Šta je novo?

AMD FX 6300

:) Za sad sam zadovoljan procesorom i njegovim mogucnostima oc-a.Nisam previse prckao i zadovoljan sam kako radi na 4.1Ghz. Mozda kad resim da se bacim ozbiljnije na oc i te fore , kupim bolje hladjenje i napajanje pa da vidim koliko moze da se odvrne :)

Ja zadovoljan mojom 260x,zeznuo sam se sto sam uzeo sa 1gb rama al krastavac.Tad kad sam gledao nije je bilo sa 2gb nigde.
Nisi me razumeo, odnosilo se na gasenje monitora,(tkz. black screen) r7 260x je poznat po tome.
Pogledaj vise o tome u temi R7-2x69... e treci put ga nece ...:d
 
Poslednja izmena:
Za rez tvog monitora ne treba ti 2 Gb vrama.
 
Не баш, боље додај још мало за 8320.
 
Kakvih par stepeni više?
Dobićeš performanse, 6300 je lošiji od mog tubana, tako da je jedino realno da pređeš na 83xx.
 
Mnogo je to za tubana sada...
Bolje uzmi fx8320, ima ga često u oglasima za oko 100 evra.
 
Bez obzira sto thuban ima vise sirove snage od fx6300 pa je i jaci po negde u testovima, ipak FX je moderniji sto se tice instrukcija, nesto jaci u single core performansama i svakako ce barem u igrama dosta bolje da radi plus ce moci vise da se klokuje a manje da se greje a onda tek nema smisla poredjivati ga sa dobrim starim phenomima X6, ali bez obzira na to slazem se da je posle 965ice najbolje ici na fx 8xxx eventualno na fx6350 ako se nadje povoljno...
 
FX6300 je slabiji po single core performansama od tubana, ali nebitno je to sad.
Bitno je da za tek nešto malo više para ima dosta bolji 8320, tako da tu ne bi trebalo da se razmišlja.
 
@ace2189
Već duže vreme imam 1055T oc na 3.78ghz (nemože više stabilno) i imao sam FX8320 imao sam ih 10 konfi toga :p CPu mining trip bilo je tu i FX6300 cpu-ova.

Pa sam testirao da li da ostavim sebi FX 8320. U gamingu ništa ama baš ništa nisam video FX nije hteo više od 4.0ghz jel sam imao stock kuler i tu se pregrejavao.
Jedini utisak sa FX -om je da je sam sistem nekako smoother :) brži i zbog toga sam hteo da ostavim sebi FX-naravno naleto lik i kupio sve od mene šta ću pa sam ostao sa dobrim starim Thubanom.
E sad kad bi bacio FX8320 na 4.6ghz i više tu bi se verovatno prelomila u korist FX-a.
http://www.anandtech.com/bench/product/698?vs=203
A za @bombaš
definitivno juri FX8320 (50) posle 965 tice uz fin OC dobićeš sigurno u gamingu više frejmova.
http://www.anandtech.com/bench/product/698?vs=102
 
Poslednja izmena:
Ако можеш одмах и плочу мењај, са том тешко да ћеш нешто урадити...
 
Мислим на ту што сада имаш...
 
Pa dobro, onda stavi M5A97 :)
 
Poslednja izmena:
ne kosta te nista,video sam na pregrst mesta da crosshair IV (po mom misljenju najlepsa amd ploca ikad,i sam sam bio u iskusenju da je kupim za 8350 skoro kad je bila bagatelno na oglasima) radi bez problema i to cak fino klokovan (4,5ghz na 1.425v koliko se secam),u najgorem slucaju ploca nece postovati,i moraces da ganjas plocu sa podrskom za 8jezgarne vishere (mada,koliko ja kapiram vishere svakako rade ili bar postuju i na kodovima od piledriver-a,ali ne drzi me za rec).

u svakom slcaju probaj sa zadnjim biosom regularnim,onda modovanim (ako nadjes) neces nista ostetiti plocu.
 
Poz svima.

Imam phenom 955 pa ovih dana planiram da idem u prazncinu kupovinu komponenti.

Racunar iglavnom koristim za net/filmove/muziku/i igre(bf3,4 cod itd).

Da li bi osetio neku znacajniju razliku kad bi zamenio moj proc za 6300?

Tj da li mi se isplati doplata 5-6 hiljada za njega?
 
http://pclab.pl/art57916-12.html
http://pclab.pl/art57559-9.html
http://pclab.pl/art58906-10.html

Imas na graficima Phenom 965 Stock i OC i FX 6300 stock i OC pa vidi, mislim da je i u ostalim igrama tolika razlika... e sad da li se isplati pogotovu na 6850...

Recimo imao sam 6850 i u FB3 MP na nekim stazama sa 30+ igrača FX 6300 ne moze da drzi ni blizu 60 FPS-a bez obzira na podešavanja, promenih kartu isto se dešava... (Noshahr Canals mala staza a fps pada ispod 45, ping mi je ok)
 
Ubi ti mene ali sve ja to slabo kontam.Jel se isplati da dodam 50e za 6300?A sto se tice grafe,ova moja gura odlicno,a nisam neki zahtevi gamer.Npr bf 4 na high mi ide od 35 do 45 fps.
Tako da ne bih jos da je menjam.
Nego sam hteo da se ponovim sa proc,pa ne znam koliku bi razliku osetio u prelazu sa mog na 6300.
 
fx 6300 je nesto jaci otrpilike 15% od phenoma 965 be,stim da se mnogo vise OC
 
@cimi kakav crni FX6300, ja sam moj prodao sve sa plocom.
Evo ih po oglasima za 70e a bice uskoro i 50.
Uzimaj FX-83xx, imas dobru plocu, prava retkost ima sve zivo na njoj.
 
Poz svima.

Imam phenom 955 pa ovih dana planiram da idem u prazncinu kupovinu komponenti.

Racunar iglavnom koristim za net/filmove/muziku/i igre(bf3,4 cod itd).

Da li bi osetio neku znacajniju razliku kad bi zamenio moj proc za 6300?

Tj da li mi se isplati doplata 5-6 hiljada za njega?

Sto se CODa tice tu ti nema spasa igra ne radi dobro ne zaviso od komponentni. BF4 je jedna od retkih igara gde bi imao vidljivih dobitaka.
Iskreno preporucujem ti 8320E 20e vise mislim da vredi u odnosu na 6300 (imam 8120 i 8320E i imao sam 6300 jedno vreme). Sada je na akciji par evra jeftiniji nego inace i od AMDa je best buy trenutno.
 
Nahvaliste FX6300 kao best buy a sad ga kudite. Mislim da je najbolje da jos malo guras tu konfu i kad skupis kintu predjes na intela i nemas brige.
 
Naravno neki i5 bilo koji, sve je bolje od ulaganja u plocu i hladjenja, dizanja napona, OC do besvesti...
 
Nazad
Vrh Dno