Šta je novo?

AMD FX 6300

Phenom II i dalje sasvim dovoljan, best buy ikad :)
 
Hvala svima na preporukama. Izvinjavam se ako sam prouzrokovao omanji spam zbog pitanja na pogresnom mestu, ali smatram da ce i drugi ljudi imati mozda slicne nedoumice u vezi maticne za ovaj procesor pa mozda pomogne ova jedna stranica "spam-a"

Cenim glas za UD3P, bio je i meni miliji, ali ima dosta protiv argumenata, kao sto je nedostatak llc (tacnije postoji, ali sam citao da bas i neradi kako treba)

Odluka je pala na malkice skuplju plocu ASUS M5A97 EVO R2.0
Razlog sto ga nisam razmatrao je jednostavan, nisam ga ni gledao posto sam zacrtao sebi 10k din za maticnu tako da je cena bila iznad granice. Hvala korisniku koji je ukazao na ovu plocu...

Narucujem posle praznika, pa se javljam sa rezultatima OC i ako nekog bude interesovalo podesavanja u biosu.

Ako neko zeli da mi jos nesto doda ili preporuci, molim vas da to bude privatna poruka, da ne spamujemo vise ovde nepotrebno zbog moje greske...
 
Imam problem al mislim da nije problem al mozda i jest naime Skorosam kupio Ovaj procesor (Pre 3-4 dana).Stavio sam ladnjak od FX 8320 Procesora a kuler sam stavio od ovog procesora znaci od stock ladnjenja posto mi je ovaj kuler od fx 8320 bio pre bucam a ladnjak od FX 6300 mi se cinijo malen tako da sam nesta iskombinovo. Naime Procesor radi super sve pet Pustim prime95 Temperatura procesora 45-48*C temperatura North Bridga 56*C Ali sta je problem problem je u tome na primjer kad je racunar u idle temp je od 17-20*C kad otvorim Web pretrazivac ili neki drugi malo jaci program temperaturam od procesora mi se naglo digne na 30-38*C+(uz to mi se i dize RPM od kulera) pa se spusti opet na neki 20-23*C i tako stalno kad dizem neki program zahtjevni ili kad surfam po netu po nekim zahtjevnim stranicama.Sad Dali je to normalno da se tako temperatura dize ili je to tako kod ovih multikore procesora? , imao sam dualkore proc temperatura je bila stabilna ali kod ovih multikore nisam bas nesta vjest. sad dali bi to mogo biti problem do paste ili do kulera ili mozda do ladnjaka?

EDIT: Dok sam piso ovaj tekst u isto vreme sam i pustio prime95 maks temp 47.5*C a Northbridge 57*C s5KhsYy.jpg
 
Poslednja izmena:
Ta temperatura od 57*C ne verujem da je Northbridge već CPU Socket i ne treba da te brine sve dok je ispod 70.
idle temperatura na ovim čipovima nikad nije tačna (nemoguće je da bude manja od sobne ako se procesor hladi vazduhom), ti nagli skokovi su u stvari skokovi na pravu temperaturu, dok je max temperatura CPU jezgra 62*C

Ti nagli skokovi ne treba da te briju sve dok temperatura procesora ne prelazi max dozvoljene vrednosti. Poz
 
Nista se ti ne brini, uzivaj u novom procesoru. :)
Ako bas hoces, mozes i da kupis novi kuler, preporucice ti neko ovde. :)
 
Da li moze neko da mi kaze posto planiram da uzmem ATI R9 270x,kako bi se uklopilo sa ovim procesorom i plocom GB 990XA-UD3?
Imam trenutno FX 6100,pa me zanima vas predlog,da li uzeti FX6300,ili ostati na 6100?
 
Nećeš da primetiš spektakularnu razliku. Osim toga, ovaj cpu već gazi vreme.

Apgrejd ti je fx 8320, ili da utopiš ploču i cpu i predješ na intel i5.

Što se grafike tiče, 6100 je sasvim dovoljan za 270icu.
 
Poslednja izmena:
Za r9 270x sasvim dovoljna je trenutna konfiguracija.
Dodavanje ram memorije je jedino sta ti trenutno treba.
 
Za r9 270x sasvim dovoljna je trenutna konfiguracija.
Dodavanje ram memorije je jedino sta ti trenutno treba.

Znam uzecu 2x4 uskoro..
Nećeš da primetiš spektakularnu razliku. Osim toga, ovaj cpu već gazi vreme.

Apgrejd ti je fx 8320, ili da utopiš ploču i cpu i predješ na intel i5.

Što se grafike tiče, 6100 je sasvim dovoljan za 270icu.
Tako nesto sam i ja planirao,ali na FX 8350.
Ali dobro otom potom.Kada budem uzeo R9 270,kloknucu ovaj pa cemo videti kako se ponasa..
Ako bude stucalo upgrejd.
 
Poslednja izmena:
bacanje para je 8350.

najbolje je da uzmesh 8320 i lepo iskljuchish turbo, setujesh ga ruchno na ~4-4.3ghz, u zavisnosti od kulera i milina.

amd-ov default setup je ochajan, dodaje previshe napona.
npr na 4200 sa 1.3-1.35v ima da se manje greje bilo koji, nego na defaultu, a plus brze da radi.
 
Poslednja izmena:
potvrdjujem demiosove nalaze,mojoj 8350rici za stock sa sve turbom na 4.4 ne treba ni 1.375,po difoltu ide negde preko 1.4
 
bacanje para je 8350.

najbolje je da uzmesh 8320 i lepo iskljuchish turbo, setujesh ga ruchno na ~4-4.3ghz, u zavisnosti od kulera i milina.

amd-ov default setup je ochajan, dodaje previshe napona.
npr na 4200 sa 1.3-1.35v ima da se manje greje bilo koji, nego na defaultu, a plus brze da radi.

To je odavno poznato na buldozheru je jos gore. skoro 1v ide preko ako se ostavi turbo. Recimo moj radi na 3.9ghz sa stock naponom 1.275 (sva jezgra) a turbo dize napon na 1.425 :)
Mislim da postoje ogromne varijacije od chipa do chipa pa su to tako morali da rade plus nisu sve ploce iste.

Sto se tice upgrade 6100 ja bi overklokovao i cekao jos malo.
I dalje je to ok procesor.
 
Poslednja izmena:
To je odavno poznato na buldozheru je jos gore. skoro 1v ide preko ako se ostavi turbo. Recimo moj radi na 3.9ghz sa stock naponom 1.275 (sva jezgra) a turbo dize napon na 1.425 :)
Mislim da postoje ogromne varijacije od chipa do chipa pa su to tako morali da rade plus nisu sve ploce iste.

Sto se tice upgrade 6100 ja bi overklokovao i cekao jos malo.
I dalje je to ok procesor.
Brate vozio sam 6100 neko vreme, cak i sa klokom poprilicno je zaostajao za thubanom (na nizem kloku), po meni cela serija FX-6xxx procesora je ozbiljan fail, do duse 6350 mozda izvadi situaciju......mada.....
 
Ne sporim ja to nego kazem da sta god da uzme ce da baca pare :) za ovako neko igranje nece videti neku ogromnu razliku tbh. Osim naravno ako ne moze da proda taj procesor doda 20 30e i uzme 8320
 
Brate vozio sam 6100 neko vreme, cak i sa klokom poprilicno je zaostajao za thubanom (na nizem kloku), po meni cela serija FX-6xxx procesora je ozbiljan fail, do duse 6350 mozda izvadi situaciju......mada.....

+1
Mada se pored 8320, 6350 nikako ne isplati...
 
Sto je starija platforma to naj jaci cpu modeli sa nje postaju jedini logican pazar s obzirom na odnos cena-performanse, golden rule
 
Ljudovi jel moguce da se na fx 6300 namesti da radi stalno na 3.5 a da mu radi i turbo do 4.1?I ako jeste jel moze nei savet.Nervira me sto stalno obara brzinu procesora.
 
pogasi cool 'n' quiet,c1,c6,APM,ako ploca podrzava EPU i njega.sva ova podesavanja imas u biosu.turbo mozes da podesavas u biosu i donekle u AMD overdrive-u.
 
turbo ti ne treba, ocuj ga ne 4.1 i uzivaj, za pocetak procitaj neki oc guide, kreni od ovoga sto umart napisa, samo se drzi biosa, batali OD
 
moje iskustvo je da turbo je na amd-u izuzetno nestabilan,eventualno moze da se klokne koja stotina mhz ako se drzis stock frekvencije i ako ostavis napon na auto,a onda gubi poentu jer najcesce vuce bespotrebno mnogo napona a ne dobijas fakticki nista.mnogo je svrsishodnije ovo o cemu stilgar prica,pa ako si toliko paranoican,kad vozis komp u idle-u vratis stock frekvencije.posle par puta zezanja sa BIOS-om popamtices ga dobro,i zmureci ces da stelujes.samo lagano sa naponima i nema brige.
 
Prckah nesto,prvi put sam ugasio samo c&q i tirbo je radio ali proc nije spadao ispod 3.6Ghz.
Onda sam pogasio sve sto mi je rekao umart i sad radi na 3.48Ghz ali turbo ne radi.
 
pa dizi klok,ako ti je radio turbo na 3,6 bar toliko mozes da iscedis iz njega.
 
Rradio je turbo i znao je da ide i do 4Ghz,al kad sam ja probao samo se ugasi.
U sustini meni je bitno da procesor ne ide ispod 3.5Ghz ali da pali turbo. Ali kao sto rekoh u proslom postu kad ugadim c&q proc radi stalno na 3.6+ i ne pada, ne znam sto.A kad pogasim sve radi na 3.48 i ne ide gore.
 
Podigni množilac bre čoveče.

Load line calibration stavi na auto, najbolje radi kod gigabajta.

Kod mene radi na 4.2ghz , 1.325v.
 
To sam i hteo da kazem al mi brljavi nesto sa telefona.Kad sam podigao mnozilac da radi na 4.0 samo se ugasi pri restartu.
 
E ovako,pogasih sve sto je umart rekao i podigoh mnozilac.Sad je na 4.1Ghz.

edit. Ipak ne moze da radi kao sto sam napisao.Zabode po podizanju sistema. Mislim da mi je i napajanje slabo za ove egzibicije.
Iskljucio sam opet samo C&Q i sad opet ne pada ispod 3.6 ili 3.7 Ghz a ide preko. Izvinjavam se na smaranju.
 
sumnjam.

fx-6300 na 4.2 ghz i 1.35v troši okruglo 125w , što je maksimum za tvoju ploču.
r7 260x takodje ne troši mnogo , 100w u piku.

napajanje je u redu .

najpre mi deluje da je to zbog naponske jedinice na tvojoj ploči koja se pregreva.

skini radijatore sa ploče i stavi novu pastu (gigabajt stavlja cement)
prišrafi ventilatore na mosfet vrm , nortbridž i sautbridž, pa probaj ponovo.
 
Vazi probacu,i jos jedno pitanjce imam opciju u biosu core unlock, jel treba enable ili disable da stoji?Pretpostavljam da je to za starije procesore kojima je moglo da se otkljucava jezgro . Hvala na pomoci.

edit.

Dajem sam sebi medalju bota. Ne verujem da nisam video da sam zaboravio turbo da iskljucim. I jos kao ja sve pogasio namestio kao sto je receno i pitam se sto nece. -.-
 
Nazad
Vrh Dno