Šta je novo?

Prestigio Multipad 8.0 DUO PRO (5580C)

A sta ako ih neko ako mu ne vrate uredjaj prijavi za kradju ?
 
Ne znam, valjda su se ogradili time sto su napisali. Ne razumem se u zakone.
a evo jos jednog problema od malo pre..Da li na osnovu ovoga mogu da reklamiram ili mogu samo da mi kazu da je problem softverski i da cekam popravak?

Izvinjavam se sto je snimak rotiran, kasno sam video, ali moze da se vidi kako wi-fi uopste ne reaguje.

http://www.youtube.com/watch?v=XfcRQFDF5Kw&feature=youtu.be
 
Ne znam, valjda su se ogradili time sto su napisali. Ne razumem se u zakone.
a evo jos jednog problema od malo pre..Da li na osnovu ovoga mogu da reklamiram ili mogu samo da mi kazu da je problem softverski i da cekam popravak?

Izvinjavam se sto je snimak rotiran, kasno sam video, ali moze da se vidi kako wi-fi uopste ne reaguje.

http://www.youtube.com/watch?v=XfcRQFDF5Kw&feature=youtu.be

Zanimljivo, jesi probao da ufleshujesh rom ponovo, kod tih RK SOCova je to obicno prilicno jednostavno. I softveska greska je greska na uredjaju za koju je kriv Prestigio, nisi ti napisao taj firmware.
Realno postoje shanse da je hardverski problem ali mi vishe smrdi da je nesto do softvera.
 
Nisam,jednostavno me mrzi vise da moram, kad god kupim nesto, da kopam po netu i budzim da bi to radilo normalno. Danas sam zvao gigatron i javio se poprilicno nezainteresovan radnik koji ne zna gde je levo. Kad sam ga pitao jel postoji zakonski rok u kom mora da se resi problem, odgovorio je da postoji ali da mi pise koliki je na sajtu.Ocigledno je da nema pojma o tome. Kupim nov sapphire 6870 prosle god ona zakucavala cim se malo ugreje, nov tablet-takodje itd.Ispada da je svaka kupovina solidan rizik,a te cifre su za nase plate dosta velike.
 
Sta da ti kazem, onda je jedino reshenje za tvoje probleme da se odselish u neke krajeve gde se kupci poshtuju a prodavci nisu totalni retardi.
 
...i gde su vece plate :D

Ako te mrzi da flesujes ROM onda probaj bar factory reset. Ja sam imao pre neki dan slican problem ali je obicni restart resio stvar a predpostavljam da si to vec probao.
 
Tako ce i biti, nadam se, jos samo da diplomiram na etfu i trazim izlaz odavde :)
Radio sam factory reset, video sam da si napisao, i opet je isto :)
Hvala na pomoci momci, ako nastavi ovako nosim ga da se svadjam sa njima.
 
Ako ni posle factory reseta neradi a nisi rutovao tablet onda je verovatno nesto otislo sa hardverom

Tako ce i biti, nadam se, jos samo da diplomiram na etfu i trazim izlaz odavde :)
Radio sam factory reset, video sam da si napisao, i opet je isto :)
Hvala na pomoci momci, ako nastavi ovako nosim ga da se svadjam sa njima.
 
WE HAVE A ROOT !!!

1. Idite na http://www.unlockroot.com/
2. Skinite verziju 3.3
3. Instalirajte
4. Prikljucite tablet sa USB Debugging ON
5. Pokrenite program i kliknite ROOT
6. Kada vas pita koji device zelite da rootujete (ako ih ima vise prikljucenih na komp u tom trenutku) klikni te na tablet
7. Sacekajte da zavrsi i restartujte tablet.

Kada se upali imacete root access :D

PS. posle toga odvojte koji minut da obrisete sav crapware koji se instalira cak i ako odstiklirate opciju za instaliranje svega toga..
 
Poslednja izmena:
Kupio sam 3g modem Huawei E220, on se nalazi na spisku modema koje ovaj tablet podrzava, ali nikako ne uspevam da ga povezem tako da ga tablet prepozna. Modem je otkljucan i radi u MTS-u na PC-u. Pokusavao sam i kroz Hyperterminal da mu iskljucim virtualni CD-ROM i/ili čitač kartica, resetovao sam tablet, ali i dalje ga ne vidi. Da li je neko pokusao ovo i da li neko ima ideju sta da radim.
 
Kupio sam 3g modem Huawei E220, on se nalazi na spisku modema koje ovaj tablet podrzava, ali nikako ne uspevam da ga povezem tako da ga tablet prepozna. Modem je otkljucan i radi u MTS-u na PC-u. Pokusavao sam i kroz Hyperterminal da mu iskljucim virtualni CD-ROM i/ili čitač kartica, resetovao sam tablet, ali i dalje ga ne vidi. Da li je neko pokusao ovo i da li neko ima ideju sta da radim.

Pozdrav,

imao sam slican problem, do duse nije MTS i Huawei nego VIP i ZTE (poslednji, juce zakljucio ugovor :) ).
Prvo sam morao da root-ujem uredjaj, imas uputstvo u drugom postu iznad tvog. Zatim sam instalirao "usb mode switch" i ppp aplikaciju.
Pokreni usbmodeswitch, prebaci mod u MTP, zatim iskonfigurisi PPP (access point name, username, password, PIN - ako ti je ukljucen). Ukoliko ppp ne nadje uredjaj, udji ponovo u podesavanja i iskljuci "Automatic device detection", na widget-u ce ti pisati "Touch icon", na listi bi trebao da dobijes svoj modem, klikni, sacekaj da ispise "Disconnected" i onda klikni na "Connect". Meni radi savrseno...
 
Da li je ovaj model ili 5880? Razlika u ceni je 5.000, ili 30%. A da li toliku razliku dobije korisnik koji tablet ne koristi za igranje igrica?
 
Da li je ovaj model ili 5880? Razlika u ceni je 5.000, ili 30%. A da li toliku razliku dobije korisnik koji tablet ne koristi za igranje igrica?

Realno ne, za tih 5k dobijas jacu bateriju, quad core grafiku, stylus, lepsu futrolu i Jelly Bean, na tebi je da odlucis da li vredi.
 
Opet ja sa problemom :) Ne vidi pc tablet.Prvo je prijavio win 7 kako nije instalirao drajver, a zatim kad je to reseno kad utaknem usb nista se ne desava. Na tabu ne izbaci pitanje da li zelim da povezem.Probao sam sa tel, savrseno radi.Ima neko predlog?

Edit: Prekjuce je povezivanje radilo sasvim normalno, nisam nista cackao. Ona zakucavanja ekrana od ranije se vise ne pojavljuju. Samo od sebe.

Edit2: radi posle restarta.trebalo je to da uradim pre pitanja..Zna li neko zasto se desava tako nesto?
 
Poslednja izmena:
Da li mogu da se prate strimovi utakmica sa ovog tableta (npr sa balkansport)?
I ako moze sta je potrebno od aplikacija?
 
Pozdrav,

je l imao neko problem sa Angry Birds da nece da radi? Samo dve - tri sekunde crn ekran i vrati se na home screen. Factory reset nije pomogao.
 
Hoću da kupim ovaj tablet

Poštovanje svim članovima foruma i hvala svima na detaljnom opisu uređaja PMP5580C PRO DUO i vašim problemima sa njim.
Imam nameru da sebi kupim upravo ovaj tablet i zato me zanima vaše konačno mišljenje o tome. Vredi ili ne vredi.

Bilo bi mi drago da čujem mišljenje članova foruma koji su već vlasnici ovog uređaja. (danijel00, Masinac, ed_hunter, milan0507, BobanMax.......)

Zanima da li ste rešili probleme sa wi-fi, apdejtom na novi Android, da li to čudo treba svakih par dana resetovati na factory default.....???

Tablet mi treba prvenstveno zbog mobilnosti, a treba da mi radi manje-više Office (word,excel odnosno varijante ovoga), PDF fajlove, internet, slike, filmove i sl. Ono za šta mi ne treba ovaj tablet je igranje 3D igrica i slične grafički intenzivne aplikacije, možda ponekad Angry Birds ili slično.

Pošto do sada nikada nisam imao tablet računar, zanima me i vaše mišljenje o TRAJNOSTI ovih aparata. Garancija je 2 godine, ali je teško dokazati da je uređaj pokvaren (to sam shvatio iz vaše prepiske). Da li ovi tableti mogu da izdrže te 2 godine ako se naravno ne ispuste na beton :zgran: i slično ili je samo pitanje dana/meseca kada će nešto na njemu crći? :lupko:

Cena Prestigio PMP5580C PRO DUO (16.990,oo din) mi odgovara i ne bi hteo da platim više od te cifre. To kažem jer ne želim da potrošim 400 Evra na neki Ipad ili Nexus. Radije bi kupio laptop sa Win7 za te pare.

Unapred hvala!
 
dobar je 5580 duo, ali mislim da za 17000 dinara imas bolji izbor u vidu rk3066 tableta sa ips ekranom. 8" je ok, i tu se kao najbolji izbor namece goclever tab r83 mini. ima ips led ekran i odlican rk3066 cip, koji ja imam u svom tabletu od 10". moje iskustvo sa gocleverom od 10" je izuzetno, i ovaj r83 mi se cini kao jako lep izbor, pogledaj to, za iste novce definitivno pruza vise od ovog prestigia.
 
Poštovanje svim članovima foruma i hvala svima na detaljnom opisu uređaja PMP5580C PRO DUO i vašim problemima sa njim.
Imam nameru da sebi kupim upravo ovaj tablet i zato me zanima vaše konačno mišljenje o tome. Vredi ili ne vredi.

Bilo bi mi drago da čujem mišljenje članova foruma koji su već vlasnici ovog uređaja. (danijel00, Masinac, ed_hunter, milan0507, BobanMax.......)

Zanima da li ste rešili probleme sa wi-fi, apdejtom na novi Android, da li to čudo treba svakih par dana resetovati na factory default.....???

Tablet mi treba prvenstveno zbog mobilnosti, a treba da mi radi manje-više Office (word,excel odnosno varijante ovoga), PDF fajlove, internet, slike, filmove i sl. Ono za šta mi ne treba ovaj tablet je igranje 3D igrica i slične grafički intenzivne aplikacije, možda ponekad Angry Birds ili slično.

Pošto do sada nikada nisam imao tablet računar, zanima me i vaše mišljenje o TRAJNOSTI ovih aparata. Garancija je 2 godine, ali je teško dokazati da je uređaj pokvaren (to sam shvatio iz vaše prepiske). Da li ovi tableti mogu da izdrže te 2 godine ako se naravno ne ispuste na beton :zgran: i slično ili je samo pitanje dana/meseca kada će nešto na njemu crći? :lupko:

Cena Prestigio PMP5580C PRO DUO (16.990,oo din) mi odgovara i ne bi hteo da platim više od te cifre. To kažem jer ne želim da potrošim 400 Evra na neki Ipad ili Nexus. Radije bi kupio laptop sa Win7 za te pare.

Unapred hvala!


Mislim da sa izborom neces pogresiti, ja sam mnogo Prestigio uredjaja probao i nisam imao problema.Ovo sto si napisao da ti treba od tableta ovaj model ce sigurno da ispuni.
O drugim proizvodjacima nemam nameru da pricam.....vreme ce pokazati.

Ako si iz Beograda mozes isprobati njihove uredjaje u Uscu
 
Poslednja izmena:
Poštovanje svim članovima foruma i hvala svima na detaljnom opisu uređaja PMP5580C PRO DUO i vašim problemima sa njim.
Imam nameru da sebi kupim upravo ovaj tablet i zato me zanima vaše konačno mišljenje o tome. Vredi ili ne vredi.

Bilo bi mi drago da čujem mišljenje članova foruma koji su već vlasnici ovog uređaja. (danijel00, Masinac, ed_hunter, milan0507, BobanMax.......)

Zanima da li ste rešili probleme sa wi-fi, apdejtom na novi Android, da li to čudo treba svakih par dana resetovati na factory default.....???

Tablet mi treba prvenstveno zbog mobilnosti, a treba da mi radi manje-više Office (word,excel odnosno varijante ovoga), PDF fajlove, internet, slike, filmove i sl. Ono za šta mi ne treba ovaj tablet je igranje 3D igrica i slične grafički intenzivne aplikacije, možda ponekad Angry Birds ili slično.

Pošto do sada nikada nisam imao tablet računar, zanima me i vaše mišljenje o TRAJNOSTI ovih aparata. Garancija je 2 godine, ali je teško dokazati da je uređaj pokvaren (to sam shvatio iz vaše prepiske). Da li ovi tableti mogu da izdrže te 2 godine ako se naravno ne ispuste na beton :zgran: i slično ili je samo pitanje dana/meseca kada će nešto na njemu crći? :lupko:

Cena Prestigio PMP5580C PRO DUO (16.990,oo din) mi odgovara i ne bi hteo da platim više od te cifre. To kažem jer ne želim da potrošim 400 Evra na neki Ipad ili Nexus. Radije bi kupio laptop sa Win7 za te pare.

Unapred hvala!

Problema sa WiFi nema vise od kad sam uradio factory reset prvi put, nekako se samo od sebe popravilo i sad moze i danima da bude u deep sleep a da se normalno poveze.
Apdejt jos uvek nismo dobili ali sto se tice brzine i rada samog ICSa tu nema problema jer je Prestigio stvarno odradio odlican posao sa optimizacijom tako da sve radi brzo i stabilno...(sem Google+ od poslednjeg updatea)
Resetovati na default svaki dan je smesno,ja sam mog resetovao na default kad sam bezuspesno pokusao da ga rootujem pa nije hteo da se upali, posle toga ga nisam resetovao jer nije bilo potrebe.

Sve ovo sto si naveo ce bez problema da ti odradi a mocices da igras i zahtevnije igrice od Angry Birds ako zatreba.

Generalno sve u svemu ja sam zadovoljan tabletom i ovo upravo pisem sa njega.

Ako te zanima jos nesto konkretno slobodno pitaj :)
 
Hvala Vam svima na odgovorima!!!

Masinac, mislim da će biti pitanja samo da stignem da se upoznam sa uređajem.
Trenutno imam temperaturu 38,5 C i mislim da sam navatao neki GRIP.

Još jednom HVALA!!!!

Pa da, nisam ni rekao. Kupio ja NJEGA.:wave:

Pozdrav
Paja
 
ja i dalje mislim da je goclever r83 mini bolji izbor. ips ekran naspram tft, noviji rk3066 soc i 4.1 jelly bean naspram 40 ics... 5580 duo je star model.
 
Da li neko zna za neki strani forum koji je vise posvecen Prestigio tabletima?
 
Pozdrav svima. Imam ovaj uredjaj vec par dana i generalno sam zadovoljan. Primetio sam jedan mrtvi piksel ali nije tolko upadljivo. U pocetku sam skidao neke programe za testiranje i u par programa sam primetio da mi ne radi jedno jezgro i da je frekvencija na 1,2ghz , a ne na 1,5ghz. Posle rootovanja uspeo sam da podignem frekvenciju i ukljucim oba jezra. U antutu sam prvo dobio skor oko 7500 a posle rootovanja oko 9400. Da li sam tu nesto ja pogresio ili kod vas koji imate ovaj uredjaj imate isti problem. Mada sada baterija malo krace traje i vise se zagreva. Molim komentare sa slicnim iskustvima i savete kako da to sredim da sto bolje radi.
 
Nazad
Vrh Dno