Šta je novo?

Elite: Dangerous

nema na čemu ALI pazi, ovo je elita a ne freelancer. nema tog story driven pristupa a i samo letenje je, pogotovo u kompetitivnoj varijanti pomalo hardcore. rudder kontrola (levo, desno u ravni) je mnooogo sporije nego pitch i roll, tako da se pilotira kao avionom a ne kao u ostalim neELITE igrama tipa freespace II ili freelancer.
dakle ako voliš poptuni sandbox u kome te apsolutno ništa ne gura ni u koju stranu (sad mi na pamet padaju samo x universe naslovi, elite, rust i space engineers) - to je igra za tebe. ako si navikao na gta / assassin creed sandbox naslove u kojima imaš misije koje se otvaraju jedna za drugom uz eventualna grananja i gde postoji snažna priča u pozadini sa sinematicima - to jednostavno nije takva igra.
 
ili se prepusti čarima nelinearne igre i dozvoliću sebi - čak bolje odrađene letne/borbene mehanike i igraj elite: dangerous :D
 
Moja misija je da kupim što bolji brod da bude što jače opremljen, trenutno sam u Vajperu dobar je ali ima i boljih naravno. Extraction site su mi ternutno glavna meta gde skupljam bauntije posle ću da se bavim trgovinom kada kupim bolju makinu.
 
u ovom momentu se svakako čini da bounty hunting ima najbolji odnos zanimljivosti i isplativosti. nisam menjao sidewindera, ali sam grunuo nekih 7oo ooo kredita u njega i rekao bih da igra definitivno skalira protivnike koje mi šalje. malopre umalo da me oljušti cobra (ostao sam na nesrećnih 13%), a do skora sam pržio phytone i anakonde bez da me i ogrebu.

imam samo jednu ispravka dosadašnjih saveta u temi - umesto pulse lasera svakako stavite beam što bolje klase. moje iskustvo kaže da su neuporedivo korisniji i bolji. onaj rail gun nije loš ali mi nekako ne leži. kad bi bar pucao istog momenta, bez one sekunde "inicijacije".
 
Džaba ulaganje u sidewindera, kad tad ćeš da popiješ neku opremljenu anakondu. Ja sam nedavno uložio preko 10 miliona u Vulture-a i još uvek mogu da me srede ali samo kad ih ima više od troje. Anakondu neku laganu sad možeš da juriš sa sidewinderom ali čim ti bude naišao wing odraće te za par sekundi.
 
jasno mi je, nego još uvek nemam dovoljno keša, a ne smara mi se sa rare trade-om, bar još neko vreme.
 
Ma kakav crni rare trade, nisam jednu stvar trade-ovao u igri, samo guli bounty hunting ako te to najviše zanima...
 
u suštini, ako drugi igrači menjaju cene u mojoj solo igri, ne vidim zašto ne bi menjali i kontrolu nad stanicama / planetama / sektorima. mada, sve su to pilot projekti, videćemo kako će se to stvarno odraziti na igru.

ima li negde statistike koliko je igrača friendly sa pojedinačnim frakcijama, makar sa supersilama?
 
Desilo mi se to da ostanem be fuela :D iako imam fuel skoop. Obeležio sam ekonomičnu rutu ali me je zeznuo rut planer koji kao da radi protiv mene. ispada da svaki ali svaki put kada hoću da skočim u hiper spejs treba da na galaxy mapi ponovo tražim najbolju rutu do odredišta ili da sam kombinujem kako stići do tačke B.
 
to sa "ekonomičnom" mi uopšte nije jasno. čemu to služi? i zašto ne mogu da nasetujem jednom za svagda najbržu (iz najmanje skokova)?
 
Ekonomična ruta, samo ime ti govori, skakaćeš do najbližih sistema da bi došao do krajnje destinacije i tako trošiš manje goriva, ili možeš fast rutu da napraviš gde ćeš da prekočiš neke sisteme ali tako trošiš mnogo više goriva.
 
Ekonomična ruta, samo ime ti govori, skakaćeš do najbližih sistema da bi došao do krajnje destinacije i tako trošiš manje goriva, ili možeš fast rutu da napraviš gde ćeš da prekočiš neke sisteme ali tako trošiš mnogo više goriva.

Desilo mi se da sa podešenom ekonomičnom rutom ostanem bez goriva. Prolazio sam kroz sisteme gde nije bilo stanice gde bih mogao da dopunim gorivo niti da dopunim. Očigledno da je planer rute negde zatajio.
 
ček daume, ti hoćeš da kažeš da će manje goriva da potroši ako obavi dva skoka od recimo 5 i recimo 4 ly, nego jedan od nekih 7,5 ly i pravoj liniji?

pa gde je tu logika? i čemu sve to kad je gorivo džaba?
 
Ekonomična ruta ne proverava da li imaš dovoljno goriva, to moraš sam da paziš a nije preterano teško.
 
U galaxy mapi putanja izmedju dva sistema iscrtana isprekidanom linijom znaci da nemas goriva za taj skok. Lako se vidi i samim tim isplanirati gde usput napuniti, dal na stanici ili ako ima odgovarajuca zvezda za fuel scoop.
Inace i meni se cini ( mada nisam proveravao ) da manje goriva trosi na 4 x 5ly skoka nego na jedan od 20ly.
 
Znam za te isprekidane linije nego sam se "opustio" nisam kontao da moram sam da predviđam sledeći korak računao sam da komp to sam odredi najbolju, ekonomičniju u smislu da me ne odvede gde ne mogu da se dopunim niti kupim gorivo. Tako da sam tu školu platio
 
evo počeo je taj powerplay, ali pošto sam ja čovek u godinama, ništa nisam shvatio :(

e l neko skapirao o čemu se radi, kako to i to sve?

i još jedno pitanje. kako steći rank u imperiji, odnosno federaciji? nemoj samo da se drndam sa misijama od 2k kredita i sl, smešno je.

i ovi independent, oni nisu članovi alijanse?
 
Mda, igra prelazi u Eve online mode. Ipak nista bez strateskog elementa, suvo grindanje ionako nije nikome zanimljivo u neogranicenim kolicinama. Powerplay donosi osvajanje sistema i eksploatisanje istih zarad veceg income-a. Nisam sve procitao ali ugrubo, prikljucis se nekoj frakciji (power) i onda se zajedno mlatite protiv drugih frakcija zarad sirenja svoje teritorije. Veca teritorija - vise sistema - veci income. Nisam bas skontao kako se sheruje income medju igracima i kako jedan moze imati koristi od ovoga al ajd da zanemraimo taj deo. Za razliku od Eve-a ovde ce globalna dominacija biti malo teza s obzirom da je u igri preko 100 milijardi sistema. Zvuci interesantno, ako nista drugo bice dosta pvp-a, sto me podseti da ja jos uvek imam cobru mk III dok verovatno 90% populacije tera anakonde do sad.
 
ne bih ja to nazvao grindanjem, ali ae. ja sam samo sandbox papak koji voli da rpg-uje čime god da se igra.


btw, hvala spirite ;)
 
Ako je neko nezadovoljan kako mu se Joy ponasa (moj kao da je imao 50% deadzone u svakom pravcu), slucajno naleteh na ovo:

"Don't map the individual left yaw, right yaw, pitch up, pitch down, etc. Map just the axis (yaw axis, pitch axis, etc.) to your stick."

Znaci imaju buttoni odmah levo od deadzone podesavanja koje sam ja, a verujem i 90% ljudi, skroz prevideo. Nego zapucao odma' na bind roll left, bind roll right etc.

Inace, probao malo ovaj Power Play, i sta znam. Po meni ovo nije trebalo uvoditi jos bar 6 meseci, pre nego srede trenutne stvari tipa mining, bulletion mission sistem, i tako to osnovno sto fali.
I dalje recimo mid rank+ trader nema sta pametno da trazi na bulletin boardu, isto vazi i za combat. Meni je bboard nekako hart and soul Elite igara, i nedopustivo mi je da bude na ovom nivou.

Da ne bude da samo kudim, vredi ova igra tih 45eur itekako, ako neko razmislja da uzme. AI u borbama me dosta puta skroz prijatno iznenadio, muzika i uopste zvuk u igri su odlicno odradjeni, a ovaj zadnji patch je i dosta smanjio zahtevnost.
 
sta znam, meni se nakon evo nedelju dana casual letenja power play kao koncept dopao, e sad naravno, djavo je u detaljima.
mada opet, racunam igra je toliko plitka trenutno, da je svaki dodatak "mesa na kosti" dobrodosao.

nego bre, preterase sa ovim lesinarom, iste stitove kao piton ima, mala letelica ejjjj...
 
Nazad
Vrh Dno