Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Oni proslede zahtev ili molbu, oni dalje zovu koga treba. To sam mislio

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Mozes pisati posebnu molbu da se isproba rucno da li parica moze podrzati te brzine, i njih proslede tehnicarima, ako im nije los dan :)
 
Ćao svima. Može li mi neko reći šta mogu i da li uopšte mogu da očekujem nešto od VDSLa (stanje rutera je u prilogu)? Pre par meseci sam tražio 50, ali nije moglo. Trenutno čekam odgovor za 20...

Capture.JPG
 
Ne valja ti znanje. A na stranu to što parametri na ADSL signalu ne moraju da budu indikator eventualnog rada na VDSL opremi.
Ne gleda se samo šta ruter izbaci pod "max downstream"... Sudeći po atenuaciji čovek je relativno blizu (s druge strane SNR margine bi mogle biti malo veće) tj definitivno na udaljenosti gde je 50 Mbps teoretski moguć, ali je najverovatnije odj*ban od strane Telekoma u startu je je udaljenost nešto veća od 250m čega se drže ko pijan plota.

Za poređenje ja sam dok sam bio na 20/1 ADSL imao: downstream attenuation 7, downstream SNR očajnih 6.0-6.1 i procenu max downstream između 21800 i 23400 kbps kako kad. Udaljen sam 375m. Dobio sam VDSL 50/2 (uz pomoć Ratel-a) i radi kao sat, ruter procenjuje max brzine na 112/13 i SNR margine su mnooogo bolje sad (downstream je 31).
 
Poslednja izmena:
Ne valja ti znanje. A na stranu to što parametri na ADSL signalu ne moraju da budu indikator eventualnog rada na VDSL opremi.
Ne gleda se samo šta ruter izbaci pod "max downstream"... Sudeći po atenuaciji čovek je relativno blizu (s druge strane SNR margine bi mogle biti malo veće) tj definitivno na udaljenosti gde je 50 Mbps teoretski moguć, ali je najverovatnije odj*ban od strane Telekoma u startu je je udaljenost nešto veća od 250m čega se drže ko pijan plota.

Za poređenje ja sam dok sam bio na 20/1 ADSL imao: downstream attenuation 7, downstream SNR očajnih 6.0-6.1 i procenu max downstream između 21800 i 23400 kbps kako kad. Udaljen sam 375m. Dobio sam VDSL 50/2 (uz pomoć Ratel-a) i radi kao sat, ruter procenjuje max brzine na 112/13 i SNR margine su mnooogo bolje sad (downstream je 31).
Šta si pisao ratelu?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ne valja ti znanje. A na stranu to što parametri na ADSL signalu ne moraju da budu indikator eventualnog rada na VDSL opremi.
Ne gleda se samo šta ruter izbaci pod "max downstream"... Sudeći po atenuaciji čovek je relativno blizu (s druge strane SNR margine bi mogle biti malo veće) tj definitivno na udaljenosti gde je 50 Mbps teoretski moguć, ali je najverovatnije odj*ban od strane Telekoma u startu je je udaljenost nešto veća od 250m čega se drže ko pijan plota.

Za poređenje ja sam dok sam bio na 20/1 ADSL imao: downstream attenuation 7, downstream SNR očajnih 6.0-6.1 i procenu max downstream između 21800 i 23400 kbps kako kad. Udaljen sam 375m. Dobio sam VDSL 50/2 (uz pomoć Ratel-a) i radi kao sat, ruter procenjuje max brzine na 112/13 i SNR margine su mnooogo bolje sad (downstream je 31).
Samo sam upoređivao moje parametre za koje nisi bio toliko optimističan :) Neki moji parametri su identični sa njegovim , a neki su puno bolji. Zato sam mislio da ne može, a i dalji je od centrale od mene. Mada sve je moguće kod njih.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko otprilike granicu za NET20? Da li ima smisla da vijam neku vezu za to? Daleko sam prilično od centrale, čak bi pristao i na 10/2 brzinu po ceni 20/2 jer bi mi značio upload. Ili nema pomoći nego da čekam neki istureni stepen blizu mene što neće bar još god-dve?

Poslato sa Xperia Z3 pomoću Tapatalk-a
 
Nece ti dati 20/2 profil, ako ne moze, pa neces dobiti upload od 2 tako :(
 
Probaj, ja imam 16/2 na oko 1,6 km.
 
Ja bih bio prezadovoljan sa 16/2.

Послато са ZP952 уз помоћ Тапатока
 
Meni na toj razdaljini radi 20/2 i to u selendri :)
 
Kojoj max brzini bih ja mogao da se nadam,tesko da bi celih 20Mb/s radilo kako treba...?
 

Prilozi

  • ADSL2+.jpg
    ADSL2+.jpg
    161.6 KB · Pregleda: 187
Mene su sami prebacili na 20/2 jer sam imao 20/1.
 
Ja po ovome ovde ne mogu ni 20/1, bedak.

c7f56b8db5e50883a015f5516483ff52.jpg


Poslato sa Xperia Z3 pomoću Tapatalk-a
 
Moze 50, ali ne bi moglo uz 2 IPTV, bez problema.

Doduse, ta parica tesko da je svega 259m udaljena, pre ce biti 1259! Na 300m ja imam bez problema mogucnost za preko 100.

259m je sigurno, nego je infrastruktura verovatno loša. Dešavalo se nekad na ADSL2 da downstream max rate i attenuation fluktuiraju nenormalno. Par puta su smanjivali brzinu svojevoljno na 2Mb. Kod mene u kući je uvek sve bilo ok i problem su sređivali tehničari u centrali.
 
Da li je moguće dobiti veći upload od 2MBit/s bilo kao fizičko ili pravno lice?
 
Tehnicki je naravno moguce ali komercijalno ne daju vece brzine za fizicka lica.
Za pravna lica svakako mogu vece brzine cak i simetrican net samo su cene velike, i ide drugom tehnologijom povezivanja ne adsl, vdsl.
Naravno moze i pravno lice da uzme vdsl standardnu ponudu ali tada nista od veceg UL.

My Samsung S6 sent this
 
Postavili su kod mene u zgradi orman i doveli optiku. Jasno mi je da teh. mogućnosti postoje... Jadno je da ne ih ne interesuje da ponude barem 100/10 na ovakvim lokacijama.
 
To ces jedino moci sa nekim iz centrale da se "dogovoris". (ne salim se)

Inace, firme mogu uzeti 4G mobilni sa 500GB protoka, cena sitnica :) Eto upload.
 
Molim savet onih koji se razumeju. Treba da obnovim box ali nisam načisto šta da radim. Dali da tražim 50/2 ili mi je pametnije 20/2? Koliko bi 20/2 korektno radio kod mene? ruter2.jpg
 
Radice ti 20/2 dobro. 50/2 nemoj djabe da trazis, odbice te. Mene su odbili, a imam liniju bolju od tvoje i moze da izgura 50/2. Izgovor je bio da sam udaljen vise od 500m od centrale.
 
Hvala :wave:
 
Kupim ja juce HD paket na iptv-u i sve radi super, kad koristim HD kanale protok interneta opadne za 5-6Mb-s, kad vidim ja malopre pre neki sat mi podignuli linerate na 17400kbs, samim tim mi je margina spala na 6....
Ako ih pozovem i trazim da mi spuste protok, da li ce to oni uraditi za stalno, odnosno da li ce IPTV stalno koristiti 7mbs ili ce biti kao i pre, kad koristim HD da samo tad koristi protok od interneta....
 
Zašto bi to radio?
 
Nazad
Vrh Dno