Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

ne prica se ovde o simetricnoj brzini ni o 30 mbps uploada, vec o odnosu 10:1.

to bi 90% korisnika moglo da ima.

onaj ko ima 10mbps download, dosta mu je 1mbps upload.

ali meni sa 50mbps download nije dovoljno samo 2mbps uploada.

ako imam 50mbps dl, logicno je da cu nakaciti vise uredjaja na net jer nece zagusiti download.
ali tu odmah upload postaje problem.

cak i da se nista ne uploaduje, vec da se radi samo download, veci deo tog uploada od 2mbps ce biti potrosen jer se uvek salju povratne informacije.

pogledajte kad nesto skidate kako vam raste zauzece uploada (ovde ne mislim na torrente).

ako imam neki veci download, na drugom uredjaju nece ni skype raditi normalno jer je upload 'potrosen' na slanje potvrdnih paketa za onaj download...

malo sam zakomplikovao, ali shvatate o cemu pricam...

abd077b35a2a2832cf2e641ed7572412.jpg
Niko ni ne prica o simetriji.
A jel ti vidis da tebi na 50 dl pokazuje 9 ul a slabljenje ti na 2ul 6db sto je neki min za korektan rad.
Joj opet ponavljam sto veci dl manji ul, ja ne znam kako prostije da objasnim od primera mog?
Morate znati da to sto vam pokazuje kao max vrednosti to vam je pri trenutnoj brzini ako bi ste nekim slucajem povecali brzinu videli bi ste da vam ul opada i da je slabljenje sve vece.
Naprosto to je problem.
Ali ima resenja samo je jako skupo i ne isplati se tj TS to nece raditi nikome.
A to je da stavi konplet novi bakar sad imaju jako kvalitetan a pre svega to je novo ne staro 30,40> godina.
Ali to nece raditi to se stavlja u novin zgradama a ja bih uveo da je pod moranje ftth kad se sad gradi nova zgrada, ali ko mene pita?!
 
Prava stvar ce biti kada bi nas TS koristio vektorizaciju na vdsl2 tehnologiji nadam se da je to sledeca stanica.
A sta se dobija time pa smanjuje se sum i samim tim se povecava duzina i brzina.
Recimo ako je neki max sad na 500m da vdsl2 nekom punom parom sa vektorizacijom se moze produziti na mozda 800-900m i udaljeni korisnici dobiti vdsl2 bezine, naravno mora se to i SW resiti kao i HW-ski.
Onda bi brzine isle i preko 200Mbit i vise bi ljudi moglo sa uma vece brzine.
Tako bi putam vektorizacije i usnopljavanja mogli vdsl2 brzine imati i ljudi koji su na 3-5km od dslama, samo da TS to odradi.
Mozda novi gazda uradi nesto kako bi bili konkurentni sa kablovskim netom jer on ide sve vise a ovde je neki limit dostignut sad treba usavrsavati infrastrukturu vektorizacijom i kupovinom novog HW nadam se da ce novi gazda tako razmisaljati, mada...
 
Niko ni ne prica o simetriji.
A jel ti vidis da tebi na 50 dl pokazuje 9 ul a slabljenje ti na 2ul 6db sto je neki min za korektan rad.
Joj opet ponavljam sto veci dl manji ul, ja ne znam kako prostije da objasnim od primera mog?
Morate znati da to sto vam pokazuje kao max vrednosti to vam je pri trenutnoj brzini ako bi ste nekim slucajem povecali brzinu videli bi ste da vam ul opada i da je slabljenje sve vece.
Naprosto to je problem.
Ali ima resenja samo je jako skupo i ne isplati se tj TS to nece raditi nikome.
A to je da stavi konplet novi bakar sad imaju jako kvalitetan a pre svega to je novo ne staro 30,40> godina.
Ali to nece raditi to se stavlja u novin zgradama a ja bih uveo da je pod moranje ftth kad se sad gradi nova zgrada, ali ko mene pita?!


50/5 bi radilo kod mene. o tome pricam.
 
Meni veliki downloadi ne guse upload, nesto je do tebe.
Cak i u slucaju torrenata, mada ogranicim upload na 80%, sve ostalo radi bez problema.
 
Meni veliki downloadi ne guse upload, nesto je do tebe.
Cak i u slucaju torrenata, mada ogranicim upload na 80%, sve ostalo radi bez problema.
Tacno tako DL ne bi trebalo da gusi ul meni sve u fullu radi nema padova.
 
UB je ukinut da bi šišali malu privredu,kod njih je 15 eura po megabajtu simetrije.
 
Gluposti, pa sto neukinuse ovima koji imaju UB pa da im naplate tih 15€ po MB?
Netacno ali necu da te ubedjujem imas svoje misljenje koje nazalost nije tacno i sve ok.
 
Nasao si sa kime da se prepires, sa SBB keksicem :D

Kakva crna mala privreda, boli njih uvo za to, kolicina onih koji bi sami hostovali sajt je mizerna, a jos je manje onih koji bi uzimali kao fizicka lica.

Ili nisu mogli da izdrze na dovoljno lokacija, pa je previse zalbi sto ne mogu da dobijem UB, zasto mi sporo radi i slicno, ili prosto nije jos bilo spremno za to nesto.


Vi previse dajete Telekomu "credit" (kako bese nasa rec za ovo? :D), ako mislite da su oni na to mislili - a tek da su i mogli da razmisljaju o tome :)
 
Nasao si sa kime da se prepires, sa SBB keksicem :D

Kakva crna mala privreda, boli njih uvo za to, kolicina onih koji bi sami hostovali sajt je mizerna, a jos je manje onih koji bi uzimali kao fizicka lica.

Ili nisu mogli da izdrze na dovoljno lokacija, pa je previse zalbi sto ne mogu da dobijem UB, zasto mi sporo radi i slicno, ili prosto nije jos bilo spremno za to nesto.


Vi previse dajete Telekomu "credit" (kako bese nasa rec za ovo? :D), ako mislite da su oni na to mislili - a tek da su i mogli da razmisljaju o tome :)

I to sto kazes brate s kim se ja prepirem.
Ja ti kazem proverenu informaciju od necu reci kog coveka ali je iz top menadzmenta TS i nije korektno da mu ja spominjem ime ovde iz vise razloga.
Razlog je taj koji sam vam rekao onaj koji hoce da veruje nek mi veruje a oni koji ne zele/nece opet njihova stvar.
Bilo je previse zalbi na brzine tu uglavnom je prednjacilo 10 i 15 pogotovu 15Mbit jer je onda sama DL brzina bila manja od 100 sa kojim je moglo da se uzme 15.
Rekao je da su pogresili i cim su ljudi poceli da reklamiraju oni su to do daljnjeg obustavili.
Kad ce ponovo biti za sada se ne zna mora da se upgreduje infrastruktuea.
 
Mogu, u pitanju je usluga bez ugovorne obaveze.
Tacno, oni kao i ja smo potpisali ugovor za net DO 50/2 nema nigde u ugovoru nista o UB.
@shamanNS
Da li ti imas ugovor sa njima zasnovan na vdsl2 brzine do 50?
 
Nemam. Ja sam do septembra na starom ugovoru "20 po ceni 10" (1900 din) tj na 20/1 paketu, koji nije realizovan putem VDSL porta kao što je ovde neko pisao da za sve preko 10/1 "treba i koriste" VDSL. Ja dok sam primetio postojanje upload boostera i čuo da je bar u opštini konačno krenuo VDSL Telekonj je već ukinuo tu uslugu.

Eto ta vaša priča "žalili se mnogo ovi koji su aktivirali/platili UB na 15 Mbps da ne radi dobro" je tipičan primer *******kih poteza Telekoma kroz godine unazad ... umesto da samo ukinu tu opciju za 15 Mbps upload, ili čak i 10 Mbps ako baš mora tj gde ima smisla tj tehničkog opravdanja (da tipa može 20/10 ali ne može 50/10 da dobiješ tj da nema čak ni zahtev da podnosiš) oni uzmu i ukinu kompletnu uslugu.

Ja moram za početak da regulišem račune na obe linije gde imam ADSL, pa ću onda opet u poslovnicu da vidim jel može da se podnosi zahtev sad kad je ostalo manje od 3 meseca do kraja UO... Ako ne mogu da dobijem 50 Mbps (ili 40 :D ) razmisliću da li ima smisla da uopšte potpisujem novi ugovor za 20/2 zbog 200 din manje mesečno + buđavi tablet , ili je bolje da "ostajem slobodan"... iako će ovde još milion godina će izbor biti _DSL ili WiFi pilićari kontam nije loše da ostavim kao opciju makar tu mogućnost eventualne promene _DSL provajdera u koliko posle prodaje Telekoma bude nekih izrazito negativnih promena tipa FUP.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prešao na VDSl, ali mi je net na 25MB (umesto 50MB). Bilo je tu i dosta nelogičnosti. Najpre su mi rekli da do centrale imam 198 metra, danas mi kažu 400. Probaće da zamene neke kablove, pa da vidim. Sve u svemu u Jagodini i nije baš neki izbor. Na žalost ja sam srećan i sa ovih 25 MB, u odnosu na 10 koliko mi je bio maksimum u BOX u.
 
Shamane, nazalost kad neko treba puno da radi kod nas se sve otkaze :) I to nije samo kod Telekoma :(
 
Da malo razbijem diskusiju... Hoce li dobijati Asusa ponovo? Kaze devojcica iz kol centra da ne zna, ima samo Havajac. Naleteo sam, cini mi se, na post gde je pisalo da je vec nestajalo ali su ocekivali novu isporuku kroz 3-4-5 dana
 
Gluposti, pa sto neukinuse ovima koji imaju UB pa da im naplate tih 15€ po MB?
Netacno ali necu da te ubedjujem imas svoje misljenje koje nazalost nije tacno i sve ok.
Znam da zivis,od njih ali nekada moras misliti i svojom glavom.
Para od bustera za fizicka lica je za njih smesna a na sebu su natovarili gnev pravnih lica od kojih uzimaju debelu lovu time sto su objavili cene uplouda koje do uvodjenja te usluge nisu ni postojale.
Da to nije tako i da njih zanimaju fizicka lica,mogli su da svima stave 3 mega uplouda.
Oni to nece uraditi zbog sbb-a,jer ko to sme da ima bolji upload od sbb-a.Nece oni ali ce to prvi dan uraditi novi kupac.
Dokle god primaju lovu od sbb-za sabotazu dotle zelim prodaju telekoma sto pre.
 
Poslednja izmena:
Hnmm, cek... keksic je rekao nesto sto ima smisla :D
Corava koka ponekad ubode zrno kaze nas narod.
Nisam bas siguran da dobija kes od sjbb-a.
Ako ima dokaze nek slobodno kaze ja cu biti prvi koji ce ih napadati ali za ovo nije u pravu oko UB.
Cekaj, keksic misli da ce i strani vlasnik buduci primati kintu od sjbb-a, ako je uopste i prima ili je to samo plod maste jedog decaka? Hm?
 
On misli da novi vlasnik to nece raditi, pa zato hoce prodaju.
Ali posto nece primati, on ce nama povecati cene :D
 
Da ok, ali ja mislim da oni to ni sad ne rade, naprosto sad se prodaju i ne ulazu u infrastrukturu vec u dovodjenje novih korisnika sto se vidi da su olabavili sa davanjem vdsla za brzine od 50 Mbit ljudima koji ni ne mogu da dobiju ni priblizno i koji sad (s razlogom) kukaju sto nemaju priblizno 50.
Nisam siguran sta ce biti sa netom ako ga se Nemci docepaju, nadam se da nece jer su losi i onda ce biti...
Ja se iskreno nadam da se TS ne proda ali to ipak od nas trazi EU a ovi hoce u tu provaliju tako ce 99% prodati naprofitabilniju firmu u Srbiji, nazalost.
Mozda ce sledeci vlasnik da modernizuje i ibfrastrukturu i HW u centralama ali ce uvesti FUP a za njima ce svi do jednog.
Meni ovako super samo bih voleo veci ul jer kod nene moze ali ne prave oni ponudu po jednom kupcu.
Takj da bih ja vise od svih ovde trebao da kukam jer bih mogao 15 ul bez problema za razliku od 99% ovde prisutnih koji kukaju cak i da ne mogu ni 10Mbit u DL a ul im zakucan na max. 1Mbit.
 
Šta se ti pa sekiraš.Jeste da ćeš ostati bez posla ali će ti Nemci dati veći upload.
 
Kakve veze ima moja sluzba gde radim sa TS i uopste telekomunikacijama te vrste, ja se time ne bavim.
Drugo nadam se da TS nece kupiti ni Nemci ni bilo ko vec da ce ostati u vlasnistvu RSrbije iz vise razloga.
 
Tuzna je cela ta prica oko telekoma.
Prvo su ga razdvojili od poste pa se ni do dana danasnjeg ne zna sta telekom zapravo prodaje.Oprema je njihova ali posti placaju zakup a kablovi do poste su postini,cudo jedno.
Optuzivali Milosevica sto ih je prodao,pa ga posle otkupili nazad.Kad ga otkupise od Italijana onda ga otkupise i od Grka za velike pare.
Kad su to uradili onda su ga ti isti spremili za prodaju pa se toma diploma zauze zivotom da se to ne sme prodati.
Taj isti kad se dokopao vlasti ,aminovao je prodaju da bi pre koji dan stidljivo rekao da ga ipak ne treba prodati.Verovatno da sebe koliko toliko opere jer znamo sta je sve pricao protiv prodaje.
Kako ko dodje na vlast,prvo mu je na umu prodaja telekoma a ne stvaranje necega.
Na kraju ove sage ne mogu da se otmem utusku da su na vrhu ljudi kojima digitron i logika nisu jaca strana.
Ako vec treba da se prodaje onda to treba raditi deo po deo u razmacima od min godinu dana, pa prvo prodati crnogorski mts,pa bosanski pa onda srpski mobilni deo.Tu se moze uzeti puno para,bez da se prodaje ostatak telekoma.
Ovako sve dajemo grupno i to naravno onda ide sa ogromnim popustom koji ide uz svaku grupnu kupovinu bilo koje vrste grupne prodaje.
Da bi osujetili moju logiku i zdrav razum oni su ceo telekom spojili zajedno sa mobilnim delom u jednu celinu.Toliki trud da se postigne niza cena odavno nisam video.
Ponekad mi je zao Milosevica,nasledili su ga 1000 puta gori od njega,ali on ce bar jednog dana biti upisan zlatnim slovima u istoriji kao prvi covek koji se hrabro suprostavio americi,naravno onog dana kad propadne americko carstvo kao sto su propala i silna druga.

PS:svaki dan kad upalim tv ,imam osecaj da je on ziv,ne vidim apsolutno nikavu razliku u ponasanju zapada prema nama.Smanjiti,unistiti,rasprodati, to nam je svakodnevni meni.
 
Poslednja izmena:
Tuzna je cela ta prica oko telekoma.
Optuzivali Milosevica sto ih je prodao,pa ga posle otkupili nazad.Kad ga otkupise od Italijana onda ga otkupise i od Grka za velike pare.

Telekom su otkupili gradjani i firme u Srbiji koji su od početka broadbanda kod nas plaćali pljačkaške cene Telekoma
Uvodjenje ADSL 5500 dinara (~80evra)
768/192kbit ~4200 dinara (60evra) mesečno

A za firme neću ni da pominjem sulude cene za simetrične veze jer niko neće verovati kakva je to pljačka bila...

Nije baš za topic al čisto radi podsećanja ko je prodao, otkupio i ko je ustvari vlasnik Telekoma...
 
Pljackaske su cene jer mi ne mozemo da otpustimo visak radnika,nego ga zbog toga i prodajemo da to uradi neko umesto nas, i da onda od te ustede da ulozi u opremu ,sto smo i mi sami mogli bez njega.
 
Poslednja izmena:
Zvao malopre da vidim da li mi linija podržava VDSL, izdiktirao joj broj fiksnog, kaže operaterka da ne podržava jer taj broj nije na nekakvom njihovom spisku, tj linija je navodno udaljenija od 250m (od centrale) što je kao limit i td... ****š i Novi Sad i VDSL, a 2015. godina, užas!
 
Cia snajka cia,upropastili su pola sveta!:)
Nije da mi necemo ili ne mozemo,nego nas politicki vrh je jednostavno i doveden (placen) da sve sto vredi rasprodaa(pokloni) i iskljucivo zbog toga serviraju pricu oko prodaje Telekoma!
Da nesto ne valja u Telekomu-ne valja,ali da ga ne treba prodavatiti u to sam siguran,jer taj ko ga kupi nece dati ni dinara svog kapitala vec ce samo kao sto kaze @PLASMA od otpustanja radnika ustedeti i nesto malo uloziti u infrastrukturu do korisnika,jer je upravo tu Telekom tanak naspram ostalih operatera (SBB,Exe Net)!
A sto se tice opreme u centralama tu je itekako u prednosti i zato je i primamljiv za kupovinu!
 
Ма јесте, они претходни се убише од бриге да сачувају оно што је наше.
 
Nazad
Vrh Dno