Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

koji je low budget(za blag overklok i zbog napajanja) kuler da može da stane u ovo kućište? http://www.lc-power.com/en/product/gehaeuse/atx-pro-line/pro-933b/ ps. imam fx8320, clockovan na 4ghz sa naštelovanom voltažom štok kulerom i isključenim turbo coreom. napajanje je iz kućišta...pod "low budget" mislim na best buy do 30€, ako može i za manje još bolje. možda bih ga malko više kloknuo, ali se nadam da neće crći napajanj. grafa mi je amd 7770 1gb ddr5. 8gb rama, 2hdd i 1 ssd preporuke dobrodošle
 
Pošto planiram u skorije vreme jednu ozbiljniju kupovinu može li mi neko reći da li bi fx8350 bio usko grlo 980Ti ?
 
Gjde u BG ima da se kupi LC CC 120? Dosao sam na jedan dan u BG isao sam u TC Usce ali tamo ga nema. Hvala unaprijed.
 
Nemoj da se šetaš uzalud. Prvo pozovi te radnje da vidiš da li zaista imaju na stanju.
 
Na zalost nema ih nigdje. Ima LC CC 100 ili CM Evo ali to mi ne odgovara.
 
Pošto planiram u skorije vreme jednu ozbiljniju kupovinu može li mi neko reći da li bi fx8350 bio usko grlo 980Ti ?

Dajes tolike pare na grafiku bolje uzmi najjaci i5 ili i7.

A i ne treba ti za 1080p 980ti ja bi uzeo 970 ima sve da tera bez problema na 1080p cak i sa FXom.
 
Poslednja izmena:
StormScion - Biće najverovatnije na kraju i7 4790 i Gigabyte 980 4GB G1 Gaming.

To je i više nego dovoljno za 1080p.
 
i vise nego dovoljno :)

samo mozda je bolja kupovina od 980 ova nova 390x proveri samo to :)
 
oki malo su naduvane cene kod nas ali je razlika velika u ceni za slicne performanse (-10% performansi za 20% do 40% manje para) no kako hoces
 
Ma kakvi:D.
jaca je 980 od 390X kada se klokuju za 20-30% u HD u zavisnosti od kloka kartica.
 
s.png
jesi li po vama bezbedne temperature prime95 je radio nekih 2 sata
 
Dobre su sto se tice CPU, ali ploca zato gori :-devil-:
 
do koliko su sigurne temperature za plocu :)
 
40 stepeni celzijusa. Sve više od toga :mad:
 
40°C je smešna temperatura.
Pričamo o temperaturi naponske sekcije za procesor.
Može to da ide do 70°C bez problema, preko toga kreće prekomerno zagrevanje okolnih komponenti i to već nije bezbedno za svakodnevno korišćenje.
Govorim o temperaturi pri opterećenju, a ne u praznom hodu.
 
Poslednja izmena:
ova temperature je samo kada koristim neki stress program za cpu inace kad igram neku igru tipa GTAV,WOW ili witcher 3 ide od 60-75 stepeni
 
Mozes i fa stavis neki mali ventilator da duva preko tog mesta
 
Zanima jel se meni greje onaj deo levo od cpu ili ispod cpu da nadjem neko resenje za hladjenje
 
Greje se onaj deo koji nije pokriven hladnjakom, već se vide FET-ovi. Rešio bi problem sa nekim pasivnim hladnjakom ali bi morao neko da ti napravi na glodalici odgovarajući.
 
Imam jedan stari hladnjak koji cu da isecem kakve su one termalne trake jel rade isti posao kao pasta
 
Poslednja izmena:
Na Asus M5A97 EVO R2 ploci mi je 8320E stabilan na 1.3V na 4.4GHz.
E sad, 1.3V mogu da dobijem tako sto u BIOSu stavim 1.3 i ukljucim Ultra High LLC da ne bi bilo vdroopa, ili da stavim High LLC i veci napon za procesor pa sa vdroopom da bude 1.3V.
Kako je bolje za samu plocu i procesor? Ultra High LLC bez vdroopa ili High LLC sa vdroopom?

Takodje, na ovoj ploci kada su mi zajedno ukljucene power saving opcije C1E i Core C6 state dolazi mi do restarta kompjutera kada je sve na default. Ako iskljucim jednu od te dve opcije onda radi bez problema.
Na staroj M5A97 R2 ploci nije bilo tih problema kada je sve na default, samo kada je procesor overklokovan i ako su obe power saving opcije bile ukljucene onda se resetovao u Windowsu.
Sta tu moze biti problem?
 
8320E ima veoma nizak default napon pa ne toleriše neprecizne dropove koji se mogu javiti kod promena power režima.

Što se tiče kombinacija napon + LLC, uvek sam pre za inicijalno viši napon uz manje LLC peglanje. To nije optimalno sa aspekta potrošnje i zagrevanja ali je bolje po komponentu i stabilnost.
 
Nazad
Vrh Dno