Šta je novo?

ZTE Blade III

Molim za savet:

Koji telefon radi bolje out of box:
ZTE Blade 3
ili
Alkatel OT-995 ( Telenor smart HD )

Sestra treba da uzme na paket pa me pitala za savet.

Drugar ima Telenor Smart HD i malo sam ga čačkao i po meni radi stvarno sporo. Onaj glupi telenor launcher ga bezpotrebno opterećuje, ima puno bloatware-a a uz to dolazi samo sa GB-om a ZTE dolazi sa ICS.
Jel' ZTE dolazi sa nekim telenor glupostima ili je manje vise vanilla android?

Čačkao sam 2-3 alkatela u telenoru i svaki se vukao i trokirao.G-đa koja tamo radi mi reče "to je zato što su nakačeni na sigurnosni kabel,pa ih alarm koči" :shock:
Rekoh,ako je do "alarma" onda ću da dam šansu kinezima :d
Ćerka je prezadovoljna što je dobila nov "lep beli" :D telefon,a ja se tešim njenim osmehom i nadam se da sam doneo ispravnu odluku.Čak je i baka otišla i uzela jedan za sebe.
Dolazi načičkan sa telenorovim "glupostima" koje sam odmah pobrisao i ubacio par potrebnijih aplikacija.Radi glatko tj nema kočenja i bagovanja.Čini mi se da mu je tač malo lošiji (možda je zbog folije,proveriću) jer me je "ispalio" par puta kada sam hteo da skrolujem po meniju,a on otvorio aplikaciju.
Telenor ga daje bez memorijske kartice,tako da je to obavezna kupovina jer posle par instaliranih aplikacija i igrica izbacuje da nema mesta na "ekranu".
 
i alcatel je kinez tačnije tct
 
Čačkao sam 2-3 alkatela u telenoru i svaki se vukao i trokirao.G-đa koja tamo radi mi reče "to je zato što su nakačeni na sigurnosni kabel,pa ih alarm koči" :shock:
Rekoh,ako je do "alarma" onda ću da dam šansu kinezima :d

Lol,alarmni kabl samo puni i nista vise....
 
i posle dosta pisanja ovde, sta je po vama bolje: uzeti ovaj telefon ili ne? Planiram da ga sad uzmem preko TELENOR-a, mesecno 1050 dinara, bio bi mi to prvi Android telefon, a inace jako volim da eksperimentisem sa telefonima, kompjuterima, sa svakojakom tehnikom, od sistema,preko tema, do programa itd...

Pa kako vam se on cini?
P.S: kvalitet mi nije nesto bitan kao ni kamera ni mana od nemanja prednje kamere, vec mi je bitno da radi ok,da je lepa i jasna slika,veliki ekran (kolko tolko) i da sluzi svrsi...

hvala
 
Pa za 2800 din neces naci bolji telefon. Evo i ja planiram da uzmem Blade III, Alkatela OT995 vise nema tako da je meni dosta i Blade III.
 
pa taman... hvala puno :D
 
Ja za taj telefon imam samo reči hvale. :)
Kvalitet izrade više nego dobar, bolji nego većina skupljih telefona. Ekran odličan, boje super, svetlina dobra i odziv extra. Muzika odlčna na slušalicama (meni bitno). Procesor sve lepo vuče, ima po neki lag tu i tamo i neke zahtevne igrice ne rade baš kako treba, ali to ne možete ni očekivati za tu cenu. :) Kamera solidna, sa cameraMX pravi sasvim pristojne slike. Baterija ZAKON! Ja još nisam imao androida sa takvom! 2 dana bez ikakvih problema sa sve slušanjem muzike, stalno uključen 3g, igranjem igrica. Nisam imao ni jedan problem sa njim nikada. Svaki "normalan" korisnik će biti i više nego zadovoljan.
Koristio sam ga zadnjih 2-3 meseca i sad zamenio za alcatel 997. Ništa time dobio nisam. Bolji procesor, veći ekran, više ram-a i više para. Na papiru ne mogu da se porede, alcatel jede, ali u radu zte mnogo bolji i pouzdaniji! Iz kutije radi kako treba i tačka. Sve što ima to radi i više nego odlično. Samo se ubaci ADW launcher, camera mx i odradi root (kome treba) i uživate. :)
Moja topla preporuka! :)
 
Kupila bas koleginica juce beli - uz PiS500 za 2800 dinara. Veoma pristojna kupovina po meni. Telefon sam malo probao, instalirao par aplikacija koje su joj potrebne i sl. i prvi utisci zaista pozitivni. Recimo da mi u toj kategoriji G300 deluje malo robusnije, ali kao sto rekoh za ove pare skroz korektna ponuda.
 
Uzeo juce blade III u Telenoru za 2800din.
Lep telefon, na slikama mi nesto nije bio lep ali ovako uzivo je dosta lepsi.Jos samo da se naviknem na velicinu :D Mislim da za ove pare nema bolji. Meni se dopada i preporucio bih ga svakome ko nije zahtevan korisnik, jedino sto mu je kamera slaba.
 
Jel' provalio neko sigurno, da li je ovaj sada iz Telenora dual core ili single?
 
Valjda je single ili nije ZTE III... niko ne sme da kaze blam ih da im uvalili single core kao dual :d
 
Evo vec je par dana kod mene i odlicno radi, e sad dal je single il dual core nemam pojma :D Ali verujem da je single....
 
U Quadrant Standard aplikaciji idi na system information i vidi koliko ima jezgara.:p
 
Нема на чему, драго ми је да сам
помогао:p
 
Da li neko ima problema sa ovim telefonom, da mu izbacuje upozorenje da nema dovoljno memorije, iako pise da je slobodno oko 2GB?
 
Problem je u Viber-u. Čim sam ga obrisao, sve je ok. Nešto on baguje.
 
Jeli uspio neko SIM unlock da odradi ? Probao sam par kalkulatora preko IMEI, ni jedan ne radi, ostalo mi jos 7 pokusaja. Telenor CG je u pitanju. Moze i na pm ako je neko raspolozen za pomoc :)
 
Pa, kad se vec mora ..:p. Vise volim sam da odradim neke stvari i to je jedini razlog. Nosim ga sjutra onda u servis.
 
Otkljucavanje je inace brzo za ovaj tel i ne mora se ostavljati u servisu vec sacekas par min.
 
Jedan lik iz cacka radi za 600 din i to ga ne nosite nigde vec se umrezite samo za unlock. ja sam tako otkljucao. ne smem da ga reklamiram ali nacicete ga preko kupujemprodajem veoma brzo. Kazem da vas ne bi drali bezveze jer je procedura jako jednostavna i jos otkljucate telefon od kuce sa kompjutera.

Postoji i alat koji otkljucava bez Box-a ali nazalost rade ga neki rumuni koji nece da ga share-uju jer ga naplacuju 50ak evra za servisere. U pitanju je Furious Gold QCOM tool. Otrkljucava telefon na USB kabl bez box-a.
 
Juče sam ušao u Telenor na Bulevaru, kažu da ovog telefona više nema :-(
 
Nakon par dana koriscenja da napisem mali review za ovaj telefon:

Uzeo sam ga na silu bukvalno preplasen cinjenicom da je Grand X kanta koju sam imao prilike da koristim.

Blade 3 ne zasluzuje ni jednu jedinu kritiku! Kao vlasnik vise telefona u proslosti i kao neko ko je imao skoro sve brendove mislim da sam merodavan da napisem najiskrenije o ovom modelu.

EKRAN:

iako je 256.000 color uopste ne smeta kada se uporedi sa low cost uredjajima nalik na inace veoma kvalitetni G300. Da ne ulazim u biologiju ljudskog oka ja zaista ne vidim razliku izmedju ovog i "2 milijarde boja" kako samsung ume da napise. Digitizer ne pravi probleme u radu i pipanju kako bi ocekivali od kineskog proizvodjaca, odziv prstiju je egal sa G300. Digitizer nije Gorilla ali sad pisem najiskrenije: Gorilla na G300 kao da nije prava (grebe se na izvolte), dok ova "plastika" na Blade3 ima izuzetno visok nivo izdrzljivosti. Slucajno sam ga ostavio u sedistu od motora sa rancem preko i mislio sam da cu da izvadim kupus ekran ali nema nijedne jedine ogrebotinice. Velika mana ove plastike je to sto je refleksija od sunca uzasno velika i telefon je na dnevnom svetlu jako tesko koristiti.

SISTEM:

KonstaT sa Modaco-a je bez dvoumljenja najbolji Solo dev na svetu. Covek je u 4 release-a napravio kompletan un-official Cyanogenmod koji nema NIJEDAN bug a sistem je vansvemirski. Poredjenja radi Cyanogen na G300 ni posle 14 release-ova nije kompletan (ne radi LED, iskace Wifi, itd) a bez da preterujem Blade 3 sa ovim CM modom je rame uz rame sa svim mnogo jacim brendovima na Cortex A5 varijanti ukljucujuci i S Duos, Xperia E i Desire V (svi su Qualcomm MSM7227A). Prosto je blessing kada uzmes neki ovakav android uredjaj a developer kao sto je KonstaT napravi da sistem radi bar 40% brze i stabilnije od fabrickog. Da ne bude moje prazno slovo, napomenuo bih jos da je lik ubacio poslednje drajvere za ovaj chipset koji se nisu nasli ni u zvanicnim 4.x release-ovima mnogo poznatijih brendova.

BUILD:

pored pomenutog ekrana sve ostalo je takodje solidno. back cover deluje malo kineski ali je jednodelni i od debele je plastike bez da ulazim u detalje proizvodnje plastika za potrebe telefona. spoj digitizer-a i prednjeg dela kucista je iznenadjujuce kvalitetan u smislu da nema onog gap-a koji skuplja prasine kao kod mnogih uredjaja. takodje nema ni onih prepoznatljivih kineskih "krivina" u izradi. jos nisam imao crash test slucajan ili nameran ali bih mogao da pretpostavim da je jako blizu G300 po toj izdrzljivosti.

KAMERA:

Beskorisna kao i kod svakog <100e telefona. jos nema ni blic. eventualno preporucujem ljudima Cozy Magnifier 3rd party app za neke dobre Makro fotografije kada ima svetla (gde je veca zasluga app makeru nego samoj kameri)

BATERIJA:

Sa ovim Cyanogenmod-om bez preterivanja tvrdim da ne postoji 800x480 telefon koji moze duze da traje na jedan ciklus. Ja koji drzim Brightness uvek na 100% i odigram tu i tamo neki room escape i masivno zloupotrebljavam 3G i Wifi stavljam telefon na punjac svaku drugu noc, ponekad zaista i duze od toga. A jos mi je i relativno noviji telefon pa ga cackam i bezveze i podesavam i dalje sistem. Baterija je Li polymer 1600 maph po zvanicniom podatcima.


ZAKLJUCAK:

Svi koji bi da imaju koristan android uredjaj a nisu pri nekim vecim novcima bi zaista trebalo da razmisle o Blade3. Cena mu je niza od G300, na oglasima ih imaju novi sa mreze za 90e, a VIP ga daje za 2500 din na smart 300+1GB (1100 din mesecno). Otkljucavanje je 600 dinara. U poredjenju sa sada vec zastarelim Desire i GS1 koji su i skuplji od njega, Blade3 je odlicna kupovina a tih dodatnih 0.3 inca znace veoma, bar meni. U cena kvalitet rangu zaista nema boljeg uredjaja od G300/Blade3 gde meni licno sada prevagu donosi ovaj Cyanogenmod za Blade3 koji transformise low-cost telefon u pravu zverku.
 
^odlican telefon, imam ga. Konstantov rom cu sigurno robati..covek se bas zalozio da ga odradi dobro.
 
probaj obavezno jer telefon na stock-u i telefon sa ovim CM su bukvalno dva razlicita uredjaja. telefon poleti

jako jednostavni root, CWM i instrukcije za rom flash

http://zteblade3.com/
 
@Dzekson
Znaci mislis da je Blade III dobra kupovina?Nasao sam na KP sajtu za 100eur sa garancijom,nekoriscen,mislim da za te pare ne moze bolje da se nadje...... :)
I ako mozes da mi das br. od tog lika sto radi dekodiranje umrezeno....
I jos jedno pitanje,da li moze da se desi da se izgubi sim lock tj. da se telefon ponovo zakljuca na neku mrezu,posle ubacivanja nekog custom rom-a? :)
 
Poslednja izmena:
Jok. sim unlock skida sa EPROM-a direktno, ne radi se kao na G300 da skida sa softverski upisanog IMEI-ja. u prevodu kad ga otkljucas otkljucan je forever.

Pogledaj na mobilnisvet oglase, jer cesto ima ovih sto im gori pod nogama od danas do sutra i ima i za 90 evra.

covek za otkljucavanje, lako ces ga naci na sajtu koji si sam spomenuo uz "otkljucavanje ZTE" u pretrazi na google ili tamo.


Sto se samog telefona tice, trenutno je Blade3 sa KonstaT-ovim Cyanogen Mod-om za dva koplja ispred G300. Sistem je kljucna stvar. Ponavljam da ta navodna Gorila na G300 uopste nije gorila nalik na Samsung/HTC i desava se da se izgrebe mnogo cesce, dok je na Blade3 neka od Poli-xxx plastika koja se za ned dana koliko ga imam pokazala sasvim solidno. Ocu da kazem zapravo da ce verovatno i on da se grebe (plastika vs staklo) ali da to nije faktor kada ga poredis sa G300

Zanimljivo je i da OC radi sasvim solidno na Blade3 i 1228 Mhz cak oce da radi stabilno. ja ga drzim na stock 1008 jer je po mom misljenju dovoljno za ovu rezoluciju. Poredjenja radi sa Desire HD, Temple Run 2 radi mnogo fluidnije i sa primetno boljim frame rate.
 
Nazad
Vrh Dno