Šta je novo?

Google Nexus 10

U pravu si, lenj sam i nisam potrazio bezicne tastature za nexus 10, tek sad vidim koliko je velika ponuda dodatne opreme za ovaj tablet u Srbiji.
 
ne prodaju se tastature za nexus 10 ili neki drugi model,nego za tablete od 7,8,9 i 10 inca
ali bitno je da si ti sarkastican
 
Bio sam precizan, hocu tipsku tastaturu za nexus 10, ne univerzalne. Da si malo bolje procitao sta sam napisao, a manje pametovao, ja ne bih imao potrebu da budem sarkastican.
 
ne,ti si rekao da hoces tastaturu za ovaj tablet,a onda okacio sliku genericke tastature i rekao "ovako nesto",a ja sam ti rekao gde tako nesto mozes da kupis
 
Nisi u pravu probotzor. Jasno je okačio fotku dock tastature. Niti mu treba klasična bežična, niti može da je koristi bez da mu viri OTG kabl sa prijemnikom, očigledno mu treba bluetooth tastatura sa mestom za tablet. Da odgovorim na pitanje - kod nas nisam viđao tako nešto. Ima onih futrola sa tastaturom, recimo ovako nešto http://www.tehnomanija.rs/oprema-za-tablet/s-box-torbica-za-tablet-do-10-quot-tls-1035-10.html, ali baš da bude dock tastatura mislim da nema niko u ponudi, možda grešim.

Ja sam ranije jurio ovako nešto http://www.logitech.com/en-us/product/tablet-keyboard-android-win8-rt, ali nije bilo kod nas, ima samo iPad varijanta, koja može da posluži, ali par tastera se razlikuje http://www.gigatronshop.com/tastature/logitech_tablet_keyboard_for_ipad_-_920-003281-5163 . Lično koristim fantastičnu Logitech K810 bluetooth tastaturu, samo verujem da ti je preskupa i opet bi morao da se snađeš da napraviš nešto što bi ti držalo tablet u tom položaju. Najjeftinija varijanta je možda da poručuješ nešto od kineskih keyboard dockova iz inostranstva.
 
Poslednja izmena:
Ne bih ni za jednu ni za drugu da je dock tastatura, treba da ima nešto da drži tablet uspravnim. Baš ovo što je SretenBG postavio fotku, tako nešto je idealno.

[YOUTUBE]lFm8cw6WnyM[/YOUTUBE]

edit:

Nisam video da si dodao, ova treća već može, ako odgovara prostor da se stavi Nexus 10, bilo bi super.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite o ovoj tastaturi? Malo je skuplja od sume koju sam hteo da odvojim, ali kako stoje stvari sa ponudom kod nas, mozda je najbolja kupovina. U pitanju je logitech k480.
logitech-bluetooth-multi-device-keyboard-k480.jpg
 

Prilozi

  • logitech-bluetooth-multi-device-keyboard-k480.jpg
    logitech-bluetooth-multi-device-keyboard-k480.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 78
Nexus 10 sa 5.0.2 lollipop-om radi savršeno, mislim sa nikad nisam imao bolji standby. Koliko sam primetio nema ni memory leak-a.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-02-15-17-58-57.png
    Screenshot_2015-02-15-17-58-57.png
    150.8 KB · Pregleda: 78
Jel to nexus 10 sa lolipopom ima samo giga rama na raspolaganju.
 
Bas sam se zacudio kada sam video kod sestre. Isto tako sam primetio da aplikacije ne boje status bar.
 
Koliko sam shvatio ima 2GB rama, ali je od toga 800MB rezervisano za Mali GPU. I dalje mi ovaj tablet pruža najbolji osećaj u ruci. Baterija se još uvek odlično drži, ocekivao sam značajniju degradaciju posle skoro dve god korišćenja, međutim i dalje je 8-9 sati SOT-a neki prosek.
 
Poslednja izmena:
Da, pre je na gpu odlazilo 400 mb a sada su povecali na 800.
 
E toga se ne sećam, mislio sam da je oduvek 800MB odlazilo na grafiku.
 
Sta mislite, da li mogu da povezem bluetooth tastaturu i bluetooth mis na nexus 10 i da ih koristim istovremeno? trenutno nemam obe stvari da bih mogao to da proverim, niti imam od koga da pozajmim. Planiram danas da kupim bluetooth tastaturu, pa bih pazario i mis u slucaju da je to izvodljivo.
 
Nakon malo problema, konačno imam u posedu Logitech k480 i radi savršeno u kombinaciji sa tabletom. Prijatna je za kucanje i daje sada jednu novu dimenziju ovom tabletu. Evo kako izgleda ta kombinacija.
hO0Srg9.jpg
 
Super izgleda i mnogo korisna stvar,jer bar po nekom mom vidjenju povecava upotrebljivost tableta od 10"
 
Samo jos da rešim problem sa Bluetoothom. Imam problem sa Bluetooth zvucnikom od kad sam na lolipopu. Povežem se ja njega, u podešavanjima mi je cekiran media audio, ali zvuk se čuje samo na tabletu iako je povezan sa zvucnikom. Probao sam unpair pa pair, čistio cache memoriju, nista ne daje rezultate.
 
Zao mi je st samo ja postujem u ovoj temi, generalno ovaj tablet je i dalje odlična kupovina, šteta što se slabo prodavao. Inače instalirao sam cm12 oficijelnu verziju, tablet jednostavno leti, takodje baterija traje osetno duže. Ja sam oduševljen. Radi jednako brzo kao Sony Z3 compact koji posedujem iako ne u pitanju dual core procesor star par godina.
 
da li na lollipopu funkcioniše 3G net sa modema preko OTG?
 
Drugari, da li će proći dirty flash stock lollipopa (samo rootovan) na rootovan kitkat?
Treba da "odradim" ovo preko skype-a drugaru koji je preko grane, pa da znam da li uopšte da se trudim.
Ubeđujem ga da uradim clean install, ali za sada ne da. :/
 
Moj n10 nije rootovan. Generalno, trebalo bi da može da se baci u recovery pa sa adb sideload da flashuje, ali nisam siguran da li ce proci ako je rootovan image.
Svakako može clean pa root posle ako baš traži rootm
 
Ubacio juče CM13 6.0 na N10. Sve radi extra, ovaj tablet definitivno nije još za bacanje. Neverovatno je da je izašao 2012te godine.
 
Nazad
Vrh Dno