Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Sta si ocekivao za 600.00din, da leti? Lepo izgleda i te brzine su odlicne.
 
Jel moguće da 32b sistem pravi problem sa USB 3.0 brzinama ?

Uzeo sam Transcenda JF700 od 32GB i na mojoj mašini (HP Compaq Elite 8300 SFF) kao da ne rade USB 3.0 portovi, mislim rade, drajveri su OK, ali brzine su katastrofa tj. brzine su oko 35Mbs za čitanje. Sistem je Win7 32b i mora biti 32b zbog nekih drajvera za baze podataka...

Odem kod kolege u drugu kancelariju, ima nešto noviji računar, 64b sistem, pokrenemo test, brzina čitanja ode na 176Mbs, znači nešto normalno što se očekuje od USB 3.0 portova.

Jel imao neko ovakav problem ?
 
Win7 traži USB 3.0 drajvere od Intela, stavio? Jer su brzine kao za 2.0.
Win10 ne traži (ni 8, 8.1))...
A da je do toga 32 vs 64, sumnjam, nikad čuo.
 
Da, to je i meni upadalo u oči, drajver jeste bio Intelov ali sada sam ručno skinuo noviji drajver i konačno se nešto promenilo, brzine su značajno skočile ali je i dalje dosta velika razlika izmedju 32b i 64b

Evo kako sada izgleda merenje kod mene:

Transcend JF700 32GB Win732b.png

Malopre sam napisao da je na drugom računaru (Win10 64b) brzina sekvencijalnog čitanja ovog flasha bila 176Mbs što je razlika od 70%, e sad, da li je to drajvera ili nečeg drugog...
 
Dosta utiču na brzinu uključeni napredni C-states i druge štednje u biosu (kao i za SSD) tipa EIST, C1E itd.
E da i koji je procesor unutra Sandy ili Ivy, samo Ivy ima nativni 3.0. Mada ako je prihvatio Intel driver, pretpostavljam da je Ivy.

Takođe nisi prvobitno bio pomenuo da kolega ima ne samo 64, već Win10!
To dosta menja stvari... ;)
 
Poslednja izmena:
E sad jel može tolika razlika Win7-10 u brzini... Možda?
 
Sandisk Ultra Flair je noviji od Sandisk Extreme? Koji mi predlažete od 128 GB sa Ebaya, ili kod nas? Hvala :)
 
Sandisk Ultra Flair je noviji od Sandisk Extreme? Koji mi predlažete od 128 GB sa Ebaya, ili kod nas? Hvala :)

Kod nas sa KP (KupujemProdajem) od "madjara" jer tu imas nekakvu garanciju neko vreme a sa ebeja imas .i.
 
Jel moguće da 32b sistem pravi problem sa USB 3.0 brzinama ?

Uzeo sam Transcenda JF700 od 32GB i na mojoj mašini (HP Compaq Elite 8300 SFF) kao da ne rade USB 3.0 portovi, mislim rade, drajveri su OK, ali brzine su katastrofa tj. brzine su oko 35Mbs za čitanje. Sistem je Win7 32b i mora biti 32b zbog nekih drajvera za baze podataka...

Odem kod kolege u drugu kancelariju, ima nešto noviji računar, 64b sistem, pokrenemo test, brzina čitanja ode na 176Mbs, znači nešto normalno što se očekuje od USB 3.0 portova.

Jel imao neko ovakav problem ?

Да ли си ажурирао BIOS пошто спомињу неко побољшање подршке за USB.
Version:03.03 Rev.A (7 Sep 2016)
Fixes
- Fixed F10 "BIOS Power On" issue where TIME was not getting saved unless cursor (focus) remained on TIME setting in F10 menu.
Enhancements
*** ALERT *** ALERT *** ALERT ***

If upgrading from a v02.xx to this version, v03.00, the user MUST FIRST FLASH TO v02.99.
If not, upgrading to v03.xx will be rejected.

Version:03.02 Rev.A (9 Jun 2016)
Fixes
- Fixed issue where TPM was enabled without Setup Password enabled.
– Fixed issue where AMT Enable was getting grayed in F10 when not properly provisioned.
- Fixed Wake On LAN (usually wake by magic packet) to Disable (BIOS) Fast Boot so Remote Wakeup Boot Source will execute.
- Fixed BiosConfigUtility in setting Legacy and UEFI Boot Sources.
- Fixed the Master Boot Record Security in F10 Menu and to allow MBRBackup to be updated.
- Updated the BIOS Power On support.
- Updated USB support.
 
Poslednja izmena:
Zašto si onda više za mađare kad si ti uzeo sa eBay-a i imaš pozitivno iskustvo (pokvaren si vratio i dali ti nov)?

A dodatnim troškovima (PDV i/ili carini) podležu svi, pa računam ako ovima od 64gb, uglavnom, nisu naplaćivali ni PDV nego samo propuštali, da će to raditi i sa ovim većim.
Naravno ako se zadesi za 64gb da se carini platiće 20%, a za 128gb (zbog cene veće od 50€) 33%.
 
Ako ima po slicnoj ceni, cak i malkice skuplje, uvek je bolje kupiti uredjaj blize kuci...
 
E onda ebay (kinezi), matematika jasna... da je 5$(€) onda bi mogli i HU, ovako samo CH.
 
Cisto neki savet, ako je neko razmisljao o DataTraveler SE9 G2 3.0 seriji...
Pouzdani su, imaju fino, atraktivno kuciste od metala, ali su spoooooriiii, kao da rade na usb 2.0.
Write mi ne prelazi 12-13Mb...
 
Jel moguće da 32b sistem pravi problem sa USB 3.0 brzinama ?

Uzeo sam Transcenda JF700 od 32GB i na mojoj mašini (HP Compaq Elite 8300 SFF) kao da ne rade USB 3.0 portovi, mislim rade, drajveri su OK, ali brzine su katastrofa tj. brzine su oko 35Mbs za čitanje. Sistem je Win7 32b i mora biti 32b zbog nekih drajvera za baze podataka...

Odem kod kolege u drugu kancelariju, ima nešto noviji računar, 64b sistem, pokrenemo test, brzina čitanja ode na 176Mbs, znači nešto normalno što se očekuje od USB 3.0 portova.

Jel imao neko ovakav problem ?

jf700 ne moze da radi na tim brzinama.
to sto si video kod kolege "176" je bag u windowsu ili u programu za kopiranje.
 
To "viđeno" je bio keš... ;)
 
Poslednja izmena:
Citao sam komentare u vezi njega i sve se svodi na sa jedne strane brzinu (+) a sa druge strane da se greje (-).
 
Poslednja izmena:
Svi brzi se greju, i moj Corsair Flash Voyager GT USB 3.0 64GB, se greje ali je u plastici koje u gumi. Kad ga izvadim da vidiš kako je topao. ,)
To je normalno, barem sve dok se baš ne pregreva i zbog toga ne trotluje.
 
Što se tiče tog grejanja verovatno su korisnici mislili jer je metalni i nema neku plastičnu / gumenu oblogu a se pod rukom oseća ta toplota. Da ne idem u off mislim da nije neko veliko grejanje.
 
Poslednja izmena:
Teško, da jeste bilo bi kuknjave odavno! :D
 
Nazad
Vrh Dno