Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Mene su prebacili za 6 dana (predao zahtev u petak u sledeci cetvrtak dobio net), pre toga bio kod ptt-a na njihovom adsl. Kod mene je sve proslo relativno brzo i bez problema.
 
Moze za dan-dva da se prebacis sada, kad su poceli je umelo da traje 3-5 dana, jer su se tek uhodavali.
Pozovi 19813 (besplatno iz MTS mreze i TS fixne), kazi da hoces da predjes na vecu brzinu (nece ti dati da predjes ADSL->VDSL na 20Mbit, moraces barem da predjes kratko na 30/2 najmanje, ap ako ne zelis tu brzinu, da se vratis), oni ce podneti zahtev, odmah ces znati da li moze, i samo ces otici da podignes VDSL modem kad ti stigne poruka da te ceka STB (iz nekog razloga u poruci stoji da te ceka STB u poslovnici :D).

E kad budes promenio modem, TU moze biti nesto vremena bez neta, ako se tvoja centrala nije uhodala! Pazi, budi spreman da MOZDA neces imati net dan-dva... tako je bio kod mene slucaj, jos se u centrali nisu uhodali (mislim da sam mozda i prvi bio u toj centrali, barem zvanicno), nisu znali da treba da flippuju bit :D Bukvalno! :)


VDSL modem ne moze da radi na istom vodu kao i ADSL, znaci moze jedan ili drugi modem - zbog toga moze doci do prekida neta.
 
Prekid traje kratko, jedan na centrali prespaja paricu dok drugi donese nov ruter da zameni stari.

p.s. bez prekida veze 56ti dan :)
 
Mislim da je alfaunits mislio na to da ne mogu oba servisa biti istovremeno u funkciji.
 
Prekid traje kratko, jedan na centrali prespaja paricu dok drugi donese nov ruter da zameni stari.
Da, ali ako nisu uhodani u centrali, to moze da potraje. Kod mene se to desilo... pa 2 dana nisam imao net.

moze vdsl i na 20 mbps ako se uzme upload booster.
Da, i to :)

"Nope", naravno da vdsl moze za oba. Ja imao adsl na hg630b dok sam cekao da mi aktiviraju vdsl paket(50/2).
Kod mene nije hteo da radi VDSL modem, ali je mogao ADSL (uzeo od komsije da probam) dok nisu prebacili na VDSL signal.
Mozda tvoj modem moze, moj (HG655b) nije hteo da radi na ADSL signalu.

ADSL koristi WAN2_INTERNET_B_ATM3_8_37, a VDSL WAN9_INTERNET_R_PTM5_0_1_ valjda. Meni VDSL modem nije hteo da radi dok je ATM3_8 bio aktivan.
 
Poslednja izmena:
Zbog uploada i hoću da pređem jer me ubi ovaj 1mbit, bukvalno me masakrira svakodnevno kada hoću nešto da stavim na cloud...

U pon ću otpočeti proceduru, hvala svima :) nadam se da će trajati dan dva max (bez neta) više neću izdržati :D
 
Zbog uploada i hoću da pređem jer me ubi ovaj 1mbit, bukvalno me masakrira svakodnevno kada hoću nešto da stavim na cloud...

U pon ću otpočeti proceduru, hvala svima :) nadam se da će trajati dan dva max (bez neta) više neću izdržati :D

Kada sam prelazio na vdsl, proces je tekao ovako. Prvo sam ja zvao I pitao da li imam mogucnost za vdsl. Sledeci dan su me zvali I potvrdili da imam. Trazio sam da mi posalju ugovor na kucu, koji je stigao 3 dana kasnije (dosao kurirom u subotu). U utorak me zovu da dodjem I pokupim novi modem u poslovnici (stari su mi dali da zadrzim). Dosao kuci, ukljucio novi modem, posle par minuta imao internet. Ne znam kako dolazi do prekida, siguran sam da se desava, ali meni je sve bilo ok.
 
Ne treba doci. Ali budite spremniji da ce, jer mozda nisu uhodani kod vas ili nesto zaborave.
 
Stvar je jako prosta.Meni su rekli da koristim svoj stari adsl modem sasvim normalno i kad budem video da je prestao sa radom da onda povežem vdsl modem i da im sutradan vratim stari adsl modem.Prekid je trajao taman koliko mi je trebalo da povežem vdsl modem.
 
To je super, meni su trazili prvo da vratim stari modem :(
 
Zbog uploada i hoću da pređem jer me ubi ovaj 1mbit, bukvalno me masakrira svakodnevno kada hoću nešto da stavim na cloud...

U pon ću otpočeti proceduru, hvala svima :) nadam se da će trajati dan dva max (bez neta) više neću izdržati :D

U subotu sam preko neta podneo zahtev (iako sam na pola ugovora, tj. proslo je 12 od 24 meseca), danas me zvali da dodjem po VDSL modem, preuzeo ga i sutra cekam da puste 30/2. Zarkovo.
Ako sve prodje kako treba sutra, trazicu odmah i upload booster...
 
Imajte dve stvari na umu za Upload Booster:
- Cene na sajtu su bez PDVa! Znaci 300/600/1200 a ne 250/500/1000 kosta 5/10/15Mbps upload
- UB se placa pun mesec, bez obzira kada tokom meseca ga dobijete - ako dobijete krajem meseca, dzaba placate.
UB ostaje do kraja meseca, ukoliko se otkaze.

Ukoliko menjate brzinu tokom meseca a imate upload booster, bice vam naplacen duplo (tako je bilo, mislim da im je ta greska ostala i dalje!), morate traziti ispravku racuna.

Neki mod, ajde ovo u prvi post:)
 
Hvala za info za PDV, a jel moze da se menja brzina UB paketa svaki mesec?
 
U subotu sam preko neta podneo zahtev (iako sam na pola ugovora, tj. proslo je 12 od 24 meseca)
А шта ако ти наплате пенале за превремени раскид уговора? Јеси ли погледао шта си потписивао, немој да те изненаде?
 
Hvala za info za PDV, a jel moze da se menja brzina UB paketa svaki mesec?
Moze, to sam zaboravio da napomenem - bice ti duplo naplaceno isto ako imas dva razicita upload boostera tokom istog meseca :D Tj. bice naplacena oba (cini mi se da samo moze da se poveca, nisam probao u drugom smeru).

А шта ако ти наплате пенале за превремени раскид уговора? Јеси ли погледао шта си потписивао, немој да те изненаде?
Ako ima ugovor za bilo koji ADSL (ne Box) moze preci na VDSL ako ima uslova, bez problema. Zahtev preko neta i ne moze da podnese ni za sta drugo osim promenu brzine tada.
 
Sada sam zvao za aktivaciju Upload Boostera i rekose mi da su cene sa sajta sa PDV-om, znaci 250/500... ALfa, jesi siguran u ono sto si napisao pre?

@calex
Nisam ja nista raskidao niti novi ugovor potpisivao, jednostavno sam dobio zamenjen ruter i povecanu brzinu.
Verovatno ne moze obrnuto...(?)
 
Sada sam zvao za aktivaciju Upload Boostera i rekose mi da su cene sa sajta sa PDV-om, znaci 250/500... ALfa, jesi siguran u ono sto si napisao pre?
Imas nekoliko njih koji su imali isto iskustvo. Ako nisu skoro menjali, tj. efektivno snizili cene, onda je tako. (i meni su rekli da je cena 250RSD sa PDVom, iako na racunu pise 250, a tek posle dodat PDV na mesecne naknade)

@calex
Nisam ja nista raskidao niti novi ugovor potpisivao, jednostavno sam dobio zamenjen ruter i povecanu brzinu.
Verovatno ne moze obrnuto...(?)
Mozes da smanjis brzinu, ali ti ostaje VDSL modem i signal. Ja imam 20/1 na VDSLu :)
 
I ja sam placao 10 Mb/s UB 600 din. Dakjle, cene na sajtu nisu sa PDV-om.
 
Ugovor za vdsl 50/2 + laptop hp po ceni od 4999din potpisan 11.09
Brzina pustena i oprema sa laptopom stigla 22.9. U ugovoru lepo pise cena racunara 4999.
Stize mi racun pre neki dan ,26000 din,obracunali mi laptop po novom,21999 din.
Zalim se,odbiju kazu sve u skladu sa ugovorom?!
Sta raditi?
 
Obrati se udruženju za zaštitu potrošača. Najbolja solucija u ovom trenutku. Oni će ti objasniti šta imaš, a šta nemaš pravo da riadiš.
 
Pročitati ugovor. :d Šalu na stranu, RATEL (koji oni drže u šaci) je nadležan za sve sporove sa pružaocima telekomunikacionih usluga, mada... trebalo bi tu da se pitaju nešto i Tržišna inspekcija i udruženja potrošača, a svakako i Privredni, odnodno Osnovni sud, međutim... Srbija. :S:

Otidni ti do poslovnice u Kumanovskoj ili one kod Doma Sindikata, pa traži da razgovaraš sa nekim šefom.
 
Ugovor za vdsl 50/2 + laptop hp po ceni od 4999din potpisan 11.09
Brzina pustena i oprema sa laptopom stigla 22.9. U ugovoru lepo pise cena racunara 4999.
Stize mi racun pre neki dan ,26000 din,obracunali mi laptop po novom,21999 din.
Zalim se,odbiju kazu sve u skladu sa ugovorom?!
Sta raditi?

Sigurno da nisi dobro video i da si pogresno protumacio ponudu, jer lap top po ceni od 5000 hiljada dinara nema ali da je rata toliko sigurno ima. Tako da pogledaj na sajtu opet to sta si porucio pa ces da vidis da je doslo do propusta sa tvoje strane a ne sa njihove.

http://open.telekom.rs/internet/Content.aspx?%20temp=0&sid=1918&id=2022

Ako je to taj lap top koji si uzeo, obrati dobro paznju na ponudu.
 
Poslednja izmena:
Daj sken ugovora bolje, bice prepike nepotrebne inace. (Telekom je mozda promenio cenu, mnooogo toga su menjali zadnjih mesec-dva)
 
Nove cene na sajtu su stupile na snagu od 1.10.2014.Ja sam potpisao ugovor polovinom septembra kada su cene uredjaja uz vdsl pakete bile dosta povoljnije,vecini ovde je to poznato. U ugovoru pise lepo 4999 slikacu cim stignem
 
Odmah na sve strane zalbu i zahtevaj storniranje racuna. Na email, call centar, i pismeno. Na mail posalji i skeniran ugovor.
I odmah RATELu primedbu, vec si probao jednom sa ts. To je dovoljno za zalbu RATELu.

Nije RATEL uopste samo prepiska izgleda:)
 
Kako skupa? Prodaje ti laptop uz iste cene interneta koje imas i da ne uzmes laptop...
 
Nazad
Vrh Dno