Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

nema 400 do 500 domacinastava vec ukupno toliko stanovnika. ako racunamo da prosecno domacinstvo ima npr 3 clana, to je oko 150 domacinstava. od toga su vise od pola matorci kojima ne treba ni IPTV a kamoli net. ali sta znam, valjda telekom zna sta radi. kod njih se ne moze izvuci neka logika i naci pravilo, treba pisati molbu i ganjati lokalne veze pa mozda dovuku nesto.
 
Pisao sam o tome vec, mi smo dobili u selu optiku samo iz razloga što se predajnik nalazi na brdu iznad sela pa su samo izbacili isturen stepen.

Treba pisati peticiju, zvati, smarati ljude, nikad se ne zna. ::D
 
Na osnovu mogucnosti za ADSL koje se vide.
Na 430 moze 50 tj.superbox bez problema ali ga MTS ne daje bez posebnih molbi.


Javili su mi se iz Telekoma, od ponedeljka idemo u pregovore o kontroli Internet brzine pa ako bude nešto povoljno ću vam javim. Mnogo su mi značili vaši saveti i sugestije. Pozdrav do daljeg.
 
Koji ruter daju za VDSL sad? Kakav domet ima? Jel mogu da se forvarduju portovi i da se ukljuci DMZ? Jel ima bridge mode?
 
Untitled.jpg
Zanima me kolike su sanse da dobijem Super Box paket. Do sada sam koristio Box 4 sa brzinom 10/1 i realno sam dobijao oko 9.7 ako je to od nekog znacaja. Zvao sam Telekom i oni su mi rekli da sam udaljen nekih 550m od centrale pa da nemaju tehnickih mogucnosti za Super Box paket. Molim za neku pomoc sta dalje da radim tj. ima li neke sanse za boljim internetom. Ako vam trebaju neke dodatne informacije slobodno pitajte. Radujem se vasoj pomoci! :)
 
posalji im mail sa molbom da ti izmere koliko tvoja linija moze max da izvuce i da provere da li ce mocci super box iako si malo dalje. po ovome iz rutera verujem da ce moci ako centrala podrzava vdsl.
 
Granica za dobijanje VDSL-a 50mb/sek je 300 metra od centrale.Ako je 301 metar,sistem ne prihvata zahtev,nije moguce uneti u racunar.Ja sam imao ogromnih problema jer sam fizicki udaljen 160 metara a oni su izracunali kablovima 321 metar i nisu hteli da razgovaraju.Posle vise zalbi,prvo merenje je pokazalo da mogu imati 100 Mb ali nije vredelo jer sistem ne prihvata zahtev zbog 21 metra.Posle ponovnih merenja kablova i ispravki metraze,uspeo sam da dobijem Vdsl na 298 metara.Tako da,uzaludno je nadati se i pokusavati sa vecom udaljenoscu.Da napomenem,da sam imao novu centralu sa vdsl plocom pa nisam mogao dobiti brzi net bez cimanja,nerviranja,urgencija.Na centrali sam prvi i jedini korisnik 50/2 brzine.Imao sam Box4 pod ugovorom i jedini nacin da dobijem vecu brzinu je super box.Da nije ugovora mogao sam traziti 20/2 .
 
Da li VDSL korisnici dobijaju javnu dinamicku IP adresu? Procitao sam negde da su nekima uvalili NAT?
 
Granica za dobijanje VDSL-a 50mb/sek je 300 metra od centrale.Ako je 301 metar,sistem ne prihvata zahtev,nije moguce uneti u racunar.Ja sam imao ogromnih problema jer sam fizicki udaljen 160 metara a oni su izracunali kablovima 321 metar i nisu hteli da razgovaraju.Posle vise zalbi,prvo merenje je pokazalo da mogu imati 100 Mb ali nije vredelo jer sistem ne prihvata zahtev zbog 21 metra.Posle ponovnih merenja kablova i ispravki metraze,uspeo sam da dobijem Vdsl na 298 metara.Tako da,uzaludno je nadati se i pokusavati sa vecom udaljenoscu.Da napomenem,da sam imao novu centralu sa vdsl plocom pa nisam mogao dobiti brzi net bez cimanja,nerviranja,urgencija.Na centrali sam prvi i jedini korisnik 50/2 brzine.Imao sam Box4 pod ugovorom i jedini nacin da dobijem vecu brzinu je super box.Da nije ugovora mogao sam traziti 20/2 .
Isto sam na 10/1 ugovor istekao u novembru prekjuče bio u poslovnici službenik prosledio molbu za uvođenje superboxa preko kompa, nisam morao ništa da pišem, s tim da sam ja udaljen 414metara (mada mislim da je vazdušnom linijom nekih 200 metara). E sad ne znam da li ću morati više puta da idem. Javljam u naredne dve nedelje koliki je već rok za odgovor. :)
 
Granica za dobijanje VDSL-a 50mb/sek je 300 metra od centrale.Ako je 301 metar,sistem ne prihvata zahtev,nije moguce uneti u racunar.Ja sam imao ogromnih problema jer sam fizicki udaljen 160 metara a oni su izracunali kablovima 321 metar i nisu hteli da razgovaraju.Posle vise zalbi,prvo merenje je pokazalo da mogu imati 100 Mb ali nije vredelo jer sistem ne prihvata zahtev zbog 21 metra.Posle ponovnih merenja kablova i ispravki metraze,uspeo sam da dobijem Vdsl na 298 metara.Tako da,uzaludno je nadati se i pokusavati sa vecom udaljenoscu.Da napomenem,da sam imao novu centralu sa vdsl plocom pa nisam mogao dobiti brzi net bez cimanja,nerviranja,urgencija.Na centrali sam prvi i jedini korisnik 50/2 brzine.Imao sam Box4 pod ugovorom i jedini nacin da dobijem vecu brzinu je super box.Da nije ugovora mogao sam traziti 20/2 .

Ja sam sa 370m udaljenosti dobio 50/2 7 dana nakon žalbe Ratel-u ;) Baš me zanima da li bi kad bih hteo da pređem na SuperBox opet morao da cimam Ratel...
 
Ne, cim ima u sistemu da si imao 50, ne mora nista posle toga da se cima.
 
@pajica U kom selu zivis ?
 
Sad dodjoh kuci i vidim ne radi net, parametri su tu, kad odem na teoubleshoot kaže mi da je problem u dnsu, probao sam sa google dns neće isto?
51405013ede6013718e847bbf5c169d8.jpg
 
Svi operateri su trenutno zauzeti molimo pozovite kasnije, znaci zove njih milion. [emoji34]
 
Добро је да нисам једини, убих се овде проваљујући шта је... Да ли ти ради ИПТВ?
 
Zaskocite ih na twitter-u kad vec ne mozete da dodjete do "tehnicke podrske" Telekoma.
 
Nemam iptv, vec su stavili da automat prica kako je problem u saobracaju i da otklanjaju kvar.
 
Da li neko u Smederevu ima vdsl 50mb. Raskidam ugovor sa Postom pa me zanima kakva su iskustva?
 
Koji dan, cesto i manje od 2 dana, ali ne pozovu te, tj. ne salju ti nikakvo obavestenje da je prosla prijava, nego moras sam do poslovnice da proveris ili pozoves CC :)
(nije uvek, ali meni se desilo u centru BG, a u mojoj centrali rade extra ljudi stvarno, dosli za 15 od prijave da ne radi VDSL kada sam ga prikacio mozda i prvi sirem kraju pre 2 godine, nedeljom, znaju sta rade itd. - nema sanse da oni nisu prijavili, nego otisao ja u poslovnicu da vidim, "da, sistem je prosle nedelje dao pozitivan odgovor" :))
 
Uzeo sam paket 50/2 i danas stigao prvi račun 1.750 din nije mi jasno zašto kada je rečeno da 5 meseci ide po 1 dinar, da nije u pitanju zadnjih 5 meseci do isteka dvogodišnjeg ugovora? Takođe mi nije jasno zašto mi je stiglo da uplatim 1.750 kada je paket 1.799 din?
 
Mesec u kome si potpisao stize normalan racun (1799 mesecno, srazmerno broju dana koliko si koristio).
2-6 mesec dolaze po dinar.
 
Ok hvala, taman hteo sutra da odem do njih i pitam da mi pojasne...
 
Uzeo sam paket 50/2 i danas stigao prvi račun 1.750 din nije mi jasno zašto kada je rečeno da 5 meseci ide po 1 dinar, da nije u pitanju zadnjih 5 meseci do isteka dvogodišnjeg ugovora? Takođe mi nije jasno zašto mi je stiglo da uplatim 1.750 kada je paket 1.799 din?

Pet meseci je za nove korisnike ,ko prekida stari ugovor i potpisuje novi ,nema ,nista gratis .Ja uzeo super box ,jos sam bio pod ugovorom ,tako da i ja nisam imao gratis.
 
Nazad
Vrh Dno