Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Znam da neki razumeju, on ne razume ili jednostavno ne zna covek pa mu objasnjavam.

Tako kako si do sada, bolje je da ne objašnjavaš.

Na Packyjev skrinšot gde stoji, IZMEĐU OSTALOG, i DSL up time: 23:19:05 i CRC: 0/2, HEC: 0/0 i FEC: 4/1, napisao si: "Pusti sto pokazuje ruter, dva razlicita rutera na istoj parici pokazuju drasticno razlicite vrednosti, dakle ruterima ne treba preterano verovati jer ne prikazuju pravu sliku stanja i duzine parice, cak je neko i kacio rezultat sa dva razlicita rutera na istoj parici sad skoro ako se ne varam.", tj. koještarije.
Dakle, dva različita rutera na istoj parici NE pokazuju DRASTIČNO različite vrednosti.

Parametri sa skrinšota daju pravu sliku stanja: linija je APSOLUTNO SPOSOBNA za 50/2.

Gadafi ti je objasnio SNR, pravilno je frekvencija a ne frekfencija, itd.
Možda si ti i radio u Telekomu, ali ja se tim izvorom znanja ne bih hvalio.
 
Packy, nije to birokratija nego banda nestručnih lopova.

Nego, linija ti je dibra pa ako još uvek hoćeš 50/2, mani rekla kazala i napiši prigovor Ratelu: http://portal.ratel.rs/cyr/complaint.
I Ratel je slična banda ali ćeš sigurno ostvariti cilj.
Ako treba pomoć, piši mi pp.
 
Packy, nije to birokratija nego banda nestručnih lopova.

Nego, linija ti je dibra pa ako još uvek hoćeš 50/2, mani rekla kazala i napiši prigovor Ratelu: http://portal.ratel.rs/cyr/complaint.
I Ratel je slična banda ali ćeš sigurno ostvariti cilj.
Ako treba pomoć, piši mi pp.
Kaže se dobra a ne dibra.............mala šala.....kad smo već kod LOPOVA I NERADNIKA u TELEKOM-u mislim da ime treba da menjaju u LELEKOM i treba ih što pre pokloniti a ne prodati nekom stranom provajderu i sve NERADNIKE otpustiti jer iskreno to i zaslužuju!!!
 
Imam ruter ZXHN H168N V3.1 na kojem je treći lan port predviđen za dodatni STB koji ću u ponedeljak odjaviti,a pošto mi je potreban taj port za internet,da li neko zna kako da ga podesim da mi daje net preko kabla,ili moram njih da zovem?
 
Idi na internet tab pa na port binding i tamo destikliraj portove za STB a stikliraj za internet. Posle ides na local network->lan management ipv4 i onda u dhcp services dodas portove.
 
Ovaj prvi deo sam uradio ali nemam lan management ipv4 i dhcp services.Imam nešto drugo slično ali se bojim da nešto ne zeznem? Proradilo je bez ovog drugog. Hvala
 
Poslednja izmena:
До које удаљености дају 20/2 (ако све ваља)?
 
zavisi dosta od kvaliteta instalacija ali do nekih 1200m bi trebalo da radi stabilno uz prihvatljiv broj gresaka...
 
zavisi dosta od kvaliteta instalacija ali do nekih 1200m bi trebalo da radi stabilno uz prihvatljiv broj gresaka...

Koji je prihvatljiv broj gresaka na sat ili za 24h? Po recima radnice iz MTS-a udaljen sam 496 metara od centrale. Ovo je status iz mog modema.
Connection Status
Help
DSL synchronization status Up
DSL up time 1 Days 09:14:26

Line Status
Help
Line standard VDSL2
Channel type
Interleaved
Downstream line rate (kbit/s) 30720
Upstream line rate (kbit/s) 2048
Downstream max rate (kbit/s) 43560
Upstream max rate (kbit/s) 5380
Downstream SNR (dB) 9.9
Upstream SNR (dB) 13.8
Downstream line attenuation (dB) 18.9
Upstream line attenuation (dB) 8.8
Downstream output power (dBmV) 13.5
Upstream output power (dBmV) -0.9
Downstream CRC 3098
Upstream CRC 1
Downstream HEC 71578
Upstream HEC 0
Downstream FEC 2250660
Upstream FEC 2541
 
Tebi je prilično loša parica. Možda bi mogao malo veći upload, ali to ne pustaju.
 
Tebi je prilično loša parica. Možda bi mogao malo veći upload, ali to ne pustaju.

Da losa je. Dve godine sam se svadjao sa njima da mi zamene 50 metara kabla zbog koga mi je pucala konekcija.... Inace generalno u celoj mojoj ulici je takva situacija-ocajna linija, a zivim u samom centru Smedereva.
 
Pa nema neke vrednosti tacne da se kaze toliko je ok, u principu ne bi trebalo da ih bude uopste, u svetu ljudima menjaju bukvalno sve dok se ne sredi to... Ovde budi srecan da sa tako losom paricom imas 30...
 
Pa nema neke vrednosti tacne da se kaze toliko je ok, u principu ne bi trebalo da ih bude uopste, u svetu ljudima menjaju bukvalno sve dok se ne sredi to... Ovde budi srecan da sa tako losom paricom imas 30...

Da, znaju oni (MTS) a i mi u ulici da je podzemni kabal zreo za zamenu, ali kazu da im se ne isplati da zbog nas desetak menjaju tako skup podzemni kabal !? Cak su mi slali svojevremeno i mogucnost da rakinem ugovor sa njima... Sta reci....?
 
telekom.jpg

Sad sam se prikljucio na Telekom. I proverom brzine sam primetio da od 10Mb imam samo 6Mb. Znam da je ugovor do 10, ali da isporucuju samo 60% !!? A moj brat na drugom tel. broju isto ima ugovor do 10Mb, a dobija min 8Mb...!!!
Da li da ulozim zalbu na moj problem? Hvala
 
Користиш обичан ADSL или Box? Мада баш и није за VDSL тему. ;)
 
Користиш обичан ADSL или Box? Мада баш и није за VDSL тему. ;)
Koristim Box 2 od 10Mb+fiksni telefon. Ja sam mislio da pitanje pripads ovoj temi jer se diskutuje o brzinama.
 
Ne pripada, jer nemaš VDSL. Stanje ti je loše. Ili si previše udaljen od centrale ili ti je loša kuċna instalacija, odnosno veza/parica.
 
Не би то толико сметало, иако јесте лоша парица, пре мислим да су му пустили 6 иако и нема телевизију. Напиши мејл и питај зашто је само 6, вероватно ће да оправе.
 
Pre dve godine kada sam tražio net 50/2 nisu mi dali uz obrazloženje da sam suviše udaljen od centrale.
Kablovima nešto preko 300 m, realno manje od 150 m.
Pre izvesnog vremena u okviru Box 2 (fix+net), ponovo zatražio povećanje brzine neta sa 10 na 50,
i tada su mi odgovorili odmah da će biti odobreno jer je moja linija označena u sistemu kao povoljna za Net 50.
Sutradan sam već imao tu brzinu.

Zanimljivo je da su parametri iz modema ostali isti u ove dve godine.
Obzirom da živim u malom mestu u Banatu, pre nekoliko godina su ovde dovukli
optiku, i u centrali izmenili sve što je potrebno za ADSL/VDSL,
valjda po onom principu kad se nešto radi prvi put onda se sve montira potrebno i novo.
Samo mi onda nisu dozvolili brzinu, a sada jesu.
 
Dobre vesti:
Telekom je poceo da uvodi FTTH - trenutno se u jednoj starijoj zgradi u Beogradu radi zamena postojece infrastrukture (bakarne parice) optikom. Za sada se optika samo uvodi u stanove, za mesec-dva pocinje zamena ADSL modema modelima koji imaju opticki ulaz. U pripremi su i novi internet paketi sa znatno vecim upload-om.

Pozdrav
 
Sta ce biti sa nama koji imamo mogucnosti za VDSL?:)
 
Dobre vesti:
Telekom je poceo da uvodi FTTH - trenutno se u jednoj starijoj zgradi u Beogradu radi zamena postojece infrastrukture (bakarne parice) optikom. Za sada se optika samo uvodi u stanove, za mesec-dva pocinje zamena ADSL modema modelima koji imaju opticki ulaz. U pripremi su i novi internet paketi sa znatno vecim upload-om.

Pozdrav
Sjajna vest, ali odakle info?Jel neki izvor iz Telekoma ili onako po rasudjivanju i primeru te zgrade!? :)
Pozz!
 
Rafiki radi na tim stvarima za sve operatere ;)
 
Zanimljivo samo kojom brzinom ce to uvoditi je pitanje.
Kad se ocekuju novi paketi?

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Dobre vesti:
Telekom je poceo da uvodi FTTH - trenutno se u jednoj starijoj zgradi u Beogradu radi zamena postojece infrastrukture (bakarne parice) optikom. Za sada se optika samo uvodi u stanove, za mesec-dva pocinje zamena ADSL modema modelima koji imaju opticki ulaz. U pripremi su i novi internet paketi sa znatno vecim upload-om.

Pozdrav
Jel' samo BG?
Jel' znas slucajno kojim redom idu zamene bakra po zgradama i da li uopste zamenjuju ili dodaju opticki pored bakra?
Neki info o paketima (brzina)?
Odakle ti te informacije?
 
Poslednja izmena:
U pitanju je jedna starija i veca zgrada, u kojoj vec duze Telekom korisnici imaju problema sa fiksnom telefonijom i ADSL-om zbog kvaliteta infastrukture u samoj zgradi. Sad je Telekom ponudio zainteresovanim korisnicima da im postojecu bakarnu paricu zameni sa optikom kroz celu zgradu. Zamena je besplatna, i radi se samo onim korisnicima koji to zele.
Kao sto rekoh, trenutno se optika uvodi u stanove, a za neko vreme ce ici zamena ADSL modema odgovarajucim modelima i razvlacenje optike unutar stanova.
U ovom momentu korisnici su i dalje prikljuceni na POTS mrezu.
Sto se tice internet paketa, vazice postojece ponude, dok se ne puste novi paketi, koji su u pripremi.
Nemam informacija o daljim planovima - ova zgrada je izabrana kao test, zbog velicine (broja stanova) i stanja infrastrukture.
Informacija potice od kolege koji zivi u toj zgradi i kome su danas uveli optiku u stan, pa se on raspitao kod tehnicara o tome sta se i zasto radi.

Dakle, za sada ovo nije "standardna" ponuda Telekoma, ali pokazuje da je moguce ocekivati uvodjenje novih usluga. Meni je interesantno, jer ce ostali operateri morati da odgovore ukoliko Telekom krene agresivnije u sirenje internet paketa sa vecim upload-om.

Sad cekam da za mesec-dva krene druga faza (zamena modema) pa nastavljam sa izvestavanjem :)

Pozdrav
 
Sve je to lepo, ali ovo neće zaživeti u komercijalnoj ponudi bar još 2 godine
 
Pisao sam i ja pre mesec dana da celo naselje dobija optiku do zgrade. Tako da nije samo jedna zgrada u pitanju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno