Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Na nekih 400m od centrale sam. U call centru mi kaze zena mogu 50mbps bez iptv.
Sta kaze praksa, dal bi mogao 50mbps uz iptva na 2 uredjaja?
 
Praksa kaže da se ništa ne može znati dok se ne vide parametri iz rutera.
Na toj dužini je ok, ali ko zna kakva je parica, kakva je instalacija u kući, itd...
 
Zvali su me tehnicari i potvrdili da je moj HG630 krepao nakon 3,5 godine koriscenja :D Dali su mi novi ZTE i radi perfektno
 
Od jutros su se parametri u modemu značajno promenili iako koristim i dalje HG532e i imam paket 10/1.Sada to izgleda ovako:
Screenshot_2.png

Svi parametri su otišli gore,max brzina je bila oko 15000 a sada je skoro 22000kbit/s.Da li po ovim parametrima mogu da očekujem 20/2 VDSL paket pošto mi uskoro ističe ugovor?
 
Zali se, Neco, vidis da je daleko od spec. :D
Veljo verovatno ali na granici je. Ako si prebacen na VDlSL centralu moci ce
 
Poslednja izmena:
@NecaBG

Kako si dobio 5Mb upload? :)
 
Od jutros su se parametri u modemu značajno promenili iako koristim i dalje HG532e i imam paket 10/1.Sada to izgleda ovako:
Pogledajte prilog 212726

Svi parametri su otišli gore,max brzina je bila oko 15000 a sada je skoro 22000kbit/s.Da li po ovim parametrima mogu da očekujem 20/2 VDSL paket pošto mi uskoro ističe ugovor?
nisam nikad video toliki max upload na adsl2+..
@NecaBG

Kako si dobio 5Mb upload? :)
ostao upload booster ?

Poslato sa Note 3
 
Nisam ga nikada ni imao.
 
Hmm, stvarno, nisam ni primetio da je ovo prejak max. upload za ADSL :)
 
a koliko bi ja mogao da izvucem po ovim parametrima untitled.JPG
 
Od jutros su se parametri u modemu značajno promenili iako koristim i dalje HG532e i imam paket 10/1.Sada to izgleda ovako:
Pogledajte prilog 212726

Svi parametri su otišli gore,max brzina je bila oko 15000 a sada je skoro 22000kbit/s.Da li po ovim parametrima mogu da očekujem 20/2 VDSL paket pošto mi uskoro ističe ugovor?

Da te nisu prebacili na istureni stepen, ali valjda bi znao da se kopa nesto po tvojoj ulici!?
 
Čudno,kada sam dobio te vrednosti u selu nije bilo struje(imam UPS za modem).Kada je struja došla sve se vratilo na staro.

Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Da te nisu prebacili na istureni stepen, ali valjda bi znao da se kopa nesto po tvojoj ulici!?
Ja i dalje nemam pojma gde na Dorcolu su pravili sve IS, a uopste ne znam da je kopano za dva za koja znam gde su (u Gundulicevom) :)
 
Ja i dalje nemam pojma gde na Dorcolu su pravili sve IS, a uopste ne znam da je kopano za dva za koja znam gde su (u Gundulicevom) :)
Po Dorcolu ne kopaju, vec optiku provlace ili su pre par godina provlacili kroz cevi gde idu vec postojeci bakarni kablovi.A Istureni stepen se za dan postavi a korisnici se preranziraju veoma brzo!;)
 
To je i moj utisak :)
 
Ja mislim da ne postoji jedinstvena mapa, jedino ako neko sam nije radio istu, što čisto sumnjam.
 
Jeli ima nekih (insider) najava za nekakve akcije ili popuste krajem ove godine?
 
Ko ima mapu Beograda sa centralama itd? :)
Pazi realno gledano sada je svaki istureni stepen neka vrsta centrale, tako da tesko ko moze da pohvata gde je sta.
A po svoj prilici i trend je takav da ce sve vise instalirati isturene stepene, a klasicne digitalne centrale ce sve vise gubiti svoju namenu i polako ce ici u zaborav i na kraju ce ih i ugasiti!!
To je ovaj projekat koji Telekom sa kineskim HUAWEI-em najavljujue kao ALL IP, gde nece biti klasicne telefonske mreze vec ce sav telefonski saobracaj ici kroz NGN mrezu u paketnim podacima!
 
Poslednja izmena:
Pregledao sam par strana ali nisam video da ima slican problem (ili "problem"?). Situacija je 'vaka.
Bio na Box2 10Mbit, istekao ugovor pocetkom septembra. Sredinom septembra odlazim u poslovnicu u NSu da proverim tehnicke uslove za VDSL50, uz moju napomenu da bih rasturio box, samo net i fiksni odvojeno. Receno mi je da nemam, ali ce do kraja oktobra biti nadogradjena i moja centrala pored okolnih. Danas dobijam poruku da mogu doci da potpisem ugovor, sto i cinim- 50Mb/s uz 5 meseci frei. Na moje pitanje da li ce to odmah danas proraditi, receno mi je da hoce.
Medjutim, ZHXN H267N pokazuje ADSL2+
Screenshot (5).png


Jel neko cekao da mu aktiviraju VDSL, ili moram da ih cimam?
 
Cimni danas jos ako ti je bitno, jer za vikend je manja sansa da ce to uraditi (uradice ako nema drugih problema kod tebe)
Treba prilicno brzo da prodje.

ja sam danas slao dopis za promenu KT paketa (ne moze drugacije, tj. bilo da firma salje ili fizicko lice ode u poslovnicu), istog dana sam dobio SMS da je paket promenjen. To se inace za KT desava i po 10-15 dana kasnije nekada :)
 
Pa gde oni gledaju te parametre kad meni nece da puste 50 iako nemam iptv a po ruteru mogu i vise :)

heloopng.png


@Drakenzen
 
Poslednja izmena:
Danilo zovi ih odmah, meni su pustili bukvalno 20 minuta nakon što sam potpisao ugovor.
@hardlifetime stvarno čudna situacija. Radilo bi to kod tebe opušteno. Iz kog si mesta, proveri kod neke druge radnice ako je moguće a na kraju žali se ratelu, to pali 100%...
 
Hvala @Drakenzen Iz Smedereva sam. Pise u profulu : ) Naime podneo sam prituzbu RATEL-U pa cekam da vidim sta ce da kazu . Pozz
 
Preko tapatalka sam pa nisam video.
Okej, javljaj šta se događa...
 
Promenio sam email adresu na MojTelekom nalogu i dobio aktivacioni email ali nista se nije promenilo u profilu. Ideja je bila da se promeni email adresa na koju stize e-racun.
 
A jel si ukucao novu adresu, tamo pod elektronski racun ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam kako si ti uradio, ali ovakav je postupak.
Idi na moj mts/moj nalog/promena podataka i pojavice ti se ovaj prozor.Capture.JPG
Tu samo dodaj mail adresu na koju zelis da ti stize racun i idi na nastavi, nakon toga ti stize verifikacioni mail i nakon sto potvrdis registraciju reci ce ti portal da si uspesno promenio podatke.
Nakon toga idi na moj mts/racuni i placanja/elektronsko placanje i otvorice ti se ovaj prozor, na kom bi trebalo da bude promenjen mail (kao sto je meni @gmail)Capture1.JPG
Stavi nacin dostave racuna koji tebi odgovara i to je to...
 
Uradio sam malopre drugi put sve isto (kao u postu iznad), potvrdio opet verifikaciju i sada je ipak prihvatilo izmenu. Voila!
 
Odlično, bitno je da radi.
Nego ima li neko informacije o većim paketima ili je ovo sve što možemo da dobijemo?
 
Nazad
Vrh Dno