Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Na to sam i mislio. Prilično je topao i ako samo sedi u slotu. Služi mi samo kao instalacija za Windows.
 
Nisam pametan da li da ga vracam. Nije mi do njega (mada i jeste) nego da mi ne spali plocu nesrecni usb drive :d
 
Sumnjam da će. Troši on struju i dok "ne radi ništa". I kao metal je dobar provodnik toplote.
 
Ako ga vidi u device manager, klikni desno dugme dugme na njega pa add letter. Možda je samo izgubio identifikaciju particije. A može biti da ima fiksirano slovo za partiiciju, koje se konfliktuje sa nekim drugim u sistemu, onda idi na change letter...
Ako ništa od toga ne pomogne, probaj recimo sa minitool partiton wizard, imaš tamo nekih sitnih alata, pa probaj.

U device manager vidi samo flash drive ali ne i sa imenom. Na desni klik ne daje nikakvu opciju da add letter, a minitool opste ga i ne vidi. Ali jos cuje se zvuk onaj kao signal da si povezao neki usb ured. Softver od proizvodjac za resavanje na neke ovakve probleme ga ne vidi isto tako.

Predpostavljam da nema sta drugo da se radi.
 
U device manager vidi samo flash drive ali ne i sa imenom. Na desni klik ne daje nikakvu opciju da add letter, a minitool opste ga i ne vidi. Ali jos cuje se zvuk onaj kao signal da si povezao neki usb ured. Softver od proizvodjac za resavanje na neke ovakve probleme ga ne vidi isto tako.
Nema Add Letter u Device Manageru, vec u Disk Management-u ;)
U Device Manageru treba samo da se proveri da li se vidi kao storage device (pod disk drives je valjda..), i da nema gresaka pri loadu drivera.

Pomeri malo flasku levo desno, izbaci i ubaci ponovo - USB je shite interfejs, toliko je sklon krivljenju i polu radu da je to smesno :)


Sept, Sandisk Cruzer Force od 16gb se nimalo ne greje ni pri radu, mada je on komican USB, brzine ispod USB2 ;)
 
Какав је флеш Dtduo3/32, квалитет, која је брзина уписа на њега? То је USB3, а мени је комп још увек USB2. Има ли неко овај флеш и како се показао, има подршку за OTG? Могу да га набавим јефтиније, па зато питам или пак да гледам неки други. Треба ми углавном за гледање филмова на тв, које би пребацио са компа.
 
Poslednja izmena:
Ja imam par glupih pitanja. Koliki je upis na najjeftinijim (500-600 din) stikovima od 16GB? Čitanje mi je nebitno, samo upis me zanima. Da li su svi spori ili ima izuzetaka? Konkretno me zanima ako ima neki sa upisom preko 10 MB/s da mi kažete koji je tačno. Pošto kartice klase 10 isto koštaju a upis im je bar 10-11. Svi jeftini stikovi koje sam video se vuku ~tri do max 5-6 MB/s.
 
Ја годинама (можда и десетак) имам неки Кингстон који иде отприлике 20/10 и још увек немам проблема са њим. За нешто брже сам набавио http://www.kingston.com/en/usb/personal_business/dtr30g2 али и тај стари завршава посао. Мислим да сада ови јефтини тешко да пишу 10х мада немам неко искуство са њима. Можда http://www.kingston.com/en/usb/personal_business/dt100g3 који ми делује солидно.
 
1164e58323005056b734c3.jpg


Na reklamama su brzine uvek preduvane a prave cifre je teško naći na netu. Jedino da kupiš pa probaš. Recimo ova transcendova mi u čitaču izvlači samo 20/13. Kažem samo, pošto sam očekivao više, nadao sam se upisu oko 20ak. Svakako je duplo brža od prethodne što sam koristio a i od flash stickova za sličnu cenu.
Nego, na koju foru ovde ide 88/30? Nemoguće da je do čitača. Znam da su kartice većeg kapaciteta brže, ali ova je isto od 16GB.

http://review.kakaku.com/review/K0000473532/ReviewCD=597776/ImageID=122596/
 

Prilozi

  • 1164e58323005056b734c3.jpg
    1164e58323005056b734c3.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 63
Nemoguće da je do čitača.

Zašto misliš da je nemoguće da je do čitača?
Ako nije USB 3.0 kako misliš izvući te brzine, a i kontroler na istom ima ogroman uticaj, ja imam sa ASMedia kontrolerom i čita brzo, drugi su sporiji a ima i koji se vuku...
 
Pa ne znam, premale su mi to brzine da bi usko grlo bio interfejs, skoro uvek je to memorija pogotovo upis. Nije sigurno čitač ograničen na 13 MB/s. Očigledno da može da proturi 20 čim čita toliko. Da je memorija sposobna i write bi valjda bio istom brzinom.
Nije 3.0 usb ali nebitno je to, nisam ja očekivao ni punu 2.0 brzinu već upis oko 20ak MB/s i read svakako više od toga.
 
Oko 30 MB/s za čitanje i 25 MB/s upis, je apsolutni max na 2.0 i sa brzom 3.0 fleškom a kamo li još preko jednog kontrolera da ide. Tad je pre max 20 MB/s.
 
30 MB/s upis na 2.0 je zaista max brzine sa dobrim kontrolerom.
 
Narucih juce SanDisk USB 64GB Extreme preko Ebay-a od nekog zutaca iz Hong Konga, izaslo me cirka oko $35, jos da me ovi nasi ne oderu jos toliko za carinjenje bice super !
 
Za neke fleške može i toliko u sintetici kad se ubode u USB 2.0, ali u realnom transferu je manje (probaj sa filmom u Win 10 pa mi reci brzine upisa čitanja) na šta sam ja mislio kad sam govorio brzine. Uostalom ja govorim za kartice i eksterne diskove koji imaju još jedan čitač/kontroler između.
Tada te brzine ni u snu.
 
Za neke fleške može i toliko u sintetici kad se ubode u USB 2.0, ali u realnom transferu je manje (probaj sa filmom u Win 10 pa mi reci brzine upisa čitanja) na šta sam ja mislio kad sam govorio brzine. Uostalom ja govorim za kartice i eksterne diskove koji imaju još jedan čitač/kontroler između.
Tada te brzine ni u snu.
Dakle izjavio si apsolutni max je 30 upisa na 2.0 usb bez dodatnog kontrolera (a sa dodatnim kontrolerom max 20).
Oko 30 MB/s za čitanje i 25 MB/s upis, je apsolutni max na 2.0 i sa brzom 3.0 fleškom a kamo li još preko jednog kontrolera da ide. Tad je pre max 20 MB/s.

Usb 2.0, kopiranje fajla od 20GB na Sandisk
Video_2016-07-29_121056.wmv
Usb 3.0, kopiranje fajla od 20GB na Sandisk
usb3.wmv
 
Poslednja izmena:
Stigao jutros SandDisk Extreme 64GB porucen 28. Jula preko Ebay-a od nekog zutaca iz Hong Kong-a!? Kako je moguce da tako brzo stigne ??
 
^^ Airmail
Nije otvaran/naplaćen porez (stigao je u koverti)?

Tako je ... Mada opet sa druge strane pre par meseci isto narucih nesto iz Hong Konga ali od nekog drugog zutaca, paket mi stigao tek prekjuce, iscepan,vlazan,razj*eban, ali ni tu nisam nista platio?
 
Kod mene je 5 meseci rekord, krenuo paket u februaru a stigao u junu :)
Mislim da sam pročitao u carina temi da je nekom stigla pošiljka posle 8 meseci...

Pisao sam u temi satovi, kada sam pazario narukvicu za sat dotični prodavac je isto poslao sa airmailom i u koverti.
Stigla za deset dana, nije otvarana.
Sandisk Extreme 32GB je takođe išao airmailom u koverti i došao brzo i bez troškova.

Kod kog prodavca si pazario flešku?
Ja sam moju kod onog što više ne šalje za Srbiju.
 
Ima ih svakakvih, a i nikad ne znas kad ce da te drapnu za carinu ... ja ne mogu zaboraviti pre nekoliko godina kad je pocelo kod nas to ludilo sa Ebay-om i kupovinom preko istog, ortak nasao neku fancy i mnogo ludu Polo majicu, prodavac/firma sta li je vec bila iz LA. Majica kostala $70 moze shipping do Srbije, sve super, narucio je on sav srecan, ma milina ... posle par nedelja stize majica, a igrom slucajom zadesili se ja i par drugara kod njega kad je dosao Cika postar da mu donose majicu i kaze da je carinjenje za istu 8500din ... mi smo popadali dole kad smo mu videli facu, par godina smo ga zezali za majicu i imali neku nasu internu foru za tu majicu,a on je i dan danas obuce i rado je se seti :D hahaha
Nemam pojma od koga, znam samo da sam prvo hteo da uzmem od nekog sto je imao bas puno pozitivnih ocena, ali nije moglo za Srbiju pa sam se presaltao na nekog sa 2-3k ocena, ako te bas zanima mogu da proceprkam po mailovima
 
Pogledaj ako ti nije tesko,planiram da uzmem isti usb :)
 
To si verovatno gledao courtesytrading, on je imao odličnu ponudu raznih memorija i najniže cene.
To je taj što više ne šalje za Srbiju... ranije jeste slao i očigledno je imao pozitivna iskustva sa nama...

Može, postavi ime tog prodavca.
Ako neko zna za još nekog pouzdanog prodavca koji ima razne modele kartica i fleševa a da su jeftini i šalje airmailom neka postavi info, hvala unapred.
 
Evo ga:
http://www.ebay.com/itm/252105354908 $34.15 me izasao, fino radi, jako mi se svidja sto je slajder jako dobar, bas skljocne onako fino kad se izvuce i uvuce, a ne ko neki da izlaze kao neka slina :)
Nemam nikakve primedbe :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno