Šta je novo?

Print server na ruteru Pirelli DRG A226G

Pera Mitic

Slavan
Učlanjen(a)
08.12.2006
Poruke
6
Poena
301
Na ruteru Pirelli DRG A226G sam se ulogovao kao admin i aktivirao opciju Print Server. Na USB port na kućištu rutera sam prikačio štampač HP1010. Kao što se vidi na slici, stanje je trenutno takvo da je Print Server: Enabled, u sekciji Printers piše da je 1 Devices Connected i da je u pitanju pomenuti štampač tj. HP1010. Problem je u tome što je status štampača Idle.

Resetom štampača i rutera nisam uspeo da dobijem status Ready za HP1010. Nije pomogao ni fabrički reset rutera.

Na netu nisam našao rešenje ovog problema pa se nadam da će neko od vas podeliti sa mnom svoje iskustvo.
 

Prilozi

  • Pirelli print server.jpg
    Pirelli print server.jpg
    125.4 KB · Pregleda: 465
Idle znači da štampač ne radi ništa, odnosno ne štampa. To nije greška.
 
Pretpostavio sam i ja da normalno da stoji "Idle" sve dok mu ne pustim nešto na štampu, ali drugi deo priče ide ovako:

Na laptopu (Toshiba L500 sa Win XP Pro) sam uradio Add Printer > Local Printer > Create New TCP/IP port > Have Disk > HP1010 > Next, Next, Bla, bla ...
Kada nakon dodavanja štampača pogledam u spisak instaliranih štampača, vidim da je sve OK i da je status Ready. Kada pustim nešto na štampu onda se ne dogodi ništa osim što u prozoru za monitoring štampe izbaci status: Printing - Printer Busy or Error.

Na nekom forumu sam pročitao da HP štampači generalno imaju problema u kombinaciji sa Print Serverima ali se ne spominje kako da se problemi reše i da li ih je uopšte moguće rešiti.
 
Zato što ti to nije lokalni printer. Moraš da dodaš mrežni printer.
 
U principu ti print serveri rade samo sa stampacima koji imaju firmware u sebi, a jeftiniji stampaci nemaju firmware, nego im se ucita iz drajvera koliko se secam
 
Svaki stampac ima firmware, nego print server ne funkcionise tako. Mora se dodati mrezni printer sa adresom samog rutera i svi zahtevi za stampu se prosledjuju print serveru odakle se stampa prepusta stampacu. Print server bi trebao da ima osnovne drajvere za vecinu stampaca. Ja sam uspesno povezao vise HP, CANON stampaca pa cak i inkjet hp1000 cini mi se. Radili su sasvim normalno na print serveru koji sam podigao na tp linku 1043ND sa instaliranim DD-WRT. Jednoj osobi sa foruma sam prodao taj tp link ruter pa ako vidi poruku nek se javi, njemu takodje radi print server na nekom od laser jet stampaca.
 
Pozdrav narode,
Vidim da je tema stara, ali ja imam sličan problem.
Naime, Imam pirelli ruter i HP P1102 stampač. Povezao sam štampač usb kablom na ruter i instalirao sam ga u print server.
Posle u moj komp instaliram stampač kao mrežni i to sve radi ok.
Problem nastaje posle nekog vremena kada se stampac isključi. Recimo sutradan hoću nesto da štampam i ne mogu, kada odem u podešavanja rutera vidim da je printer offline ili 0 devices. Onda je potrebno da uključim štampač i da posle toga resetartujem ruter da bi proradilo sve.
Ima li neko rešenje za ovo.
Glupo je da imam print server, i da stalno moram da resetujem ruter i palim štampač. Bolje bi mi radilo da sam ga instalirao na lokalnom kompu i da mi on bude uključen uvek i da preko njega štampam. To sam upravo hteo da izbegnem.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno