Šta je novo?

iPhone 4s x-sim pitanje

iwcham

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2005
Poruke
1,426
Poena
360
Ispala mi je kombinacija da kupim iPhone 4s 16gb u mint stanju i otkljucan preko x-sim a na 5.1.1 za 300e. Bacio sam svoj iPhone 4 32gb SIM FREE u oglase za 310e, prodalo se veoma brzo i ja odmah narucim ovaj 4s. E sad, da li sam postupio ishitreno ili ne, sta je tu je :) Neverovatno, sve se odigralo za 2 sata :smoke: Zanima me kako ide update u novobastaloj situaciji. Da li ovaj fon mogu da updatujem normaalno preko iTunes na 6.0.1, i da li ce tada traziti novu x-sim karticu, ili ce raditi i sa ovom? Da li mogu da ocekujem neke probleme u radu sa x-sim u odnosu na sim free? Hvala!
 
Poslednja izmena:
nemoj ni da radis update na ios 6. jos uvek nema jailbreak a sa x-simom ti treba caller id fix da bi ti prikazivalo ko te zove.
nema neke velike razlike u signalu i trajanju baterije sa x-simom i bez .imam jedan sim free i jedan sa x simom :).Jedino sa x-simom moras da ukljucis data roaming da bi radio internet preko operatera !!!
 
Poslednja izmena:
Nemoj nikako da radis update preko iTunes jer ce ti se podici bb...i plus nema jos uvek JB za iOS 6...Lepo ostani na 5.1.1 i uzivaj :) A ja koristim I4s sa x-sim i sve sljaka bez problema....
 
Ok. Sto je opasno ako se podigne bb? Otisao bi na neki bb gde ne bi nikako mogao da se otkljuca?
 
Ako podignes bb sa na 3.0.04 mora druga x-sim kartica...
 
DA ne bih otvarao novu temu. Danas uzeo drugar iphone 4 otkljucan sa gevey i na mts mrezi. Ubacimo moju Telenor sim karticu, nesecenu, original, i nece da zapocne proceduru otkljucavanja uopste. Kupimo prepaid Vip karticu, opet sve radi kako treba. Ima li neko ideju zasto se to desava? Meni stize za par dana 4s sa x sim, i sada nisam siguran da li mogu i od njega da ocekujem slicne probleme, s obzirom da ja koristim Telenor? Ja sam racunao da gevey ili x-sim sve provajdere otkljucavaju...
 
Probaj radi testa da ubacis samo tvoju telenor karticu,bez gevey-a i vidi da li ce da je prepozna...moguce da je do kartice,da nije do gevey-a...
 
Kupio sam Iphone 4S 16GB.. Pokrenuo bih svoju Telenor karticu sa X Sim-om, ali nece tj ocita,upisem sifru i imam signal i primam pozive, ali ne mogu poslati poruku niti da zovem. Ne znam u cemu je problem, izvadio sam novu manju karticu, specijalno za telefone i nece.. Sve druge kartice hoce, i Telenor,MTS, ali moja nece..
Da li ima neka opcija posebno ili nece zato sto nije kartica na dopunu, vec mi dolazi mesecno racun..
Jel ima neka caka ili..?
 
Da ti nije slucajno blokiran racun na tom broju,pa samo mozes da primas pozive...a ne mozes da zoves?
 
Nije, kupio sam slot da mogu da ubacim u drugi telefon mikro karticu i sve radi..
Da li ima neko podesavanje, ovo mi je prvi Iphone, ne razumem se bas nesto u njih..
 
Koja verzija iOS-a je na njemu? Ako je ispod iOS-a 6,jel jailbreak-ovan?
 
Ok,a reci mi jel znas sa koje ti je mreze telefon....Koji kod kucas za x-sim kada upalis telefon?Jel si otkljucao sa dobrim kodom?
 
A jel ti izbacuje neku gresku kada pokusas da zoves? Moras sto vise informacija da das da bi ti neko pomogao...
 
Uspeo sam da resim problem, samo treba skinuti PIN kod sa kartice..
 
Ispazario sam iphone 4s 16 gb sa x sim karticom, sve mi je novo i tek sam poceo da citam na netu sta i kako, do sad sam imao samo android telefone. Koliko sam procitao u ovoj temi, da bi nadogradio softver treba ti odgovarajuci x sim. e sad meni je neophodno da nadogradim softver jer nece ni jednu aplikaciju da mi skine, pokusao sam da skinem facebook al mi trazi da nadogradim softver, tamo u podesavanjima mi pise moguci update na ios 7inesto. Sta da radim a da ne pokvarim nesto, a poznat sam po tome na ovom forumu ;)
 
Ja imam r-sim 7 i radi mi ios 7.1.1 znaci najnoviji, a do sada sam radio update 3 puta i sve proslo bez problema... Gledaj moras pokusati da odradis update, ako nece tj zakljuca se kojim slucajem posle update-a, ne preostaje ti nista drugo osim da kupis drugu karticu x-sim ili r-sim svejedno je... Nema tu puno filozofije ili hoce ili nece, treceg nema! Srecno sa update-om!
 
Pa izasle su neke x sim evo kartice, one su kao najnovije i sve radi sa njima, kostaju 15e, medjutim moj se otlkjucava za 35e tako da sam resio trajno da ga otkljucam a ne stalno da dajem pare za te kartice. mislim da sam pravilno postupio :)
 
E to je vec druga prica, msm za 35eur otkljucati iPhone, to je dzabe, ali bukvalno :D npr ja za moj moram da izdvojim 200eur, sto je basnoslovna suma, s obzirom da sam ga uzeo za 210eur :p tako da mene r-sim spasava, bog ga blagoslovio :D
 
Iphon 4s nece da primi VIPsim karticu, kartica je na preplatu. Ima ubacena MTSsim pripejd koja radi bez ikakvih problema jedino jos nisam uspeo da ukljucim prenos podataka inace telefon je iz Swedske Telenor ima x-sim. VIPsim je secena dali mozda zbog toga ima problema .Kad se ubaci VIPsim telefon izbaci nevazeci sim.Sta mi je raditi ? Vip kartica redovno radi u drugom telefonu. IOS cinimi se 8.4.X sim je evo ultra v3.1.
 
Poslednja izmena:
Koliko se secam nema resenja, moras da promenis karticu, rsim10 (mislim da je 10 poslednja verzija) radi sigurno...
 
Nazad
Vrh Dno