Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Ping na speed testu 8ms od kad imam VDSL, više od dve i po godine. Bio je neznatno veći na ADSL.
 
Kako?:)

Kod mene nece ispod 12ms, nema veze da li je kabl ili WiFi, oba isto rade :(
 
Možda je port u centrali "sporiji" bez obzira na njegova setovanja.
 
Na 3 lokacije isti slucaj? ADSL <5ms, VDSL >12ms na Speedtestu do TS servera?
 
Jel imas iptv ili ne? Meni su rekli da ne moze fast jer imam iptv.
Nema to veze sa vezom....
Imaju određene profile koji podržavaju ili fast interleaved...
Pročitaj malo temu sve ces da saznaš, o tome se najmanje 200 puta pisalo.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nema to veze sa vezom....
Imaju određene profile koji podržavaju ili fast interleaved...
Pročitaj malo temu sve ces da saznaš, o tome se najmanje 200 puta pisalo.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Ontopic, meni ovih dana menjaju kompletnu paricu do ipana koji je postavljen na 200 metara od moje kuće, čak su mi promenili paricu i na kući kompletnu, neverovatno je šta može da se uradi za jedno piće
 
A tek za jednu roze...

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Nema to veze sa vezom....
Imaju određene profile koji podržavaju ili fast interleaved...
Pročitaj malo temu sve ces da saznaš, o tome se najmanje 200 puta pisalo.
Pa rekli su i u temi nekoliko puta da ne moze IPTV na fast profile VDSLu, niko nije demantovao do sada.
 
Mozes da imas IPTV i fast profil ako ti stave 54Mbit brzinu, ALI ne mozes da imas 66Mbit brzinu i fast.
Tu je problem a ako se odlucis za 54 recimo kad gledas HD onda realno imas brzinu neta od 45Mbit kao Drakenzen.


Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Da, sada sam na Xiaomi-evom, bridged je. Isti ping :(
 
Onda nema leka.
Meni taj xiaomi služi samo za wifi. Dobra sprava za male pare.
 
Ma za onoliko koliko je kostao odlican je, najbolji u tom rangu sigurno! (jes da nije Gbps wifi iako treba biti, ali dodje do 10MBps izmedju uredjaja :))

Ali jbm li ga sto je ping porastao na VDSLu :(
 
Mozes da imas IPTV i fast profil ako ti stave 54Mbit brzinu, ALI ne mozes da imas 66Mbit brzinu i fast.
Tu je problem a ako se odlucis za 54 recimo kad gledas HD onda realno imas brzinu neta od 45Mbit kao Drakenzen.


Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk

Mislim da moji nemaju hd, a i par mb im nista nece znaciti, ni pre fast-a nije gurao do 50.
 
Nisam rekao da ce ikome znaciti par mb.
Samo objasnjavam kako funkcionisu nwke stvari.

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
@Kimins i Alfaunits moze li objasnjenje sta se dobija sa time sto stavite u Bridge plus jos jedan ruter?
 
Ima puno razloga. Staviš ruter koji podržava veće brzine prenosa, ruter koji ima više mogućnosti za podešavanje. Kada promeniš provajdera, samo bridžuješ novi ruter, a ostalo imaš sve podešeno.
 
@Kimins i Alfaunits moze li objasnjenje sta se dobija sa time sto stavite u Bridge plus jos jedan ruter?

Ja sam samo zbog port forwarda morao. Inace nisam video razliku, ali ja nisam ipak zahtevan korisnik po pitanju kicenja neta. (QoS, etc...)
 
Kontrola šta se dešava na mreži i lakše rešavanje problema ako se pojave, standard i jačina wifi i sve ostalo što ti padne na pamet. Uložiš u njega koliko treba da ispuni sve zahteve, podesiš ga i ne menjaš.
 
Da li su nekome vratili sa fast profila na interleaved ? Danas sam preuzeo tu novu opremu za iptv, nakacio i vidim profil promenjen.
 
Čim mi istekne ugovor u januaru 2017 odjavljujem sve usluge (fiksni, net, postpaid broj) kod prodavača magle Telekoma-a!!!
 
Zbog cega vise ne mogu da vidim podatke ,iz rutera ,kolka mi je brzina pustena ,maximalna moguca i sl.U pitanju je HG630.
 
Jesi kucao admin/tzlkisonpk?
 
Nazad
Vrh Dno