Šta je novo?

AMD X3 450 Unlock

ako se keš nije otljučao , njega nema (potpis, paraf, overa, garancija ...)

onda je propus a ne deneb jezgro . šta te briga imaš quad core, a platio si tri . - kao ledo sladoledi.

nadji stabilan napon za kvad , ne idi preko 60 stepeni pod opterećenjem i to je otpr to .

- ako otključan proc ulazi u bios, a ne u windows, jezgro je neispravno , u acc-u ga stavi na off ( npr . acc MANUAL , ALL CORES, core 3 OFF)
naravno ukoliko se L3 keš otključao, (on je zajdenički za sva jezgra i nema veze sa stabilnošću ili nestabilnošću nekih od njih) .
 
Poslednja izmena:
Testirao, stabilno, 63 stepena max temperatura tokom testa. Isla je u intervalu od 55 do 63, u prime95 nije isla preko 59. Zakljucao, vratio, i miran. Ova tri mi savrseno rade posao i to na (trenutna) 22 stepena. Milina.
 
Poslednja izmena:
Ako koristiš Box koji ide uz taj X3 zato ti se više greje kad uključiš i 4. jezgro .
Imao isti prob dok nisam stavio bolji cooler na cpu (isto UnLocked X3).
 
Da,bzvz je ne koristiti i 4. jezgro kad je već ispravno :D .

Koristim Xigmatek Loki (u klasi je sa TX3) i relativno sam zadovoljan.
Temp se kreće od 35 do 55°C,zavisno od opterećenja.
Verujem da će Loki još oboriti temp čim konačno sredim promaju :d kroz ovo Tt kućište.

Ne mogu da uporedim koliko je bolji od Box-a jer ga od početka koristim u trenutnom sastavu (komp iz profila).
Ranije sam u C.M. Elite 332,na Biostar ploči,koristio X3 Box pa ga zamenio sa Box kulerom od Phenom II,onaj Heat Pipe model.
On mi je držao slično temp kao i ovaj Loki ali je već na osrednjim opterećenjima buka bila nesnosna !!

Mislim da je TX3 (ili Loki) dovoljno rešenje za proc na def taktu ili eventualni blagi OC.
 
Neću ga koristiti dok ne pazarim kuler. Inače, probao sam Auto OC, digao je takt na 3.45 GHz. Identicni naponi, nema povecavanja temperature. Divota.

Fullscreen capture 1252012 34304 PM.bmp.jpg
 
Razmišljam da pazarim kuler za procesor, pa mi je prvi na pamet pao evo 212. Temperature u loadu su mi oko 40-45 stepeni. Naravno, to je ok, ali ja bi procesor kloknuo malo. Sa autoclockom, kao što sam napisao, temperature se ne menjaju. Podigao sam na 3.6GHz, i blago su skočile temperature. Nisam dizao napon. E, sad, zanima me koliko je bezbedno klokovati sa ovom mojom ubogom pločom iz potpisa MSI 870-C45 (FX) V2, i da li je ok sve dok ne dižem napone?
 
Jesam, ispravno je četvrto jezgro. Iskreno, za sada mi nije potrebno pa bi ga ostavio zaključanog. Dosta su mi veće temperature sa četvrtim otključanim. Odlučio sam se za 3 jezgra sa OC. Inače, bez dizanja napona procesor radi stabilno i bez nekih variranja temperature na 3.6GHz. Na 3.7GHz, opalio blue screen. Napon je fabrički podešen 1.25V. Jel se meni čini, ili je to malo malo?
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti nije 100% stabilan pri tom naponu. Sto se tice maticne, to je gola cetvorofazna i evo sta demios kaze za OC kvada na takvoj ploci.
 
E, pa ne bih ja i kvad i OC. Četvrto jezgro ostavljam zaključano, a procesor bih digao na 3.6, 3.7GHz, i to je to. Za igre i svakodenvnu upotrebu dovoljno. Ne bavim se nikakvom video obradom ili slično, pa da mi je četvrto jezgro preko potrebno. Znači, da li bi bilo OK da ostavim recimo klok na 3.6GHz, bez dizanja napona, i bez otključavanja četvrtog jezgra? Potrošnja se ne povećava, pa nema ni opasnosti za matičnu, zar ne? Temperature su sasvim normalne na 3.6GHz, ali bi do leta gotovo sigurno uzeo bolji hladnjak.
 
Da osvežim temu, drugar uzeo polovnjak za ženu sa AMD X3 450 i MSI 870 C45 FX V2. Takoreći isti procesor i matična kao u mom slučaju što je bila. Elem, hajde rekoh da probam da otključam četvrto jezgro i dobijem sledeće:

amd phenom.jpg

E, sad, da li je tih 126W previše za ovu ploču? Ako jeste da ga i ne puštam kroz testove.
 
Nazad
Vrh Dno