Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Kako skupa? Prodaje ti laptop uz iste cene interneta koje imas i da ne uzmes laptop...

Alfaunits, presaberi se malo bolje . Moja konstatacija se odnosi na ponudu net 50/2 mb/s + laptop . Zar nije pametnije uzeti net 50 po ceni net 10 (ako postoje tehnički preduslovi) po ceni od 1.899,00 din./mesečno i iskeširati 40.000,00 din. za taj model laptopa nego ulaziti u ugovornu obavezu sa Telekomom gde ćeš plaćati full cenu mesečne naknadu za net 50 od 3.699.00 din./24 meseca + laptop za 6.999,97 din./3 meseca .

P.S. Razlika je samo 200 eura . Nije strašno !
 
Zbog toga nema javno na sajtu ionformacija 50 po ceni 10,zbog toga da bi se ljudi upecali baš na alfanutisov način i da bi ostvarili ekstra profit na lakovernim detlićima.
 
Za ljude koji su uzeli taj paket "50 po ceni 10"; da li u ugovoru piše cena 1900din mesečno ili ne? Ili piše da je po ceni paketa 10/1?
 
Za ljude koji su uzeli taj paket "50 po ceni 10"; da li u ugovoru piše cena 1900din mesečno ili ne? Ili piše da je po ceni paketa 10/1?

promo-net-50.png
 
Kako ja da znam da je covek na to mislio?
A i nije bolje, vecini je i 10/1 ilo 20/1 dosta i puno. Pa je laptop jeftiniji tako. A kome treba 50/2, mislim da ovi laptopovi pak ne trebaju.
Plus vecina i ne moze dobiti preko 20/1.
 
@desp nisam kod kuće sada, pa ne mogu da proverim. Koliko se sećam, u ugovoru nigde ne piše cena, nego samo 50 po ceni 10
 
Može da se okarakteriše kao paranoja :) ali bi trebalo da piše cena. Evo o čemu razmišljam ukoliko piše samo "50 po ceni 10"; ako se desi da t-mobile kupi telekom, šta će ih sprečiti da odvale neku bezobraznu cenu za paket 10/1, sve koji jesu na tom 10/1 "akcijski" prebace na neki 20/1 koji će im naplatiti isto, 1899din. Svi koji koriste 50/2 a u ugovoru im piše "50 po ceni 10" morali bi u takvom scenariju da plaćaju tu bezobraznu cenu... Pa i da ih niko ne kupi, opet postoji mogućnost da tako nešto urade.
 
Poslednja izmena:
Ne bi morali. Možeš da raskines ugovor bez penala ako se ne slažeš sa novim uslovima.
 
O tome i pričam. Ako napišu cenu 1899din i onda promene uslove i cena bude npr. 3500din, raskine se ugovor.
S druge strane, ako piše samo "50 po ceni 10", bez ikakve stvarno napisane cene u ugovoru, onda nemam na osnovu čega da raskidam taj ugovor kad promene cenu za 10/1. Oni sa njihove strane i dalju ispunjavaju ugovor i fakturišu mi tu cenu za 10/1, ma kolika bila.
 
nije bas tako, jer u tom slucaju i oni koji imaju 10 i oni koji imaju 50 po istoj ceni su osteceni isto, promenjene su cene na gore i to korisnicima moze svakako da bude povod za raskid ugovora ;)
 
Da, osim ako one koji imaju ugovor na 10/1 i kojima piše cena 1899din, "akcijski" prebace na 20/1 ili neki novi 15/1 koji će im naplatiti isto, 1899din. Oni se definitivno neće buniti i tražiti raskid ugovora :)
Ok, ovo je samo malo paranoje... :) Razmišljam o tome da je mnogo toga moguće ako u ugovoru ne piše cena.
 
Ni meni ne pise cena za 20 po ceni 10. Samo kampanja koja je.
 
Ali piše bar neka cena? Pre nego što piše koja je kampanja u pitanju?

Evo konkretno primer "paranoja" akcije :):)

NOVO U PONUDI: umesto dosadašnjih Net paketa, uvode su SuperNet paketi:
1. Net 5/1 , 1549din; -> SuperNet 6/1, 1539din
2. Net 10/1, 1899din; -> SuperNet 12/1, 1889din
3. Net 20/1, 2799din; -> SuperNet 22/1, 2789din
...... itd.
Svi korisnici sa potpisanim ugovorom za paket Net 5/1 biće prebačeni na SuperNet 6/1, 10/1 na 12/1, 20/1 na 22/1 ....itd.

Istovremeno, postojeći paket Net 10/1 poskupljuje na 3500 din i neće biti dostupan za nove korisnike.
Sitna slova: Korisnici sa ugovorom "50 po ceni 10" i dalje će, u skladu sa ugovorom, imati na raspolaganju paket Net 50/2 po povoljnoj ceni za paket Net 10/1 :)


Zato mislim da bi bilo bolje da piše cena u ugovoru...
 
Poslednja izmena:
Čime se ti baviš...
 
Ocigledno da mu je bas dosadno i da lupa praznu slamu, Telekom jeste na prodaju ali ne verujem da ce ga oni prodati u skorije vreme ili da ce ga uopste prodati. Jer ko je lud da proda kravu muzaru u danasnje vreme. Jer sto je neko ovde reko na forumu ne prodaje se cela svinja radi jedne snicle.
 
Desp, nigde u ugovoru nemam cenu nikakvu.

Sto se prodaje tice, niko normalan nece prodavati Telekom Srbija, medjutim, politicari nisu normalni, inace ne bi bili politicari :) A prodaja krave muzare da bi se prejeli snicli odjednom, a sledece neka muzu praznu slamu je za takve normalna stvar :d
 
Ok, nije poenta da li će ga prodati; ugovor je svakako više nego faličan ako se tim ugovorom obavezujem da ću uslugu za internet plaćati dve godine, a oni se u tom istom ugovoru nigde ne obavezuju koliko će mi tu uslugu naplaćivati...
ovo sve je bilo van teme, neću više...
 
Desp, nigde u ugovoru nemam cenu nikakvu.

Sto se prodaje tice, niko normalan nece prodavati Telekom Srbija, medjutim, politicari nisu normalni, inace ne bi bili politicari :) A prodaja krave muzare da bi se prejeli snicli odjednom, a sledece neka muzu praznu slamu je za takve normalna stvar :d
Problem je u tome što ne umeju da neguju kravu, pa postoji realan rizik da će crći, a onda nema ni šnicli ni mleka. :S:

Korupcija, javašluk i kleptokratija sahranjuju celu ovu državu i sva javna preduzeća, pa će tako i Telekom. Ne bi to bilo prvo veliko javno preduzeće koje je nekada poslovalo na vrhunskom nivou, pa onda uništeno do neprepoznatljivosti i oterano u stečaj bez izgleda da se namire i (ne)radnici i poverioci.
 
Poslednja izmena:
Ok, nije poenta da li će ga prodati; ugovor je svakako više nego faličan ako se tim ugovorom obavezujem da ću uslugu za internet plaćati dve godine, a oni se u tom istom ugovoru nigde ne obavezuju koliko će mi tu uslugu naplaćivati...
ovo sve je bilo van teme, neću više...

Ako dodje do bilo kakve promene u ceni i tebi kao korisniku ne odgovaraju novi uslovi koji oni sada pruzaju ti kao korisnik imas pravo da raskines ugovor jer kao prvo nisi bio o promenama blagovremeno obavestena i nisi pristao na takve uslove tako da nema tog ugovora ili suda koji ce da kaze da si ti kriv.

Zato mani se price sta bi bilo kada bi bilo jer jednostavno imam puno vise drugih problema koji su nam vec tu tako da nam ne treba neki zaludjenik da prica i pranoise sta ce biti i sta nece biti.
 
Ma koja prodaju, dal ste loodi ? :)
Cedi drzava sve sto piska.
 
Da li neko na Dorcolu, Stari Grad koristi TS VDSL...Kakva su iskustva? Verovatno cu se prebaciti na VDSL, tj podneo sam zahtev. Do sada sam koristion IKOM flat 3 (i dalje koristim ali nadam se ne zadugo), ali me mali upload izludjuje tako da sam se odlucio da predjem na 50/2 VDSL i uzmem upload booster 10mbps.
 
Telekomov vdsl je po meni najstabilniji i najpouzdaniji net koji postoji kod nas.
 
Tako ti je to kod Telekoma - kad ima problema onda BAŠ ima PROBLEMA, a kada radi onda RADI! :)
 
Gde radi VDSL, ne secam se da se iko zalio do sada.
Ja imam VDSL ispod Bajlonija, i iskreno jedina mi je zamerka sto HG532e ne moze da podrzi i VDSL :D
 
Super, mada IKOM mi odlicno radi, samo mi nije jasno zasto se ciganisu sa upload brzinama ! U razgovoru sa TS operaterom sam saznao da sam 400 metara udaljen od centrale, sto je manje vise ok koliko sam citao vasa iskustva, tako da se nadam da ce mi prihvatiti zahtev !
 
Telekomov vdsl je po meni najstabilniji i najpouzdaniji net koji postoji kod nas.
То само ако не може нека боља варијанта. ;) Шта фали мом пакету 60/3 који је месец дана био и 80/5 а може још доста брже?
Да си написао да је то најбољи хDSL код нас па да се сложим.
 
Cale, tvom paketu fali cena 1900 za 50/2, koliko ima za vdsl. I upload od 15mbps verovatno?

Zmajcek, pa ne slazem se za sbb. Radio mi je ok, ali nije bio super. I mesec dana nisu resavali reklamacije.
TS ovde dodje istog dana. Jednom sam samo imao reklamaciju doduse.
Kod mojih u Nisu isto. Odmah dodju, a bas je nepristupacna ulica
 
Cale, tvom paketu fali cena 1900 za 50/2, koliko ima za vdsl. I upload od 15mbps verovatno?
Па фали, ја плаћам 2554 за 60/3 али у цену улази и фул ХД пакет и пар додатних СББ услуга. Додатних 10/1 у брзини (мада има више ако се рачуна оверхед) и фул ХД су вероватно вредни разлике у цени. Можда би ми добродошао upload додатак мада за 50/2 нема додатних 15 а за 10 се даје још 500 кинте ...
Како год, ипак је коментар био на оно ... најстабилнији и најпоузданији нет а ја не мислим да мој (нет) није такав.
 
Imam telekom VDSL 50/2 i stvarno odlicno radi ali imam jedno pitanje za vas internet znalce... Od skora intenzivnije koristim laptop i kacim se wirelessom na moj huawei 630 ruter. Na speedtestu mi je uvek maksimalna brzina skoro pa deklarisana- pricam o kompu koji je nakacen kablom na ruter. Na laptopu izvlacim 30 megabita otprilike... da li je to normalno? Sta nije u redu?
 
Mislim da je u pitanju kvalitet wi-fi antene na laptopu.
 
Nazad
Vrh Dno