Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

Imao sam sansu da se igram sa APU na jeftinom laptopu i radi iznenadjujuce dobro jer APU je vise nego dovoljan za rokanje na 720p rezolucijama cak mozes da igras nove igre na med settings i da imas min fps preko 30 skoro uvek. Ovako apu + grafika je glupost tu treba gledati samo intel slazem se :)
To vazi ako se ne igra na bateriji, baterije traju znatno krace na AMDu to je istina za ove jace uredjaje ( inace iznenadili bi ste se koliko je mullins dobar u odnosu na intel celerone ili i3).

Ista stvar..ja sam koristio AMD A10 ili 8 ne sećam se više i bio je ok ali grejao se katastrofa i imao je glich-eve.Posle sam stao na i5-ici i evo pre deset dana sam uzeo neki i7U....još ga testiram i vidim da je ok odrađen.
 
Аууууу свака част!
 
Bice zanimljivo kada ti stigne racun za struju:)
 
Ok posle ovoga očekujem porast tražnje 8320-ki zaaa minimum 30% :D

Sad mi mojih 4.6GHz dođe tako mizarno.... :D
 
Poslednja izmena:
levo je 8120 stock hladnjak bez ventilatora desno je 8320E sa ventilatorom
c1TAY89.jpg


ustisci za sada veoma pozitivni
 
Ma nnneeee nije nikako :D predpostavljam da su se razleteli lageri u pumpi :D
 
Ne znam nikada nisam montirao ni jedan od njih niti cu :)

Zamenio sam Gaia kuler sa thernaltake silent frio 14cm I hladnjak kida još je tiši i temperature su manje 7 stepeni na 8120 na ovom novom 8320e su još 5 stepeni niže.
Recimo da socket temp na 8120 4.2ghz nije isao preko 52 stepena u 100% load (pre je gadjao 60 stepeni sa gaia kulerom).
Sada je 8320E pod njim i prelazi 50 stepeni samo u prajmu i burn testu. Dobro sada je zima pa je laganica plus sam zamenio jedan pokvaren ventilator u kucistu tako da sada imam 4 ventilatora plus ventilator na CPU hladnjaku.

Sve voltazhe su mu znatno niže nego na buldozheru. Npr CPUNB je 1.175, a vcore 1.225.
Trenutno eksperimentishem sa klokom javljam sutra šta sam postigao ne jurim ništa ekstremno za sada.

edit

Isprobavam APM sa turbo core FSB overklokom. APM je definitivno brutalno agresivan sto se potrosnje tice.
Postavio sam 4.5ghz turbo core (fsb 250, isti osnovni mnozhilac 16 samo sam smanjio top Turbo core) .
Dakle 1666mhz 99924 2400HT 4.0/4.39/4.5ghz (top turbo na dva jezgra).
Taj 4.5ghz sam stavio sa offset +0.1v tako da pogadja od 1.3v na 4ghz do na maxu 1.5v na 4.5ghz (naravno kada se downclockuje pod CNQ tamo je negde ispod 0.9v).
Stabilan je na prvi pogled i ne prelazi 48 stepeni socket temp. Core temps su bench testovima i stress testovima 43 do 46 stepeni.

Interesantno je da su mu performanse bez obzira sto je ogranicen sa APM i TDP na nivou buldozhera na 4ghz ( ali buldozher sa manual voltazhom sto znaci da nemam CNQ). Sve u svemu daje iste performanse po benchmarku kao taj buldozher a trosi i greje se znatno manje. Posto je zima to mi sada ne znaci puno :) tako da cu se vise igrati sa ovim na leto :)

Sto se tice klasicnog klokovanja sa rucnim (manual) podesavanjima koja naravno iskljucuje CNQ ok je za sada na 4.2ghz i 4.3ghz sto sam i ocekivao.
4.4ghz je crashovao mada moram da se poigram mislim da ce moci bez problema na 1.35v vcore, ploca je uboga pa LLC baguje tako da moram da kompenzujem vdrop :)
Na 4ghz ide sa 1.25v vcore stabilno :)
 
Poslednja izmena:
Gledam bas ovaj link i hall of fame sto postavi, nema ni jedan 8350, sve su 8320tice, to me bas cudi, 8350 bi trebalo da je nesto bolji bin....?
 
VbbZrBK.png

piledriver vs buldozher

temperature su cool :)
 
Da, 4.5ghz.
 
Preporuka za y-cruncher stress sa test.
Jedan prolaz do 8 minuta nalazi greske koje primeu trebaju sati da nadje.

ne przi sistem kao burntest i prime doduse tako da se sadistima nece mnogo svideti (nije bas slab kao aida negde izmedju je).
 
Poslednja izmena:
Treba mi preporuka za novu plocu za FX-8320E posto ce ovaj asus da ide sa FX-8120 u drugi racunar.
Tako do 100e maximum. Ima neko iskustva sa ovom MSI 970 gaming ?
 
Nazad
Vrh Dno