Šta je novo?

qBittorrent

Ja sam isto presao na q kad sam cuo da kace majnere tajno na utorrent, nek se nose, bezobrazluk.

Pogledajte u advanced settings, opciju koja se zove "listen on ipv6". E to kad je omoguceno desava se stall. Izgleda da nisu lepo resili podrsku za ipv6 i ipv4 kombinovano, nego je ili jedan ili drugi.
 
qbit kida
utrorent nek se tera :)
 
Jeste.. Samo kad bi uopste radila, iscackao sam sve opcije juce i na torrentday i dalje imam stalled problem dok utorrent radi normalno.
A i izgleda bedno naspram utorrent interfejsa.
Valjda ce srediti to jednog dana.
 
Meni je stalled problem tu kada je odnos sidera i licera u korist licera i to vise puta, ali se ne vracam na uTorent.
 
Kako se radi update qBittorrent ? Ugasio sam progam i prešao sam preko njega. Na žalost problem "Stalled" nije rešen sa novom verzijom :(
 
Poslednja izmena:
Требало би да неко од вас са Stalled проблемом покуша да нађе прави разлог јер мислим да није до програма. Другар у радњи користи kTorrent на линуху (као и ја) и релативно често му се ово дешава а мени се ниједном није десило. Могуће је да трекери нешто брљају, да је неко подешавање на компу/рутеру проблем, не бих ја одмах окривио сам програм.
Сам qBittorrent сам пробао једном, ради сасвим ОК али нисам видео предност у односу на kTorrent па га не користим.
 
Probaj sa nekim drugim torent klijentom iste te fajlove. Ako i tu ne rade nije do qbittorrent-a. Imaš dosta njih u portabl verziji pa ne moraš čak ni da ih instaliraš.
P.S. Proveri i port forward, ume ponekad i to da zeza.
 
Imao sam stalled problem na jednom trakeru i samo sam promenio port,option-connection-random port

Mene zanima, na primer,skiidam torent sa gomlom fajlova i foldera,obeležim one koji me zanimaju i on onda skine skoro sve foldere,naravno prazno,i gomilo koje kakvih gluposti koje nisam obeležio

Dakle kako da skine samo onaj folder koji sam obeležio i ništa drugo,ovako mi napravi haos-
 
Nikako. Ceo torrent se posmatra kao jedan veliki fajl i izdeli se na deliće fiksne veličine sa hash vrednostima. Kada je fajl manje veličine od tog delića, onda da bi se proverio hash, mora da se skine ceo komadić. Kod utorrenta se taj višak čuva u jednom posebnim fajlu, ovde je tako kako je... Piši programerima, možda te čuju :)
 
Imao sam stalled problem na jednom trakeru i samo sam promenio port,option-connection-random port

Mene zanima, na primer,skiidam torent sa gomlom fajlova i foldera,obeležim one koji me zanimaju i on onda skine skoro sve foldere,naravno prazno,i gomilo koje kakvih gluposti koje nisam obeležio

Dakle kako da skine samo onaj folder koji sam obeležio i ništa drugo,ovako mi napravi haos-


To je to. Bravo majstore !!! Rešio si mi 90% problema !!!!!!!!!!!!!!

option-connection-random port
 
Instalirao sam novu verziju i javlaju mi se 2 problema.

Kako da vratim, da mi se vidi naziv šta se skida.

slika.jpg

Drugi problem je u desnom uglu kod sata. Nema više ikonice, nego nešto providno :D
 
Desni klik na zaglavlje iznad liste torrenata i cekiraj ono sto ti treba
 
Poslednja izmena:
Ne vidim sliku, ali pretpostavljam da je podešena u opcijama takva ikonica. Dakle otvoriš opcije, ostaneš na prvom "tabu", pa u okviru Radna površina imaš Izgled sistemske ikone. Tu izaberi Normalan.
 
Hvala druže, rešeno :)
 
Da li postoji neki način da se update odradi bez preinstalacije, ili da se pregazi stara verzija ?
 
Nema načina da program sam sebe ažurira, nego moraš ti da pokreneš instalaciju. Podešavanja/torrenti koje si imao ostaju.
 
zashto kada idem na save mi ne dozvoljava da odredim samo direktorijum nego moram da kucam ime fajla ?
Moze li neko da mi pomogne ?
 
Poslednja izmena:
Jel misliš na situaciju kada naiđeš na neki torrent link na web-u, klikneš na njega, pa izabereš save? Trebalo bi da ti je unapred dato ime ... Bilo kako bilo, to je pre problem do web pregledača nego što je do qBittorrenta.
 
ma da, ja mu odredim DIREKTORIJUM, ali on ignorishe dokle god mu ne napisem IME FAJLA ???
ne mogu na save nakon odredjivajna direktorijuma...
 
Da li imaš takav problem sa bilo čime što želiš da sačuvaš sa interneta, samo sa torrent fajlovima ili samo sa magnet linkovima? Koji web pregledač koristiš?
 
Oćeš da kažeš kad si koristio uTorrent, Chrome ti je normalno čuvao, a sad kad koristiš qBittorent, moraš da kucaš naziv torrent fajla? Ne vidim kako bilo koji od njih može da utiče na to kako će Chrome da tretira fajl koji treba da sačuva. Pokušaj da reinstaliraš Chrome ili se obrati za pomoć u temi o Chrome-u.
Ako ti se to dešava samo na jednom trekeru, onda je do tog sajta. Možeš u podešavanjima qBittorrent-a da proveriš da li ti je uključena asocijacija sa torrent i magnet linkovima, pa da je uključiš/isključiš da vidiš kako će onda da se ponaša. Odgovori su ti prilično šturi pa ne mogu više da pomognem :)
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam, do asocijacije je....a jel bolji qbit ovaj poslednji od utorrenta 2.2.1 inache?
 
Ne znam. Ja sam prešo sa neke verzije na qBittorrent jer mi je trebao sekvencijalni download. Uglavnom sam zadovoljan, a fale mi neke sitnice, tipa da odredim prioritet torrenata koji se siduju, ili da kad odredim maksimalni broj torrenata koji se uploaduju, svi ostali budu vidljivi na trekeru itd. Inače sam zadovoljan.
 
Uf i meni najviše fali prioritet seedovanih torenta, povuku mnogo ovi public q kad neko krene da skida moj torrent sa privatnih trackera dodeli im malo protoka.
Inače po meni mnogo bolji od utorrenta, mnogo čistiji UI.
 
Nije valjda da ne moze da se odredjuje prioritet ako je vishe torrenata na qbittu ?
 
Цитат из друге теме, али није за тамо па да питам овде ...
ps. qBittorent je dobio grafički prikaz brzine, od verzije 3.3.
Пре неколико недеља сам пробао неколико програма и нисам видео да qbittorrent има графички приказ а виђао сам по форумима да је тражено. Где грешим па не налазим, нисам од тада пробао пошто ми је Tixati постао занимљив али је qbit увек радо виђена алтернатива?
 
Nazad
Vrh Dno