Šta je novo?

problem sa paljenjem racunara-nema nikakvog signala na monitoru

spyderns

Poštovan
Učlanjen(a)
13.10.2012
Poruke
15
Poena
54
Pozdrav svima,imam mali problemcic i pre nego sto odem kod majstora,da probam da problem resim uz vasu pomoc.Evo o cemu se radi,upalim komp,krece da se pali,sve u redu osim jednog-nema slike,nikakve,monitor kao kad je racunar ugasen. Inace napajanje radi,kuler na procesoru takodje,graficka radi (isprobana na drugom kompu),ram memorija normalno ukljucena,maticna ploca uredno prikljucena na napajanje,sve lepo prikljuceno...inace na maticnoj ima i integrisanu graficku i ni na njoj ne daje nikakvu sliku ni na vga ni na dvi ulazu.Do sada se nisam susretao sa ovakvim problemom i nemam predstavu sta moze biti i sta da radim,ima neko ko zna?Napajanje 500w,graficka nvidia geforce 520 1gb ddr3(preciznija oznaka graficke: ENTG520/DA/1GD3(LP) ),ram memorija 4gb ddr3,maticna asus P8H61-MX procesor : intel pentium G840 3M cache 2.8 ghz. (Ne)bitna stavka u celoj prici : Komp sam uzeo od neke devojke koja bas i nije bila fina prema decku koji joj je komp inace i kupio,pa je ovaj dosao kod nje i napucao ga muski sa prednje strane,kompletna prednja maska kucista bila je odvaljena,znaci lik sutira kao Sinisa Mihajlovic u najboljim danima.Help narode
 
Šutiranje nema preterane veze sa ovim kvarom - samo su opt/magn.uredjaji mogli da trpe zbog toga.

1. Prvo i osnovno, uradi pomoću CMOS jumpera reset BIOSa - pogledaj u uputstvu od svoje ploče gde se nalazi i koje pinove treba da prespojiš.

2. Da li se čuju bilo kakvi beepovi nakon paljenja kompjutera?

3. Pozajmi od nekog drugara napajanje i isprobaj na svom kompu.
 
pa cuje se jedan standardni beep,kada se pali racunar,sto se napajanja tice imam ga u drugom kompu,probao sam i to,nije problem napajanje,probao sam i drugu graficku u taj problematnicni komp,ni to ne pomaze.Znaci siguran sam da nije graficka,uredno se upali i da signal da je to uradio,jedino nema slike.Sti se tice reseta biosa moguce li ga je uraditi ako nemam nikakvu sliku?I sta je po tvom misljenju ovde problem ako nije grafika i napajanje
 
sada sam na google gredao o resetovanju biosa pomocu cmos-a ,ajde ovako jedan savet:Skontao sam da treba da iskljucim komp iz struje i da treba da prespojim 2 i 3 pin...e posle toga ,da li treba tako da ga upalim u struju pa da sacekam malo ugasim i vratim ili...?
 
Prvo sto treba da uradis je da izvadis plocu iz kucista,I da je probas van.Znaci stavis joj ram,grafiku,procesor I zakacis na napajanje.Cesto mi se desavalo dok am radio u servisu da dodje do tih situacija.Ako ni tada nece(a rekao si da si probao sve drugo),onda je ili napajanje ili maticna ploca crkla.
 
Poslednja izmena:
evo prvo da probam ovo sa biosom pa cu videti posle.Mozda te vec malo smorim pitanjima ali mislis li da ,ako u kucistu ne radi,van kucista moze raditi,ako sam dobro razumeo?
 
i jos jedna stvar,da li komp moze ,ako je ploca crkla da registruje nedostatak npr graficke kartice,ram memorije i to izraziti u beep?Mislio sam da to ploca radi
 
Ploča prijavi problem, dobro misliš. Ako ploča prijavi nedostatak RAMa ili VGA karte - verovatno je ispravna toliko da bi trebalo da može da izbaci sliku...
 
duga je noc predamnom,bios nije upalio,evo opet cu probati da zamenim napajanje i probam sa drugim...ako to ne bude htelo,ja zaista ne znam u cemu je problem,jedino ako na ploci neki deo nije otkazao pa pravi problem,u tom slucaju,majstor ce se radovati.
 
mikrofon u kompu nije mi bio dobro prikljucen,stavio sam napajanje iz mog kompa,i dalje nema slike ,upalim komp i dobijam jedan duzi beep a zatim dva kraca i to se ponavlja.Nesto ne vidi ali sta...
 
Kazes da se cuje onaj standardni bip?To je onaj bip posle kojeg odmah dolazi I slika u normalnim okolnostima?Proprati jel se u tim trenucima upale one lampice na tastaturi.Ako je tako onda nije ploca,ona pali!U 99% takvih slucajeva problem je u grafici.Ali kazes da grafika radi na drugom kompu a takodje nece ni integrusa!?Probaj ono sa vadjenjem komponenti I paljenjem van kucista.Mozda ima neki spoj na kucistu.
 
mislio sam da je ram ali nije.Kupio jos jedan stap i nije to to...definitivno i poslednje je ulaz za grafiku posto sama grafika radi jer je probana na drugom kompu...integrisanu sam probao ukljuciti ali dok je graficka bila na svom mestu,probacu to da je izvadim pa da ubodem na integrisanu...namucio me je dobro ali izvadicu mu ja dusu ili ce proraditi ili ce se sprziti :)
 
zuke druze,beeper nije bio dobro utaknut,ispusta jedan malo duzi i dva kratka u konstantom ponavljanju.Ubacio sam u drugo kuciste sve i isto se desava,99,9 posto ulaz za graficku zeza,na koju foru ne zna ali zeza...sada jos samo da provalim koliko kosta ta konfiguracija i isplati li mi se da uzimam drugu plocu i bice ok...Jedno pitanje samo...komponente ovog racunara napisao sam u pocetku teme a evo drugog : Maticna m2n4 sli,procesor athlon 6000+ x2 na 3.15 ghz ako se ne varam,graficka nvidia geforce 8800 gt 512 mb ,rama 4 x 1 gb ddr2...e sada ova grafika koju sam ispisao je moja stara koju sam koristio za gaming,hteo sam da ono gore sredim i ostavim sebi,zbog mogucnosti kasnije nadogradnje jacim i novijim procesorom,boljom grafikom a da ovu gaming grafiku prodam...da li bi pogresio da to uradim
 
Poslednja izmena:
Vidi koji je BIOS, pa onda nadji sta znace 1 dug i 2 kratka beep-a ovde.
 
Nazad
Vrh Dno