Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Jel odmah menjaju ruter? Koji si tablet uzeo?
 
Da, odmah menjaju ruter, ne daje sistem da se ostane na ADSL-u, jer je 20/2 i 50/2. Samo za one sa VDSL centralom vazi promocija. Ja bi zadrzao HG532e radije nego menjao za HG630/655 :D

Moji su uzeli Lenovo Tab 2 A7-10F, samo njega su davali u Obilicevom Vencu (ili Forumu, ne znam gde su moji bili..).

Samo da se razumemo, nije bilo nikakvog papira za raskid, samo za novi ugovor (pocinje odmah da vazi, nije od februara), ali tek ovog meseca su uzeli, pa jos nisam mogao da proverim da sistem nije nesto zeznuo za raskid :D
 
Evo mog iskustva vezano za VDSL... Na jednoj adresi sam koristio adsl 10/1 1549din... Preselio sam se na drugu adresu prebacio prikljucak na tu adresu (prebacivanje je trajalo 3-4 dana cini mi se)... Zatim nekoliko meseci pre isteka ugovora, zvali me iz telekoma da mi ponude huawei tablet i 20/2 za 1800-1900 din... nisam hteo da prihvatim tu ponudu pa su mi ponudili 50/2 za 1700din cini mi se... Samo sto sam morao da odem da zamenim stari modem za novi (ZTE)... Po montiranju novog modema net nisam imao 3-5 dana. zvao sam tehnicku sluzbu i prijavio problem ali nekako imam utisak da kad god je neko pokusao da resi problem nije utrosio vise od 20min do pola sata (toliko su trosili bar na direktnom radu na modemu), a to znam jer kada su oni ulogovani na modem ti ne mozes da se ulogujes, pa mi nije bilo dosadno da non stop proveravam da li je neko ulogovan ili ne :D I posle neuspelog resavanja problema kao da su zatvarali taj tiket, tako da sam morao svaki put da zovem da otvore novi... U svakom sluacaju je problem resen...

Sto se tice konkretno VDSL-a/interneta... Ja sam zadovoljan... nisam imao nikakve prekide, ping je ispod 8ms, efektivna brzina 48/1.8 recimo... Tako da stvarno sam iznenadjen i mogu da pohvalim VDSL...
Pozdrav,vidim da ti je ping zaista dobar! Obzirom da i ja imam vdsl sa zte modemom gde mi je ping u prosjeku oko 30 ms zanima me u kom modu su setovali (interleave ili fast) tvoj ruter. Hvala unapred.
 
Huh, kolika tema.. :) doduse, poslednjih 40ak strana je relevantno za trenutnu situaciju i ponude TS.

Moj trenutni setup i par pitanja nakon toga: kod Radijus vektora sam, Novi Beograd, preko puta Buvljaka. Ne znam gde je najbliza centrala, ali da recimo pretpostavimo da je u posti u bloku, po gmapsu bi do tamo trebalo da ima par stotina metara.
Kod RVa trenutno nemam ugovor, placam oko 2750din za TV + 25/1.5, ali bih sa eventualnim ugovorom dobio TV+fiksni+25/1.5 za 3560din, odnosno TV+fiksni+50/2 za 3960din.

Recimo da i RV ima neke prednosti, telefon je 100min u zemlji + 100min sa inostranstvom (sto uz postojanje skajpa i vajbera nije preterano vazno), plus meni stvarno fino radi vec godinama, s obzirom da im je HQ i infrastruktura u Sava centru, prilicno blizu moje zgrade. Ocigledno je da je Telekom super box (ili varijanta 50/2 za 1800din) jeftinija varijanta po ceni od 3600din.
RV kombo: http://www.vektor.net/kombo-paketi/

Moja pitanja: da li je bolje TS kontaktirati telefonom ili mejlom za info/ponudu? Ili eventualno otici u neku poslovnicu, Merkator mi je blizu posla? Imam ugovor za mobilni sa 50% popusta do januara 2017 (mixnet m, slabija varijanta od onoga sto nude u okviru superboxa), da li bih mogao da potpisem novi ugovor na isti broj? Drugi broj mi ocigledno ne treba...

TS kao i oduvek ima konfuzan sajt (sada sajtOVE, s obzirom na lansiranje i ovog novog), promocije koje su slicne prethodnim, pa bi mi znacio neki savet.

Hvala unapred na odgovoru.
 
Da li je nekome sa aktivnim Upload boosterom istekao/ističe UO ovih dana?

Interesuje me šta ste dobili kao opcije.

Meni ističe u decembru pa da se spremim :)
 
I mene zanima isto,mada meni ističe tačno za godinu dana do kada će se valjda prodati telekom.

Jedino šro sam čuo iz prve ruke je da spremaju box pakete gde će moći do pet iptv-a da se koristi.Možda će uslovi za tako nešto doprineti da se povećaju profili.Očigledno je da se nešto sprema.
 
Poslednja izmena:
zte.jpgzte.jpg

Skoro dobio VDSL 50/2 i po ovim karakteristikama mogu reci da sam zadovoljan
jer sam znao da mogu to sebi priustiti jer sam na 30m od centrale.
Nego zna li neko odgovor za
Output Power(Up/Down) -2.9 / 14 dBm
Zasto Up ide u minus -2.9 dBm
i cemu sluzi ova karakteristika.
Ruter ZTE ZXHN H168N
 
Poslednja izmena:
Nisam iz Beograda tamo bi bar imao izbor garant veci... Sada napokon i pojedine varosice mogu da se pohvale da imaju VDSL2+
Bela Crkva varosica od 10.tak hiljada stanovnika a receno mi je da mogu i 100mb da dobijem pre prelaska na VDSL.
Takodje i okolna sela u zavisnosti od odaljenosti centrale svi mogu imati 20/2 a blizi do 250m i u selu 50/2.
Iz ovih karakteristika se i vidi da mogu skoro i 100mb ali niko da mi kaze za
Output Power(Up/Down) -2.9 / 14 dBm
 
Poslednja izmena:
To je 10^(-2,9/10)*1mW logaritamska skala vrlo mala snaga nema minus nikakav ako te to buni
 
Reko da pitam sta je to, i ima li sta lose u ovim karakteristikama ? ipak smo mi iz selendre a dobijamo i 100/2 i 50/2 kao od sale.
 
A ja iz centra grada sa 25000 stanovnika ne mogu ni 20/2 jer centrala nema vdsl ploce.
 
Ne znam sta reci, osim da sve zavisi od lobiranja stranaka i raznih politickih uticaja.
ali treba naglasiti da i jedno selo Grebenac u kome zivi 90% rumuna u selu su gastarbajteri i njihovi starci i rodjaci...
da to selo do skoro nije imalo centralu osavremenjenu za ADSL a poznato je po tome da je najveci potrosac telefonskih impulsa
u celoj Vojvodini bilo i sada je. Medjutim sada ima VDSL ploce cak. Selendra od 1000 stanovnika bez stranaca kada dodju na odmor.
 
Reko da pitam sta je to, i ima li sta lose u ovim karakteristikama ? ipak smo mi iz selendre a dobijamo i 100/2 i 50/2 kao od sale.
Sva sreca pa ima i nas iz grada koji glat dobijamo 100/2 a max 100/50
Ali mi je drago da i sela imaju mogucnost za velike brzine.
 
Realno bi bilo da u svim opstinama i malim i velikim postoji i SBB i ADSL ili VDSL,
Svakako treba izbaciti iz igre razne pilicarske provajdere koji zare i pale jos uvek u mnogo gradova kao primer
Velika Plana
Kada svi imaju mogucnost da biraju izmedju Kablovskog Net-a i ADSLa onda neka svi uzivaju a oni sami neka se utrkuju
ko ce bolje korisnicima da ponudi.
izvinite ako sam malo skrenuo sa teme.
I ocekujem jos odgovora o kvalitetu parice po onim karakteristikama.
 
Dobro znamo vec da mozes i da ste u mogucnosti :)
Dobro znamo da ti ne mozes i da nisi u mogucnosti :)
Sad sta si ti tvojim postom hteo da kazes verujem da ni ti ne znas, ali valjda je bitno samo pisati nebitno sta.
Sta je problem i da sela imaju velike brzini i da mi je zbog toga drago?
 
Realno bi bilo da u svim opstinama i malim i velikim postoji i SBB i ADSL ili VDSL,
Svakako treba izbaciti iz igre razne pilicarske provajdere koji zare i pale jos uvek u mnogo gradova kao primer
Velika Plana
Kada svi imaju mogucnost da biraju izmedju Kablovskog Net-a i ADSLa onda neka svi uzivaju a oni sami neka se utrkuju
ko ce bolje korisnicima da ponudi.
izvinite ako sam malo skrenuo sa teme.
I ocekujem jos odgovora o kvalitetu parice po onim karakteristikama.
To bi bilo savrseno ali na zalost nerealno :(
 
kod mene u selu sa jedva 500 stanovnika ima vdsl. jedini problem je ostatak infrastrukture tj parice od centrale do korisnika pa ja na ~160m od centrale imam jedva ~50 mbps, i to kad ugasim oba iptv-ja da ne vuku protok (mega box). ali zadovoljan sam, ne zalim se, iako osim telekoma nemamo alternativu osim nekog lokalnog wifi provajdera...
 
Dobro znamo da ti ne mozes i da nisi u mogucnosti :)x
Sad sta si ti tvojim postom hteo da kazes verujem da ni ti ne znas, ali valjda je bitno samo pisati nebitno sta.
Sta je problem i da sela imaju velike brzini i da mi je zbog toga drago?

Meni je dovoljno 20/2 realnih 19.15mbps/1.95mbps, iz sela sam i 1300m od poste po kablovima... max sto moze kod nas u selu da se izvuce je 31mbps... u toku citanja ove teme ti si sigurno jedno 10ak puta spomenuo da mozes da uzvuces 100mbps al eto uzeo si 50mbps, shvatili smo da se hvalis :)
 
Ne ni najmanje, da sam hteo da se hvalim pisao bih o diplomi, poslu i zaradi, o detetu.... i o jos bitnih stvari u zivotu a net mi je poslednja stvar u zivotu, a pritom sam covek koji ne voli da se hvali sto naravno znaju moji prijatelji a ti kojeg ni ne znam verovatno me znas bolje od njih?
Kako god svako ima pravo na svoje misljenje, a misljenje je kao i pedu ima ga svako i svako moze da lupi sta mu volja.
Vidim da se hvalis zato sto imas 31 ali to je tvoj problem i ja ne mogu da ti ga resim :)
 
a net mi je poslednja stvar u zivotu, a pritom sam covek koji ne voli da se hvali

rolleyes.gif
 
Ne ni najmanje, da sam hteo da se hvalim pisao bih o diplomi, poslu i zaradi, o detetu.... i o jos bitnih stvari u zivotu a net mi je poslednja stvar u zivotu, a pritom sam covek koji ne voli da se hvali sto naravno znaju moji prijatelji a ti kojeg ni ne znam verovatno me znas bolje od njih?
Kako god svako ima pravo na svoje misljenje, a misljenje je kao i pedu ima ga svako i svako moze da lupi sta mu volja.
Vidim da se hvalis zato sto imas 31 ali to je tvoj problem i ja ne mogu da ti ga resim :)

Gde si usavrsavao u Londonu :) Ja te znam po postovima, zasto bi neko spominjao vise od 10-ak puta da moze da ima 100mbps ali je eto uzeo 50mbps nego da se hvali :). A gde li sam ja napisao da imam 31mbps, to je kod druga koji je 500m od poste a i koji je ipak uzeo samo 20mbps. Mislim sta ce kome brze od 20mbps, zar je tolika zurba da nemoze da se saceka manje od 10min za film.
 
Kao sto rekoh provokatorima i trolovima na njihove gluposti ne odgovaram.
 
;)
 
Nije te bilo nešto par dana ja se uplašio gde si [emoji50]
 
Drago mi je zbog tebe.
 
zte.jpg
Ja sam kriv sto sam napisao da sela mogu da imaju 50/2 VDSL
i sada sam sve udaljio sa teme ...
i nisam dobio konkretan odgovor na kvalitet parice sa slike.
Smesno je da neko pise o max brzini 100/50 koju moze da ostvari u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno