Šta je novo?

Steam for Linux i zvanično dostupan!

Borderlands 2 mi radi bolje nego na windowsu :smoke:
 
To je AMDov i Intelov problem, ne onih sto su portovali igru. Zapravo glavni razlog zasto ove praznicne sezone necemo videti Steam Machine sa SteamOS (pored klasicnih Linux problemcica) jeste upravo zelja Valve-a da omoguci svima da ucestvuju kao sto je to na Windows platformi. AMD jednostavno nije dorastao tom zadatku, kada se samo setim koliko im je godina trebalo da napisu krsten drajver na Windowsu koji radi za svoj Radeon (jedno dve godine minimum), uopste me ne cudi trenutna situacija. Mogao je Valve da kaze cao djaci, mi i nVidia nastavljamo dalje ali to bi onda bila samo jos jedna konzola sa strogo kontrolisanim hardverom koji bi nV sigurno debelo naplatila...
 
Ne znam za catalyst ali sa mesa radeon drajverima radi bez ikakvih problema.
 
Mesa drajveri su dobri ali nisu kompletni. Da je srece da svi razvijaju Mesa, gde bi nam bio kraj.
 
Da Valve nije umešao prste tj. pogurao stvar, ne bi ni bilo napredka (barem mislim da je u tome stvar)
Performanse su sada egal sa catalystom, možda nema neki shader ili slično što catalyst ima ali potpuno nebitno, meni barem.

Nemam Nvidia kartu ali koliko uspem da uhvatim i pročitam kapiram da i tu ima napredka, ne kao kod AMD-a ali ide na bolje.
 
Meni Borderlands nekako čudno radi, kao kada nema dovoljno memorije, pa se slika zamrzava na momente pri učitavanju. Probaću da mu malo smanjim setovanja, ali mislim da bi trebalo da radi glatko na mojoj mašini u profilu, ne znam tačno koji mu je.

I ajde da se malo izdodajemo na Steam-u, nemam sa kim da igram. Steam ID je laserburn.
 
Poslednja izmena:
Novi drajveri Nvidia 340.46. Instaliraj ih.
 
Da li izgleda isto?
Koji distro/drajveri?

Izgleda bolje LOL
Mada opcije nisu na max, 1920x1080 , sve na medium recimo.
Izgleda mi bolje a sigurno brže nego sa istim postavkama na windowsu.
Arch, open source drajveri, ATI

Nervira me jedino što SHIFT nije preneo kako treba, mislim prikaže on kodove koje sam imao ali nisu aktivni iz nekog razloga.
Mada nema veze, ukucao sam neke nove, ali imao sam par dobrih skinova i class modova, ali nebitno nije to neki problem.
Inače SHIFT radi samo na ubuntu distroima, ako nekog zanima evo rešenja za ostale distroe : 'sudo ln -s /etc/ssl /usr/lib/ssl'
Ne znam baš dal' je za sve ostale isto rešenje ali za Arch jeste.
 
Preterao sam malo, probao upravo na windowsu nakon dužeg vremena, hmm malo je ipak bolje na windowsu, mada nije loše na linuxu, skroz ok.
Neprimetne su razlike.
 
Dobar bundle na indiegala.com, friday special.
7 igara, sve rade na linuxu, sve sa kartama, za $1.99, odličan deal, ja uzeo jedan :)
 
Poslednja izmena:
Od danas war thunder na linuxu.
 
Koliko u proseku je veci frejmrejt na Linux masinama nego na PC masinama (naravno,ista igra, isti racunar, ista podesavanja)? Rade li brze na Linuxu igre? Konkretno me zanima za Borderlands 1 i 2, ipak nema DXa da bude usko grlo...
 
Koliko u proseku je veci frejmrejt na Linux masinama nego na PC masinama (naravno,ista igra, isti racunar, ista podesavanja)? Rade li brze na Linuxu igre? Konkretno me zanima za Borderlands 1 i 2, ipak nema DXa da bude usko grlo...

Nije veci uopste, osim u igrama oko kojih se Valve specijalno potrudio (DotA 2 i TF2).
 
Steta, racunao sam na to kao podsticaj da odradim transfer na Ubuntu, da Win koristim samo za Office.
 
Sa nVidia grafama je slicno, problem je ubogi AMD. Sad bas opet probao Portal sa najnovijim drajverima (masina iz potpisa) i i dalje secka, a nisu max setovanja grafike (med-high)...
 
Office 2007 radi kako treba preko Wine-a.
Novije verzije nisam probao, samo da dorade jos malo drajvere.
 
Nazad
Vrh Dno