Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

Hvala za pomoc i info svima. Definitivno uzimam novu plocu sto pre... I to ce 99% biti MSI 970 Gaming, deluje mi najbolje u tom rangu cena-kvalitet, ili se mozda varam ?
 
za jace klokovanje sabertooth r 2.0 (ne treba ti gen3,mamipara) na oglasima ako naleti oko stotinjak evra,za ovo igranje na vozduhu do 1,45v bilo sta ozbiljnije (gaming,m5a97 r 2.0...) ce zavrsiti pos'o.
 
Koliki score dobijas u Heavensward ?

5421 na stock, sa 965BE na 3.8Ghz sam dobijao 5270 tako da dobio sam nekih 3% sa novim CPU-om. :D

Na 4.3Ghz sam dobio 5390 sa voltažom na auto pa sumnjam već da ploča ne može da isporuči stabilan napon ili ja možda ne znam da podesim šta treba.
 
cacni spread spectrum i overheat protection,ako imas vent da duva preko plojke,mada je sve mrka kapa na toj plojci.
 
Igrao sam se još malo i na 4.4Ghz sa voltažom na auto ne može da prođe 3D Mark a na 4.3Ghz ga prolazi samo što mi je score bolji za 1% tako da ne znam koliko ima poente.
Pitanje je naravno da li bi prošao stress test sa default voltažom.

Ne znam da li je bolje da ga držim na default 4.0Ghz sa upaljenim turbo core na 4.3Ghz ili da bude OC-ovan na 4.2Ghz npr?
Koliko sam upućen turbo core se odnosi samo na dva jezgra i ne detektuje baš najbolje kada je potrebno tih dodatnih 300Mhz...
 
0.1GHz nećeš ni prometiti a izgubićeš 6 cora, ne isplati se. Mogući su i kraći zastoji dok prešaltuje u višu brzinu tako da je bolji manji OC ali sa isključenim power saving opcijama. Taj "Turbo" je zamišljen za bolji performance u single core applikacijama.
 
Da li je neophodno da ugasim i Cool 'n' Quiet?

Ne bih baš da mi bude zakucan na 4200Mhz kada je idle.
 
Nema mnogo veze što je "zakucan" ako nije opterećen. C&Q može za takav osrednji OC.
 
Da li je neophodno da ugasim i Cool 'n' Quiet?

Ne bih baš da mi bude zakucan na 4200Mhz kada je idle.

Merio sam koliko vuce masina W. Meni je na 4400 MHz 24/7. I kada stvarno idle-uje, vuce cca 50W. Kada opteretim vise core-ova do max, onda skoci na preko 100 i kusur W. Nemam graficku pa se moze reci da ovaj skok uzrokuje jedino CPU i ploca :)

Tako da, nije preterani problem ako idle-uje na zakucanom taktu.
 
Hvala za info, uvek sam se pitao da li ima razlike ili ne u tom scenariju.

A kada idle-uje sa upaljenim C'n'Q?
 
Ja bih izbegavao kombinaciju MSI-ja i FX procesora.;) Pošto imam mikrostarovu najaču ploču za AMD MSI 990FXA-GD80 v2.
 
DOOM CPU

FX 8350 vs i5 6400
Sa duplo sporijom memorijom FX iznad i5 6400 - moze se primjetiti da je i5 gotovo konstanto na 100% iskoristenosti kao da igra bas uposli CPu.
 
Najgora stvar su upravo placeni testovi na jednom mjestu vidis jedno na drugom drugo kome covjek da vjeruje...
 
Mislim da će FX serija tek sad(optimizacija za više jezgara) pokazati svoju pravu vrednost.......
 
Haha ma poljaci su legende iskreno ja najvise vjerujem kad neko snimi video i fino to sve pokaze, a grafikoni to realno moze ko hoce da crta.
Konkretno imam Fx 8320e znam sta taj procesor moze i sto se tice Gaminga u globalu nije to na nivou i5 procesora.
Tamo gdje se trazi jedno ili 2 jaka jezgra bas je slab ako je dobra iskoristenost na svim jezgrima onda moze da se primakne i5 procesorima.
 
@goldi

Ako dobro obradis paznju na test koji si postavio na prethodnoj strani, videces da je intel konstatno u prednosti u ukupnom broju frejmova. U jednom trenutku kada se pojavi grafikom, Intel je sakupio oko 20200 frejmova, dok je FX sakupio oko 16800. A onda vidimo neki grafikon gde FX bezi prosecno Intelu 14 FPS!? Nema sanse da je average FPS na strani FX-a, kada je Intel sakupio 20% frejmova vise, jednostavno to je protiv logike. Dakle, grafikon je lazan.
 
Da, koliko sam i ja video po tom net-u, kada je iskoriscenost prilikom gaminga na svim jezgrima kod fx 8320 proceva, onda se oni vrlo dobro bore i sa ovim Ivy i Hasvell I5 procevima, sto je i logicno, nadoknadjuju slabije single core perfomanse putem vise jezgara od i5 proceva.
To je glavni problem tih proceva, recimo kada se testiraju perfomanse Fx 8320 i I5 4670k proca u Cinebench R11.5 programu, single core rezultati ovog I5 procesora, mogu biti za 'skoro' 2X veci od ovog amd proca,( kada su na istom overkloku ), a te perfomanse procesora zasad imaju kljucnu ulogu u igrama...
 
Poslednja izmena:
@goldi

Ako dobro obradis paznju na test koji si postavio na prethodnoj strani, videces da je intel konstatno u prednosti u ukupnom broju frejmova. U jednom trenutku kada se pojavi grafikom, Intel je sakupio oko 20200 frejmova, dok je FX sakupio oko 16800. A onda vidimo neki grafikon gde FX bezi prosecno Intelu 14 FPS!? Nema sanse da je average FPS na strani FX-a, kada je Intel sakupio 20% frejmova vise, jednostavno to je protiv logike. Dakle, grafikon je lazan.

Tacno upravu si detaljno sam pogledao i5 je bolji, onaj grafikon sto je iskocio u videu nije tacan.
 
@Vegeta
FX serija je već sad zastarela a tek dok optimizacija za više jezgara postane mainstream neće ih se više niko ni sećati. :)
 
Poslednja izmena:
pogotovo je interesantno u tabeli što je g3258 , na def. kloku, jači od fx8320e . hau jes nou.

doom_proz.jpg


druga strana medalje

doom_intel.jpg
doom_amd.jpg
 
Poslednja izmena:
prethodna strana. očigledno da svako piše šta mu prdne na pamet.
 
FX 8350 vs i5 6400
Sa duplo sporijom memorijom FX iznad i5 6400 - moze se primjetiti da je i5 gotovo konstanto na 100% iskoristenosti kao da igra bas uposli CPu.


Ne valja mu test, i pošto je klip iz DOOM igrice, da ne ostanem nedorečen igralo sam na dva sistema sa i3 6100 i i5 6400, zauzeće procesora 50-60 % neki prosek. Jedina igra gde je veliko zauzeće procesora I5 6400 je BF1 ide 70-100%, ali to je do lose optimizacije igre. Da su ubacili AMD grafike možda bi rezultati testa bili drugačiji. Igrajuci ROTTR tu se nekako najviše primećuje da Nvidia bezveze posljava intel cpu, fps ne raste, zauzeće cpu-a 50-70%, dok sa AMD karticom u istoj igri zauzeće prosecora 35-50%. Ne faforizujem ni jedne ni druge čista realnost.
 
Resio sam da OC moj FX, hteo sam da vidim temperature na stocku i pustio prime. Primetio sam da u Task Manageru drzi CPU na 96-97% nikad na 100% da li je to normalno ili ? I da li je normalno da na svakih par sekundi obori sa 3.3GHz na 2.9GHz neko jezgro ?

pitanje.jpg
 
Nazad
Vrh Dno