokiu E71 i baterija joj traje 4 dana, mogu da zamislim na sta cu ja liciti-svaki dan punim bateriju..uzas..
Hmmmm,sad me to malo odvraca..
Pitanje-da li je SGSII losiji od Xperie P?
Nekad bi mi fon koristio kao video player kad idem busom (kad me mrzi da teglim lap) pa me interesuje
 
SGS II ima losije kuciste od Xperie P i losiji zvuk (ali ce ti ovo znaciti samo ako imas bolje slusalice i ako slusas kvalitetne formate). Kamere su im tu negde, SGS II ima za 0,3'' veci displej ali i losiju rezoluciju i gustinu piksela.. takodje je bolji u sintetici zbog nize rezolucije displeja i procesora na 1,2Ghz (kod Sony-a 1Ghz).

Licno bih pre uzeo Sony zbog nekih mojih razloga a ti sam proceni, baterija je verovatno za 10-15% u proseku bolja na SGS II..

Ako koristis fon kao video plejer tu pored baterije znaci i displej pa razmisli o LG L9 koji je bas pristupacan u vipu i ima solidnu bateriju i 4,7'' ips ekran sa qhd rezolucijom i solidnim prikazom ;)
 
Sony je napravio potpunu konfuziju u 2012 sa oznacavanjem modela.
Gledao sam cene za Sony Xperia P koju pominjete, i ukoliko se ne nadje neka matematika za uzimanje preko paketa, ispada da je Xperia SL mnogo pametniji izbor (naravno ako su ove cene tacne).
Sony Xperia.png
Kako sam ponosni vlasnik Xperia telefona iz 2011, sigurno cu se opet odluciti za Sony. Inace, Xperia Acro S koju je neko spominjao, nje nema u Sony radnji na Uscu, kaze snajka nije namenjena nasem trzistu i nece je ni biti. Kod ovih divljaka koji daju garanciju na toalet papiru je ima (tacnije moze da se naruci) i u beloj boji.

Xperia P mi se svidja, samo je dijagonala po meni mala. Ne planiram da uzimam ni jedan telefon koji je manje dijagonale od 4.3" ukoliko nema hardwaresku tastaturu.
 
mogu da zamislim na sta cu ja liciti-svaki dan punim bateriju..uzas..

4842388700b.jpg
 
[YOUTUBE]XM2fSp1_XuM&feature[/YOUTUBE]
 
Gledajuci slike na netu cini mi se da Sony XP ipak izgleda bolje u silver/black varijanti nego u black, nekako vise ide uz minimal/industrial dizajn telefona. A vip ima samo crni i mislim da cu da uzmem uz ugovor ukoliko mts ili vip ne dobiju jos neki meni zanimljiiv i povoljan model.

Citajuci temu na XDA o ovom telefonu saznao sam da ima bolji prikaz crne boje od Xperie S, sto mi bas znaci. Takodje je autonomija sa poslednjim apdejtom jako slicna autonomiji SGS II pri najzahtevnijem koriscenju a u idle je i bolja kao i pri slusanju muzike sa slusalicama, ovo mi takodje bas odgovara.

Takodje situacija sa custom romovima nije uopste losa kao sto sam mislio, ovaj telefon je ipak prilicno popularan i dobro ocenjen od samih korisnika.

Samo jos da saznam da li podrzava moje Senn cx150 in ear slusalice.. ne bih da kupujem opet neke specijalno za Sony a one fabricke jesu sasvim ok za jedne tog tipa ali sam navikao na cx150.

[YOUTUBE]qZON6-P1ATE[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ponesi slusalice u bilo koju radnju koja prodaje telefone na "crno" i probaj... Ili na nekom od izlozenih modela kod operatera, to je bar najmanji problem ;)
 
Pa to sam hteo i prosli put kada sam isao u vip a uvek zaboravim slusalice :d

Znaci ti si bas zadovoljan generalno telefonom, nisi imao nikakve probleme?
 
za sad je odlican :) Evo upravo sam aktivirao i ovaj extended standby mod da vidim kako se ponasa... Inace jos uvek nisam update-ovao sw na zadnju verziju (to cu cim se vratim kuci).
Meni je mnogo bitna ta izrada koju poseduje, a i dobio sam ga za cenu, koju je nemoguce odbiti :)
 
Setih se sta ces da proveris, da li i koliko telefon baguje/usporava na ovim niskim temperaturama, alu kucista telefona su znala na nekim modelima da prave sranya zimi.
 
Ja sam sebi uzeo Xperia P srebrni. I prezadovoljan sam za sada.
Presao sam sa Alcatel-a OT995 na njega.
 
Mozes li da ih uporedis? Znam da je kuciste kod eria p bolje odradjeno, ali sta je sa trajanjem baterije i sa generalnim utiskom o radu?
 
Ja sam sebi uzeo Xperia P srebrni. I prezadovoljan sam za sada.
Presao sam sa Alcatel-a OT995 na njega.

U vipu ili slobodnoj prodaji? U vipu videh samo crni koji ok izgleda ali se sada dvoumim i mislim da bih uzeo silver..
 
@veljkoka
Uf, tesko da imam u cemu da ih uporedim.
Iskreno OT995 sam imao originalni Alcatel, ne Telenor sa njihovim prckanjem po ROM-u.
Sam telefon je i vise nego korektan, kvalitetno uradjen. Dobre specifikacije i nisam imao skoro nikakve probleme sa istim.
Stvar je u tome sto sam ja mozda i previse prefekcionista, pa sitnice kao krckanje rama oko telefna, probijanje osvetljenja LED diode sa donje strane ekrana i takve sitnice me prosto izludjuju.
Sa druge strane Xperia P je bukvalno savrsheno uradjen telefon, sto se tice kvaliteta cak ni ja nisam uspeo da mu nadjem zamerku.
Sto se tice samog poredjenja. Jeste da je xperia za 0,3" manji ekran ali je rezolucija veca. Vidljivost i ostrina su na strani Sonija.
Zvuk je mnogo bolji na Xperia telefonu, na Alcatelu sam uvek imao blagi osecaj da sam telefon krcka malo.
Meni iskreno vise odgovara manji ekran, jer telefone nosim po dzepovima nemam dodatne futrole, torbice, carapice za iste i sve preko 4" mi predstavlja problem, plus je Xperia uza malo i lepse lezi u ruci od OT995 i mnogo je lakse za kucanje poruka jednom rukom.
Sto se tice baterije i ja sam bio skeptican kada sam uzeo Xperia P, ali me je odusevila da moze da baterija izdrzi tako. Bukvalno mi OT995 nije nista duze trajala baterija nego na Xperia P.
Bez problema mi prebaci dan i po do dva. Sa jednim punjenjem. Nisam neka pricalica ali mi WiFi, GPS cesto ukljucen a takodje kucam veliki broj poruka.

@hsv.
Uzeo sam ga u slobodnoj prodaji, iskreno nisam ljubitelj preterano telefona sa mreza. Pogotovo sa Telenora i Vipa jer obozavaju da prckaju po ROM-ovima... Telenor i po Recovery-ju takodje.
Ja sam gledao oba crni i sivi. Iskreno meni je sivi mnogo lepsi od crnog.
 
Nesto tako sam i sam pretpostavio. Odmah posle nove godine planiram da menjam telefon, za sada su mi u fokusu, Xperia P, Prestigio 4500, prestigio 4300 i alkatel 997. Volim da je telefon kvalitetno odradjen, zbog toga mi je sony simpatican, prestigio su nahvalili, cekam da vidim ovaj 4500. Hvala ti na iscrpnom odgovoru.
 
Ovi Prestigio telefoni su sasvim solidni kada se pogleda koliko nude za smesne cene. Ali budimo realni - Sony Xperia P vs najskuplji Prestigio = Toyota Avensis vs Dacia Logan :)
Naravno, najjaci i najskuplji prestigio kosta oko 200e a Sony Xperia P zvanicno oko nebuloznih 55k din.

Ali ako se potpisuje postpejd ugovor Sony moze da se dobije za normalan iznos i ja bih svakako pre uzeo Sony nego Prestigio.
 
@hsv.stoned
Najskuplji prestigio kosta 28000 dinara, i treba za nedelju dve da dodje na nase trziste:
http://www.handy.rs/PRESTIGIO-4500-DUO---id3283.html
Ovaj prestigio kosta tacno koliko i xperia P, ne mozes da uporedjujes 4300 i xperia-u P.Nisam bas siguran da je prestigio toliko losiji od sony-ja, par ljudi sa foruma je odusevljeno sa ovim telefonima, inace i ja imam dilemu, i upravo se razmisljam izmedju ova dva prestigio-a, sony xperia P i alcatela 997D? Svidja mi se metalno kuciste ovog sony-ja, ali sto se tice ulozeno dobijeno, 4500 mislim da nema premca.
 
Taj prestigio ipak treba porediti sa LG L9, zbog velicine ekrana samo ne znam da li je ovaj 4500 dual core itd.

Sony Xperia je ipak telefon osmisljen da bude odlican na svim poljima ali u okviru 4'' displej klase. To znaci da su kamera, kamkoder, zvuk, izrada, prikaz na displeju, opsti kvalitet itd definitivno na strani Sony-a ali to i kosta, zvanicna cena od 500e to potvrdjuje. Ipak tu je ponuda operatera pa su cene prihvatljive.

Prestigio telefone sam uporedio sa Daciom jer su osmisljeni da nude mnogo po niskoj ceni uz ok kvalitet, sad zavisi sve od prioriteta ali za 250e bih pre uzeo Sony u postpejd paketu nego nov Prestigio u slobodnoj prodaji jer mi dijagonala od 4,5'' ne znaci prakticno nista, sve sto mi je vazno Sony XP ima bolje :)
 
Slazem se ja sa tobom, xperia P je kvalitetan telefon, ali 4.5 inca IPS, ne verujem da kvalitet prikaza moze biti bolji, cak i 4300 ima jako dobar ekran. Da, 4500 je dual core. Sve zavisi sta ti treba, ovaj 4300 samo da ima 1GB rama bio bi nenadmasan za tu cenu. L9 je puno skuplji, mislim da je tu prestigio definitivno bolja kupovina, osim cene prestigio ima i bolje i kvalitetnije kuciste, tako da ovi modeli ne mogu da se porede uopste, mozda ako L9 bude mogao da se nadje za 250e.
PO meni ako ces da das manje od 200e, onda je najbolji izbor prestigio 4300 ili alcatel 997, ako imas da das oko 250e onda sony xperia P ili prestigio 4500. U obzir uzimam samo nove telefone , mozda moze i samsung galaxy duos.
 
@hsv: Ostao sam ti duzan odgovora kako se ponasa Xperia P na ovom zimskom vremenu. Za sada nisam primetio ni jedan problem, ali nisam nesto ni koristio tel intezivno napolju (ako je ikako moguce ga koristiti na minusu sa golim rukama - a nemam one telenor rukavice :D )

Inace kao sto kaze hsv Xperia P je predstavnik, neke nize srednje klase (kako bi ja to nazvao, cak mislim i da ga je sam Sony svrstao u tu klasu) i mislim da se vrlo dobro pozicionira u tom segmentu. Najveca vrlina, po meni, je sama izrada aparata i dizajn - koji jasno razdvajaju ovaj model od ostalih u ovoj klasi. Poredjenje sa Prestigiom i Alcatelom mislim nije na mestu, jer su uredjaji razlicitog kalibra - najbolje ga je uporediti sa Samsungom SIII Mini
 
Pa da, konkurenti su Galaxy Advance i Galaxy 3 Mini a po mom misljenju ovaj Sony je bolji od oba :D Posebno od Galaxy Advance..

Nego, naleteo sam na xda i jos nekim forumima na zalbe na gps signal.. ko zna do cega je to ali ne bih voleo da telefon na kome cu uglavnom koristiti mtb gps aplikacije ima los gps..
 
Nazad
Vrh Dno