Šta je novo?

AMD FX 6300

Lepi kokan nakrivio brke i pokazuje prednosti 6510 arhitekture u odnosu na konkurenciju.
 
Lepo vi te cene piskarate koje postoje u zemlji Nedodjiji gde Zvoncica prodaje hardver :) bilo koji cpu da sam potrazio od ovih sto se pominju [ i5 2400, 2500k, 3570, fx8320 ] ili ih nema ili je cena veca nego u prodavnici :) ako se pojave na forumu, ili ode odma, ili budes ispaljen ili se ne salje kurirom, tako da pisi propalo :)
 
Poslednja izmena:
Ja skoro prodade jedan 8320 a eno ga jedan na nasem poznatom sajtu koji trguje polovnim stvarima za 100e box sa 2 godine domace garancije, decko kaze da moze tray za 90 a skoro je otisao i jedan ovde na sajtu ako se ne varam za 90e, mogu da potrazim oglas ako mi ne verujes. Sto se intela tice u jednom sam postu castio 3570k sa 120e, inace skoro ne videh ni jedan ispod 130 idu cak i do 150 mada bi ja licno pre pazario sendija 2500k koji realno ne bi trebao da predje 120e u ovom trenutku...mada......intel je intel, stoga i cena mora preko 130e...realno
 
Poslednja izmena:
Evo intel fan bojevima zadatak, lepo pazare naj bolji intel ,plojku, kuler koji mogu za 150e polovano(pricam o prosecnim cenama polovnih proizvoda i makar g dana domace garancije) i stanu na crtu 8320 od 90 + MIS g46 od 40e i cm 212 od 20e gde 8320 moze da se nasvira na 4.6g skoro svaki pa da vidimo 150e intela+ 150e amd-a ne pricam o varijanti pazario 8320 ili 3570k od klinca na kp za 70e vec o prosecnim cenama tipa 3570k 120e 8320 90e, pa da vidimo ko ima vise salamtea i ko je bolji za te parice.

Pre tačno tri meseca sam prodao moj Haswell i5-4570 za 120e(garancija do 28.10.2016). Za 40e ima da se kupi NOVA 1150 ploča sa tri godine garancije. Pored ove Intel kombinacije za 160e, AMD 8320 nema šta da traži. :eyebrows:
 
Kamo srece da ima vise realnih prodavaca kao sto si ti. :)
 
To bi i ja rado pazario oma po toj prosecnoj realnoj ceni, steta sto ga ne stavi ovde na oglas verovatno bi ga prodao u roku od 2 minuta, sad ozbiljno zaista mislis da 4570 na 3.2g moze da jede 8320 + mis g46 i 212+ = 4.5g za iste pare, na stranu nesto vise intrukcija?
 
Kao Intel fanboy, odbijam da odgovorim na to pitanje. :)
 
Fx 8320 na 4.8ghz i 1.45v troši okruglo 220w.

A ti si ga stilgare, stavio na 4+1 ploču , deklarisanu za max. 125w.

Jel u tvojih 150e ulaze i troškovi gašenja požara ?
 
Poslednja izmena:
FX barem moze na 4.8 :D Ubogi intel ne moze ni 4.5 :D :D
 
Fx 8320 na 4.8ghz i 1.45v troši okruglo 220w.

A ti si ga stilgare, stavio na 4+1 ploču , deklarisanu za max. 125w.

Jel u tvojih 150e ulaze i troškovi gašenja požara ?
E pa koki, kod mene je g43 gurao 8320 do 4.8 bez pistanja zavojnica i trotla, zasto, zato sto sam stavio vent od 500 din preko naponske onako gologuze i prolazio je testove bez problema, za 4.5g vent mi nije trebao posto se na mosfetima drzao prst i to bez da pece......kao sto rekoh teorija je jedno a praksa drugo ,to je onaj sindrom u nas srba, ima puno onih pametnih sto vecito stoje sa strane i pametuju i teoretisu sa upitnim teoretskim znanjem a rupe u istom popunjavaju anlogijom i to principom slicno ka slicnom te nakon toga donose nove zakljucke koji su zasnovani na "slicnim cinjenicama" a uzetim kao apsolutnim ,cela jedna generacija zivi po ovom pravilu potpuno nesvesna i nesposobna da spozna stvarnost onakvom kakva jeste.....i da ,da ne zaboravim ,kad nije u pravu ili precuti ili skrene temu nekim trivijalnostima koje u glavnom zenski rod ne registruje. :p

EDIT: Da ne zaboravim uboga 4+1 g43 na nemocnom 8320 je radila 6 meseci na 4.5 bez jednog friza, bsod-a, ne budjenja iz slipa, sa komplet ukljucenim power menagmentom c ^ Q itd.... toliko o tome.
 
Poslednja izmena:
Ne podsecaj me, mislim da nikada bolji procesor necu imati.
Athlon XP 2800+ kakvu je taj torturu i ludacke napone preziveo i jos uvek radi.
 
Sto ne stigoh na vreme-----
 
Ljudovi iz kog razloga se pri restartu racunara prvo ugasi i zatom startuje? Znaci ne restartuje se normalno, da kazem da ima non stop struju, nego se prvo ugasi pa onda startuje prilikom restarta.
 
Ne vidim problem, zavisi od ploce do ploce, vec sam to vidjao.
 
4.4ghz na ovoj mojoj budzet ploci izvlaci 8120 bez problema drzim na 4.2 za svakodnevnu upotrebu

smatrao sam i i dalje stojim ispred toga da je davati za AMD AM3 preko 100e na plocu bacanje para jer i ove budzet ploce vise su nego dovoljne za pristojan overklok
 
Ljudovi iz kog razloga se pri restartu racunara prvo ugasi i zatom startuje? Znaci ne restartuje se normalno, da kazem da ima non stop struju, nego se prvo ugasi pa onda startuje prilikom restarta.
Mirise mi na problem na relaciji cpu nb-memorija tj ili los o.c ili cpu nije zadovoljan sa memorijom, jel bilo kakvog bsod, popunjavanje rama bez opterecenja ili prevelikog popunjavanja bez opravdanja tipa otvoris browser sa jednim tabom a on zauzme 1gb rama ili pak ne budjenja iz slepa?
 
CPU jeste klokovan na 4.1Ghz sa 1.325V. Nema bsod-a,crashovanja i slicnih anomalija. Memorija koju imam je Kingston hyper x na 1600 Mhz modul od 4Gb. Jedino sto mi se desilo je to da se pre par dana monitor ugasio tj nije imao signal a racunar je radio nije bio u sleep-u.
 
CPU jeste klokovan na 4.1Ghz sa 1.325V. Nema bsod-a,crashovanja i slicnih anomalija. Memorija koju imam je Kingston hyper x na 1600 Mhz modul od 4Gb. Jedino sto mi se desilo je to da se pre par dana monitor ugasio tj nije imao signal a racunar je radio nije bio u sleep-u.
Dve varijante problema, prva, nece da se probudi iz slipa, restart dugme ne radi pa mora power nakon caga pise resuming windows i kad se loaduje obicno je praceno kocenjem i stucanjem sistema pa mora restart ponovo.....druga varijanta je da krene u slip s tim sto se proces ne zavrsi te sistem ostane upaljen i smrznut a ekran na stend baju te mora restart, problem cpu nb-ram u 80% slucajeva 20% sanse za nizak v-core. Ove probleme sam video na nekoliko PD a na def vrednostima(citaj sve na auto) gde su problemi nestali zamenom memorije, sve u svemu amd ov IMC je izbirljiv.
 
CPU jeste klokovan na 4.1Ghz sa 1.325V. Nema bsod-a,crashovanja i slicnih anomalija. Memorija koju imam je Kingston hyper x na 1600 Mhz modul od 4Gb. Jedino sto mi se desilo je to da se pre par dana monitor ugasio tj nije imao signal a racunar je radio nije bio u sleep-u.
Dve varijante problema, prva, nece da se probudi iz slipa, restart dugme ne radi pa mora power nakon caga pise resuming windows i kad se loaduje obicno je praceno kocenjem i stucanjem sistema pa mora restart ponovo.....druga varijanta je da krene u slip s tim sto se proces ne zavrsi te sistem ostane upaljen i smrznut a ekran na stend baju te mora restart, problem cpu nb-ram u 80% slucajeva 20% sanse za nizak v-core. Ove probleme sam video na nekoliko PD a na def vrednostima(citaj sve na auto) gde su problemi nestali zamenom memorije, sve u svemu amd ov IMC je izbirljiv.
 
Znaci to je uglavnom do memorije? Meni se to desilo jednom sa crnim ekranom ali je radio obican restart bez power dugmeta. Videcu imam dva stara modula na 1333 po 2 gb pa cu da probam da zamenim da vidim sta ce da bude. Hvala svima ;)
 
Na relaciji cpu nb-mem mnozilac, mozda o.c cpu-nb-a nije dobar, mozda je tekt memorije previsok, mozda oba u kombinaciji prave problem a mozda na kraju krajeva cpu ne vole taj ram stap, vrati sve na def, izvrti testove bez gasenja kompa, ostavi ga ukljucenog sa sve barem 3-4 uz dana uz prosecnu upotrebu sa sve slipom, pa ako ne bude problema pri budjenu itd onda o.c nije bio dobar.
 
Ljudovi iz kog razloga se pri restartu racunara prvo ugasi i zatom startuje? Znaci ne restartuje se normalno, da kazem da ima non stop struju, nego se prvo ugasi pa onda startuje prilikom restarta.

nije nikakav kvar u pitanju, to sve novije AMD gigabajt ploche rade kad im je ukljuchen HPM i iskljuchen turbo.
loadiraj defaults pa cesh videti da se ne iskljuchuje.
 
nije nikakav kvar u pitanju, to sve novije AMD gigabajt ploche rade kad im je ukljuchen HPM i iskljuchen turbo.
loadiraj defaults pa cesh videti da se ne iskljuchuje.

100% tacno, i ja imam isti problem, dok nisam slucajno ukapirao sta je u pitanju poludio sam, cim ukljucim turbo pocne normalno da pali, bez turba troluje pri panjenju.
 
Ne troluje, tako to radi. :)
 
CPU jeste klokovan na 4.1Ghz sa 1.325V. Nema bsod-a,crashovanja i slicnih anomalija. Memorija koju imam je Kingston hyper x na 1600 Mhz modul od 4Gb. Jedino sto mi se desilo je to da se pre par dana monitor ugasio tj nije imao signal a racunar je radio nije bio u sleep-u.
Nema to veze sa kvarom ili sl. dobro dosao u klub 260x...
 
:) Za sad sam zadovoljan procesorom i njegovim mogucnostima oc-a.Nisam previse prckao i zadovoljan sam kako radi na 4.1Ghz. Mozda kad resim da se bacim ozbiljnije na oc i te fore , kupim bolje hladjenje i napajanje pa da vidim koliko moze da se odvrne :)

Ja zadovoljan mojom 260x,zeznuo sam se sto sam uzeo sa 1gb rama al krastavac.Tad kad sam gledao nije je bilo sa 2gb nigde.
 
Poslednja izmena:
Nisi se zeznuo, 260x ne može da koristi više od gigabajta vram-a...
 
Nazad
Vrh Dno