Šta je novo?

AMD FX 6300

stigo je vec
 
Pojavice se za par dana... Prati domace prodavnice
 
Procesor se pojavio u radnjama,na mojim vratima ga ocekujem u utorak ili sredu!Ako ga je neko vec kupio,mogli bi neki utisci,testovi...
 
Dali vredi dodati nekih 4-5 k u odnosu na Phenom 965 be?
Mislim za igre
Nisam još video da se pojavio u radnjama.
 
Neces nista dobiti u igrama cuvaj ti taj Phenom jos je dobar
 
Dali vredi dodati nekih 4-5 k u odnosu na Phenom 965 be?
Mislim za igre
Nisam još video da se pojavio u radnjama.

Ili jos bolje da ostavis taj Q6600 i dignes dokle moze uz neko hladjenje i uzmes grafiku :)
 
Neces nista dobiti u igrama cuvaj ti taj Phenom jos je dobar

Ja nemam Phenom već razmišljam da ga kupim, znači bolja je varijanta po komentarima da uzmem Phenom i grafiku 7870 2gb nego kupiti fx6300 a uzeti 7850 1gb?
Nije mi isplativo da klokujem moj trebao bih da uzmem hlađenje plus jaču grafiku plus hard koji mi je jedna od stavki koje moram da menjam zbog malog kapaciteta a i memorija, puni slotovi ukupno 4gb i opet bi imao stari komp, ići ću na nešto novo ali još se dvoumim dali noviji procesor i nešto slabiju grafiku ili Phenom i jača grafika?
 
Ah ok, pa dobro, ali budi siguran da ces morati i 965 i FX6300 da kloknes da bi to radilo kako treba sa novijim grafikama.

Inace zavisi sta radis, ako se igras na kompu, onda jaca grafika i phenom kloknut na 4ghz i sve ce to lepo da radi :)
 
Ja nemam Phenom već razmišljam da ga kupim, znači bolja je varijanta po komentarima da uzmem Phenom i grafiku 7870 2gb nego kupiti fx6300 a uzeti 7850 1gb?
Nije mi isplativo da klokujem moj trebao bih da uzmem hlađenje plus jaču grafiku plus hard koji mi je jedna od stavki koje moram da menjam zbog malog kapaciteta a i memorija, puni slotovi ukupno 4gb i opet bi imao stari komp, ići ću na nešto novo ali još se dvoumim dali noviji procesor i nešto slabiju grafiku ili Phenom i jača grafika?

Ako bi se primarno igrao Phenom navedeni i jacu grafiku definitivno. ;)
 
Najbitnije mi je da gura igre dobro a ostalo ne radim ništa zahtevno.
Hvala na odgovorima.
 
Sto se tice Daneba u gameingu bez 4 ghz o.c imaces bottleneck bez obzira na grafiku, a 4.0ghz ne ide bez aftermarket kulera, tako da racunaj jos 20 evropljana za neku vendetu ili 212+/evo. Sto se tice cpu-a mogu da primetim da se kod nas na trzistu od izlaska vishere, pojavilo dosta polovnih thubana na prodaju po korektnim cenama(i u garanciji) dok se tu i tamo provuce i po neki buldozer 8xxx, tako da mi se to cicni kao mnogo bolji by u odnosu na daneba koji koji bi sa aftermarket kulerom platio isto.
 
^ ne bih se bas slozio da je Phenom bottleneck bez 4Ghz, taj overklok je potreban samo za graficke tipa 7850 i jace, phenom na default ce odlicno da radi sa svim slabijim.

A sada da kupujem cpu mislim da bih ipak pre kupio fx6300 nego phenom II 955, solidni su ovi novi fx procesori. Naravno, pre bih kupio fx8320/50 ali i fx6300 pravi primetnu razliku u odnosu na phenom a skuplji je 40e.

Evo i poredjenja (oba default), a phenom na 4Ghz (najcesci oc) ne bi imao sta da trazi pored fx6300 na 4,5ghz+ koje postize lako (u oba slucaja treba dobar kuler, naravno)

http://www.anandtech.com/bench/Product/102?vs=699
 
Deneb je CPU iz 2009. i u odnosu na Visheru mu nedostaje cak 8 setova novih instrukcija (SSE4.1 SSE4.2 AVX FMA FMA4 F16C XOP AES) i kupovati ga kao potpuno novu masinu je losiji izbor.
Takodje Vishera nije Zambezi i FX-6300@stock u vecini igara je brzi od bilo kojeg Phenoma X4, a kamoli overklokovan. Jeste da je skuplji, ali je "u trendu" po svemu sto nudi.
Propao AMD ili ne, noviji softver se sigurno nece optimizovati za nesto sto je staro nekoliko godina vec za ono sto je poslednje i aktuelno.
Imate ovde poprilicno detaljan test.
http://www.hardwarecanucks.com/foru...57615-amd-vishera-fx-6300-fx-4300-review.html

Edit: Preteko me hsv.stoned sa slicnom porukom :)
 
Ljudi su objasnili sve što treba da se zna :)
 
^ ne bih se bas slozio da je Phenom bottleneck bez 4Ghz, taj overklok je potreban samo za graficke tipa 7850 i jace, phenom na default ce odlicno da radi sa svim slabijim.

A sada da kupujem cpu mislim da bih ipak pre kupio fx6300 nego phenom II 955, solidni su ovi novi fx procesori. Naravno, pre bih kupio fx8320/50 ali i fx6300 pravi primetnu razliku u odnosu na phenom a skuplji je 40e.

Evo i poredjenja (oba default), a phenom na 4Ghz (najcesci oc) ne bi imao sta da trazi pored fx6300 na 4,5ghz+ koje postize lako (u oba slucaja treba dobar kuler, naravno)

Ja nemam Phenom već razmišljam da ga kupim, znači bolja je varijanta po komentarima da uzmem Phenom i grafiku 7870 2gb nego kupiti fx6300 a uzeti 7850 1gb?
Nije mi isplativo da klokujem moj trebao bih da uzmem hlađenje plus jaču grafiku plus hard koji mi je jedna od stavki koje moram da menjam zbog malog kapaciteta a i memorija, puni slotovi ukupno 4gb i opet bi imao stari komp, ići ću na nešto novo ali još se dvoumim dali noviji procesor i nešto slabiju grafiku ili Phenom i jača grafika?

Ja sam u principu samo odgovorio coveku na pitanje, daneb ce raditi bez dljneg ali ako hoces full HD 1080p na ultra detaljima imaces bootleneck sa bilo kojojm grafickom koja moze da ispljuje valjan FPS tj isprati naslov, recimo 7850, to je sve.
 
Jako je mala razlika u ceni a verovatno ces vrlo brzo resiti da prodas taj 955 i predjes na fx sto je opet cimanje.
 
Deneb je CPU iz 2009. i u odnosu na Visheru mu nedostaje cak 8 setova novih instrukcija (SSE4.1 SSE4.2 AVX FMA FMA4 F16C XOP AES) i kupovati ga kao potpuno novu masinu je losiji izbor.
Takodje Vishera nije Zambezi i FX-6300@stock u vecini igara je brzi od bilo kojeg Phenoma X4, a kamoli overklokovan. Jeste da je skuplji, ali je "u trendu" po svemu sto nudi.
Propao AMD ili ne, noviji softver se sigurno nece optimizovati za nesto sto je staro nekoliko godina vec za ono sto je poslednje i aktuelno.
Imate ovde poprilicno detaljan test.
http://www.hardwarecanucks.com/foru...57615-amd-vishera-fx-6300-fx-4300-review.html

Edit: Preteko me hsv.stoned sa slicnom porukom :)

qft
 
Hvala svima na pomoći i odgovorima naručio sam Fx 6300 i grafiku Sapphire 7870 2gb, jest da će sve da me košta više nego što sam planirao ali otplatiću već nekako.
 
Pa neka je sa sracom :party: obavezno kad stigne kaci neku sintetiku..... :)
 
Hvala svima na pomoći i odgovorima naručio sam Fx 6300 i grafiku Sapphire 7870 2gb, jest da će sve da me košta više nego što sam planirao ali otplatiću već nekako.

Nisi napisao koju plocu si narucio, a valjda ce biti neka sa novijim BIOS-om koja out-of-the-box podrzava FX-6300. Nadam se da si citao o fenomenu "crnog ekrana smrti" vezanog za pojedine HD7870 modele pa valjda neces biti baksuz da naletis na takav primerak. Mozda bi bilo bolje da si uzeo neki HD7850 2GB model, ali valjda ces imati srece. :)

http://www.behardware.com/news/lire/27-10-2012/
 
Poslednja izmena:
Ja imam 955BE na 3.8 i graficku 7850 1gb. Kada dignem procesor na 4ghz ne vidim neko povecanje u grafickim testovima, tako da ne mislim da mi procesor gusi grafiku.
 
Ja imam 955BE na 3.8 i graficku 7850 1gb. Kada dignem procesor na 4ghz ne vidim neko povecanje u grafickim testovima, tako da ne mislim da mi procesor gusi grafiku.

Ispod 3.8 gusi 100% a nekima i ispod 4.0ghz, zavisi dosta od dostignutog kloka Cpu/nb-a i brzine same memorije.
 
Nazad
Vrh Dno