Šta je novo?

AMD FX 6300

Pre sat vremena sam kupio procesor :D pa ako gledam core temp super je,ako gledam cpu temp ,do 70 ide xD pa ne znam,uzecu jos jedan kuler za koji dan da ga stavim sa strane da duva unutra...

edit: U onom amd overdrive programu pokazuje 1.25 v za jezgra. pastu sam stavio u 4 linije ,kao sto sam video u nekoj temi ovde valjda...
Stavlja se samo na sredinu procesora, i to veoma malo. Kakve crne 4 linije :d
 
U pravcu cevi sa kulera tanke linijice ,ne mogu sad da trazim gde sam to procitao ,mislim da je bas na ovom forumu neki guide postavljen.

Kontam da cu probati veceras prvo stock kuler,pa onda sa samo malo paste na sredini,hvala na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Sa CM 212 EVO ovaj proc bez turbo funkcije na 4ghz na 1.325V NIKADA nije presao kod mene 45C za SOCKET i 40 za CORE... na 4.5GHz sa LLC i više napona socket do 60C core temp do 55C (pričam o letu, 28+C u sobi bez klime)
 
Ako imas novca uzmi cm evo 212 oko 30-40e i nemas sta da brines, mozes ga i lepo klokovati a da temperatura bude u normali tj ispod 60c . :)
 
To mi je neka krajnja opcija,jel mnogo bolji evo 212 od tog lc powera kojeg toliko volite svi?:D Mada je verovatno taj lc power slican mom contacu 21...
 
Ja iskreno ne znam za taj lc cc120,vidim da mu je cena jeftnija 10-20e od cm 212 evo, al bolji je od tvog sigurno posto ima veci ventilator. Probaj ti lepo tu pastu da stavis, da ocistis kuler i onda vrati sve u komp pa vidi da li ces i dalje imati problema. :)
 
Produvao sve,skinuo pastu,stavio novu na sredinu samo,dodao kuler (koji doduse duva u grafiku jer nemam mesta da stavim da duva negde drugde) temperatura ista(temperatura grafike manja) . Ne znam ako ce da crkne ili sta vec nek crkava -.-" ne bih vas vise smarao,hvala na odgovorima.
 
Sklonio sam taj dodatni kuler sa stranice kucista i stapom i kanapom ga namestio sa druge strane cpu hladnjaka (znaci sa obe strane imam po jedan kuler na hladnjaku sad) i temperatura je pala za 5,6 stepeni -.- izguglao sam jaako mnogo i procitao da ti programi bas ne mere dobro amd procesore i da je najbolje gledati thermal margine u amd overdrive programu (kapiram ja da znate vi to al ja sam otrkio ameriku sto se mene tice xD ) pa sam onda shvatio sta zapravo znaci ta thermal margina.. Evo sad pod opterecenjem su temperature manje za desetak stepeni nego danas :S . Tako da ,zadovoljan sam na kraju dugog dana...
 
odlično je to . takozvana push-pull formacija ventilatora. neće tu biti problema sa zagrevanjem.

inače, kod direct contact heatpipe hladnjaka je bolje stavljati tanke linije duž cevi, kod hladnjaka sa monolitnom bazom je bolja graškica na sredinu.

u zdravlju da te služi i da postaviš igračke rekorde na tvojoj novoj mašini .
 
Da li se može na ovaj procesor staviti kuler od x2 6000+. On je am2 podnožje, a deluje mi ozbiljnije od box kulera uz ovaj procesor. Isto je bio box kuler.
 
Moze naravno. Isto je kacenje i na AM2 i na AM3, pa i na starijim 754/939 socketima.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko Prime95 koji provereno radi na AMD?Skinuo sam do sad jedno 10 Prime95 i svaki mi prti prvi krug do beskonacnosti ali nece da predje dalje.
Nije mi jasno u cemu je problem.Ako moze pomoc oko toga.
Posto su pale temperature pa sam resio malo da se igram:d
 
Jel ima neko Prime95 koji provereno radi na AMD?Skinuo sam do sad jedno 10 Prime95 i svaki mi prti prvi krug do beskonacnosti ali nece da predje dalje.
Nije mi jasno u cemu je problem.Ako moze pomoc oko toga.
Posto su pale temperature pa sam resio malo da se igram:d
Meni je prime95 pucao ko od sale, radio je ali je brzo prijavljivao gresku. Od tad Linx (run as admin) 4 kruga pod punim optercenjem rama i to je sigurno merilo. Evo vec godinu dana sve ladno. :)
 
LinX mi prolazi kao od sale 4.7ghz na 1.44v max 50-51c znaci imam lufta ja jos da guram (mada necu vise).Ali bi cisto hteo malo da ga opteretim sa Prime95 ili nekim drugim programom.Ali Prime95 se zakuca u prvom krugu i vrti taj prvi krug do beskonacnosti.
Sta god mu ja radio,skinuo sam 10 Prime95 do sad i svaki isto mi radi.
 
Masina iz potpisa,Ambient oko 26c, Prime95 SmallFFT, 4ghz @1.2875v Frio 14 necujan,Noctua nth1 pasta.. Ventovi u fractalu na 7v, jos preko 30c termalne margine...
 

Prilozi

  • prime.jpg
    prime.jpg
    527.1 KB · Pregleda: 144
bolje ova em je jeftinija, elem GA 970 ovaj radi savršeno sa fx 4350, naponska je pasivno flađena tako da bi i 6300 trebalo da bude OK, siguran sam da i 8300/8320 fino radi samo što nije za occ sa 8xxx procesorima...
 
bolje ova em je jeftinija, elem GA 970 ovaj radi savršeno sa fx 4350, naponska je pasivno flađena tako da bi i 6300 trebalo da bude OK, siguran sam da i 8300/8320 fino radi samo što nije za occ sa 8xxx procesorima...
Moja ploca sa fx 8300 i radi ok. Nisam klokovao nista zbog napajanja.
Preporuka za ovu.
 
Ljudi treba mi vase misljenje. Imam fx 6300..m5a97 r2.0 plocu i lc power cc 120 kuler...fractal design r4 kuciste i dobro napajanje...malo sam se igrao sa overclockom..i uspeo sam da ga kloknem.na 4.5 uz 1.425 voltazu... Testirao u prime95 i linxu i gta5...thermal margin je mininalno 15c tako da je to ok..temp ploce 32 stepena max...zanima me tdp tako klokovanog procesora? Tacnije da li ce ploca izdrzati veci tdp? Da li mogu da sprzim plocu ako ga ostavim klokovanog? Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Bice ok,samo da su temperature uvek dobre...Da napajanje nikad nije vruce..
 
Prati temperature naponske sekcije na ploci. Ako nema senzor, onda za svaki slucaj stavi neki vent da duva preko naponske ako je moguce.
 
Imam samo mainboard temperaturu u HWmonitoru, jel to to? Ona ne prelazi 32stepena
 
@stopke

Imam isti setup kao ti, i isto sam pokušavao da stabilizujem FX6300 na 4.5Ghz sa tom pločom na 1.425V ali su temperature (u avgustu) bile 62-63C sa 212 EVO pa sam odustao od jurnjavine 4.5GHz, već sam spustio clock na 4.4GHz uz 1.3875V i sve fercera kao podmazano, temperature do 58C ploča hladna, sve po propisu.
 
@stopke @slashdance007
Ljudi, kako overklokujete na toj ploci, offset ili manual mode? Ja sa 8320e mogu najvise na 4.2GHz, LLC enabled i max napon 1.284, preko offset moda. Preko toga koliki god da je napon i ako je LLC enabled, kompjuter se ili resetuje ili zamrzne (na 4.3 ili 4.4). Izgleda da na ovoj ploci za FX8xxx ne moze LLC na enabled za takt veci od 4.2GHz.
I jos jedno pitanje, da li ste stavljali ovaj poslednji 2603 BIOS? Ja sam ga stavio pre nekih mesec dana i nisam imao problema. Malopre kada sam cackao ovo oko overkloka i video da nece vise od 4.2, isao sam Load Optimized Defaults i hteo da ponovo unesem stare postavke, ali kada kliknem na Ai Tweaker BIOS se zamrzne. :) Probao par puta i isto, opet flesovao isti BIOS i opet zamrzne cim kliknem na Ai Tweaker. Sada sam vratio 2601 i ne zamrzava. Ne znam zasto je zamrzavalo.
 
Nazad
Vrh Dno