Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Мени се повремено деси да нека флешка почне да се чудно понаша и одбија да ради, пробам разне метода и када ништа не упали, стартујем gparted live и одатле углавном средим све. Најчешће је довољно да му креирам нову партициону табелу и после све буде нормално. Из неког разлога то слабије ради ако користим gparted који је део линуха па ми је већ прешло у навику да покрећем са флешке. А увек имам спремну једну малу флешку која има partedmagic и supergrub за хитне интервенције.
 
SanDisk Extreme poslat za Češku, tamo im je RMA centar.
Cena 380rsd.
Trazili da odstampam u 3 primerka neku deklaraciju, izjavu, sta li je da ja saljem njima pokvarenu flesku na RMA i da je vrednost fleske 120$ i da ih predam postanskoj sluzbi da priloze sa ostalom dokumentacjom carinskom.
Samo da me nesto ne zahebe ta izjava kod ovih nasih jer mogu otvoriti i proveriti sadrzaj... a na posti su pitali imam li neki racun od fleske u koverti ...
Naravno pre smo se malo dopisivali, ja 2x objasnjavao sta joj je, drugi put i sa slikama... davao podatke od fleske, moje podatke...
Racun naravno nemam, elektronsku dokumentaciju od kupovine obrisao... :(
Danas me nazvao čeh na telefon da proveri PAK sta je i zip kod od Beograda, kaze ne valja taj zip kod sto sam napisao... :)

Uglavnom poslah je pa javim sta se desilo...
Inace fleska ima 30 (trideset) godina garancija. ;)
 
Poslednja izmena:
Transcend JetFlash 700 16GB USB 3.0

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Verovatno, ali takva je i cena ~700din... Na pakovanju pise 75/15
 
I više nego solidno za tog Transcenda. Što kaže Miki, u skladu sa cenom.
 
Imas na netu preko kineza da nadjes SanDisk Usb-ove za iste pare koji su nekoliko puta brzi od ovog tvog...
 
Imas na netu preko kineza da nadjes SanDisk Usb-ove za iste pare koji su nekoliko puta brzi od ovog tvog...

Moguce, ali je pitanje koja cena ispadne na kraju kad ti stigne fles u ruke + mrzi me da se cimam... Ovo mi je odlicna zamena za 2.0 usb od 8GB koji sam izgubio...
 
Samsung metalna fleska od 64GB, 20 dolara sa aliexpressa.
Zeza me jedino sto je mnogo manja brzina kad stavim USB 3.0 produzni kabal.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    33.2 KB · Pregleda: 110
SanDisk Extreme 64GB je "riknuo", kupljen 2015, kraj jeseni, pocetak zime (kao rodjendanski poklon)...
Poceo je da koci i odbija prijavljivanje, onda je postao nevidljiv u kompu, ne vidi ga ni disk management. Kad se bocne u usb port, bljecne plava svetlost na njemu, cak komp prijavi da kad je u usb2.0 uboden da on moze i brze ako se ubode u usb3.0 ali nevidljiv je na 3 kompa.
Nekoliko puta je bio viidljiv u disk management ali nije se mglo pristupiti folderima u disku niti ga je bilo moguce formatirati...
Probacu da ga nekako oporavim ako je moguce...
SanDisk Extreme poslat za Češku, tamo im je RMA centar.
Cena 380rsd.
Trazili da odstampam u 3 primerka neku deklaraciju, izjavu, sta li je da ja saljem njima pokvarenu flesku na RMA i da je vrednost fleske 120$ i da ih predam postanskoj sluzbi da priloze sa ostalom dokumentacjom carinskom.
Samo da me nesto ne zahebe ta izjava kod ovih nasih jer mogu otvoriti i proveriti sadrzaj... a na posti su pitali imam li neki racun od fleske u koverti ...
Naravno pre smo se malo dopisivali, ja 2x objasnjavao sta joj je, drugi put i sa slikama... davao podatke od fleske, moje podatke...
Racun naravno nemam, elektronsku dokumentaciju od kupovine obrisao... :(
Danas me nazvao čeh na telefon da proveri PAK sta je i zip kod od Beograda, kaze ne valja taj zip kod sto sam napisao... :)

Uglavnom poslah je pa javim sta se desilo...
Inace fleska ima 30 (trideset) godina garancija. ;)

Dosao drugi, potpuno novi SanDisk Extreme 64GB sa RMA.
Jos su me u ponedeljak 22.8. trazili da uruce ali nisam bio kuci, ni u Beogradu... danas UPS-ovci doneli.
Sve u svemu proslo 10-ak dana i potrosio sam 380rsd na reklamaciju fleske kod SanDisk-a dobio novu umesto c(v)rknute, ja mogu samo uputiti reci hvale za podrsku i citav proces.
Jest da su malo "mutili" sa cenama, proci ce to njima kroz knjigovotstvo kao 120$ i/ili kao 51$ sto je bila naznacena vrednost pošiljke koju sam sada sa novom fleskom primio, sve ce se to SanDisku odbiti od poreza i tu su se oni namirili za ovu novu flesku, al' mene to vec ne zanima.

Dakle kolege forumasi, postoji solidan oblik garancije i reklamacije za SanDisk uredjaje za sve nas koji ih nabavljamo ko zna odakle (iz Kine naravno), mirni budite.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko link od pouzdanog prodavca sa ebay ili slicno za Sandisk extreme 128gb .
 
Hvala na informaciji. Gde si ga uzeo i koliko te je izašao ako nije tajna? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Apple

ako moze link meni na pm od prodavca ili ako je dozvoljeno ovdje u temu da nam postavis
 
Nisam jos nasao od koga cu uzimati,cim resim/nadjem javljam :)
 
Ja imam 5-6 komada (barem) jeftinih fleski od 8GB za 500-600rsd i sluze upravo samo za winove, samo sto ja preferioram one sto se uvlace (bez kapice dakle)... :)
Svi rade valjano svoj posao.
 
Poslednja izmena:
Stigao APACER 8GB AH355 USB 3.0 sa 5 godina garancije

APACER 8GB AH355 USB 3.0 sa 5 godina garancije.PNG

Jel normalno da bude ovako los write speed?
 
Sta si ocekivao za 600.00din, da leti? I te brzine su odlicne.
 
Nazad
Vrh Dno