Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

Па размисли мало, како може температура процесора да буде 7-12 степени, а у кући ти је преко 20?
Чиме мериш те температуре? Могуће и да је сензор у реду, а да програм зеза.
 
Ne znam koliko puta treba da se ponovi. To je u redu, AMD je tako napravio. Razumem da rečenica nelogična, ali tako stoje stvari.

@Prisic_Futog

Uzmi zadnji AMD Overdrive i samo se pobrini da ne dođe do termalne margine, to je sve.
 
Ma ima istu ploču kao i ja MSI gd80 a ona ne saradjuje baš najbolje sa FX 8350 procesorom i taj čip Fintek nije baš najbolji izbor otuda i takve temperature.
 
thermal margin u AOD-u je jedini pouzdan,sve ostalo brljavi i nije relevantno.a ponovicu koliko god puta da treba da se vise to prihvati,bar po forumu.
 
Thermal Margin mi stoji na 55 stepeni konstantno a kad ukljucim Heavy Load pokazuje 33-35 drzao sam upaljeno 10min i nije pomerao vise, ako sam dobro razumeo thermal margin govori koliko jos imam do krajnje temperature koja je oko 70 stepeni ako sam dobro procitao na internetu sto dovodi do zakljucka da sam bio upravu za temp. :)
 
Stvar je tome da to nije stepen, već jednostavno broj. To znači da imaš "prostora" i ne moraš da brineš. Kada dođe do 5-10 do granice, zabrini se. Ali opet, ako to bude pod LinX-om naprimer, onda se možeš "opustiti", jer u realnom radu, neće doći do granice.
 
Poslednja izmena:
da li postoji ikakav nacin da se ocita prava temperatura ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne, ako si mislio programom. Ali možeš prstom, laserskim termometrom i slično, bazu hladnjaka, ali to opet nije to. Jedino "pravo" je AOD.
 
Poslednja izmena:
a zasto onda u samom tom programu je thermal margin oznacen pod jedinicom stepen celzijusa
 
Dobro pitanje. Jednostavno, teško bi ljudi razumeli broj bez ičega. Zamisli da nema celzijusove oznake, bio bi u rebusu, garant. Zašto su stavili °C, to u AMD-u samo znaju, baš kao što znaju kada su pravili ovu "detekciju" "temperature". S druge strane, ovo ipak radi. Kada termalna granica padne na nulu, videćeš kako će sniziti množioce, samim tim i frekvenciju CPU-a.
 
Ima neko FX-8320E ? Kako se klokuju ?
 
trotlovanje pocinje i na 10c od granice,zaisno od ploce i setovanje iste,pa bih ja rekao da je neki sejf minimum 15c.
 
pa kakve su vama thermal margine? koliko je dobro to sto pod maxx opterecenjem stoji na 35 ?
 
to je odlicno,kao sto smo 700 puta rekli sve preko dakle broj veci od 10c je odlicno.

inace,nisam nesto preterano odusevljen sa i7 kad se poredi sa 8350.podlegoh hajpovanju i tome sto je stvarno 990fx cipset poprilicno prevazidjen i sata kontroler nemere se meri sa intelovim,ali zasad u igrama (TR,Metro,probac posle jos nekoliko zahtevnijih naslova) nema razlike,win je za nijansu brzi,zivahniji,ali moze biti zbog toga jer ja jedan te isti programfiles i ekipu vucem odavno,win je uvek isao jedan prekog drugog,a i7 je na svezoj instalaciji.planiram posle nove da menjam 4770 sa 4790k jer me doplata i ne izadje nesto preterano,pa da vidimo koliko ce to biti bolje,ali zasad 8350 se po mom iskustvu itekako drzi u gejmingu sa i7,posle cemo da malo poredimo u renderima i ostalom.
 
i7 je skoro pa beskoristan u igrama kao i FX-8 :)

mozda se to promeni sa dx12 i mantle u buducnosti mada cisto sumnjam, moraju narodu da prodaju hardware svake godine :D
cak i5/i3 ili fx-6 ili fx-4 su samo za igre i vise nego dovoljni (pa i za render).

Najnoviji primer MWO igra... Amd procesori rade uzhasno od kada je izasla igra a intel procesori malo bolje recimo da su performanse u igri bile 30fps vs 60fps za intel. I naravno svi govore kupite intel itd sto je i logicno.
Izadje pre 3 dana 64bit client... perforamnse na mom FX skacu preko 220fps ponekad, recimo da je prosecan fps skocio 3 puta dok je intelu skocio malo manje, mada i njima mnogo bolje radi (verovatno je grafika sada veci bottleneck na 100 do 200fps ^_^ za sve procesore ).
Sve u svemu developeri smrde.

U renderu ces videti razliku i to osetnu ipak je to haswel vs piledriver koji je vec sad dve god stariji :)
 
Poslednja izmena:
heheh pa sa E ili bez...dobijaš bolji i noviji procesor :D

cena je vise nego korektna 114e trenutno na akciji
meni juce stigao jedan "E" reko danas da ga stavim u masinu pa da se poigram medjutim izgubio sam pastu :)

8120 ce da zameni athlon 640 u drugom kompu
 
Poslednja izmena:
ma iskreno,mene su nervirali minimumi,pa rekoh kad vec menjam da napravim znacajan leap forward zato odoh na i7 i z97 plocu,kad ono manje-vise propaganda,minimumi su tu losi zbog loseg programiranja,ne hardvera.
 
hehehehe vidim ja da će se uskoro preći na jabukicu :D


Ja sam shvatio da je od doba posle C2D AMD i Intel jednak...po mojim nekim standardima i načinu korišćenja.I samu prevagu je evo u dva poslednja slučaja odneo AMD samo zbog cene.

Sa druge strane kunem se u Intel/laptop kombinaciju...tu je apsolutni must have.
 
Poslednja izmena:
Na ovome svetu sto bih naglasio to nije istina, mislim na ovome svetu sto vecina kazu na ovome NIJE ISTINA :d

Razmisljam slicnoj zameni tj. sa 8350 na 4790k, pa mi reci da li da menjam ili cekam jos, ako imas vremena sibni PM kada odradis testove ili okaci u nekoj temi
 
Poslednja izmena:
Na ovome svetu sto bih naglasio to nije istina, mislim na ovome svetu sto vecina kazu na ovome NIJE ISTINA :d

Razmisljam slicnoj zameni tj. sa 8350 na 4790k, pa mi reci da li da menjam ili cekam jos

:) ne znam koga pitaš...ako mene pitaš onda bih te ja pitao za šta koristiš komp :D

Generalno moje korišćenje se svodi na komplet multimediju(u to ide i po neki rendering,kompresovanje i menjanje formata..ne nešto velikih),igrice...generalno klasika opušten rad i zabava a jedini uslov je da je ROCK STABILE sistem i da komponente odrađuju ono za šta su napravljene a AMD je jaaako napredovao u tome.

Ako si sličan ovome niš ja tu ne bih dirao ako nije u pitanju čista zamena bez ikakve doplate...U drugom slučaju se ne isplati(moje mišljenje) jedino se isplati recimo zamena grafike na svakih godinu dana i to je to...
 
Poslednja izmena:
Za isto sto i ti, pitanje se odnosi ne obojicu ali prvenstveno umarta zato sto je sada presao sa FX, sredinom januara uzimam r9 290 i CM v850 pa sam posle toga mislio da uzmem I7 ako ima svrhe a ako ne onda picim sa FX dok ne pocne da bottleneckuje graficke
 
Poslednja izmena:
hehehehe vidim ja da će se uskoro preći na jabukicu :D


Ja sam shvatio da je od doba posle C2D AMD i Intel jednak...po mojim nekim standardima i načinu korišćenja.I samu prevagu je evo u dva poslednja slučaja odneo AMD samo zbog cene.

Sa druge strane kunem se u Intel/laptop kombinaciju...tu je apsolutni must have.

Imao sam sansu da se igram sa APU na jeftinom laptopu i radi iznenadjujuce dobro jer APU je vise nego dovoljan za rokanje na 720p rezolucijama cak mozes da igras nove igre na med settings i da imas min fps preko 30 skoro uvek. Ovako apu + grafika je glupost tu treba gledati samo intel slazem se :)
To vazi ako se ne igra na bateriji, baterije traju znatno krace na AMDu to je istina za ove jace uredjaje ( inace iznenadili bi ste se koliko je mullins dobar u odnosu na intel celerone ili i3).
 
Poslednja izmena:
Za isto sto i ti, pitanje se odnosi ne obojicu ali prvenstveno umarta zato sto je sada presao sa FX, sredinom januara uzimam r9 290 i CM v850 pa sam posle toga mislio da uzmem I7 ako ima svrhe a ako ne onda picim sa FX dok ne pocne da bottleneckuje graficke

Ako imas viska para, bolje idi na GTX970 a ne i7. Isplativije je.
Ili jos bolje, cekaj prolece i verovatno nove AMD graficke. Plus sto ce GTX960 vec tada oboriti neke cene.
 
zavisi od potreba,ako primarno znaci perf po koru i znaci ti svaki milisekund u odzivu,onda da,i to vise zbog cipseta nego samog procesora.u igrama koje mene zanimaju nema nikakve razlike,doduse jos nisam se nakanio da poskidam misery koji in maj buk ce da bude ultimativni test celog sistema i zbog koga je i radjen najvise apgrejd.najvise me je razocarao metro redux 2033,po celom netu trubili da su minimumi losi zbog fx-a,tj da leti na intelu,kad ono isto,par frejmova razlike,i uzasno radi.da,uzasno,kad skapiras da je to dvaput peglana igra i da opet pati od katastrofalne neoptimizacije,kao i 90 posto "nvidia" igara (sad ih je MGS malo izvadio).

da sam znao da ce da bude ovako ne bih pipao,bar ne jos neko vreme.ne kajem se toliko,koliko me nervira propaganda protiv amd-a.u stvari,stvarno je vreme da amd sedne i skuva moderan cipset sa fx podrskom,da konacno ti procevi mogu da prorade kako treba,ali od toga nazalost nista.
 
Ne treba da se kajes imas objektivno gledano bolji procesor u svakom realnom pogledu. Perforamanse, instrukcije, graficki deo, potrosnja, novija modernija platforma itd itd.
Intel jeste skup ili amd je jeftin jer i treba i mora da bude u suprotnom bi bio *****ski potez kupiti ga:D.
Ovako objektivno gledano za ljude kojima je kesh bitan uglavnom zbog cene AMD je i dalje ok alternativa.
Ko moze da priusti intel zadovoljstvo i treba da ga uzme:) (na poslu radim svakodnevno sa intelom kod kuce sa AMD a ranije sam imao sve i svasta od cyrixa preko durona, pentiuma i athlona 64 do c2q q6600 itd).

E sad poenta price je da Athlon ili FX vise nego dovoljan za prosecnog lika i radi posao sasvim ok i da to sto igre rade lose nije do proesora nego do samih igara... razlika izmedju procesora ne utice toliko na rad igre. To hocu da kazem od samog pocetka (ne bi trebala da utice da hoce da se potrude da naprave te igre kako treba).

Jos jedan primer: skyrim i eu4 koji koriste x87 set instrukcija eto zato sto im se moze tj kosta ih da naprave krsten moderan engine, ako se ne varam eu4 ima modovan engine koji je oko 20tak godina star, slicno je i sa blizardovim igrama :)
 
Poslednja izmena:
fx- 8320 4.9mhz potpuno stabilno +0.2v


ScreenShot431.jpg

Na 5ghz , mogu takodje da ga stabilizujem, ali je napon malo veci +0.25v :)

Ploca je fxa-990-ud5. LLC na extreme
 
svaka cast
1.6v malo mnogo mu treba
 
Ako imas viska para, bolje idi na GTX970 a ne i7. Isplativije je.
Ili jos bolje, cekaj prolece i verovatno nove AMD graficke. Plus sto ce GTX960 vec tada oboriti neke cene.

Da u pravu si...bolje je u grafiku investirati u ovom trenutku.
 
Nazad
Vrh Dno